bij E.-H. MINNEKEER, Yisief kaartjes, VERSCH1LL1G NIEUWS. MENGELINGEN. MARKTPRIJZEN. AGENDA'S Scheurkalanders, kabinets-almanakken, NIEUWJAAR BRIEVEN heer Lebbe, aan wie onze pillendraaier niets kan ontzeggen. Eu daar zie, hoe Poperinghe geadminis treerd wordt. Op 2 dagenzekere genezing van val ling, hoest, zware verkoudheid, bevangen heid, keelpijn door de pastlel Waltherj. 1 fr. de doos. Arme kloosterlingen. Naar men zegt, komen de broeders Xaverianen, uit de Nieuwstraat, te Brugge, het schoon huis aan te koopen, dat laatst bewoond werd door M. Vermylen, in de Mariastraat. Die arme menschen! Zij zullen weldra eigenaars zijn van den ganschen blok buizen begrepen tusschen Nieuw-, Gruuthuuze-, Ma- riastraten en Simon Stevinplaats... Nu, wie God bemint zal vet worden, zegt de Bijbel! Uit Smt-Lievenshautem. Wij ver nemen dat de liberale kandidaten in de her kiezing, welke Zondag te St-Lievenshautem heeft plaats gehad, tol stemmen hebben be-, komen tegen 93 aan de klerikale kandidateii gegeven. Dank aan de liberale kiezers is dat een neus voor de klerikale bestendige deputatie, die de eerste stemming verbroken heeft. De stad Antwerpen heeft eene nieuwe overeenkomst gesloten met de Gazmaat- schappij. Te beginnen van 1 Januari toeko mende zullen de geabonneerden maar 18 cm. meer betalen in plaats van 23 centiemen die ze nu moeten geven. Sedert eenigen tijd werden in verschei dene koffiehuizen te Brussel, diefstallen van overjassen gepleegd. De dief is geknipt ge worden. Het is zekere August R..., student in de geneeskunde, wonende Arlonstraat. Het is ten gevolge van het stelen van een prachtigen pelsmaQtel, Zaterdag in het koffie huis van het Grand Hotel, dat R... aange houden is. Hij behoort tot eene goede familie en krijgt een maandgeld dat meer dan voldoende is om te leven. De gestolen overjassen werden doorR... verkocht aan oudkleêrkoopers voor 3 tot 5 frank. Eene poging tot vadermoord is Zondag avond te Destelbergen gepleegd. Een ge naamde Camiel De Bruyker, slecht karakter naar het schijnt heeft een geweerschot op zijnen vader gelost gelukkigiijk zonder hem te treffen. Hij heeft daarna gepoogd hem te vermoor den bij middel van een kapmes, maar de vader is kunnen ontsnappen met eene lichte wonde aan de hand. Het parket is ter plaats gegaan. Winterreizen: ItaliëEgypteNoor wegen. L'Excursion meldt ons voor dezen winter eene reeks aantrekkelijke rei zen. Eerstens zijD het de reizen in Italië, ter gelegenheid der Jubelfeesten van Z. H. den Paus, welke zullen gevierd worden in de Eeuwige Stad, te beginnen met i' Januari 1888, en dit met buitengewonen luister. Het vertrek uit Brussel, heeft plaats op 19 De cember langs de volgende steden: Brussel, Milanen, Pavie, Veróne, Padoua, Venitië, Bologne, Florentië, Romen, Napels, Pisa, Gens, Monaco, Monte-Carlo, Nice, Cannes, Marseille, Parys, Brussel, deze reis zal eene maand duren; in eerste klas, 930 fr. 2® klas, 825 fr. alle kosten ia begrepen. Dezen duur kan verkort worden op 20 dagen, aan den prijs van 690 fr. in tc klas en 595 in 2® klas. Den 15 December heeft de groote reis plaats naar de boorden van den Nijl, met het bezoek der steden van Italië, verders Alexandrië, de Pyramiden, de Nijl, met te rugkeer langs Athenen en Constantinopel. Deze schoone reis duurt twee maanden prijs: 2.800 fr. Eindelijk eene bijzondere aantrekkelijke reis voor het einde Januari: Het bezoek der drij schoone Scandinaavsche hoofdsteden; Denemarken, Zweden en Noorwegen, te raid den hunner wintervermaken. Zij zal 17 dagen duren. Prijs van 650 fr. De personen die kosteloos de voorwaarden dezer reizen zouden willen bekomen, kunnen er de aanvraag van doen aan M. Parmentier, bestuurder der Excursion, 109, Boulevard Anspach, Brussel. Vreeselijke zeeramp. In den nacht van 19 en 20 dezer, ten 11 ure heeft eene noodlottige aanzeiling plaats gehad in het Kanaal, op 10 mijlen van Dovres. De botsing had plaats tusschen de stoom boot Scholten van Rotterdam en een andere stoomboot de Rosa Mary van Hartlepool. Het gevolg der aanvaring was dat de Schollen bijna onmiddelijk zonk. Van de opvarenden moeten er slechts 50 gered zijn door de stoomboot Ebro. Deze zijn te Dovres aan wal gebracht. Het getal slachtoffers moet tot boven de 200 opklimmen. De Scholten was op reis van Rotterdam naar New-York met ongeveer 130 passagiers en eene volledige ekwipage. De verongelukte stoomboot hoort toe aan de Nederlandsche Stoomvaartmaatschappij. De geredde matrozen bevestigen dat op de Schotten juist het anker was uitgewor pen toen de aanvaring plaats had. Dit was gebeurd om reden van den dikken mist. Gevolgentlijk zou al de verantwoorde lijkheid rusten op den kapitein der Rosa Mary. Een der overlevenden, M.Abbleby,verhaalt dat Schotten was vertrokken uit Rotterdam Zaterdag morgen, ten 10 ure. En ten 10 ure van denzelfden avond, juist toen de passagiers waren naar hunne kooi gegaan, werden zij opgeschrikt door een vreeselijk gekraak. De Scholten was langs bakboord zijde aangevaren. Het vaartuig zonk bijna onmid delijk. De tooneelen welke aan boord plaats had den waren hartverscheurend. Moeders hiel den hare kinderen krampachtig omarmd ter wijl angskreten, gehuil en gekerm de oor vliezen doorscheurden. Sommige passagiers vielen op hunne kniëen en begonnen met luider stem te bid den lusschen hun gekerm en gesnik door Op 5 sloepen konden er slechts 2 worden te water gebracht. Alles wat aan boord was in redboelen werd uitgedeeld, echter bleek dit getal behoedmiddels te gering. Diegene onder de passagiers welke zulk reddingtoestel omhadden bleven boven drij ven en konden worden gered. De anderen verdronken. In den namiddag hadden eenige passa giers al spelende die redboeien aangedaan natuurlijk zonder in de verste verte te den ken dat dezelve zoo spoedig uit nood zouden moeten worden ter hand genomen. Een tweede geredde Engelman. M. Step ney, verhaalt dat van zoodra de aanzeiling had plaats gegrepen, de kapitein noodseinen maakte. Dit trok de aandacht der Ebrowelke op de plaats der ramp bleef tot 4 ure in den morgen, om te redden wat te redden was. Hij is een der geredden door de booten, onder weg zag hij talrijke ongelukkigen die worstelden tegen de baren, maar het was onmogelijk huo hulp te leenen, daar de sloep zoo overbemand was dat zij met elke onvoorzichtige beweging dreigde om te slaan. Slechts 2 of 3 minuten na de aanzeiling, verdween de Scholten onder de baren. Een aanzienlijke brand heeft te Gornéa in het district Tirnova te Bulgarie gewoed. Het postbureel en dertig huizen zijn in asch gelegd. Een brand is Maandag avond, rond II uren, uitgeborsten bij M. Maes, drogist, Ant- werpschen steenweg 29, te Molenbeek. De dienstmeid was met de petroollamp naar den kelder gegaan. Eensklaps, meenen- de dat de kat op haar sprong, schrikte zij en liet de lamp vallen, die zich op den grond verbrijzelde, ontplofte en het vuur mededeel de aan hetgene in den kelder lag. De meid vluchtte al roepende naar boven en dank aan de spoedige hulp werd de brand nog in 't begin uitgedoofd. De schade is echter nog al aanzienlijk. Een groote handelaar der Wolvinne- gracht, te Brussel, de heer G..., had sedert jaren in zijne magazijnen, als handelsreizi ger eenen genaamden Elie T.waarin hij een groot vertrouwen stelde. T.werd dikwijls ge last om op zijne omreizen geld te ontvangen, eene taak waarvan hij zich altijd met veel nauwgezetheid kweet. De patroon had in de laatste tijden te klagen over de onregelma tige betaling van eenige zijner kalanten. T... desaangaande ondervraagd zegde, dat de kalanten uitstel gevraagd hadden en in verlegenheid verkeerden ten gevolge van de handelscrisis. Zaterdag bood een dezer kalanten zich bij den handelaar aan om eene belangrijke be stelling te doen. De laatste vroeg aan zijnen kalant of de zaken wat beter begonnen te gaan. Het ant woord luidde dat zij nooit te wenschen gela ten hadden. De heerG... gaf hem alsdan te kennen dat zijnen handelsreiziger hern zulks gezegd had en dat hij zelfs uitstel gevraagd had voor het voldoen zijner laatste rekening. De heer G... toonde bem de rekening, die afgeteekend was door Elie T... De handelaar wist nu genoeg. Hij wachtte op het bezoek van zijnen bediende, doch deze is niet meer teruggekeerd. De heer G... heeft eene klacht bij de policie ingediend. Men heeft vastgesteld dat de ontvreem dingen reeds bij de 4 duizend fr. bedragen. Zondag avond 6 1/2 ure,werd er te Brus sel op de Henegauwlaan eene groote onstel- tenis verwekt door twee hevige ontploffingen, welke juist recht over het Zuiderpaleis plaats hadden. Kwa&jongens, die tot hier onbekend ge bleven zijn, hadden twee springbussen op de rail van den tramway geplaats; zij ontplof ten toen eer. wiel van deu tram er over heen reed. Niemand werd gekwetst, maar de schrik was groot, vooral in het rijtuig. De politie van Brussel heeft Maandag morgend in het bureel der getuigschriften op 't stadhuis, een persoon aangehouden, zeggende te heeten Pieter Scoupermans, ge boren te Doornijk en wonende Cristinestraat te Brussel. Hij werd door eene herbergier ster der St-Michielstraat beschuldigd, van valsche munten te hebben uitgegeven. Scoupermans loochende eerst, maar door vragen in 't nauw gebracht, bekende hij, valsch nickel- en zilvergeld te hebben ge maakt. Hij zegde te hebben gehandeld uit ellende, daar zijn huisgezin letterlijk verhongerde. Bij eene huiszoeking in de woning van zekere Lecocq, Spiegelstr., 82, die hij als zijn mede plichtige had aangewezen werd al hun gerief aangeslagen. In de woning van Scoupermans vond de politie anders niet dan eene zieke vrouw, op eene strooizak, en in lompen ge hulde kinderen. De ellendige toestand Yan dit huisgezin alleen, is dus de oorzaak, dat de man zich aan strafbare feiten overgaf. De Liberté van Parijs verhaalt een schrikkelijk drama, dat dezer dagen aldaar is voorgevallen en de heer Walbanne, kapi tein der ruiterij, alsook mevrouw Walbanne, pijnlijk getroffen heeft. Hunne twee kinderen, Georges en Yvonne, het eene 4 en het andere 2 jaren oud, speel den paardje rijden ©p de-slaapkamer ter wijl ze alleen waren. Het kleinste kind moest het paard verbeelden, terwijl Georges, om het te leiden de kleine Yvonne eene koord rond den hals bond. Aldus ingespannen reden zij de kamer rond. Op eens valt het meisje; zijn broerken om het te doen opstaan, geeft een hevige ruk aan de koord en... verwurgde de arme kleine. Maar sta toch op, riep Georges, sta toch op, slecht paard. t Wacht, schelm, ik zal u van de zweep geven. Op dit oogenblik treedt Mm® Walbanne binnen. Zij ziet haar dochtertje op den grond uitgestrekt liggen. De arme moeder denkt de verschrikkelijke werkelijkheid niet. Foei, dat is leelijk, zoo langs den grond kruipen, zegt zij tot de kleine Yvonne. De moeder wil het opnemen, zij neemt het bij den arm en... laak een vreeselijken kreet, haar kindje is levenloos; het aangezichtje is zoo wit als marmer, de wijdgeopende oogen staren strak en onbeweeglijk in de ruimte. Mijn kind, mijn kind! roept de onge lukkige moeder, door smart overstelpt, mijn kind, antwoord! Het kind kan niet antwoorden. Het is dood. De knoop losmaken, die den hals van het meisje omsluit, het neerleggen en het mond op mond, lucht in de longen blazen, is voor de moeder het werk van een oogenblik. Maar helaas, alles is nutteloos, het hartje klopt niet meer, de dood is onverbiddelijk. En in een hoekje der kamer ineengekropen woont de kleine Georges, de onbewuste oor zaak der dood van zijn zusje, dit akelige drama bij Men schrijft uit Brussel: Dinsdag, omtrent 10 1/4 uur 's avonds, had M. Cornesse met M. Devolder nauwelijks het huis verlaten van den heer minister van ijzeren wegen, waar zij op een diner uitge- noodigd waren, of M. Cornesse slaakte een kreet en zonk zwaar ineen. Een enkele poli tieagent was in den omtrek; M.Devolder deed hem aanstonds helpen. Zoo werd M. Cor nesse, die onbeweeglijk bleef, bij de concier ge van het ministerie binnengedragen, waar hij de eerste zorgen ontving van den genees heer Rousseau, in haast geroepen. Deze stel de vast dat een geheele kant van het lichaam verlamd was door eene beroerte. De familie werd onmiddelijk verwittigd,want men vrees de dat het hoogst tijd was. Daarop kwam Mev. Cornesse met den sneltrein uit Duitsch- land vau Maastricht naar Brussel om 4 1/2 uur 's morgens. Dank aan de gepaste midde len door den heelmeester toegediend, is de toestand van M Cornesse merkelijk verbe terd, zoodat heden alle vrees verdwenen is, zelfs hoopt men dat hij binnen vier dagen weer te been zal zijn. Nu de winter nabij is en de sneeuwtijd komt, zal men met belangstelling vernemen, dat een Berlijnsche fabriekant een werktuig heeft verveerdigd, om de sneeuw door smel ten op te ruimen. Daartoe dient eene groote ronde ketel, die 2000 liters water kan bevat ten en in het midden eenen oven heeft om het water te verwarmen. De ketel wordt op wiolen voortbewogen en dan spuiten dunne stralen kokend water op de sneeuw, waarna de machien de vloeibare massa opzij veegt. Om het aanvriezen te voorkomen wordt bij het te verwarmen water zout gevoegd, 's Zo mers kan de wagen tot besproeiing dienen en de ketel er uit genomen worden. Het rooken. Een geneesheer had aan een jongen gast een regiem voorgeschreven. En vooral, voegde de geneesheer er bij, maar een enkele pijp te rooken, na elk eet maal. Eenigen tijd later ging de doktor zijnen zie ke bezoeken. Ehwel, hoe bevindt gij u met wat ik u heb gegeven Zeer wel. Er is maar iets dat mij tegen steekt, het is die verduivelsehe pijpe elke maal na mijn eten... Gij begrijpt, doktor, ik die nooit gerookt had Dikken Jan was onlangs bij een pastoor ge gaan die een schoon kabinet van oud porcelein heeft. Daar hij nog al een dikken buik heeft kon hij moeilijk passeeren en hij wierp een thé-servies omverre die aanstukken op den grond viel. Het was juist een zeer oud sèvres-porce- lein! zegt de pastoor bedrukt Oh, dan is het niets, zegde Jan, tevreden, ik was bevreesd' dat het nieuw was Op het tribunaal. de rechter. Ik versta, niet hoe gij alleen een zoo groot slot als dat kunnen breken hebt. de beschuldigde. Ik geloof het wel,.mijn heer de voorzitter, het was zoo gemakkelijk niet dan met de pen om te ga-an en arme duivels te veroordeelen. Als wij zaken willen doen moe ten- wij ferme knuisten hebben en alles door staan en trucs uitzoeken, waarvan degenen die van den stiel niet zijn hoegenaamd niets ver staan De pauff. Hel schijnt dat die geheimzin- ge eu meer of min bevallige) pouffen, welke het schoon geslacht beneden den rugge draagt, van naam is veranderd. Men zegt niet meermijne tournure, mijn onderluitenant, mijn pailjas, mijn wolk en zelfs niet meer mijn oorkussen. Neen dit alles bestaat niet meer. Men noemt nu dat ding een akteur of tooneelspeler. En waarom, vraagt Karei. Om dat hij zich juist boven le trou du souffleur bevindt. LE GLOBE ILLUSTRÉ, paraissant chaque Oimanche, en 16 pages, avec 7 ou 8 gravures. IJrix d'abonnementBelgique 1 au franco, fr. 10. 6 mois franco, fr. 5,50. 3 mois franco, fr. 3. Le volume d'une année renferme 800 pages et plus de 350 gravures. Le numéro qui parait cejour publie les portraits de MM. Léopold de Wael, Bourg- raestre d'Anvers, Emile de Mot, Echevin de Bruxelies, J. d'Andrimont, Sénateur et Bourgmestre de Liége, Visart de Bocarmé, 1 Bourgmestre de Bruges, Paul Janson, Con- seiller commun&l-démissionnaire de Bruxel ies, J. Crocq, Sénateur de Bruxelies, E. Cuvelier, Bourgmestre de Namur et Léon de Bruyn, Membre de la Chambre des Repré- sentants, Bourgmestre de Termonde. Une page comique. Une vue des fermes d'Obaix et du chateau de Tongrinnes. Une fan- taisie,l'Orpheline etun intérieur Flamand. On sabonne au bureau du journal. DE VLAAMSCHE ILLUSTRATIE, Nr 10. 2 jaar. Zaterdag 3" Dec. INHOUD. Platen: Het kasteel van Gaesbeek. St-Niklaasdroom. Boomen- vervoer in Rusland. St-Franciscus, predi kende voor de vogels. Tekst: Onze platen. Tante Marie, eene Hollandsche Sinte-lclaas-Vertelling. Vlaamsche Kronijk. St-Niklaasdroom. De verloofde van den vrek. De Heldin van het kwaad. Men abonneert zich ten bureele van dit blad. IJPEREN 3 December 26 November. Tarwe 14,900 18-00 16,000 18-37 Rogge 1,500 15-25 700 15-12 Haver 1,300 14-50 1,200 15-00 Erweten 700 19-00 400 19-00 Boontjes 200 18-50 100 19-50 Aardap. 2,500 1 6-50 400 7-50 Boter 8,850 510-00 10,047 300-00 Eiers,26 1 5-64 5-50 VERKRIJGBAAR Graveerder-Steendrukker, DIXMUDESTRAAT, 18, YPEREN, alle soorten van spoedig en zorgvuldig werk, AAN ZEER GENADIGE PRIJZEN. (DE POCHE ET LONGUETTES), memento's, enz., enz. Schoone keus van te beginnen van 5 centiemen. JOtTKNAL DE LA FAMILLE, GRANEN enz. vcrkochtte kwantiteit midden prijs p. 100 kilo. verkochtte kwantiteit mlddenprlls p.100 kilo.

De Toekomst (1862-1894) | 1887 | | pagina 3