Grande Fête de Ia Présse Vloerboi-, Biljard- KAARTSPEL Boeken iloomen WOONHUIS Broodbakkerie ALLERHANDE TIJDINGEN binnenland. BUITENLAND. 1 A.R KT PRIJZEN. August Souxdorf, De ramp van GroenendaeL De mi- lister van spoorwegen heeft reeds drie dag vaardingen ontvangen en anderen zullen on getwijfeld volgen, van wege de slachtoffers >f famillie van slachtoffers, die bij de ramp /an Groenendaal hebben geleden. 1" De weduwe van den muziekant der gid- en Nerlinghen, reklameert,bij deurwaarder, 150,000 franken schade en intresten. 2° De man van Mev. Dereux, er gekwetst, vraagt in naam zijner vrouw 10,000 fr. 5° M. Mertens, bediende bij M. Vimenet, abriekant te Anderlecht, gekwetst, vraagt 5000 fr. o Kinderen moeten, als zij het verdienen, ;estraft worden, maar ze braden op de ka- iel, dat is toch wel wat al te erg, en nocb- ans is zulks gebeurd in een dorp dicht bij Brussel. Een jongentje dat bij de zusterkens n de bewaarschool ging, was Vrijdag namid dag in de school ondeugend geweest. De zus ter pakie het kereltje vast en zette het op de rachel. Het arme kind huilde vervaarlijk. De ader van het arm schepseltje,een echte kalot' maakte over het gebeurde nog niet eens pro ces-verbaal op. Alleenlijk ging hij naar (looster en zegde: Eerwaarde zuster, tusschen Oye en Marloye is losgeraakt en met groote snelheid de aidaar bestaande hel ling afgerold. Een andere koopwarentrein kwam dus juist in dezelfde richting aangestoomd en eene groote botsing had plaats, Gelukkiglijk kon den de bedienden tijdig uit den trein sprin gen. Doch het was nog niet al. Een derde koop warentrein volgde en botste tegen den twee de. Er zijn geene persoonlijke ongelukken te betreuren, maar de stoffelijke schade is zeer groot. Verscheidene reizigerstreins zijn door bij zondere treinen moeten vervangen worden. De posttrein die te 7 u. 18 m. 's morgends te Brussel moet aankomen, is maar te 10 ure 48 m. aangeland en andere treins hadden 4 uren vertraging. Een deel van een koopwarentrein van Brussel naar Aarlen te Etterbeek is ook los geraakt. Men echtte de twee deelen weer aan elkander, maar een vijftigtal meters verder gebeurde hetzelfde en is dan naar de statie der Wijk Leopold gebracht en daar opnieuw samengesteld. Tusschen Vertryck en Tienen is een koop warentrein op twee manoeuvermachienen ge- loopen. Door de botsing werden twee locomo- bët tieven en 5 „wagons af de riggels geworpen, dat Geene persoonlijke ongelukken, maar vele Ien de bezoekersreizigers zou men kunnen zeggen naar de eerste en tweede verdie ping brengen. Zij zullen de richting volgen van de stijlen des torens waarin ze zullen op en neergaan. Deze hijschtoestellen. van een geheel nieuw model, verzekeren de grootste veligheid; de duur der opstijging zal 6 tot 7 minuten bedragen. De trappen, ten getalle- van vier, zullen ook voor de eerste verdieping dienen, en moedige bezoekers zullen te voet 60 m. naar boven kunnen klimmen. De drukking, gegeven zijnde de groote op pervlakte aan den voet van den reus, bedraagt hts vier kilogr. per vierkante centime ter. De toren is berekend aan den wind een wederstand te kunnen bieden van 300 kilogr per vierkante meter; de hevigste orkanen waargenomen te Parijs gaven nooit meer dan de helft van de drukking. Wat de bliksem betreft, kan de toren van groot nut zijn voor zijn geheele omgeving, daar hij den rol van een reusachtigen blik semafleider zal vervullen; dank zij de geno men voorzorgsmaatregelen zullen de perso nen welke zich binnen in het gevaarte bevin den, volkomen beschut zijn tegen elk onge luk dat kan voortvloeien uit een bliksemslag hadt gij toch niet moeten doen. Het kind verkeert in beklagenswaardigen toe stand en lijdt vreeselijke pijnen. De gendar men die gisteren het gebeurde hebben verno men zijn ter plaatse geweest. arme schade Het gerucht loopt dat M. Een tweegevecht met de pistool heeft Dinsdag in het Zoniënbosch te Brussel,plaats gehad tusschen de prins Lodewijk de Ligne en den burggraaf Albert de Jonghe. Twee kogels werden zonder uitslag gewis seld. De getuigen waren: voor den prins de Ligne, de luitenant genemal baron Van der Smissen en den prins Karei van Arenberg; voor den burggraaf de Jonghe, de kapitein graaf van der Burcht en M.Goldstein, van Parijs. De oorzaak was van bijzonderen aard. Zonderling proces. Voor de rechtbank van Luik zal binnen kort eene zonderlinge zaak behandeld worden. Een fabrikant loofde eene som van 2000 fr. uit aan degene, die een ijzeren geldkoffer van zijn fabrikaat kon openen. Verscheidene personen boden zich aan, doch allen mislukten. Maar een slotmaker, met name Bleyenberg gelukte erin en eischte de premie. De fabrikant weigerde, onder voorwend sel dat Bleyenberg het geheim moet gt.kend hebben. De zaak zal nu door de rechtbank opgelost worden, die vooreerst zal moeten beslissen of het hier eene gewone wedding geldt. Wat er van zij, de zaak wordt veel besproken. o Gestorvene Kroonprinsen. Het nood-' lot is somwijlen vreemde nukken: Zoo is het wat men opgemerkt heeft, dat in onze eeuw veel Kroonprinsen, welke bestemd schenen te zijn eens als keizer of koning, een troon te beklimmen, die hoop hebben zien verdwij nen; inderdaad hertog van Reichstaat, de eenige zoon van Napoleon 1, stierf te Wee- nen; de hertog van Angoulème en zijn broe der, de hertog van Berry(welke Louwel vermoorde), die beide zonen van den fran- schen koning Karei X waren, mochten niet hun vader opvolgen; de eerste zoon van Leopold I en de eenige zoon van Leopold II stierven ook, toen ze nog jong waren; de hertog van Orleanszoon van Louis-Philip- pe, verliet het leven, met uit een rijtuig te springen; de graaf Chambord, de eenige zoon van den hertog van Berry, stierf in Oostenrijk; de prins van Oranje overleedtte Parijs en na hem, zijn broeder in den Haag: en nu heeft onlangs de aartshertog Rudolf zich in Oostenrijk door den kop geschoten Dat zijn er tien. o— Ongelukken op den spoorweg. De ongelukken blijven voortduren. Het achterdeel van een koopwarentrein Er weten Boontjes Aardap. Beter Eiers,25 Vandenpeere- boom, minister der spoorwegen, een verlof van eenige maanden zou nemen, om dit ver lof af te treden. o 7 Is iconderbaar. Eene enkele doos Pastillen Walthery «overal aan 1 fr. is ge noeg om verkoudheden, ontstekingen, kink hoest, oppressiën, keel kwalen te genezen. In 2 dagen, volkomene genezing van de oudste hoest, door dePastillen Walthery aan I fr. de doos, in al de apothekerijen te koop. OverstroomingenMen voorziet in Frankrijk weer erge overstroomingen. De waters der Seine en der Yonne dreigen over hunne boorden te stroomen. Verscheidene gebouwen zijn te Parijs reeds door water omringd. Uit Bordeaux wordt ge- Tarwe meld, dat ten gevolge der smelting van de Rogge sneeuw, in de Pyreneën, de waters der Ga-I Haver ronne aanzienlijk gewassen zijn. De omstre ken van La Réole zijn gansch overstroomd. Het water in de Seine is steeds wassende. De omstreken van Parijs zijn oversiroomd; te Bercy staat het water in de wijnkelders 50 centim. hoog. o— Te Parijs is eene bende valsche munters geknipt. Zij waren reeds lang aan het werk; van de 5 mannen is de oudste 26, do jongste 19 jaren oud; zij hadden drie vrouwen tot medeplichtigen. De werkplaats van het 8tal was ergens in het Faubourg St-Antoine. Men berekent dat zij voor 7.500 frs. aan valsche munt in om loop hadden gebracht. De Eiff'el-Toren. De Eiffel-toren die op het terrein der Wereldtentoonstelling van Parijs wordt opgericht, ter gelegenheid der I009verjaringder fransche omwenteling is thans 281 meters hoog. Er zijn dus nog 19 meters alvorens het toppunt te bereiken.Het is geheel van ijzer en samengesteld uit vier opwaartsgaandegedeelten, welke, beneden op den grond, 100 meters van elkander verwij dert zijn en op de hoogte van 105 meters in eenloopen. Op de eersie verdieping, d. i, op 50 m. van den grond is een groote galerij van 15 m. breed welke om den toren heen loopt; in deze galerij zullen café's, restaura- des, enz., worden geinstalleerd. Van den top des torens zal men een panorama van 120 kilometers in het rond kunnen overzien. De vier voeten van den toren rusten op 10 fondatement van gegoten ijzer welke niet minder dan 10,000 kilogr. elk wegen. Het ge heel weegt 7 millioen kilogr. Hijschtoestellen, ten getalle van vier zul- DE VLAAMSCHE ILLUSTRATIE. Nr 22.3 jaar.Zaterdag,23" Februari. Men abonneert zich ten bureele van dit blad. 2 IJ PER EN 3 Februari 16 Februari I5.200J 2,ö00j 2,300 1,000' 8,300, 3,000 9,000 KORTE MEERSCH, N' 11, TE YPEREN, Heeft de eer het publiek kenbaar te maken, dat men bij hem, met volle vertrouwen, ter gelegenheid van den Karnaval, zeer schoone maskers en costurnen kan bekomen voor beide ge slachten, aan zeer genadige prijzen. au THEATRE de la MONNAIE a Bruxelles. Le Samedi 2 Mars 1889, a onze heures du soir, avec le concours des dames artistes des divers théatres de Bruxelies. Kermesse foraine Intermèdes. Bal, paré, masqué ettravesti. Eclairage électrique a Giorno. Cartes de cavalier, 10 fr.cartes de dame, 5 fr.On peut se procurer des cartes au bureau de location du théa- tre de la Monnaie. STAD YPEREN. WIJK DE KAAI. Luisterlijke Prijskampen met het en aangeboden aan alle Maatschappijen en liefhebbers. o— In iedere herberg worden de volgende prijzen uitgeloofd le Prijs 5 fr. 2' prijs 4 fr. 5e prijs 3 fr. 4° prijs 2 fr. 5e prijs 1 fr. o Kaartspel op Zondag 24 Februari, in de herberg Maison des Batteliers, be woond door W° Lagache. o— Vloerbolspel op Zondag 10 Maart, iu de herberg Het Schippershof', bewoond door Vandecasteele. o Kaartspel op Zondag 17 Maart, in de herberg Due de Bourgognebewoond door Messiam. —o Kaartspel op Zondag 31 Maart, in de herberg Den Hazewind, bewoond door Vanzuydt. Kaartspel op Zondag 7 April, in de herberg a la Belle Vue du Quai, be woond door Debal. Biljardspel op Zondag 14 April, iu de herberg de Nieuwe Vaart, bewoond door Casier. Kaartspel op Zondag 28 April, in de herberg de Fontijne, bewoond door Gustave Bauwens. De gewoonlijke voorwaarden zullen vóór het begin van iederen prijskamp kenbaar gemaakt wo den. Kantoor van den Notaris DEöRYSE, te Becelaere. ©g>ei!stoas»e v©R"ü4®($|>la«g vïseb vijftig koopen de Zwaarste en de Schoonste der omstreek, TE BECELAERE, in den Keerzelaarbosch Noord-Oost van het dorp, hij d<- hofstede aldaar gebruikt door Cu. Verborgh, op Woensdag 27 Februari 1888, om 2 ure namiddag. Openbare Ferkoopinq bij licilatie in eene enkele zitting van verdere aanhoudende gerieflijkheden, benevens een GEBOUW ten dienste van eas ÏT areas 80 eesai11 EssecSegaassate er?, te BECELAERE, op den Reutelhoek. Deze verkooping zal geschieden in de her berg Vlaanderen, te Becelaere, dicht bij de P"i 'OP VRIJDAG '1 MAART 1889, om 4 ure namiddag. INHOUD. Platen. Angstige verwach ting, naar M. Jordan. Nationale lijpen: De zuricher groentenkoopman. De spoorhale van Chicago. (Ver. Stalen v. N.A.) Een knoop in den zakdoek! Tekst. Onze platen.De grootvader, vertellingen aan den haard. Ter overweging. 's Konings doopkind, (Vervolg.) De rns- sische vlassen. De gebouwen te Parijs, (Slot.) De Bockweilkoek,De moord van Duinkas- terl. (Vervolg.) Raadsels. Bijgeloof. GRANEN enz. verkochtte kwantiteit middenprijs p. 100 kilo. verkochtte kwantiteit middenprijs p.100 kilo. 19-25 14-50 14-25 19-25 19-25 8-50 510-00 2-60 9,500 2,8u0 800 1,800 4,100 3,'>00 8,431 19-25 14-50 15-00 19-00 ■19-00 8-50 500-00 2-08

De Toekomst (1862-1894) | 1889 | | pagina 3