Omtreksnieuws. BRIEFWISSELINGEN. AVIS. KL N ST-PHOTOGR APHI E, VERSCHILLIG NIEUWS. villi: d'ypkes. ear ordonnance: uuöJLm Verandering van woonst. AT" g MARKTPRIJZEN. GESCHIEDENIS VOOR DOODKRQONIN, EL GERARD-WATREMEZ. Mijne werkplaatsen, uit hoofde van Yergro'oting, zijn in de Sierrestraat, 9, IJperen, overgebracht. niaGodderis,Dixmudestraat.--Roose,Ludovi- cus, zonder beroep, 80 jaren, weduwaar van Angelica Devos, Dixmudestraat. Pascal, Elisa, zonder beroep, 24 jaren, ongehuwd, Boterstraat. Noliet, Constantinus, zonder beroep, 83 jaren, echtgenoot van Amelia Hacke, Meenenstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 0. Vrouwelijk id., 1. Benoemingen. Bij koninklijk besluit van 22 dezer is de hr Karei Brutsaert, burgemeester der gemeente "VVatou benoemd. De heer Victoor is ook burgemeester der gemeente Meessen benoemd. POPERINGHE. Zondag laatst had bij de Philharmonie het eerste Winter-Concert plaats. Het werd gevold door eene voordracht gegeven door M. Dedeyne, en gedurend welke er zichten van Duitschland en Zwitserland vertoond werden bij middel het Oxyhydrisch licht. Deze nieuwigheid gevoegd bij de aantrek- lijkheid des concerts had veel publiek uitge lokt en de zaal was letterlijk opgepropt. Onder de stukken waaruit het programma samengesteld was, moeten wij bijzonderlijk aanstippen eene Fantaisie sur Coppella van Deltber, die op eene bewonderensweer- dige wijze werd uitgevoerd en zeer in den smaak viel. Door oorzaak der voorbereidselen welke er noodig waren voor de wedergeving van het Oxyhydrisch licht, kunnen de muzie kanten op het verhoog geene plaats nemen en men is genoodzaakt geweest hun in de ontvangstzaal der Maatschappij te stellen. Ia die voorwaarden gehoord geleek onze Harmonie aan een orkest. Het is den lof ma ken van de volmaaktheid der uitvoering, van te kunnen bestatigen dat alles tot in zijne kleinste bijzonderheden onberispelijk werd vertolkt. De Quatuor voor Cors, uitgevoerd door M.M. C. Truwant, C. Quagheheur, E. De- wachter en J. Denut, heeft veel toejuichin gen ontvangen. Wij hebben waren voortgang bij onze Cor-spelers gevonden en wij wen- schen hun veel geluk daarover, M de onder chef Somers, heeft met veel brio een Polka voor Piston uitgevoerd en hij ook, sedert hij zich in ons midden bevindt, heeft een grooten stap vooruit gedaan. Zijn toon is zuiverder en klinkender geworden, en indien hij zoo voortgaat met te werken zal M. Somers een artiest van eerste kunde worden. Na het Concert hadden wij de voordracht. M. Dedeyne, vóór hij de schoonheden van Duitschland en van Zwitserland beschreef heeft eene groote loftuiging gedaan over de Philharmonie en haar toegedanen Voor zitter, wier afwezigheid door iedereen werd betreurd. Op dit oogenblik zag men het por tret van M. Van Merris te voorschijn komen en deze verschijning werd begroet met be geesterd en langdurig handgeklap. Na deze toegenegeneblijkteekens welke den verknoch- ten Voorzitter der Philharmonie zoowel verdiend werden toegedragen, ging M. De deyne over tot bet aantoonen der schoonste zichten van Duitschland en Zwitserland. Hij legde de wijze van reizen uit in deze berg achtige streken en wist de aandacht der aan- schouwers te boeien. Daarom denken wij in name van al de leden der Philharmonie. M. Dedeyne te moeten bedanken voor de aangename ston den die hij hun heeft laten doorbrengen, met hun de schoonheden mede te deelen der landen die hij zoo gelukkig is geweest te kun nen doorreizen. 40,000 Getuigschriften. Roodheid door de pis veroorzaakt bij kleine kinderen, ge sprongen tepels, roven, verzworen winterge- zwellen, jeukten, huidziekten, zweetvoeten, kwade vochten a*n hoofd en aangezicht, allen spoedig genezen zonder vergif, door de l'hilo- pédine Simon. Zij bedaart de brandwonden. De j flesch 2 fr. in alle apothekerijen; bij 51. Simon, I apotheker te Sombreffe en bii 51. Pelerin, apo- i theker te Brussel, rue de l'Ecuyer, 12. Schrikkelijke brand te Paris. Een geweldige brand heeft verleden nacht de werkhuizen in asch gelegd van eenen fabri kant in koffers en reisartikelen. Het vuur ontstond rond 1 uur en breidde zich bliksemsnel uit. De oorzaak is nog on bekend. Groote Internationale Prijskamp van Wetenschappen en Nijverheid, Mei-No vember 1888. Vereenigde Staten van Amerika. Wij zijn gelukkig onze lezers te kunnen mededeelen dat M. Jolm Bigelow van New-York, gewezen gezant van de Re publiek der Vereenigde Staten van 't Noord te Frankrijk, is door het Nationaal bestuur der Vereenigde Staten tot algemeene Com missaris benoemd, voor de vertegenwoordi ging van dat land in den grooten Prijskamp. Dit feit, gevoegd bij zoovele anderen, bewijst overvloedig ,het groot belang dat de Ameri- kamen stellen in de tentoonstellig van Brus sel 1888. BREUKEN. Geene breukbanden meer! Deze welke eene of verschillige breu ken zouden hebben, oude of nieuwe, kunnen inlichtingen vragen aan de volgende personen, geheel en al genezen door den breukbalsem Corians: Lodewyck Gornil, ondernemer te Je- meppe aan Sambre, genezen van eene dubbele breuk van 16 jaar. Echtgenote Wartique- Deprez, schoenmaker te Auvelais, genezen van eene breuk van 37 jaar. J.-B. Botte, werk man in de statie van Auvelais, genezen van eene breuk van 4 jaar. Frans Joiret, machi nist te Floreffe, genezen van eene breuk van 3 jaar. Frans L'Hoeste, mijnwerker te Auve lais, genezen van eene breuk van 5 jaar. J.-B. Dupont, te Auvelais, wiens kind genezen is van eene dubbele breuk op 9 dagen. J.-B. Barreau, werkman te Auvelais, genezen eener breuk van 29 jaar. Guillaume Joseph, zoon, te Falinsalle, genezen eener dubbele breuk van meer dan 20 jaar. Madame C. M., te Auve lais, genezen eener breuk van 7 jaar. Zich te vervoegen apotheek Henricot, te Auvelais. Er is verleden week te Zomergem bij A. Nuit een diefstal gepleegd. Zij hebben hem een 20 tal zakken aardappelen ontstolen, die zooals bij veel boeren op hun hof in een put zitten. Zij hebben ze met paard en kar komen weghalen. Als zij vertrokken zijn hebben zij op zijne deur geschreven: August Nuit, Uw put is uit, Uw hond heeft niet gebast, En dat heeft ons wel gepast. Als gij beter wilt laven, Moet gij meer dan aan den arme geven, Nu vertrekken wij al te gaar, Tot naaste jaar. Wij bevelen de Castillen W.iJlhery omdat het waarlijk een wondermiddel is tot genezing van vallingen, hoest, zware ver koudheid, keelpijn. De beste producten worden 't meest nagemaakt, maar de verstandige lieden ver kiezen altijd het Vleeschsap Cibits, waar van de lange bijval de goede hoedanigheid waarborgt. Engelsche Bieren. Huis Alfred Delay. Zie ann. Zaterdag stond de soldaat Retrouvé, reeds veroordeeld tot dwangarbeid, opnieuw voor den krijgsraad voor uitbraak en ont vluchting te Biidab. Terwijl de gouverne- ments-commissaris de feiten voorlas, den be schuldigde ten laste gelegd, deed deze zijnen schoen uit en wierp hem naar het hoofd van den commissaris. Retrouvé is onmiddelijk veroordeeld tot de doodstraf. TeKemptem, Beieren, is eene vrouw voor de zesde maal van tweelingen bevallen Van de 12 kinderen zijn er nog 8 in leven. KRONIEK DER TENTOONSTELLIN GEN.— Internationale tentoonstelling van Tunis. Belgie heeft een schitterend deel genomen aan de internationale tentoonstel lingen van Tunis. Ziehier de onderscheidin gen door landgenooten behaald Bouwkunde. Eerediploom M. Achille Marschand, bouwmeester te Gent. Bilqar- den. Gouden medalie MM. gebroeders Van Gasse, te Brussel Brouwerij. Gouden medalie: M. Rombaut-De Smet, te St-Amands- berg; groot eerediploom; M. Borremans, te Vorst, en 5151. gebroeders De Winter, te Óp- puers Stokerij'. Groot eerediploom 51. Ëmiel Schmidt, te Brussel (belgische bitter). Orthopedie. Diploom van verdienste (de hoogste belooning): M. J. Waersegers, te Antwerpen. ApothekerijGouden meda lie MM. Buss, te Gent (Collodion podophile) Escouflaire, te Ath (anti-asthmatike Poeder enCigaretten); Henricot, te Auvelais (Breuk- balsem van Dr Corrions); Ch. Frédrix, te Ber gen (souvereine Thee en Pillen van het roo- de Kruis). Scheikundige voortbrengselen Gouden medalie: M. J. Hofman, te Gent. Vernis. Groot eerediploom M. Eug, De Keyn, te Brussel. DE VLAAMSCHE ILLUSTRATIE, Nr 18. 2 jaar. Zalerdag28n Januari. INHOUD. Platen: Brussel bij eene regenvlaag. Een drama in den sneeuw. Gastvrijheid der barbaren jegens pelgrims. Vlieger, zoon, boom, ezel, man... alles naar de maan. Tekst: Onze platen. Een spoorweg- verhaal. Nuttigheid der planten. -Einde goed, alles goed. Het weesmeisje, door Bilderdijk. De tijger en de dieren. Links en Rechts.De heldin van het kwaad. Men abonneert zich ten bureele van dit blad. LE GLOBE ILLUSTRÉ, paraissant chaque Dimanche, en 16 pages, avec 7 ou 8 gravures. Prix d'abonnement, Belgiqus 1 an franco, fr. 10. 6 mois franco, fr. 5,40. 3 mois franco, fr. 3. Le volume d'une année renferme 800 pages et plus de 350 gravures. Le numéro qui vient de paraitre donne une double page de croquis, pi'is par A. Hems, sur nature, des coins les plus remarquaMes et les plus artistiques de l'intérieur du palais du Roi a Bruxelles. L'époque des bals annuel qui approche, donne a ces dessins uu grand intérêt d'actualités. Le portrait lie M" Melba, du Théatre royal de Ia Mou- naie. La revue comique de la quinzaine par H. Bodart. La vue de la Maison des Bateliers sur la Grand'Place de Bruxelles. Une voiture auto-motrice.Une composition d'un sentiment exquis le pardon maternel.» On sabonne au bureau du journal. Le Collége des Bourgmestre et Echevins, Vu l'arrêté de la Députation per manente en date du 6 Décembre 1887, Informe ses administrés que la vérification périodique bis-annuelle des poids et mesures ainsi que celles des balances mobiles ou ambulantes poinconnées en 4878 et 1879 portant las marques 13 ou 14 ainsi que les instruments de pasage sur lesquels les empreintes du dernier poincon- nage sont effacées ou devenues illi- sibles, aura lieu en cette ville aux jours et heures suivants: MOIS DE FÉVRIER 1888. Lundi 6 de 10 a 12 et de 2 a 5 h. Mardi 7 10 12 2» 5 Merer. 8 *10» 12 2*5» Jeudi 9 *10 *12 2*5» Merer. 15 10 12 2*5» Jeudi 16 10 12 2*5* Lundi 20 10 12 2*5» Mardi 21 10 12 2*5» Merer. 22 10 42 2*5» Jeudi 23 10 12 2 5 Lundi 27 10 12 2*5» Mardi 28 10 12 2 5 Merer. 29 10 12 2 5 MARS. Jeudi 1 de 10 a 12 et de 2 a 5 h. Ii invite les intéressés a envoyer les objets défectueux aux fabricants a l'effet de subir les réparations né cessaires. D'après l'article 2 de l'arrêté Royal du 6 Octobre 1855, les fabricants sont tenus de présenter eux-irtêmes a la vérification les balances remises a neuf, les intéressés recevront done de retour leurs instruments munis des marques du controle. Fait a Ypres, le 23 Janvier 1888. Lea Bourgmestre et Echevins, L. VANHEULE. Le Secrétaire. M. GORRISSEN. Van af den eersten Januari 1888 is het magazijn van wijnen, likeuren en spiritusdranken van ED. TOUS- SAERT-LEROY van de Nieuwe Houtmarktstraat verplaatst naar de dicht hij de Groote Markt, te Yperen. IJPEREN 28 Januari 21 Januari. Tarwe Rogge Haver Erweten Boontjes Aardap. Beter Eiers,26 1,300 1,000! 700' 200, 500? 500 7,704 18-25 14-75 15-00 19-00 18-00 7-75 503-00 5-12 11,600 3,200 700 200 700 4,000' 7,500 18-25 14-75 15-00 19-00 20-00 7-00 515-00 3-02 Om den eersten Februari te verschijnen MIJNER JEUGD, door Hendrik Conscience. Een schoon boekdeel in-12, van circa 350 bladz. prijs: 1 fr. 25 c. Onder dezen titel zal eerlang in den boekhan del J. Lkbégue en C°, de eigenhandige levens beschrijving verschijnen van den welbekenden vlaamschen schrijver. In zijnen gemakkelijken en tevens boeiënden schrijftrant legt hij den lezer al de lotgevallen zijns levens vooroogen, van zijne kindsheid af tot op het tijdstip zijner volkomene ontwikkeling als schrijver. Alwie een boek van den vermaarden schrijver bezit of gelezen heeft, zal insgelijks dit werk, zijn eigen leven willen hebben; men ziet daarin klaarlijk hoe zijne goedaardige inborst en de zoo verschillige en zoo tegenstrijdige wisselvallig heden van zijn leven den schrijver hebben ge vormd, wiens onuitsprekelijke voortbrengings- geest zoovele schoone werken ons heeft nagela ten. De Uitgevers. Magazijn van houten en zink«n DOODKISTEN. aan zeer genadige prijzen, BIJ CH. SPILLIAERT—B0UCHAERT, aannemer en glaswerken, KLOOSTERPOORT, YPEREN. Tabletten voor de Borst van Toutu-Balsem, bereid door Hon oké STAND AERT, apotheker, Steenstraat, 51 Brugge. De beste geneesmiddelen tegen verkoudheden, longziekten en keelziekten. Deze tabletten, van zeer aangenamen smaak, genezen met zekerheid als borstziekten, verkoud heden, kinkhoest, longziekten en keelziekten. Zij vergemakkelijken het uitbrengen derslij- men en nemen den hoest weg. De personen die dikwijls aan den adem gepakt zijn, vinden groote hulp in deze tabletten 2 tot 8 tabletten hrrslellen aanstonds den adem. Manier om deze tabletten te gebruiken Voor eene verkoudheid Iaat men van uur tot uur eene tahlette in den mond smelten, van tien lot twaalf daags indien de heest erg is mag men tot twintig daags nemen. Prijs: fr.. 1,50 de doos. Depot bij II o.no ré STANDAERT, apotheker, Steenstraat, 51, Brugge, en bij alle apothekers. WARE GEZONDHEIDSPILLEN genaamd utitntlnerl Pillen. Deze pillen bevaiten volstrekt geene minerale bestanddeelen, zij zijn uit niet anders samenge steld dan van uittreksels van de zuiverste plant- stoffen wier tegenwoordigheid in het mensche- lijk lichaam niet de minste stoornis kan aanbren gen. Hun gebruik vereischt geen bijzondere leef regel en men zal ze best met een goeden maal tijd urmen. Zij smelten in de maag, maken zich meester van al onnuttig vocht dat zij afdrijven en laten een vrijen weg tot het verspreiden van alle grondstoffen eener goede voeding. Prijs fr. 1.50 de doos. Depots bij alle apothekers des lands. Te IJpcren sedert vijftien jaren gesticht en voor de cliënten van 't arrondissement naar ver dienste gekend voor de schoonheid en het onverhanderlijken der photographiè'o, heeft mijn huis, gelijk allen van eersten rang, geenen afgevaardigden om werk van huis lot buis aan te vragen en ingezonderheid om zich vooraf te doen betalen. 3BET JOURNAL DB LA TAMILLB, GRANEN enz. vcrkochttfc kwantiteit middenprijs p. 100 kilo. rerkochtte kwantiteit middenprijs p. 100 kilo. tg®SSSf8É

De Toekomst (1862-1894) | 1888 | | pagina 3