KAARTSPEL. MENGELINGEN. MARKTPRIJZEN. Er zijn clan anderen die van de siad een nieuw uurwerk, een nieuwe grosse-caisse, een nieuw vaandel, enz. willen hebben. Men denkt dat de stad ongeveer 300 proces sen zal worden aangedaan, die haar ongeveer 100.000 frank zullen kosten. Men schrijft uit Wareghem, 28 October: Een geweldige brand heeft het gemeentehuis van Beveren bij Harelbeke, bewoond door Sa- myn, gansci; in asch gelegd. Donderdag roor- gend om 4 ure, was de vrouw van den huize door het schreien der kinderen, met een quin- quet naar boven gegaan, mei eenen stoot valt het licht, en de olie schiet aanstonds in eene geweldige vlam. De vrouw vol schrik red hare kinderen, loopt naar beneden en roept om hulp, maar to laat, aan blusschen viel niet meer te denken, gansch den huiselijken inboedel met eene groote hoe veelheid vlas werd door het vuur vernieldal leenlijk de registers en boeken van het sekreta- riaat zijn kunnen gered worden. De man was op het oogenblik der ramp afwezig.'Dit gebouw dienende tot gemeentehuis en herberg was on langs nieuw opgebouwd. De schade is zeer aan zienlijk, alles was door verzekering gedekt. Onder de merkwaardige geschenken, door den paus, ter gelegenheid van zijn priester ju- bilé ontvangen hun waarde moet reeds meer dan 20 millioen bedragen behoort het Pa ter noster in ISO talen gedrukt door de keizer lijke drukkerij ter gelegenheid van de zalfving van Napoleon I door Pius VII. Wen schrijft uit Antwerpen: Eene En- gelsche juffer van 21 jaar, was door hare famil. lie in een gezondheidsgesticht in Duitsland ge plaatst Zaterdag waren hare ouders haar gaan terug halen en met het jonge meisje langs Ant werpen gekomen, waar heel de familie aan boord van de steamer Norwich inscheepte om naar Engeland te vertrekken. Toen de steamer zich beneden de rivier, nabij het fort Phillipe bevond, waren de ouders van het meisje in de kajuit, terwijl zij in volle vrijheid heen en weer ging. Onopgemerkt ging zij naar boven aan dek en gebruik makende van een oogenblik dat zij alleen was, sprong zij over boord in de Schelde. Dit ongeluk gebeurde rond 7 ure 's avonds. Toen men het ontwaarde stopte het schip onmiddellijk,doch alle pogingen en opzoekingen die gedaan werden om haar terug te vinden zijn vruchteloos gebleven. Het ongelukkig meisje had verscheidene bankbriefjes van 5 pond sterling alsook gouden en zilveren munt op zak. Eene goede belooning is uitgeloofd aan den genen die het lijk van het meisje zal opvischen. Groote internationale prijskamp van weienschappen en nijverheid te Brussel 1888. De ontwerpen voor plakbrie ven, diplomas en medailles, evenals de teeke- ningen voor de in den tuin opterichten gebou wen, welke gezonden werden aan het uitvoerend Comiteit van den grooten prijskamp te Brussel 1888, door de bouwkundige en de kunstenaars welke deel hebben genomen aan den prijskamp door het bovengemeld Comiteit ingericht, zijn tentoongesteld in een der zalen van het Hotel, Paleizenstraat, 22. De mededingers wedijveren van talent en oorspronkelijkheid, en de tentoonstelling is, als een kunst Museum, zeer belangrijk. De vinding rijke gedachten der kunstenaars welke tentoon stellen,maken de taak der jurijs zeer moeilijk ook is er besloten geene uitspraak te doen dan na ernstige studie. Slechts in de laatste veertien dagen van November zal den uitslag gekend zijn. Men schrijft ons uit R....Gansch de gemeente C... is in opschudding: De onderpas toor had besloten eene bedevaart te onderne men naar D..., vergezeld van al de congriga- nisten. Twee volle rijtuigen begaven zich dus naar de zoo teer beminde streek; ongelukkiglijk was hunne reis slechts eene aaneenschakkeling van tegenstreven. Bij het terugkeeren werd een kwezel ziek en niemand kon haar helpen. Wat mocht dan toch hare ziekte wezen Zij moest moeder wor den!!! Met moeite was zij het vaderlijk huis binnengetreden of, zij legde een schoon zoontje ter wereld. De onderpastoor, gram over zijnen uitstap zwoer, maar wat laat, dat hij zich wach ten zal te herbeginnen. Verschrikkelijke misdaad. Men meldt uit Toulouse dat eene moeder haar kind door de varkens heeft doen opeten. Eene jonge vrouw van Saint-Lys, moeder sinds eenige dagen, aan eene krankzinnige ingeving voldoende, heeft haar kind gedood. Vervolgens door eene vernietigingswoede aangedaan, heeft zij het lijk in stukjes gesne den en het aan de varkens te eten gegeven. De schuldige is terstond aangehouden. De ontroering door dien onbegrijpelijken aanslag ontstaan is te Saint-Lys en in de aanpalende dorpen zeer groot. Maandag murgend verschenen voor de eerste maal voor de rechtbank van enkele policie te Gent de personen op wie de wet op de openbare dronkenschap toegepast werd. Zij waren, ten getab'e van 40, allen werden veroordeeld tot eene geldboet van 1 tot 10 frank.Enkelen waren tegenwoordig.De ande ren werden bij verstek verwezen. Voor Maandag aanstaande zijn een veertigtal an dere overtreders voor die rechtbank geroe pen. Een ongeluk is gebeurd, Dinsdag na middag op de lijn van Gent naar Brugge. Een kind van zes jaren, is uit den sneltrein 145 gevallen, nabij Oostkamp. De moeder van het kind, vrouw van eenen ingenieur, is met den gewonen trein 619 uit Gent, waar zij met den sneltrein aankwam, weer naar Oostcamp vertrokken,met het stellig gedacht er de vermorzelde overblijfsels van haar kind te vinden. Maar, door een wonder, schier ongeloofe- lijk, heeft de moeder er haar kind levend ge vonden; gewond, wel is waar, maar toch niet doodelijk! De blijdschap der moeder, toen zij haren lieveling levend aan het hart drukken mocht deed eenieder in tranen losbarsten. Hoe onvoorzichtig voor de ouders van hunne kinderen aan de deuren der wagons te laten. Maandag, tusschen 3 a 4 ure namiddag is er ten huize van DésiréC., logementhou der in de Scharenstraat, te Brugge, eene dieft» gepleegd van een portemonnaie met 200 franks, alsook twee oorslingers, twee ringen en gouden ketting. Men heeft vermoedens op zekeren persoon, die gevlucht i3 en eenen medeplichtige zou hebben. Men zegt dat de dader reeds te Kortrijk is aangehouden. Men schrijft uit Antwerpen: Eene dubbele droevige begrafenisplechtigheid had Dinsdag namiddag in onze stad plaats. Ten 2 1/2 ure nanoen vereenigde zich in de Zilversmidstraat eene zeer talrijke menig te, om de burgerlijke begrafenisplechtigheid bij te wonen van Mev. Mertens, echtgenoote van den geacbten voorzitter van den Libe ralen Strijdersbond der 1° wijk, die, even als haar man, sedert een paar maanden ge vaarlijk ziek had gelegen. Al de leden van gemelden Strijdersbond waren opgekomen, met hun in rouw gehuld vaandel, om eene laatste hulde te brengen aan de gade van hunnen voorzitter. Eene droevige tijding verwachtte hun, toen zij het sterfhuis binnentraden. Ook de heer Mertens was, eene halve uur voor dat het stoffelijk overschot zijner echtgenoote zou worden uitgehaald, overleden, even als zij getrouw aan de grondbeginselen van zijn gansch leven, tot het einde vastberaden in zijne overtuiging. Onnoodig te zeggen, dat de tijding van het afsterven des heeren Mertens, die niet dan vrienden telde, ofschoon verwacht, op ieder een diepen indruk en de begrafenis van zijne vrouw nog aandoenlijker maakte. De burgerlijke ter aarde bestelling van den heer Mertens zal aanstaanden Zondag, ten 3 ure, plaats grijpen. M. Buis, burgemeester van Brussel, zal den 9 November het instellings-banket bij wonen van M. De Keyzer, den nieuwen lord-mayor van Londen. Maandag, in den morgen, was de ge naamde Catharina Verhoeven, oud 43 jaar, wonende op een kwartier, in de Bogaerd- straat, te Antwerpen, bezig aan het wasschen bij da bijzonderste huurster van het huis dat zij bewoont. In de plaats, waar zij werkte, stond eene kas, met een O. L. V. beeld voor hetwelk een petrollichtje brandde. De kat van den huize sprong op de kas en wierp het nachtlicht omver, waarvan de pretrol dadelijk ontvlam de en bet vuur aan de huid der kat stak. De waschvrouw, dit ziende, wilde het arme dier blusschen, doch zij deed het zoo onbehendig dat hare eigene kleederen vuur vatteden. De vrouw droeg een voorschoot, waarvan de linten langs achter gebonden waren. Ter wijl zij nu poogde hare kleederen uit te doo- ven, was zij achteruit gaande tot nabij de kachel genaderd en, zonder het te weten, geraakte de ijzeren leening der kachel tus schen de linten van haren voorschoot. Toen zij eensklaps wilde vooruitsnellen trok zij de kachel uit de buis en door den ge weldigen schok viel de marmit kokend water die er op stond, over de ongelukkige vrouw, die op heel het lichaam, uitgezonderd het aangezicht, afzichtelijke brandwonden heeft bekomen. De arme vrouw is in bedenkelijken toe stand naar 't Ste-Elisabethgasthuis gebracht. Voegen wij er bij dat de kat aan de brand wonden die zij bekomen heeft, bezweken is. Men schrijft uit Lippeloo: De wet op de dronkenschap heeft hier dezer dagen aanleiding gegeven tot een kluchtig yoorval. De gemeentesecretaris ontmoette twee drin kebroers, die nog al diep in de kan gekeken hadden en die hem schenen t» vallen onder de toepassing der wet. Hij meende de twee kerels naar den bak te leiden, maar een hunner was h«m te rap en nam de vlucht. ,i De andere liet zich gewillig meevoeren, doch, aan het gemeente-gevang gekomen, keerde hij zich om, greep den secretaris vast duwde deze zelf in den bak cn schoof de grendels toe. Drie uren lang heeft de sekretaris gevan gen gezeten vooralleer men zijne noodkreten hoorde en hem uit het kot kwam verlossen. n Madame Grate heeft eene nieuwe keu kenmeid geëngageerd. Zij doet haar de ge wone aanbevelingen. Let vooral wel op het vuur, ik ben schrikkelijk bevreesd van brand. Oh, Madame ge moogt genist zijn, ant woordde de keukenmeid, er zal bijna alle avonden een pompier in de keuken zijn. In een der groote buizen van de stad, kon digt den knecht aan Mijnheer den baron Quikelberge Waarom noemt gij mij baron? ik ben geen baron. Ob 1 het is voor u niet, mijnheer, het is voor de eere van het buis. Een heer is aan tafel bij een vriend die hem vraagt Ehwel, wat zegde van dat wijntje, dat kost mij nog geen 80 centiemen de flesch, kent gij hem Ja. Hebt gij er al van geproefd? Waar dat? In de salade. Zooals gij mij hier ziet mijn vriend, ik ben in de stad gekomen, nu tien jaar geleden, met zes frank in mijnen zak. En nu Nu, heb ik 150,000 fr. schuld De heer A... die de gewoonte heefteen goed potje te pakken en dan soms van slecht humeur is, neemt nu geene andere verbrui king, dan hij middel van een strooitje om den drauk op te zuigen. Waarom doet gij dat Omdat ik, antwoordde hij, beloofd heb aan mijne vrouw, mijue neus in geen glas meer te steken. Eene dame tot hare vriendin Hoe mijn beste, gij gaat u nu het aan gezicht schilderen, gij waart vroeger zoo lier over uwe natuurlijke schoonheid. Ik heb nu eene reden om gebruik te maken van poeder en kleuren. En waarom Omdat mijn man het mij verboden heeft. 0>e Ware l.Spc*r!iia<j. Ten bureele van ons blad komt te ver schijnen DE WARE IJPERLING. almanak voor het jaar 1888, 2e jaargang. Het is een lief boekje van 64 bladzijden, waarin vele - nuttige dingen in voorkomen. Buiten den almanak behelst de Ware IJperhng nog eene Historische tijdreke ning, de Koninklijke Familje, de Natio nale Verjaarfeestende Geestelijke Over heid in België, de Gemeente Kermissen van het arrondissement, Eenige Feilen uit IJperens Geschiedenis, de Lijst der IJpersche Nenngdoenders, de Maande- lijksche Veemarkten voor West- en Oost- Waanderen, Begrippen van Gezondheids leer, Allerlei Kluchten, Begrippen van Huishoudkunde en eene IJpersche Kro- nijk, van Oct. 1886 tot Oct. 1887. Dat overnuttig en aangenaam boekje, waarvan de politiek streng uit verbannen is, kost enkel den nietigen prijs van 10 centcn. Wie er voortverkoopen wil, zal eene schoone winst toegestaan worden. Dat men het voortzegge 1 LE GLOBE ILLUSTRÉ, paraissant ckaque Dimanche, en 16 pages, avec 7 ou 8 gravures. Prix d'abonnement, Belgique 1 an franco, fr. 10. 6 mois franco, fr. 5,50. 3 mois franco, fr. 3. Le volume d'une année renferme 800 pages et plus de 350 gravures. Le dernier numéro du Globe Illustré qu vient de paraïtre publie le portrait parfaite- ment réussi de M. J. Lejeune, le nouveau ministre de la justice, dessiné d'après phc- tograpkie par J. Middeleer le dessin de la scène du 4° acte de la Tesi qui obtient un si grand succes auJhéatre Molièreun dessin «les Rennes en double page char mant d'actualité une page comique et la celebration du jour destrépassés parun beau dessin de Baude le Deux Novembre. On s'abonne au bureau du journal. DE VLA ARISCHE ILLUSTRATIE» Nr 6. 2 jaar. Zaterdag 5' Nov. INHOUD. Platen: Het Schippers- huir te Gent. Spoorwegreizen: In de eerste en in de derde klas. Eene slechte grap. Raadsel N° 3. Tekst: Onze platen. Twee broeders. De Leprozenkus. Vlaamscke Kronijk. De bruid vau den vrek.Links en rechts. Iets over de jich. Middel tot geluk. Hoe worden postzegels gemaakt.De heldin van het'kwaad. Men abonneert zich ten bureele van dit blad. IJ PEREN 5 November 29 October. Tarwe 12,600 18-00 37,300 18-50 Rogge 2,500 14-62 1,600 15-12 Haver 300 14-00 3,300 14-00 Erweten 600 18-50 1,000 18-00 Boontjes 100 00-00 000 00-00 Aardap. 6,000 6-50 5,000 7-00 Beter 10,160 510-00 8,252 325-00 Eiers,26 5-00 2-80 STAD IJPERERT. LUISTERLIJKE PRIJSKAMPEN met het gegeven door de VEREENIGDE KAARTSPELERS, met medehulp van het Stadsbestuur, aangeboden aan alle Maatschappijen en Liefhebbars. o PRIJZEN: le Prijs 6 Franken. 2e id. 4 id. 3e id. 3 id. 4° id. 2 id. Zondag, 6 November, op de Nieuwe Houtmarkt, bij Jolyt. Een Eermetaal zal gegeven zijn aan de Maatschappij welke het grootste getal leden zal aanbieden en die zullen tegenwoordig zijn in de speling. VOORWAARDEN Art. 1. De inschrijving begint ten 2 uren en wordt gesloten ten 4 uren, achter dezen tijd kunnen de Maatschappijen voor het eermetaal niet meer mededingen. Art. 2. Het is allen liefhebber toege laten zich te laten inschrijven zoolang de eerste ronde niet voorbij is; nogtans, de lo ting eens begonnen, kunnen de ingeschre venen niet mededingen voor het eermetaal. Art. 3. Het is verboden welkdanige teekens te geven noch te ontvangen, welke zouden kunnen het minste bedrog daarstel- len, de overtreders zullen uit den prijskamp gebannen worden en al hunne rechten tot denzelven verliezen. Art. 4. Het spel is de jongman met 6 kaarten en beslaat uit 15 schreven. Art. 5. De volgende orde voor het spel is genomen mariage, hoogen, leegen, zot en spel. Art. 6. De maatpaaier is altijd de eerste aanblijver. Art. 7. De inleg is bepaald op 15 cent. Art. 8. Elke speler op zijne naamaf- roeping afwezig, is verbeurd verklaard en kan in den prijskamp geen deel meer nemen. Art. 9. Alle geschillen welke zouden kunnen plaats hebben zullen onwederroepe- lijk door de commissie beslist worden. De Eere-Voorzitter, SER VA IS O TE. De Algemeene Secretaris, JULES ROTIERS. De Algemeene Commissaris, ARTHUR GRYFFON. JOURNAL DE LA EAMILLE, GKANEN enz. verkochtte kwantiteit middenpriis p. 100 kilo. Ycrkochlle kwantiteit mfddenprijs p. 100 kilo.

De Toekomst (1862-1894) | 1887 | | pagina 3