20 WOONHUIZEN herbergen WÏRSCHILLIG NIEUWS. ^MENGELINGEN. MARKTPRIJZEN. met erf, Notaris Laurent PR0OT, wonderenswaardig uitgevoerd geweest en niet minder toegejuicht. Het gezelschap was als opgeheven. Meer dan eens braken de bravos los. Zij zijn allen artisten hoorde men door de menigte zeggen. En waarlijk wij zeggen het ook nogeens al moesten wij de ingetogen heid der hoofden van de Philharmonie storen. De behoudene plaatsen, gedurende het concert, moesten een inkomgeld betalen ten voordeele van den arme, want overal waar de Philharmonie van Poperinghe doortrekt, wordt den arme niet vergeten. De inwoners hebben een zeer goed onthaal gedaan aan de schoone maatschappij van M. Van Merris. Het was het feest der harmonie, der broederlijkheid en der weldadigheid. Te 10 ure 40 minuten vergezeld van eene oir telbare1 menigte, verliet het muziek van Poperinghe de stad Bergen onder de alge- meene toejuichingen. De Philharmonie van Poperinghe, moet eene aangename gedenkenis van Bergen be houden hebben, zoo ook al de inwoners dezer laatste die nog lang zullen denken aan dege nen die zij het geluk hadden een dag onder hun te bezitten. Donderdag, 2 Juni, 's namiddags, is de hofstede, bewoond door boer Vereecke, te Westvleteren, bij de Rustplaats, gansch af gebrand. Alles, behalve een paard, is er de prooi der vlammen geworden. Een jong meisje van 14 jaren, verdacht van het vuur in de hoeve aangestoken te hebben, is aangehouden en in het celgevang van Veurne opgesloten. De koning en de koningin zullen den 18 of den 19 Juni, langs Oostende naar Londen vertrekken om de feesten te gaan bijwonen die aldaar zullen plaats hebben ter gelegen heid van den vijftigsten verjaardag der troon beklimming van koningin Victoria. HH. MM. zullen zeven of acht dagen in Engeland verblijven. Op voorstel van de ministers, is prins Baudewijn, Groot Lint van de Leopoldsorde benoemd, ter gelegenheid van zijn 180 ge- boorteverjaardag. De Patrie van Parijs zegt dat er niet minder dan 25 Franschen, die allen beschul digt zijn van deelneming aan de beweging der werkstaking, over de Belgische grenzen zijn gezet. Men schrijft uit Mechelen, 5 Juni: Deze morgend, rond vijf en half ure, heeft zich een soldaat van het artillerie-regi ment te Mechelen in garnizoen, op de rig- gels der spoorbaan gelegd en is door den trein in stukken gereden. De ongelukkige was van zijnen graad afgesteld en heeft zich om die reden gezelfmoord. Groot huwelijk. Binnen kort zal te Parijs het gekende huwelijk gesloten worden van baronnes Helena deBotschild met haren uitverkorene, baron van Zuylen van Neyvelt, ruiterij-officier in het Belgische leger. Al de hinderpalen, welke de moeder der jonge bruid had opgeworpen, zijn nu uit den weg geruimd. Voor de krachtdadigheid met welke de baron dit huwelijk heeft doorgezet, is een woord van de jonge dame, door een Parijzer blad medegedeeld, wel karakteristiek. Een bloedverwant zegde haar dat de officier slechts om haar geld naar hare hand dong. Wat geeft dat, antwoordde zij al lachend, beter nu te trouwen wegens den huwelijks- schat, dan ondanks die fortuin eene oude jonge dochter te blijven. Voorzitter Grévy verleende dezer dagen gratie van de doodstraf aan zekeren Gue- nand. Te Orleans was aan Guenand door het hof hiervan mededeeling gegeven. Op de terugreis naar Tours sneed de man zich den hals af Droevig drama.Een droevig drama heeft de bevolking vanBerangon in opschud ding gebracht. Eene jonge fruitverkoopster, Mad. Bour geois, welke haren echtgenoot over een paar maanden verloren heeft, zag haren handel van dag tot dag vervallen. Ten prooi aan de grootste wanhoop kwam zij tot het noodlottig besluit zich te ver smachten met hare drij dochters, oud zes jaar, drij jaar en drij maanden. De geburen, die bekend waren met het verdriet der arme weduwe, hebben, toen zij des morgends in de woning drongen, vier lijken gevonden. Toen de wettige bestatigingen gedaan wa ren, heeft men in de woning eenen brief aan getroffen, die als volgt opgesteld was: i Zonder u leven, dierbare vriend, is boven mijn macht. Gij roept ons. Ik hoor uwe stem. Wacht ons. Ik zou nog willen worstelen, ik kan niet. Onze drij engeltjes gaan ons volgen. Door hen zal ik van God vergiffenis bekomen. Wat ik doe, is groot kwaad. Ik beminde u te veel om zonder u te leven. Onze kinde ren alleen laten is onmogelijk. Beter is het dat ik hen medeneem. Ik vraag enkel dat wij alle vier in het zelfde graf zullen vereeuigd worden. Ik vraag vergiffenis aan mijne tanten, aan al mijne vrienden, die verdriet zullen gevoelen over mijne dood. Het weinige dat ons overblijft zal dienen voor onze begrafenis en voor eene graftombe voor u, dierbare Emiel. Vaarwel! ik verlaat deze aarde zonder spijtAgathe Bourgeois.» Be leden van het progressistencon gres. Een dagblad van Brussel heeft de leden afgevaardigden bij het congres, dat op Sinxen te Brussel is gehouden, verdeeld als volgt 114 bekleeden een kiesmandaat2 sena- teurs, 3 volksvertegenwoordigers 3 leden van bestendige deputatie, 34 provinciale raadsleden II burgemeesters, 16 schepenen en SO gemeenteraadsleden. Onder de overige afgevaardigden hebben wij bemerkt 69 koophandelaars. 66 advokaten. 61 nijveraars. 48 grondeigenaars. 31 geneesheeren. 29 notarissen. 27 amb tenaars en bedienden. 22 werklieden. 18 leeraars of onderwijzers.15 renteniers. 8 ingenieurs. 7 landbouwkundigen. 7 wisselaars en verzekeringsagenten. 4 studenten in de rechten en in de geneeskunst. 4 dagbladschrijvers of letterkundige. 4 ondernemers. 3 bouwmeesters. 3 bankiers. 3 vrederechters. 3 gepensio neerde-officieren. 2 landmeters. 1 apo theker. Men schrijft uit Oostende De Kursaal is den lu dezer geopend met een concert gegeven door het muziek van het 3° linie-regiment. De badendienst is al den westkant van den zeedijk begonnen; een groot getal baden zijn genomen geworden. Te Brussel kwam een heer uiterst ver schrikt in het commissariaat der 3° afdeeling met een klein papieren buisje, inhoudende eene zwarte stof en kwam verklaren dat men bij middel van dit voorwerp zijn huis had willen doen springen. Na onderzoek bleek de vermeende dynamiet-kardoes te zijn een slangje, zeker door een knaap verloren. De gemeente St-Joost-ten-Noode biedt een groot internationaal festival, der maat schappijen van harmonie, fanfaar en zang, van het land en de vreemde aan, ter gelegen heid der gemeente feesten, op Zondag 28 Augusti aanstaande. 1500 franks premien. Ziehier de schikkingen Art. 1. De maatschappijen die willen deel nemen aan het festival, zijn verzocht het bijtredinsbewijs in te vullen, en het voor den 10 Augusti aanstaande terug te zenden, onderteekend door de plaatselijke overheid. Art. 2. Iedere maatschappij moet ten minste zes maanden bestaan hebben en ten minste vijf-en-twintig uitvoerende leden tel len. Art. 3. De ingeschrevene Maatschap pijen zullen zich ten 12 ure 's middags ver eenigen in de Marktstraat,(aan de Noordsta tie). Zij zullen er door de inrichtingscom- missie ontvangen worden. Van daar zullen zij zich in Stoet naar het gemeentehuis be geven,waar hun den eerewijn zal aangeboden worden. Art. 4. Iedere maatschappij zal in den stoet de plaats bekleeden welke haar door het lot wordt aangeduid. De zelfde orde zal gevergd worden voor de uitvoeringen. Art. 5. De maatschappijen die geen deel nemen aan den stoet met vaandel of kartel, zullen geen recht hebben op de te verloten premiën. Art. 6. Eene Herinneringsmedalie, zal verleend worden aan iedere maatschappij die zal deel nemen aan de feest. Art. 7. De volgende premiën zullen bij loting toegekend worden. (a) Tusscken de fanfaren en harmoniën l8t0 premie 300 franks: (b) Tusschen de fanfaar, harmonij en zang maatschappijen 2° premie 200 franks. 3e premie 150 franks. 4° premie 125 franks. 5° pre mie 100 franks. 63 premie 75 franks. 7° premie 75 fraks. 89 premie 75 frank. 9° premie 50 franks. 10 premie 50 franks. lle premie 50 franks. 12° premie 50 franks 139 premie 50 franks. Daarenboven zal er eene premie van 100 franks toegewezen worden aan de verstko- mende maatschappij Eene premie van 50 frs zal geschonken worden aan de maatschappij voorzien van het schoonste vaandel. Ark 8. De maatschappijen zullen in tijds, bij middel van een programma verwit tigd worden, op welke plaats zij hu ne mu zikale stukken zullen moeten uitvoeren. Art. 9. - De voorzitters zullen bij de leden van het inrichtendcomiteit al de wenschbare inlichtingen vinden, aangaande de plaatsen, alwaar hunne maatschappijen de banieren en speeltuigen zullen mogen nederleggen in afwachting harer beurt om op de kiosken te spelen o WERKSTAKINGEN. Te Bergen is de werkstaking geëindigd en het werk hernomen. In al de koolmijnen is het persooneel volledig in getal, zelfs te Pa- turages, te Frameries en te La Bouverie, waar de werkstakers het meest voornemens schenen de staking vol te houden. Al de troepen worden naar hunne garni zoensteden teruggeroepen. Te La Louvière hebben een groot getal pa troons aan vele werklieden, die het werk gingen hernemen, hun werkboekje gegeven. De policie van La Louvière heeft de zeker heid bekomen dat bijna al de werklieden van het centrum voorzien zijn van revolvers, en allen zijn van kaliber 9. Huiszoekingen worden alle dagen bij de opstokers gedaan. Een mijnwerker is veroordeeld tot 32 da gen gevang en 26 fr. boete voor beleedigin- gen en opstand tegen de gendarmen. Een andere werkman werd tot 6 dagen gevang verwezen. Te Charleroi was het getal werkstakers heden zeer klein. De werkstaking is dus wel geëindigd. Verschillige meetingen hebben plaats, alles is zeer kalm. De redenaars sporen de werklieden overal aan, voorloo- pig het werk te hernemen. Had de staking nog eenige dagen moeten duren, bijna al de nijverheidsgestichten wa ren zonder kolen. Men meldt ons dat Fauviaux, door den wachtmeester der gendarmen, Bergogne ge naamd, op den zolder van de Café Sainte- Barbe is aangehouden, waar hij zich ver borgen had. Fauviaux is te Bergen opgesloten. De werkstaking mag men aanzien als ge ëindigd. Er zijn nog werkstakingen, maar zeer klein in getal, die men aantreft bij de walen. Eene moeder had hare dochter de les voorgespeld wat zij moest doen als er jonge heeren te familjaar met haar waren. Gij weet, moeder, dat gij mij gezegd hebt, als dien heer nog eens met zijne liefde- deklaratie afkwam, wat ik moest doen; ik heb hem mijne tanden getoond. En dan Dan?... Hij heeft mij gezegd dat hij nooit schooner tanden gezien had In een koffiehuis.Een jongeling, Arthur S..., bezoekt een koffiehuis waar twee lieve dochters zijn, die hij beiden even lief heeft. De garqon vraagt hem Mijnheer Arthur wat neemt gij vandaag? Arthur die vol is van liefde, antwoordt Ik zal de jongste nemen. In een restaurant. Weihoe? mijnheer gaat weg zonder te eten. En nogtans op de kaart staat er boonen.... enz. Juist daarom is het dat ik vertrek... heden boonen, gisteren erwten, eergisteren snijboonen, enz., uwe restaurant is een huis van ontplofbare stoffen. Zegt aan de bazin dat ik haar ga aanklagen bij den policie- commissaris Madame Klappaert vroeg aan haren vleeschhouwer of hij geen middel wist om het schaapenvleesch versch te houden. Zeker, en zelfs een onfeilbaar middel. En wat is dat Wel door het schaap niet dood te doen. Huwelijks gesprek.—Een man zegt tegen zijne vrouw. Ziehier, cherie, nog de bloemen die gij mij gegeven hebt toen wij onze verloving vierden... en ik heb zernog bewaard? Oh, wat hadden wij toen elkander lief. Zekerlijk, mijn vriend, wij waren dan zoo dom!... LE GLOBE ILLUSTRÉ, (10 francs par an.) L'inauguration des nouveaux bassins a Anvers, donne l'occasion au Globe Illustré de publier dans son numéro de ce jour une double page donnant une vue très-pitoresque de la cérémonie. Le dessin de YOpéra Comique de Paris. II initie le lecteur aux secrets des travaux auquels donne lieu un journal illustré et donne plusieurs vues de Pétablissement beige d'application de photo- graphie de J. Malvaux oü se font ces gravu res. Un charmant dessin la Porteuse d'eau Napolitaine, et une page de croquis homoristiques complètent ce numéro du Globe Illustré. On s'abonne au bureau du journal. DE VLAABISCHE ILLUSTRATIE, N° 37. 1* jaar. Zaterdag 11 Juni. INHOUD- Platen: Brand van 't Opéra-Comique te Parijs. Vaarwel nu,, kalf en koei!... De oude kruisvaarder. Eene tijgerval.De Wat-harnassen de Mus- gos-Negers. Tekst: Onze platen. Rembrandt's reis. De Doryphora Decemlineata. Vlaamsche kronijk. Gedachten. Volks wetenschap. Trekken uit het'leven van Peter den Groote.De schat in den afgrond. Men abonneert zich ten bureele van dit blad. IJPEREN 4 Juni. 11 Juni. Tarwe Rogge Haver Erweten Boontjes Aardap. Beter 17,300 1,200 1,600 800 1,700 6,000, 18,039 23-37 16-30 14-50 16-50 18-50 8-00 230-00 13,400 2,000 1,900 1,200 300 6,000 20,050 23-12 16-25 15-50 17-50 18-00 7-00 235-00 van waarin verscheide IN EENE ENKELE ZITTING, Woensdag 22 Juni 1887, ten 3 ure juist namiddag, in 't Fredegerechtte Dixmude. 3 Eessenstraat, 8 Montanusstraat, 2 Oostvestenstraat, 3 Zwijnenmarkt, 4 Grooten dijk. Bewoond door vrouw Desoutte- Duyver en andere. Ten overstaan van den heer vrederechter te Dix mude, door 't ambt van den TE WOUMEN. GRANEN enz. vr.rkochtte kwantiteit middenprijs p. 100 kilo. verkochtle kwantiteit in id den prijs p. 100 kilo. VERKOOPING IN RIXUUDE-STAD.

De Toekomst (1862-1894) | 1887 | | pagina 3