WOONHUIS L 0-08-97 c. erf MENAGIEGOEDEREN, Menagiegoederen, 4 groote en schoone ZAAILAND VERSCHiLLIG NIEUWS. 5 Woonhuizen H. 12-65-00 C. MENGELINGEN. te BIX ML DE. Een schoon groot en h. 9-02-38 c. erf, tarwe, rogge, aardappels, haver, boonen, klaver, beeten, chicoreien, maaigras enz., Vrijdag 22 Juli 1887, landbouwers al!aam, veel brandhout, stroo en alle de vruchten, MAAIGRAZEN IN BEESTIALEN. Vrijdag 29 Juli 1887, WOONHUIZEN met erf, h. 1-43-99 c. goed MA II li T PRIJZ E A Eene misdaad is vrijdag avond ten 10 ure gepleegd, te Brussel op den hoek der rue Berlaimont en der rue d'Assaut Een fransche deserteur, die zich sinds eeni- gen tijd te Brussel bevond, heeft drij revol verschoten gelost op eenen jongeling. Het slachtoffer, dat gewend ten gronde stortte, werd eerst naar eene naburige apotheek gedragen en na daar de eerste zor gen gekregen te hebben, naar St-Jansgast- huis overgebracht. De moordenaar werd aangehouden. Aan de politie heeft hij verklaard dat hij den jongeling wilde dooden omdat hij hem zijne minnares afgenomen had. Hij heeft ge weigerd zijnen naam ta doen kennen. De annoncen in de dagbladen. Een handelaar te Berlijn geeft jaarlijks aan annoncenkosten in verschillende bladen 400,000 mark uit. Als ik geen annonce had, zeide-hij onlangs te midden zijner vrienden, kon i*k mijn winkel wel sluiten om den ge ringen omzet. In het eerste jaar betaalde ik 1000 mark aan annoncenkosten en had een omzet van 30,000 mark; in het derde jaar betaalde ik 10,000 mark, en mijn omzet steeg tot 100,000 marlt, en thans bedraagt hij miljoenen, zoodat slechts het voortdu rend annonceeren mij tot zulk eene hoogte gebracht heeft. Alles wat ik bezit, mijn we- reldberoemden naam en mijne schitterende zaken heb ik niet enkel aan mijne solide wijze van handelen, maar voor negen-en- negentig honderdsten aan de macht der an noncen in de dagbladen te danken. Ik ben tot de overtuiging gekomen; dat in onze da gen geene zaak, zonder behulp van annon cen bloeien kan of winstgevend kan worden. Er zijn nog zoovele lieden die dat niet be grijpen. Een raad aan de huishoudsters. Niemand ter wereld verbruikt vervalschte boter, doch niet altoos weet men of de boter die men bezigt volkomen zuiver is Er is een middel, een onfeilbaar middel, om zulks te onderzoeken. Ten einde te weten of boter zuiver en goed bereid is, neemt een aarden potje, met «en holletje in den bodem, men stopt het holletje en doet een stukje van de boter in 't potje smelten laat dan de boter stijven, en'trekt het stopsel uit het holletje is de boter zuiver en goed, niets zal er uitkomen; is ze niet goed, er zal eene zekere hoeveel heid, melk, water, enz., door het hoütetje vloeien. De Gazette van Keidenvan 6 Juli, kondigt op hare vierde bladzijde een bericht af, dat van het parket van Aken uitgaat en het uiterlijk voorkomen opgeeft van een voorvluchtigen onderpastoor, die vervolgd is voor vijftig aanslagen op de zeden ge pleegd op kinderen van min dan 14 jaren. Den vuildopper heet Jozef Dodf, is geboren te Eupen en was onlangs te Wildenburg, distrikt Schleiden woonachtig. Hij schijnt van 30 tot 40 jaar oud, heeft eene gestalte van lm68, zwarte haren, die een weinig krullen, een hoog en breed voor hoofd, een geschoren baard, maar die ras groeit; zwarte wenkbrauwen, grauwe oogen, een platten neus, een diklippigen mond. ge zonde tanden.een ronden en breeden kin, een rond en breed gezicht, een gezonde kleur; bijzondere kenteekens: geschoren kruin en, langs achter aan 't hoofd, een witte plaats in het haar. Het bericht voegt er bij, dat men verzocht is hem aan te houden en hem naar het ge vang van Aken, over te brengen of zijne aan wezigheid aan het parket te melden Men zal hem wel zorgvuldig weten te verbergen in bet eene of andere broertjes- of paters- klooster, waar hij weldra zijne propere da den zal kunnen op nieuw en misschien met meer kans bedrijven. Nog de goochelaar Hermann van Oos- tenrijk-Hongarië. (Vervolg.) Op het dier werd dadelijk jacht gemaakt en, nadat het gevangene gedood was, vond men dan ook werkelijk den ring in den buik. Een andere nog merkwaardiger toer was, dat hij zich eenen zwarten en eenen witten haan liet brengen, deze dieren voor de oogen des Sultan's de koppen afsloeg, vervolgens op den zwarten haan den witten kop en op den witten haan den zwarten kop plaatste, de beide dieren liet kraaien en ze door de kamer liet vliegen. Den Sultan bracht dit kunststuk zoo in verrukking, dat hij dadelijk een blanken en een zwarten slaaf liet bin nenkomen, en aan den goochelaar verzocht, diezelfde toer met die beiden te maken. Na tuurlijk weigerde Hermann dit te doen. Eenmaal heeft zijne kunst hem toch eenige onaangename oogenblikken veroorzaakt, en wel toen hij met de boot van Rio de Janeiro naar Europa terugkeerde. Hij had in die stad meer dan 200,000 fr. verdiend, en was er uitermate bekend geworden. Jammer, zoo sprak Hermann tot een zijner medereizigers, dat ik nog niet eene week langer in de hoofdstad van Brazilië kon vertoeven, want dan zou ik nog heel veel geld hebben kunnen verdienen. Daarop antwoordde een der medereizigers: Maar ge zijt immers een tooveraar, ge kunt dus het schip dwingen van terug te keeren. Het aanwezige gezelschap lachte hartelijk en begon onzen held een beetje voor den zot te houden en hem te plagen dat hij, de groote Hermann, zulk eene kleinigheid niet doen koD. Hij verweerde zich zoo goed hij kon, en zeide uit aardigheid dat men hem niet te veel moest plagen, want dan zou hij eens laten zien wat hij zoo al kon. Men lachte daarover nog luider, toen er plotselings een schok door heel het schip ging, en de machine ophield te werken. Allen werden doodsbleek, ook de kapitein, en allen keken ernstig naar Hermann. Deze was niet minder onthutst, want hij wist in het geheel niet wat er ge beurd was. Plotseling kwam een matroos naar binnen stormen om de kapitein naar het dek te roepen. Bij onderzoek bleek dat een slang in de machine gebroken was en deze daardoor onbruikbaar was geworden. Van eene voortzetting der reis was geen spraak meer en men moest zeilende trachten naar Rio terug te komen. Onder de passa giers en de bemanning was echter niemand, die niet overtuigd was dat Hermann bet breken der machine veroorzaakt had. Al zwoer hij ook bij hoog en laag, dat hij er werkelijk geene schuld aan had, niemand wilde hem gelooven, en het scheelde weinig of men wilde den gevaarlijken man in zee werpen. Dit zijn de angstigste oogenblikken geweest, die hij ooit beleefd heeft, en hij dankte den hemel toen hij te Rio de Janeiro aangeland, zich zoo spoedig mogelijk op eene andere boot kon inschepen. Op lateren leeftijd had hij te Weenen op den Ring een groot huis gekocht, waar hij op zijne lauweren dacht uit te rusten. De krach van 1873 verzwolg echter ook Her mann's miljoenen, en hij moest op nieuw aan het werk gaan en kunstreizen maken. Op nieuw verdiende hij door zijne groote handigheid zeer veel geld, en hij hoopte nu in staat te wezen zijnen ouden.dag in welver diende rust te genieten, maar eene longont steking heeft hem op 70jarigen leeftijd weg genomen. Als ik meende eenen brief aan dezen gema len goochelaar te moeten wijden, dan was het omdat weinigen zooveel tot het genoegen van het menschdom hebben bijgedragen, zoo algemeen bekend en zoo liefdadig zijn ge weest als Gompars Hermann. (N. R. C.) Voorzichtlig maar zeker. De onder vinding leert, dat er weldaden zijn. waar voor een volk eerst rijpen moetde tijd en de voortgangen de ware verlichting alleen moeten langzaam daarstellen, wat niet, zon der gevaar van vreeselijke verbrijzeling, met eenen schok geschieden kan. Mev. Bosboom. In 1848, zeide Leopold IMen mag nooit op den weg des vooruitgangs stil blij- ven staan doch altijd moet men, eer.een stap voorwaar ts te doen, goed zien waar men den voet neêr zal zetten. De naaste vaste ster is twee honderd maal verder van onzen aardbol, dan de zon het is. In een huwelijks-bureel. De agent tegen eene bejaarde dame Wees verzekert Madam, dat het eene goede partij is die ik u voorstel, een zeer braaf man, zeer eerlijk. Uwe dochter zal zeer gelukkig zijn. Nogtans is hij van zijne vrouw geschei den. Weet gij om wat reden Hij heeft zijne vrouw met een zijner vrienden betrapt. Oh als hij zoo een karakter heeft, is het niet noodig dat wij er nog over spreken. Raadgeving van een emballeerder. Een emballeerder gaf de volgende raadge ving aan zijnen jongen neef. Wantrouwt, mijn jongen, zegde hij, de emballage bij de mannen en de déballage bij de vrouwen. Tusschen twee moeders. Het volgen de gesprek gisteren gehoord op de markt. Maar madame P..hoe is het gedacht bij u opgekomen om van uwe dochter eene pianiste te maken. Zij kon niet anders met hare tien vin gers uitrichten. Eene parijsche schoonmoeder. Eene parijsche mama zegde tegen haren toeko menden schoonzoon Oh mijnheer, wat zult gij eene uitmun tenden huishoudster van mijne dochter heb ben. Waarlijk Indien gij wist hoe goed zij knoppen aan handschoenen kan naaien Geloof hel niet. Dezer dagen was men aan het klappen over de moeilijkheid om re- keningskens te doen binnen komen. Er is nochtans een spreekwoord, welke zegt, bracht M. Cromelinck in 'tmidden; die zijne schulden betaalt verrijkt zich. Oh 1 riep M. Goedzak uit, gelooft daar niets van, het zijn de schuldeischers, die dat spreekwoord hebben uitgevonden. De slimme ('s nachts wakker wordend.) Is er iemand op mijne kamer Dief. Neen, geen mensch. De slimme weer onder de dekens krui pende). Dan heb ik mij waarschijnlijk ver gist. Voor den rechtbank. Een man en vrouw verschijnen voor de rechtbank. Gij hebt gevochten, niet waar, Lapscheu- re, gij en uwe vrouw Ja mijnheer. Het schijnt dat dit uwe gewoonte is. Natuurlijk... waarom zouden wij anders getrouw zijn In een restaurant. M. E. V... die nog al een lekkerbek is en altijd iets vreemds of nieuws wil eten, vraagt zijne rekening en dat er eene boschsnep op staat. Garcon, wat is dat, een boschsnep op mijne rekening en ik heb er geen geè'ten. 't Is waar, wij hebben er geene. Maar mijnheer heeft ze toch gevraagd LE GLOBE 1LLUSTRÉ, (10 francs par an.) Le numéro du Globe lllu&tré qui parait ce jour, renferme le portrait du célèbre chi- miste, J. Stas. La vue de la maison du peuple de Bruxelles, photographiée pendant les dernières manifestations. Le dessin de la grande salie du palais du peuple a Lon- dres. La cérémonie de la pose de la pre mière pière dans la Salie de la Bibliothèque du palais du peuple a Londres par le Roi Leo pold. La course de vélocipèdes a Spa et une page de dessins charges, par Bodart. On sabonne au bureau du journal. DE VLAAMSCKE ILLUSTRATIE, N° 42. l"jaar.Zaterdag 16 Juli. INHOUD. Platen M. Beernaert, Minister-Voorzitter. Het zoete nietsdoen. Een oude schoolmakker. Jubelfeest van Koningin Victoria Reusachtig kinder- onthaal in Hyde-Parc. Tekst: Onze platen. Eene schoonheid! Vlaamsche kronijk. Hoe men een on- weder gerust kan afwachten. Een weten schappelijk vertelselken van Rik. Onze voorvaderen en hunne taal. De aalmoes. De twee kruideniers. Zedenroman. Men abonneert zich ten bureele van dit blad. INSTEL DINSDAG 2 AUGUSTI 1887, ten 3 ure juist namiddag, ter herberg, Rhetorica, bij Henri Tratsaert, van: lo MET LUSTHOF f.N TE DIXMUDE, in de Wilgendijkstraat, bewoond door Medame Dufour-Du Bois, tot 10 October 1887. 2o in de Stovestraat, bewoond door Phi lippe Bonverlez en andere mits 55*2 franks 's jaars. 1/2% instelpenning op eiken koop. Door 't ambt van de notarissen LAURENT proot, te Woumen en PAUL WAUTERS, te Dixrnude, VENDITIEN te WERCKE N Dinsdag 19 Juli 1887, ter hofstede van Hendrik Veryser- Swaels, van LANDBOUWERS ALLAAM, BRANDHOUT, STROO, BEESTIALEN WAARIN 2 PEERDEN, 8 MELKKOEIEN EN VEEL ANDERE BEESTIALEN. Woensdag 20 idem, telkens om 2 ure juist namiddag. Door het ambt van den Notaris Laurent PROOT, te Woumen. GROOTEVENDlTIE te Zarren, (wijk Ruiterhoek), ten 1 1/2 ure juist namiddag, ter hofstede gebruikt door Louis De- keirel en ten zijnen profijte, van Door 't ambt van den Notaris Lanrent pkoot, te Woumen. INS TEL TE ZARREN, ten 4 ure juist namiddag, in de herberg Zarren-Linde, van 1° in ZARREN-DORP. 2» bij 't dorp en IJzerwegstatie. Bewoond en gebruikt door Carolina Verbanck en andere. 1/2 instelpenning op eiken koop. Door 't ambt van den Notaris Lau rent PROOT, te Woumen. fJ PEREN 16 Juli. 9 Juli. Tarwe Rogge Haver Erweten Boontjes Aardap. Beter 17,300' 21-75 5,800 15-26 1,200 15 00 200 180» 400 19 00 500 9-00 13,142 255-00 11,100 5,200 900 200 000 3.000 16,253 22-50 15-62 13-00 17-00 00-00 8-00 25B-0Q eO GRANEN enz. verkochtte kwantiteit miridrnprijs p i 00 kilo! verkoehlle kwantiteit raiddenpiljs P-100 ki! o.

De Toekomst (1862-1894) | 1887 | | pagina 3