WOONHUIS, Bouwgronden Jos. Notermans et C! EmileV an A erde MARKTPRIJZEN. 1° EEN SCHOON hoefsrnis en winkel te WOUIEK, 2» h. 1-17-80 c. IN 7 KOOP EN. Notaris Laurent PROOT, TE WOUMEN. Lo ui baa rd st ra a t19p r e VISCH-GUANO ASTII M ALIJDERS. Poeder Eseouflaire Pectoral Ilelporte Tapis de T o urnai Tarwe 5,300 21-7? 4,200 24-00 Rogge 100 14-75 000 00-00 Haver 100 00-00 500 15-50 Erweten 200 00-00 000 00-00 Boontjes 100 18-25 000 00-00 Aardap. 2,000 5-00 2,000 5-00 Bctar 17,400, 280-00 16,200 270-00 Eiers,25 1-80 1-90 INSTEL te Woumen-dorp, bij Amand Candaele-Eer hoest. ten 3 ure juist namiddag, van en H. 0-14-05 c, erf langs den nieuwen Steenweg van Woumen naar Clercken. bij 't voorgaande Bewoond door HypolithkVerhoest en Zusters, tot 1 October 1888. 1/2 instelpenningen te winnen op eiken koop. Door 't ambt van den CHIRURG IJ N -TAN D MEESTER, tandmeester van het koninglij ft geslicht van Meessen VAN NOORWEGEN Mark: J. JEA SEN en C° LANTERNES VALLENDE ZIEKTE Het jongste kind van Keizer Wilhelm; Donderdag nacht te Potsdam geboren, is de vijfde zoon van den Duitscben keizer. Eene goede spijs verteering is voor eene goede gezondheid onontbeerlijk. Eene goede spijsvertering opent den geest, geeft leven digheid en klaarheid aan de gedachten en bovendien lust tot den arbeid. Wilt gij eene gemakkelijke spijsvertering hebben en alle sombere gedachten van u verwijderen? Neem na iedere maai drie aivleeschbevattende pil len van Defresne. La marqué de champagne S. Vinyas de Reims, justement appréciée des connais- seurs, produits des eft'ets remarquables sur les convalescents et les personnes épuissées. Dégustation aux expositions. S'adresser h l'agent général Félix-Huygens, Bruxelies. On demande des agents pour la province; forte remise. Snot, gele mondzwam, slechte ruiïng ■en andere ziekten van hoenders en duiven, genezen met de pillen van L. Robert te Wan- dre (Luik) per doos: 2 fr.; 4/2 doos: 1 fr. l'er post, fr.: 2,10 en fr. 1,10. Zoo jong en reeds.... In de rue de Borcy te Parijs woont Mad. Sauziade, wier man in leven mekanicien was, die in Maart 1887 overleed en haar zonder eenige midde len van bestaan achterliet met twee kinderen Celestin geboren in 1880 en Louis geboren in 1882. De buitengewone armoede der weduwe had het madelijden opgewekt van eenen vriend, M. Theodule Covenel, hoefsmid in de stallen der Compagnie van omnibussen, die in dezelfde straat woont. Covenel die eerst uit vriendschap handelde tegenover de 26 jarige weduwe, zag weldra dit gevoelen overloopen tot eene vinnigere gewaarwording zoodat hij weldra de min naar was van zijne beschermelinge. Spoedig huisden zij samen en hielden de twee kinderen bij zich. Deze laatsten waren zeer verschillend van karakter, het jongste was zacht, lieftallig Celestin kwaadaardig, geveinsd, haatdragend. Hij plaagde gedurig zijn jongere broeder en weldra veranderden die plagerijen in eenen geweldigen haat, in eene gedurige mis handeling. Zoo «erd hij op zekeren dag verrast door zijne nmeder op het oogenblik waarop hij zied gereed maakte eenen in het hoofd zijns broers te slaan met eenen grooten ha mer. De 8 jarige schurk droomde gedurig en al tijd aan middelen om zich te ontslaan van zijnen broeder. Zaterdag morgen stond Covenel ten 5 ure op om naar zijn werk te gaan. Bij het door stappen der kamer waarin de kinderen lagen zag hij dat de beide gerust lagen ingeslui merd, om zoo te zeggen arm in arm. Door het opstaan van haren minnaar ge wekt, sluimerde Mad. Sauziade nog slechts in toen het zes ure geslagen was. Juist sloeg de klok half 7 ure toen de moe der uit hare sluimering werd gewekt door het erbarmelijk geschrei van haar jongsto kind dat riep: Moeder! Moeder!! Hulp, ik bloed! Mad. Sauziade snelde naar de keuken en bleef daar als verstomd staan van onzetting op het vreeselijk gezicht dat haar oog ont waarde. De kleine Louis stond rechtop in zijn bed. Met de eene hand hief hij het hemdje op en met de andere drukte hij de ingewanden terug die dreigden te ontsnappen. En nogmaals riep het jongentje: Moeder! kom toch.' Kom ik bloed zoo!» Ditmaal waren de krachten van den kleine uitgeput. Hij zakte op het bed neer en zijne moeder deed het huis weergalmen door haar hulpkreten. Bijna op het zelfde oogenblik rolde eene bloedende massa aan hare voeten. Dit was Celestin die uit eenen hoek der kamer kwam geslopen, waarbij hij den grond bedekte met eene breede streep bloed. Toen de geburen op hat noodgeschrei der moeder kwamen de kamer ingedrongen, von den zij nog enkel op den grond eene bezwijm de moeder en een lijk. De halsslagader van Celestin was met eenen krachtigen trek door de vlijmende scherpte van een scheermes overgesneden. Het lijk werd op het bed gelegd nevens het kind met den opengesneden buik en |de dok tor die kwam kon enkel de wonde van den gekwetste verbinden om daarna het kind in wanhopemlen toestand te doen overvoeren naar het gasihuis Trousseau. Dr. Marchand bestatigde daar dat de won de van boven naai- beneden was toegebracht en liep van boven tot beneden toe. De policiecommissaris der wijk ging on- middélijk naar de rus Bercy, om een onder- toek te doen naar de oorzaak der misdaad. Hij nam het scheermes hetwelk had ge diend tot volvoering er van en wilde niet ge- looven dat de jonge Celestin eerst moorde naar en daarna zelfmoordenaar was gewor den. Waar Celestin dit scheermes heeft ge baald, met den naam Deslandes op den hecht gegraveerd, is niet geweten, alleen bestaat het vermoeden dat hij dit reeds geruimen tijd geleden heeft ontvreemd op een vodden kraam, met het vooruitzicht dit te gebruiken om zijnen broeder te vermoorden. Celestin had de twee scheermessen van Covenel onaangeroerd in hunne doos laten liggen, in de lade eener commode. De moor denaar heeft zijne misdaad willen volvoeren met een wapen dat het zijne was en hetwelk den vorigen avond met zorg door hem was gescherpt, zooals de talrijke scharren bewe zen die op de lemmer werden aangetroffen. Omdat het zoo onwaarschijnlijk voorkwam dat de Sjarige Celestin do moordenaar was van zijnen jongeren broeder Louis, zoo viel een oogenblik het vermoeden op Mad. Siau- zade en Covenel. Spoedig echter deed de verklaring van den gekwetste dit vermoeden ophouden. De politiecommissaris is 's avonds op nieuw naar het gasthuis Trousseau gegaan. Het kind was ietwat beter en bezat geheel zijn denkvermogen. Dr. Marchand had de vreeselijk wonde verbonden na eerst de doorsneden aders en de diepe vleeschwonde te hebben toegenaaid. Louis heeft voor zooveel zijn geheugen dit toeliet, herhaald hoe de misdaad gepleegd is. Hij beschuldigt stellig zijnen broeder. Vandaar dat alle kwaadwillige praatjes tegen Mad. Siauzade en Covenel den mond zijn gestopt, te meer, daar nu de procureur der Republiek toelating heeft gegeven tot het begraven van Celestin. P. S. Zondag namiddag, ten 3 ure 30, is Celestin Siauzade begraven. Wat de kleine Louis betreft, diens toe stand is niet verergerd. De eenige vrees voor de geneesheeren is eene darmvliesontsteking. Een begin van brand is Zondag avond na de vertooning uitgeborsten in het maga zijn der kostumen van den schouwburg van Marseille. Gelukkig werd het tijdig bemerkt en spoedig uitgedoofd. Slechts eenige kos tumen van «figuranten» werden beschadigd. Mijnheer Poncelet, apotheker. Mijn kind, ofschoon zeer lastig, heeft uwe bonbuns van lang leven als lekkernij genomen. Köe- nig. Kelderstraat, Brussel. Opstopping. Bonbons van lang leven van Em. Poncelet, apotheker, verlossen en zuiveren u zonder buikpijn. Worden geno men bij de maaltijden; aan kinderen gegeven voor lekkernij, bevorderen de spijsvertering geven eetlust, ontlasten van gal. Eeremeta len in de Tentoonstellingen. Overal verkrijg baar 1 fr. der doos van 50. Brussel Pélerin, Frederix, Delacre, Cristiaens, Lobrie, Bau- wens, Giot. Molenbeek: Broens, Elsene: Duyck, Bobson. Teedere echtgenoten. Amelie. Kom langs hier, man, maar pas op; want hier heeft al menig man zijnen nek gebroken. Naard. Als het alzoo is, Ametie lief, gaat gij maar vooruit. Sen Jocrisse. Iemand komt bij eenen heer en vraagt aan den knecht of zijn meester te huis is: De knecht zegt van neen. Wanneer zal mijnheer te huis zijn, vroeg de bezoeker. Dat kan ik moeilijk zeggen, antwoordde de knecht, mijnheer heeft mij gezegd dat hij voor niemand te huis is en het is dus moeilijk om zeggen wanneer hij te huis zal wezen. Mijnheer. Het is ongelooflijk, vrouwtje, eiken morgend, als ik mij geschoren heb, schijnt het mij dat ik wel 20 jaren verjongd ben. Mevrouw. Mijn vriend, zoudt gij u niet der avonds kunnen scheren? Een huwelijks vraag. Een rentenier van een vijftigtal jaren, weduwnaar en vader van drie dochters, maakt in een dagblad bekend dat een rijk man van 50 jaren begeert te her trouwen en geeft zijn adres; poste restante. Des anderendaags gaat hij naar het postbu- reel en vind er drie brieven... alle drie van zijne drie dochters komen. Eene uitkomst. Goochelaar op eene kas wijzende: Ik verzoek eene dame uit het publiek in deze kas plaats te nemen. Daarna zal ik de deur sluiten, als ik die weer open, is de dame voor goed verdwenen. Eon man tot zijne vrouw: Toe, Marie, ga gij daar eens in. Huiselijk tooneel.Moeder en vader, twee uitmuntende dronkaards, hebben de gewoonte eikander afterossen, te roepen en te tieren. Wat is dat, vroeg een jongen aan den zoon van den huize. Oh, wees niet bevreesd... 'tls papa en mama, die hun stuk met vier handen spelen. Eene liefdesverklaringEet ge gaarne zuurkool, jufvrouw? Ja. Zoudt gij er altijd lekker spek bij eten Heel gaarne. Welnu, trouw dan met mij, ik ben var kensslachter. LE GLOBE ILLUSTRÉ, 1 an franco, fr. 10. 6 mois franco, fr. 5,50 3 mois franco, fr. 3. Le numéro de ce jour renferme:Les petits joueurs. Blankenberghe La vente du poisson dans les rues, arant la construction de la Minque. Site tiamand: L'Escaut en aval de Termonde. Sites wallons Pont du Val-Benoit, a Liéges la Sambre a Na- murPlace Saint-Paul, a Liége. Les Tsiganes a la prison de Saint-Giües. Les pêcheurs de Blankenberghe. On sabonne au bureau du journal. BE VLAAMSCHE ILLUSTRATIE. Nr 45. 2 jaar. '.Zaterdag, 4n Aug. INHOUD. Platen. Godfried Guf- fens. Schepen Geeraad van den Werve ont vangt Albrecht Dürer in zijn steen te Antwer pen. Jan Swerts. In de tentoonstelling: De Internationale Kunstdrukkerij en afhangende inrichtingen. Tekst. Onze platen. In de tentoon stelling. Markgraat Monselico. Julia Kcol vliet. Men abonneert zich ten bureele van dit blad. IJ PEREN 28 Juli 4 Augusti U1UNEN enz. verkochtte kwan titelt middenprijs p. 100 kilo. verkochtte kwantiteit middenprijs p.100 kilo. Dlft'SÖAG 14 AUGUSTS 1S$S, Genièvre Vieux-Sys- tème, garand pur Sei- gle et Orge. Eaux-de-vie et Bitters Liqueurs Supérieures Fines et Ordinaires. Fruits h l'Eau-de-vie. DISTILLERIE DE P°CLASSE. ie HASSELT. Envoi d'Echantillons et Prix-Courant fran co et gratis sur demande. Remise aux Négociants, Liquoristes, selon l'importance des Commandes. Anvers 1885 médaille de bronze. Louis ville 4886. diplöme d'honneur. Liverpool 1886, médaille d'Or.Paris 1887, médaille d'Or. Le Havre I887, médaille d'Or. Adelaide, 3 Grands Diplömes d'Honneur, Médaille de Mérite de 1° Classe. GEDIPLOMEERDEN Recht oven de Steiirestiuat. Te raadplegen alle dagen van 9 tot 5 uren, behalve den Zondag. Inzetting van tanden en kunstige gebiten. Uittrekking, Goudstopping en Herstelling van ongeregelde tanden, volgens de beste stelsels. P. Bruynseraede, Bewaarder Ant- Van Bellingen et C',gen.agenten) werpen Het vischmest is het volrnaakste van al de vetten; het leverteen belangrijk voor deel op boven de mesten met chimieke basis, is niet aanhitsend als deze laatste, en is wel het beste voedsel voor de planten en allerlei vruchten. Zijn vruchtbaar uit werksel duurt het gansche jaargetijde, en dikwijls ook het gansche jaargetijde. Mark 7 X 10 ^3: Gewaarborgd door deplaatslaboratorium. Inhoud 7°/, stikstof (van visch) 10 phosphoorzuur (waarvan 7 1/2 van visch 2 1/2% oplosbaar in water en citraat) 3 potassium. Voor prijzen en conditiën, wende men zich tot onze bijzondere agenten: Aalst. M. L. Gheeraerdts. Kort rijk. Vve J. Devos et fits. Lokeren. Roels Verbeeck. Ertvelde. Jan Van Nieuwenhuize. Oostende. Louis Van Iseghem. Selzaete. Jh. Van Nieuwenhuize. St-Nicolaas. Hendrickx et C. Thourout, M. Ferdinand Fraeys. PAST OP DE NAMAAKSELS I Verteert uw grid niet nutteloos, maar schrijft aan M. ESC0UFLA1RE, apotheker te Ath, die u Gratis en franco een prospectus zal zenden en twee stalen van het vermaard Mark: den liggenden Hert. N. B. Eischt dit mark op elke doos. Het i» de eenige waarborg tegen de namaaksels. 10,000 Certificaten van genezing, afgeleverd door bijzonderen en door de grootste geneesheeren van Frankrijk en België. Pu-ijs: fr. 2,5© DEPOTS bij alle goede apothekers. Gouden eeremeetaal in de wereld Tentoonstelling van Boulogne-op-Zee. Het werkdadigste en goedkoopste der borstremediën. Hel muntend produkt. Vervaardigd in perelen met baais van gezuiverde teer uit pijn hoornen der zeekusten De goede hoedanigheid dezer produkten maakt, dat deze perelen gemakkelijk smel ten, en dat gansch het ademhalingstelsel van teer doordrongen wordt. Daar dit borstmiddel noch schadelijke, noch hevige, onaangename of aanstekende geneeskrachtige bestanddeelen bevat, kan dit produkt zoowel door kinderen, ouder lingen of zwakke lieden gebruikt worden. De doos: 50 centiemen-. ALGEMEEN DEPOT: E. FREDR1X, Noordboulevard, Brussel. FABRIQUE de en tous genres SPÉCIALITÉ POUR V01TURES briquettes et CHAÜFERETTES pour voitures Reparations J. ROOSE, Platineur, rue de la Grand'Ile, 36, BRUXELLES. en andere Ziekten van het zenuwgestel. Volkomene en zekere genezing! door het likeur van Dr Roland, eenig geneesmiddel dat met den grootsten bijval gebruikt wordt in de gestichten Johu Bost te Laforce (Dordo- gne, Frankrijk), voor algemeen nut door den Staat erkend den 7 September 1877 en waar men in 't bijzonder de lijders der vallende ziekte behandelt. Meer dan 10,000 getuig schriften van genezen personen die de kracht dadigheid van dit kostbaar geneesmiddel ver klaren. Onfaalbaar verzekerd succes: Prijs per flacon 5 fr. Algemoen depot: Apotheek Fayn,Kammen straat, 68, Antwerpen. Nog te verkrijgen bij de apothekers Goossens, Brasseur, Burgers en Davrene te Luik, en Pelerin, De Wandre en Ramlot te Brussel. MANUFACTURE DE ET DE SMYRNE, Paul Dumortier et fils, rue de Courtrai, 8, TOURNAI. 8. Envoi d echantillons sur demandes. Pas de dépöt dans aucuno ville. Ne pas con- fondre notre maison avec d'autres du même nom.

De Toekomst (1862-1894) | 1888 | | pagina 3