WOONHUIS, Bouwgronden liurkenlahriek MENGELINGEN. MARKTPRIJZEN. VALÉRIEN GILON 1° EEN SCHOON hoefsmis en winkel te WOUWEN, 2° h. 1-17-86 c. IN 1 KOOPËN. Notaris Laurent PROOT, Lom baardst raat, 19,Ypre LEON DORIGNAIX, Eene getrouwde vrouw uit de Pers straat te Brussel, is gevlucht, in gezelschap tan een jongeling, en voorzien van eene som van 11,000 frank uit de kas van haren man. Een zonderling ongeluk is Zondag op de Aspachlaan te Brussel gebeurd. Een heer reinigde zich aan 't venster der 3e verdieping de nagels en bediende zich bierbij van een pennemes; eensklaps ont snapte bet hem en viel op bet hoofd van eenen voorbijganger, M. L... Het mes door boorde zijn hoed en dronk lamelijk diep in het hoofd. M. L.. werd erg bloedend naar huis ge- brachi. Bloedsgebrek. In min dan veertien dagen volkomene genezing van hoofdpijn, ver lies van eetlust, bleeke kleur, moeilijke of ver- achterde staat, enz. bij armbloedige jonge meisjes, door Likeur Jumauxapotheker te Wasmes. Dit likeur is samengesteld uit vijf bloemen. Daar is geene scheikundige stof aan wezig. Brand in de koninglijke stallen te Brussel. Een geweldige brand is Zondag avond rond 9 1/2 ure uitgeborsten in de ko ninglijke stallen, Namenstraat. Het vuur dat waarsctiijnlijk ontstaan was in de kamer van den stalknecht, onder het dak, werd door voorbijgangers bemerkt. Het is in de remise van de rijtuigen van den koning en der koningin en in de za delmakerij, dat de brand zich het eerst uit breidde. Spoedig was vele hulp ter plaats, de rij tuigen en eene prachtige slede, door prins Orloft aan de koningin geschonken, werden gered. In de zadelmakerij is de schade nog al aanzienlijk, zoo niet door het vuur, dan door het water. De paardenstallen die aan de overzijde van den koer zijn, werden gesloten en aldus alle schrik bij de paarden vermeden. Rond 10 1/2 uren was alles gedaan. Snot, gele mondzwam, slechte ruiïng en andere ziekten van hoenders en duiven, genezen met de pillen van L. Robert te Wan- t dre (Luik) per doos: 2 fr.1/2 doos: 1 fr. Per post, fr.: 2,10 en fr. '1,10. Twee policieagenten wilden Zondag nacht tusschenkomen in eenen huiselijken twist welke ontstaan was tusschen M. Ch en zijne vrouw, wonende St-Jans-Molenbeek. C..., die dronken was, bracht een der agenten zulken hevigen slag toe met eenen casse tête dat een oog hem uit de holte sprong en de agent, Demarez, kermend ten gronde viel. Hierdoor verschrikt en een weinig ont- nuehten werd C... naar het gevang gebracht. De toestand van den agent is zeer erg; het is bijna zeker dat hij het oog zal verlie zen. Tentoonstelling van Brussel. Zon dag heeft men in de tentoonstelling te Brus sel, 12,000 Ir. inkomgeld ontvangen. Het schoon weder is daar voor veel in. De tram- way-kompagnie uie naar de tentoonstelling leidt, heeft 8,000 fr. opgebracht. De leden der maatschappij der... Hon derd kilos, te Brussel, hebben hun jaarlijks hanket gehouden te Scbeepdaal. Om deel te maken van de maatschappij moet men minstens honderd kilos wegen. Drie leden waren belet deel te nemen aan de eet- partij. De twee-en-twimig anderen, wogen samen 2,860 kilogr., dus gemiddeld 130 kil. per persoon. De zwaarste woog 158 kilogr. Voor zwakke lieden is er geen kost baarder geneesmiddel dan de tonische voed zame Wijn van Defresne, die buiten ai de oplosbare deelen van het vleesch, nog ijzer- phosphaat bevat, dat het bloed kleurt, na tuurlijke phosphoorzure kalkmelk, die de beenderen versterkt, spiervezels opgelost en in peptone veranderd en gansch bereid om in bloedaders opgenomen, de spieren en de hersens te voeden. Deze wijn, echte levens- diank, dank aan zijnen aangenamen smaak, kan terzelvertijd gebruikt worden om als likeur en een versterkende drank voor ge zonde lieden. De heer deBruyn, volksvertegenwoor diger en burgemeester van Denderinonde, is Maandag morgend van Londen terugge keerd, waar hij acht dagen verbleven heeft. Het is bepaald dat de heer Polydoor De Iveyzer, welke het ambt waarneemt van lord- mayor der wereldstad, toekomende maand, met de jaarlijksche kermis, zijne geboorte plaats zal bezoeken, vergezeld van de hoog geplaatste personen, welke gehouden zijn dan lord-mayor bij de groote plechtigheden te omringen, aldermen, sheriffs, zwaarddra gers, enz., enz. 's Middags heeft er een lunch (ontbijt) plaats ten huize van den heer burgemeester en des avonds een prachtig banket, waaraan behalve de lord-rnayor, zijn gevolg en de raadsheeren der stad, niets dan Dendermon- denaars van naam, buiten twee of drie uit- genoodigden, zullen deelnemen, zooals rid der Leo de Burbure, componist, degebroêrs Verbas en Frans Courtens, kunstschilders, Emmanuel Hiel, enz. Een optocht, welke ingericht wordt door een comiteit dat samengesteld is uit personen van beide denkwijzen, zal 's middags plaats grijpen. Een befaamd militaire muziekkorps zal op de Groote Markt een luisterlijk concert geven. De feestelijkheden zullen gesloten worden door een prachtig vuurwerk. De heer Victor Jacobs, volksvertegen woordiger, werd door de katholieke dagbla den aangeduid als den opvolger van M.Jamar, gouverneur der Nationale Bank, die gevaar lijk ziek is. Do heer Jacobs schrijft aan VEscautdat hij die plaats niet begeert en wil volksvertegenwoordiger en pleitend ad- vokaat blijven. Het is M. Beernaert, die niet tevreden zal zijn; hij dacht zich door die benoeming van den blok dien hij aan het been beeft, te ontlasten. Achetez le champagne sec S. Vinyas, ce vin pótillant et similant qui donne la san té, la gaieté, et sans lequel il n'y a pas de bon repas. Livraison fr'onco en 24 heures, du dépot: Félix Huygens, Koekelberg-Bru- xelles. (Dégustatioa aux expositions.) De plechtige opening van den Salon van Antwerpen zal den 29 dezer, rond 1 ure plaats hebben,in tegenwoordigheid van HH. MM. den Koning en de Koningin. De wet op den arbeid van foorekinderen is Zondag te Brussel toegepast. Eene barak waar men een kind van 14 jaren van reus achtige zwaarte ten toonstelde, werd op bevel der politie gesloten en tegen den eige naar proces-verbaal opgemaakt. Generaal Vandersmissen, geroepen om uitspraak te doen over een nieuw systeem van repetitiegeweren, heeft de fransche niet goedgekeurd en een duitsch even als een luiksch systeem aangenomen. Schrikkelijk drama te Brussel. De genaamde Michel Linft, werkman, wo nende Abrikoboomstraat, te Brussel, was over eenige weken verlaten door zijne vrouw, die naar het sctiijnt zich over ham te bekla gen had. Linft bad gezworen zich te wreken. Dins dag, rond 5 ure namiddag, ontmoette hij zijne vrouw op den Boulevard Jamar. Aan stonds trok hij een groot mes, dat bij onder zijne kleederen verborgen hield en bracht woedend zijne vrouw vele steken toe. De ongelukkige wilde vluchten; een voor bijganger kwam haar ter hulp maar hij ook kreeg een steek in den arm. Eindelijk werd demoordenaar door voorbijgangers en politie machteloos gemaakt, terwijl de ongelukkige in eene bloedplas nederstortte. Men bracht haar naar het politiebureel, maar zij bezweek onderweg. Linft beweert dat hij zijne vrouw niet wilde dooden en enkel kwetsen. Het lijk is naar het doodenhuis gebracht; het parket is ter plaats geweest en heeft Linft naar het gevang van St-Gilles overgebracht. Men meldt in een Engelsch blad, dat de bekende uitvinder T. A. Edison bezig is met het beproeven van eene nieuwe electrische vliegmachine, die hem door de Spaansche regeering zou zijn besteld 1 De werkeloosheid.Het huis Ganne, van Rijsel, heeft 450 werklieden, gebezigd in de fabrikatie van tafellinnen, verwittigd dat zij voortaan maar vier dagen in plaats van zes in de week zullen mogen werken. Een zeker getal confectiesnijders van ver schillende huizen van Rijsel, zijn ook verwit tigd dat zij, gezien gebrek aan werk, niet meer mogen werken. Te Armentières hebben 50 werklieden eener weverij om dezelfde reden hun werkboekje gekregen. Mijnheer Jandorie zit met zijn gat vol schul den; 't is een klerikaal advokaatje dat niet en weet van wat hout pijlen maken, maar hij speelt toch den fies. Zijn kleêrmaker komt af met eene rekening vreed om zien. Het meissen doet open. Is mijnheer t' huis? Ja.— Kan ik mijn heer spreken? Hij slaapt. 't Is goed. 'k zal wachten. Ja maar... Wat ja maar? Als mijnheer weet dat het de kleêrmaker is, ik ken hem, hij zal blijven slapen. Arme mans! Tjeef Pypaert had eene vrouw, die wel het onaangenaamste en sagrij- nigste wezen was van de geheele wereld. Alle dagen kijvagie dat er de stukken van vlogen. Gisteren, na een tooneel dat niet te beschrijven is, riep hij uit: Ho! die wet! die wet! Dat er die wet maar niet en ware!... Ja, zegt het maar, ge zoudtmij vermoorden, niet waar? Neen, maar ik zou er nog een wijf bijpak ken, en binst dat ge met heur kijft, zou ik ten minste wat aassem kunnen halen! Advohaat en hlient. Een kleêrmaker ging bij een advokaat om raad: De advokaat. Hebt gij uwe rekening aan uw schuldenaar overhandigd? De klient. Wel zeker. De advokaat. En wat zegde hij De klient. Dat ik naar den duivel kon loopen. De advokaat. En wat hebt ge toen gedaan? De klient. Wel dan ban ik bij u gekomen. Tusschen twee moeders. Marie. Wat geeft gij,Sofie,aan uwen piot als hij u komt bezoeken na de soep? Sofie. Wel wat soep die over is, de helft van mijn vleesch en soms een taartje. Marie. Wel hoe is 't mogelijk, als gij zoo veel kunt weggeven, zoudt gij er gemakkelijk een onder-officier kunnen voor krijgen. Dit gebeurd meermalen.Vrijdag laatst vroeg M. L. aan zijrie meid voor hij uitging. Sofie, wat eten wij vandaag? Madame heeft mij gezegd dat ik mossels moet halen, omdat de visch zoo duur is. Ehwel, Sofie, zegt aan Madame, dat ik van dezen middag niet zal komen eten, dat ik voor aiïairens moet uitgaan... En hij ging zich in eenen restaurant goed doen. Na een diner. Terwijl de mannen bezig zijn met rooken en de damen alleen in den salon zijn gebleven, spreken deze laatste van de onge trouwheid des mans. Wat wilt gij, zegt eene schoone blonde dame, mijn man is mij zoo weinig getrouw, dat ik zelfs niet weet of zijne kinderen van hem zijn. Twee mirakels. Dezer dagen is eene zonderlinge vergissing gebeurd, welke aan twee mirakels deed gelooven. De spoorweg had twee vatten te verzenden, liet eene was een vat Lour- deswater en het ander een vat wijn. De wijn werd bij eenen pastoor afgegeven, die vertelde dat er een mirakel gebeurd was, dat zijn vat Lourdeswater in wijn was veranderd, iets wat de boeren geloofden. Maar de persoon die het vat Lourdeswater omving, geloofde aan geen mirakel, maar aan bedrog, en leverde eene re- kiamatie in tegen het bestuur van den spoorweg. Hoe de zaak zal afloopen, dat zullen wij laten weten. Een nieuw middel van aankondiging De nieuwste vorm van aankondiging is de betaalde winkelraamkijker. Het vak is niet moei lijk; een paar netgekleede heeren wandelen be daard voort. Eensklaps wordt hun aandacht getrokken door een voorwerp in de uitstalling van een magazijn, /.ij blijven staan en bekijken het voorwerp goed, terwijl zij er hevig over redeneeren. Dat wordt opgemerkt door een paar voorbijgangers. Dezen blijven ook staan, bekij ken het voorwerp in de winkelkast ook en spieken er ook over. Als er vier menschen voor een winkel staan in een drukke straat, staan er binnen vijf minu ten twintig elkaar te verdringen. Men kijkt niet alleen naar het bewuste voorwerp, maar naar de geheele uitstalling en tien tegen een, dat er iemand iets ziet dat hij aardig vindt en koopt. Daar is het om te doen. De beide heeren die het eerst bleven staan zijn ondertusschen door gewandeld en staan bij een anderen winkel te kijken. Dat was eene reden. Iemand vroeg aan eene dertigjarige dochter, die nog altijd op eenen man zat te wachten: Maar jufvrouw Wantje, waarom zijt gij nog niet gehuwd? Waarom, wel omdat ik zoo dom niet ge weest ben een man te nemen, die dom genoeg was van te willen trouwen. En ze verliet kwaad de kamer. Invloed van den parapluie. Een man die altijd met zijnen parapluie uitgaat telt de voorzichtigheid onder zijne deugden, hij zal zich nooit met gewaagde speculatiën bezig hou den en is zijne vrouw eeuwig getrouw. Een man die zijnen parapluie vergeet, ook bij regenachtig weder, denkt even weinig aan den dag van heden als aan dien van vroeger. Hij is zonder zorg. Hij zal des nachts zijne huisdeur vergeten te sluiven en het zou niet te verwon deren zijn dat hij op zijnen trouwdag vergat naar het stadhuis te gaan. Een man die altijd zijnen parapluie laat staan zal nog meer dingen verliezen, men kan hem niets toevertrouwen. Hij is in staat zijne vrouw te verliezen, zonder dat hij het gewaar wordt. LE GLOBE 1LLÜSTRÉ, 1 an franco, fr. 10. 6 mois franco, fr. 5,50 3 mois franco, fr. 3. Gravures. La Rotonde du Kursaal a Ostende. Bruxelles: Un coin de la Clini- que des Enfants, a l'hópital Saint-Pierre. Las tristesses de la vie: Une veuve au Mont- de-Piété. Ün site pittoresque sur les bords de la Lesse. A travers le Grand Concours International de 1888. En Wallonië: Tir a Fare dans le Hainaut. Un impression- niste en Wallonië: Jeune vachère du pays de Herve. Rébus. On sabonne au bureau du journal. DE VLAAMSCHE ILLUSTRATIE. Nr 44. 2 jaar. Zalerdag, 28° Juli. INHOUD. —Platen. Keizerin Vic toria-Augusta van Duitschland. De laat- ste vorderingen in de jachtkunst. Klemo ruziemakers, naar Mulready. In de ten toonstelling, graaf Adriaan d'Oultremont, M. De Sélys-Longchamp, M. 't Kint de Roo- denbeke. Het Paviljoen Van Houten. De H. Helena toont het ware Kruis aan haren zoon, Keizer Constantinus. Tekst. Onze platen. In de tentoon stelling. Markgraaf Monselico. Vlaam- sche Kronijk. Julia Koolvliet. In hoe signo vinces. Aan de lezers. Men abonneert zich ten bureele van dit blad. [JPF.REN 28 Juli 21 Juli Tarwe 3,300 21-7? 4,200 20-25 Rogge 100 14-75 1,000 14-50 Haver 100 00-00 800 16-00 Erweten 200 00-00 200 19-00 Boontjes 100 18-25 100 17-50 Aardap. 2,000 5-00 500 6-00 Beter 17,400 280-00 270-00 Eiers,25 1-80 1-90 maakt het publiek, bekend dat hij gepatenteerd is als plakker. Hij beveelt zich aan voor het plak ken van affichen, berichten, enz. Zich te adresseeren Dixmudestraat, nr 25. INSTEL te Woumen-dorp, bij Amand Candaele-Ferhoest. DINSDAG 14 AUG&JSTI 188», ten 3 ure juist namiddag, van en H. 0-14-05 c, erf langs den nieuwen Steenweg van Woumen naar Clercken. bij 't voorgaande Bewoond door Hypolithk Verhoest en Zusters, tot 1 October 1888. 1/2 instelpenningen te winnen op eiken koop. Door 't ambt van den TE WOUMEN. GEDIPLOMEERDEN CHIRURGIJN-TANDMEESTER, tandmeester van het koninglijkgesticht van Meessen Recht over de Sterrestiuat. Te raadplegen alle dagen van 9 tot 5 uren, behalve den Zondag. Inzetting van tanden en kunstige gebiten. Uittrekking, Goudstopping en Herstelling van ongeregelde landen, volgens de beste stelsels. KOMMISSIEHANDEL UITVOER IN ALLE SLACH. Rechtslreekschen invoer uil Kalalonië. opvolger van H. FRAIKIN, 57, ENGELANDSTRAAT, BRUSSEL. GEHEELE GENEZING in 5 dagen van alle ziekten der piswngen. Geen bijzondere levensregel te volgen. Verzending op aanvraag. Eenig depot: apoiheek Bergi ys, De Keizerlei, 27, Ant werpen. GRANEN C11Z. verkochttc kwantiteit middenprijs p. 100 kilo. vcrkochlte kwantiteit middenprijs p. 400 kilo. Emile V an Aerde

De Toekomst (1862-1894) | 1888 | | pagina 3