STADSNIEUWS. N> 163. 28e Jaar. Zondag, 16n Februari 1889. Zondagsblad van Stad cn Arrondissement 1 PEREN. Men schrijft in: Te Yperen, DIXMUDESTRAAT, 18, en op al de postbureelen van't land. Alle affichen bij den drukker van dit blad gedrukt, worden onvergeld in hetzelve geplaatst tot den dag der verkooping. Men werdt verzocht alle hoegenaamde artikelen uiterlijk tegen Vrijdag middag, vrachtvrij en onderteekend, toe te zenden. ABONNEMENTSPRIJS VOOROP BETAALBAAR: 3 fr. 's jiiars voor de stad; fa*. 3-50 voor geSaecl Belgie. Buitenlandsche verzendingen, 't port daarboven. 5 CENTIEMEN HET NUMMER. Aankondigingen: 10 centiemen den regel. Reklamen: 23 id. id. id. Rechterlijke eerherstellingen 1 frank id. id. Akkoord per maand of per jaar. KAMER. De heer Vanden Peereboom, minister l haar te vliegen en te vechten van spoorwegen, heeft niet gewacht totJMarkt, toen eensklaps eenige boeren, men dat men hem ondervraagd heeft over de zegt van Vlamertinghe, bezig waren met oorzaak der groote spoorwegramp te Groe- nendael; hij heeft Dinsdag zelf eenigi uitleggingen gegeven over dat wreed on geluk. De minister heeft bekend dal er twaalf dooden, dertig erg en twaalf lichtere ge kwetsten zijn. De lieer Vanden Peereboom bracht veel lof aan het bestuur van den spoorweg, dat hij trachtte te versehoonen en te ver dedigen. De heer Hanssens heeft aan den heer Yanden Peereboom meerdere uitleggingen gevraagd. Hij verzoekt dal er een rech terlijk onderzoek ingesteld worde, om vast te stellen op wie de verantwoorde lijkheid drukt en zegde dat men algemeen heeft geklaagd over de traagheid waar mede de hulp is verleend geworden. Gevecht. weet dat wij ons verleden jaar zoowel' Heele patatte.Wel neen, maar slechts Zondag wandelde men op de Groote geamuzeerd hebben, en wij hebben maar de verbeelding, men neme bij voorbeeld, krakeelen. Niet genoeg van weerskanten kunnende gelijk halen, begonnen zij el kander in dat er de stukken van vlogen. De politie is dan tusschengekomen om de vechters wat te doen uitrusten in de gariool. Ou ge val. Woensdag, rond middag, was er een jongen die speelde met zijne kameraden, bij de Nieuwe Slachterij, aan den hoek van hel Kasselslraatje; toen hij eensklaps een valschen stap deed en in liet kelder- gal rolde,waardoor hij eene groote wonde aan hel hoofd bekwam. Voorbijgangers hebben hem naar zijne woonst gedragen. deze dagen om eens goed ons hartje lust.Keerseboutje, voor eene sou of tien zou hij dit wel doen; doch hij zou niet mogen 't Is meer dan 8 gekend zijn wie hij is.En voor een wagen te doen. Getrouwe klokke Groot Vastenavondfeest. Ik d rong sluipend, als naar gewoonte, De Kamer heeft zich daarna bezig ge- Go aden zinnet binnen, en nam plaats houden met de begrooting van justitie. aan een tafellje altéént nabij- de st00p De heer Oswald de Kerckove heelt aan VI.oeg een half kilotje, stopte mijn wit het klerikaal ministerie harde en groote gekalcineerd pijpje van 5 centiemen, en waarheden gezegd over de niet uitvoering der wet op liet betalen der loonen in de herbergen, tijdens de laatste kiezing, te Antwerpen. Yperen, 9 Februari 1889. Oproep Wij doen een oproep aan de liberal6 bekwaamheidskiezers, die het van rechts wege zijn, om op tijd en stond te waken, en bij lijds te trachten bekwaamheidskie zer door 't exaam te worden. Men moei wel in aanmerking nemen dat al degene die hun exaam dees jaar afleggenen het diploma bekomen, zuilen gerechtigt zijn tot de deelneming aan de gemeenlekiezin gen van 1890. Niets zal verwaarloosd worden door de kalole Kamers om te trachten al de bekwaamheidskiezers, die het van rechts wege zijn, in het korte te vernietigen. Dus in lijds opgepast! Tck* heriDiiicrSng. Morgen, Zondag, om 5 1/2 ure, ver tooning, gegeven door de tooneelmaat schappij Ds Flaamsche Stermet de medewerking van Mme Rans en Mej. Cuypers, van het Nederlandsen tooneel van Antwerpen. maanden dat ik mijn kostuurnlje gebruikt heb voor mouwen en rug in mijnen gilet te doen, en met bel overschot voering in mijne klakken gedaan. Advokaat zeerelooper. Hebt ge mis schien gezeid tegen uwen biechtvader dat gij gemaskerd hebt? zooveel te dommer zijt gij,zij zouden nooit iels welen van mij. Heete patalte. Ja, van mij ook niet, ik ben juist gelijk een engel in den biecht stoel, alsof ik nog nooit de wereld zou gezien hebben. Allen. Ah ah ah Getrouwe klakke. Gij, bijzonderlijk, die vooreerst op geene meisjes durft kijken. Blekken borst. La3t ons van zulke zaken zwijgen, want hel zou te veel kun nen rook en en slinken. Advokaat zeerelooper. Laai ons in ons vorig gesprek blijven en beslissen wij met wat wij ons met den karnaval zullen vermaken. Getrouwe klakke. Maar dat wij eens iets anders beslissen? bijvoorbeeld: de eene of andere K luchtige farce uitmeten, dat geen kwaad veroorzaakt. Blekken borst. Welke kluchtige farce zondl gij uilvinden, zeker klakken met vooien van een meier lang. Advokaat zeerelooper. Ha, ik ver sla Getrouwe klakke, hij wil zeker zeggen, op de goesle van de kavalkade van over een jaar, met wagens en muziek. Getrouwe klakke. Ja, zoo iets in dien zin. Heete palatte. Maar, wat zoudt gij beteeken Advokaat zeerlooper. Ehwel, ik denk dat,er sloffe genoeg is, om iels te doen dat de moeite weerd is; bij voorbeeld: ons muziek aan 't hoofd, en verkleed in chineeskens. Blekken borst. Ja, maar gij spreekl van verkleeden.maar wie zou dit betalen? Advokaat zeerelooper. Zwijg, beste zouden wij wel iemand vinden die dezen zou ter onzei beschikking stellen voor een dag. Men zou het vragen aan den brou- op mijn vijf-en-twintig gemakken rookie ik eene fijne pijp Wervikschen tabak. Rond ziende zag ik bier en daar jonge opschietende lawijtmakers die mij van tijd lot tijd schenen te bespotten; willende verstand gebruiken, gebaarde ik van niets en zei in mijn eigen: dat de zotten ook dergelijke streken in hadden, lachende met hetgeen zij niet weten. Om zulks niet te zien, nam ik eene gazet en las er in, en wilde mij alsdan, na mijn smakelijk pijpje gerookt te hebben, algauw uit de voeten van die jonge alverstanders ver wijderen, om mij niet opentlijk kwaad le maken. Doch dan juist kwamen er vier mijner vrienden binnen en namen plaals, na mij de band gedrukt te hebben, in het hoek je, aan mijne zijde.Middelerwijl, in plaals van mijne gazet aandachliglijk voorltele- zen, luisterde ik de volgende samen spraak af: Blekken borst. Hewel, van hetgeen wij gesproken hebben zullen wij het laten zooals het is. Heete Patatte. En laat dat ook in den doodboek. Advokaat zeerelooper. Nu van iets anders gesproken, wij zijn naar van den karnaval. Hebt gij nog uw kostuurnlje van overjaar, Getrouwe klakke? wij zullen oeirouwe KiaKKe. wie zou ai ge op; Daarenboven. zal hij, gedurende.de 10 ja- nogeens naar de bale gaan van den geu- dezen wagen zeiten? onder den troon. ren, onder de waakzaamheid van de policie Men zou nog kannen wer Vanden Berghe. Getrouwe klakke. En zou het dan al zijn? Blekken borst. lige mannen aanmoedigen om een hu welijk te verbeelden, zooals het eens in Poperinghe gebeurd is. Getrouwe klakke. Ja, van dat hu welijk dat veel ophef maakte en in geen één gazet besproken werd Blekken borst. Juist, zoo, vriend. Advokaat zeerelooper. Weet ge wat wij nog zouden kunnen doen, de verbeel ding van de omwenteling van ons muziek, de ondankbaarheid der muziekanten je gens hunnen chef en de aanvaarding van croque-mitaine, socialist van eersten rang, archi-vijand onzer partij. Heete patalte. Bravo, Advokaat zeerelooper, zulke goede gedachten ver dienen een tournétje. Vult ze ne keer, bazinne. Advokaat zeerelooper.'t Geen we nu bespreken is maar heimelijk en wij zouden nog moeten vergaderen om definitieve be slissingen le nemen. Getrouwe klakke. -'t Is waar, aan alle eerste beslissingen is er dikwijls veel le veranderen. Blekken borst.Wij zullen deze week nog bij elkander zijn om er van te spre ken. En trachten wij 't een of't ander te weten om iels of wat definitief le arran- :eren. Advokaat zeerelooper. Ik zal mij er met: gelasten,en alles zal in regel zijn. Zij klapten nog van andere zaken en vertrokken nog vóór ik mijne gazet ten einde bekeken had. Ik weet niet of ik het overige hunner schikkingen u zal kunnen mededeelen. 'k Zal T u weten te zeggen. Veroordeel lug;. Getrouwe klakke. Wie zoudt ge op ten wagen zetten onder den zen-schoolpenning, zijt gij konlent? Gijj't Zou toch nooit M. Colaert zijn? vriend, 't geld is bij ons geen zoo moeilijk De genaam[le Decroix> Wünende in te knjgen, als men vseet waar gaan. Geld bet oudemannenhuis te Zonnebeke, vervolgd is er genoeg bij ons. v00l- aanslagen op de zeden op verscheidene Heele patalte. Er. zou er geen wa- kleine kinderen, (onder ander op zijn zuster) gen met eenen troon kunnen zijn, waarop is veroordeeld geweest, door de korrection- wij M. Colaert verbeelden, de verlievcn-jneele rechtbank van Yperen. tot zeven jaren -tr Igevang en 10 ïaren berooving van zijne nur- ste man onzer partij in Y p»ren,|ei.lijk°e en pojitieke rechten? blijven. DE TOEKOMST

De Toekomst (1862-1894) | 1889 | | pagina 1