ALLERHANDE TIJDINGEN BINNENLAND, BUITENLAND, MENGELINGEN, dagen hebben, zou het ons.dunkens, geheel ge- Zietdaar, kontributiebetalers, waarom men! Blaut zegt geen berouw te hebben over raadzaam zijn voor onze siadhuisheeren van bij uwe lasten van honderd ten honderd verhoogd zijne misdaad, M, Pasteur, te Parijs, kamers te doen gereed-jheeft, en indien Felix, de milde Muziekofficier, houden om er de heilige mannen te ontvangen ZIJNE MUZIEKANTEN tot den dans uitnoo- die, Zondag laatst, de twee derden der inwo- digt 't is gij die de violen moogt betalen. pers van de stad verdoemd hebhen. Dus, verbaasd over zulke groote gramschap, yragen wij gelijk Boileau: hoe kan zooveel gal in de ziel eens godvruchtigen mans toch drin gen! Maar waaraan deze schrikkelijke kolerie toe- wijten? Wat afgrijslijk schelmstuk hebhen de Poperinghenaars wel bedreven om het voor werp te zijn van zooveel vervloekingen? Wat die brave menschen waarvan de helft fcaff geschaafd zijn, uit hun vel doet springen, 'f is dat hunne schapen, moede van altijd te zeg gen -.gij hebt gelijk Mijnheer de pastor ft is luiste, Mijnheer de Pastor, sedert eenige plagen beginnen de oogen te openen en te on derzoeken tot waar men hun leiden wil. Om fot dit einde te komen, nemen zij hunnen toe' Vlucht tot de nieuwsbladen en bijzonderlijk to1 ffe Toekomst, een klein gazetje, dat gisteren pog te Poperinghe bijna onbekend was en al paet eens bij ons publiek een grooten naam jieeft bekomen. Daar is het schelmstuk waarom STOUTE KAREL drijmaal verdoemd heeft al degenen dje, niet alleenlijk dat afgrijslijk blaadje lezen, pnaar nog degenen die het aanraken, zelf met den top huns vingers. Allen zijn veroordeeld jot de eeuwige vlammen der helfe Overtijd ten wareo maar de Phüharmonis- fen en dezen die medegedaan hadden in eenen yveldadigheidsstoet, die verdoemd waren, maar Zondag laatst de collektie van degenen 'waar mede in de andere wereld satan spel gaat heb ben, is merkelijk vergroot. In het vervolg, volgens de STOUTE KA KELS, zullen alwie onder de kontribuabelen, yerontweerdigd en verschrikt over de vermeer- fleringen der lasten die hun treffen, het onge luk zullen hebben van zich te willen inlichten Wat men met hunne centen doet en deze die, in tegenwoordigheid der onverdraagzaamheid der vreemde inkwisiteurs die onze stad over- heeischen, zich eenige woorden tegenzeg zullen Veroorloven tegen de slavernij waarin men ze wil dompelen, ALLEN, lezers der Toekomst, zijn veroordeled om eeuwig te schoeperen!! Zou je niet sterven van lachen? Wat aangaat de bedreiging door STOUTE ftAREL en zijne gelijken gedaan van SCHAN pELIJK deze uit de stad te JAGEN die zich yeroorloft de Toekomst te verkoopen, zij treft ons weinig, en wij dagen hun uit, die te BE WERKSTELLIGEN. Voor wij eindigen, moeten wij, inname der arme vervolgde gazet,onze levendige erkentenis betuigen voor <Je groote aanbeveling welke pnze gekruinden haar gegeven hebben en waar van zijn in het kort de vruchten zullen plukken Amen. Poperinghe. 9 Mei 1889. Zondag aanstaande vieren de Pompiers hun ne jaarlijksche feest. Ten tij^e M. Van Renynghe over deze kora- pagnie het bevel lo.crde, M. Van Morris, toen pfficier van hei muziek, eene aangenaamheid gillende geven aan zijne manschappen, noodig- $le hun, op zijne beurs, uit om deel te nemen aan het soupé, 's avonds door de stad aange boden. Sedert dien,hebben de muziekanten op zulke mondjes niet meer tegenwoordig geweest en Brand te Laeken.Edelmoedigheid van 'Z. M. den Koning. Brand! brand! dat wa- Overigens dit moet niemand verwonderen:Ten de noodkreten die zich Woensdag na- tijdens de stemming der nieuwe lasten, heeft de middag op den steenweg van Strombeek, in gemiste advokaat al lachende tegen een zijner het gehucht Heisel hooi en lieten, Twee artiesten niet gezegd: Nu dat we geld heb- landbouwerswoningen stonden in vuur en ben, zullen wij u zooveel feesten geven als gij begeert. vlam, Bij het eerste alarm, was op bevel des Konings, eene afdeeling grenadiers, aan gevoerd door een officier en voorzien van eene brandspuit des paleizes, op de plaats Terwijl de Raad de geiden stemt om denies onheils. De soldaten moesten zich bepar lijken leliks in state te stellen den milden te.jen met g^ei de omliggende woningen van spelen en ZIJN MUZIEK op soupeetjes uit te vmjr j-e vrijwaren. Aan redding viel er piet te denken Z. M., in gewone kleeding van generaal, was persoonlijk ter plaatse. Een droevig noodigen met het geld fier eontribuahelen, onze siadhuisheeren trachten versparingen te doen op de straaiyerliphtipg. 'f Is alzoo dat onze stad, sedert eenigen tijd, s avonds in de grootste schouwspel deed zich voor zijne oogen op. duisternis gedompeld is. pje |e(jen der twee beproefde families staar- Dit heeft aanvang genomen met de Meimaand ,jen rae; betraande oogen en den wanhoop eH, gelijk a!s er somwijlen geheele hoopen yuil-jj^ he£ hert naar de gloeiende ove> blijfsels nissen opstraal vergeten worden, riskeert men hunner woningen en meubels, zeer djkwijls eene Upmelpert te maken. Mijnbeer V.. f).. Bonze waarde mede De twee moeders, elk met eenen zuigeling op den arm, waren eene onbeschrijfelijke burger, kan ons zeggen hoe aangenaam het is droefheid ten prooi. De toeschouwers van dit ziph van langden op .-traat uit te strekken,want, hertverscheurend tooneel, konden eenen tweemaal reekswijs, dank aan de haarsplijterie 2ucht yan deelneming en aandoening niet onzer ïegerring als het er op aankomt onze onderdrukken. Z. M. de Koning was niet stad te verlichten, twee maal reekswijs, zeggen mjnc|er bewogen. Hij verzocht zijn aide-de- wij, heeft hij dezen winter gevaarvol gevallen. Poperinghe, 1" Mei 1889b Wij komen te vernemen dat onze doorluchtige schepene, alias gemiste advokaat, dit jaar tegenstrijdige aap zijne gewoonte de buitenlucht niet gaat scheppen naar Woluwe-St-Pieter. om zich uit te rusten van zijne bestuurlijke bezig heden. Wij kenneh de oorzaak van dit besluit niet welk sire de Franibwisie komt te nemen, alle- sinds moet die brave man ernstige redens hebben om alzoo onverwachts zulk een besluit te nemen. Dit werkt op de zenuwen der Poperinghe naars die alle soorten van veronderstellingen maken, de eene lijk de andere zeer toegevend, ter oorzaak van het belang dat zij in Mijn heerhunnen wijsgeleerden schepene stellen en zij wagen het onmogelijke om het fijne van deze zake te kennen. camp hem de geldbeurs te geven en verdeel de den aanzienlijken inhoud onder de twee geteisterde families. Na hen eenige vertroos tende woorden te hebben toegesproken, ginp Z. M. heen, zeggende dat zij zich 's anderen daags op Itet kasteel konden aanbieden, om nieuwen onderstand. De edelmoedige daan des Konings werd met een levendig geroep van Leve de Koning! begroet. Onder het goedkeurend gejuich der toeschouwers, ver liet Z. M. de plaats der ramp. o Door een ijsbeer verscheurd. Eene groote menigte nieuwsgierigen woonden Te Wilp schoot Zondag een boerenknecht met een oud geweer op de kraaien. Het ge weer sprong en de man werd zoo ernstig aan het hoofd gewond, dat hij dood ter aarde stortte. Opgepast voor vuurwapens. —o Tentoonstelling te Parijs. Daar, waar men Zaterdag nog in de modder plofte, was Maandag alles in een schoon grasplein, met parken van tulpen en jacinthen veranderd. Het is een zeer lief uitzichtwat vooral de aandacht trekt, bij het aankomen in de ten toonstelling is de prachtige dóme die boven den voornaamsten ingang prijktoverigens, is geheel de voorgevel uitmuntend van stijl, In de tentoonstelling zijn de kisten en pakken allen weggenomen; maar daarom zijn al de tentoonstellers nog niet gereed; het zal nog wel eene maand zijn, alvorens alles in orde zal wezen. De Eiffeltoren is ook nog niet geheel afge- vverkt; de opbaal-machien zal maar den 15 dezer jn werking gesteld worden. Qnder de groote vestibuul van den toren, heeft men eene monumentale fontein ge plaatst, waaryan men een wonderbaar uit werksel yerwacht, wanneer zij met het elek trisch vuur zal zijn verlicht. Om twee ure is de Voorzitter der Repu bliek in de tentoonstelling gekomen, door zijn militaip huis omringd, en bad de opening plaats. Na de redevoering en het aanhooren eener kantate, heeft de Voorzitter de verschillige galerijen bezocht. o— Het muziek van liet regiment der Grena diers en de maatschappij la Légia, van Luik, hebben zich Dinsdag, om 5 ure, laten booren in de boven van het paleis der Elysée. Het concert heeft ongeveer een uur geduurd. De Voorzitter der Republiek, Mev. Carnot enjde officieren van het militaire huis des Woensdag avond eene vertooning bij in de Voorzitters, hebben de uitvoering luidruchtig dierengaarde, welke zich te Elzene op de toegejuicht. foore bevindt- MM. Victor Lynen en Carlier zijn aan M. Eene schrikwekkende gebeurtenis, sloeg Carnot voorgesteld geworden. Sinds eenigen tijd is de invoer van het hoornvee in Frankrijk verboden. Die geno men maatregel heeft te Dianoutre een aardig gevolg. Malbrancque, herbergier, woont op de uiterste grens. Hij gebruikt eene weide palende aan zijn huis, maar op Frankrijk ge legen. Zoolang het hooger genoemd verbod niet geheven wordt, mag hij zijne koeien in bedoelde weide niet laten grazen. 0: Verschrikkelijke moord te. Halluin. Een rondleurder, Jean Blaut, heeft Maandag avond zijne vrouw vermoord in bijzonder wreede omstandigheden. Blaut was zeer jaloersch. Maandag mor- gend, ten gevolge van een hevig tooneel, heeft bij zijne vrouw ten gronde geworpen en door stampen met den hiel zijner laars het hoofd verpletterd. Daar ze niet spoedig genoeg stierf, heeft fehks, willende de oude staat van zaken her-'de misdadiger dan zijn slachtoffer verwurgd fteilen (zonder, volgens zijne loffelijke gewoon- Daarna haalde hij de ongelukkige eenoog ^e, een rooden duit te. verteeren) heeft ten de- uit, waarna hii zich gereed maalta nm k--1i -: I^doele door den gemeenteraad eene som van op te hangen, toen de gebaren kwamen enfeood2* wist nie,> mefS,er> dat de toeschouwers met schrik. Eene jonge die rentemster trad in de kooi van den ijsbeer, om hem als naar gewoonte, onderscheidene oefeningen te doen verrn hten. Het gevaar lijk dier schoot woedend op de temster toe, sloeg zijne klauwen in haar lichaam en door ploegde geheel haar lijf, terwijl hij trachtte het arme slachtoffer onder zich te verwur gen. Aanstonds kwamen de bedienden toe gesneld en dark zij aan hunne pogingen,kon men het arme meisje uit de klauwen van den beer losscheuren. Doch in welken toestand, belaas De kleederen hingen haar in flarden om het lijf, haar lichaam was doorkerfd en 't bloed stroomde uit de afzichtelijke wonden. Een geneesheer onmiddellijk ontboden, be- statigde dat er nog weinig hoop op redding bestond. —o—, Zondag had te Velp, bij Arnhem, een treurig ongeluk plaats. Eenige jonge juffers waren aan bet schieten met een Flobert-ge weer .De schijf was omgevallen en eene jonge dame liep met het geladen geweer onder den arm been, om de schijf weer op te zet ten. Plotseling ging bet geweer af en de kogel trof een jongetje van zes jaar, dat stond te Een lunch is in de hovingen opgediend. Een boer ging voorhij de plaats waar een man ten toon was gesteld: Wat staat er boven zijn hoofd geschreven, vroeg den boer aaneen persoon die daar ook stond te kijken. Dat deze veroordeelde een vervahcher is. Wat is dat een vervalscher? Wel een inan die het bandteeken van een ander heeft nagemaakt. Oh, hoort gij nu wel, roept de boer uit, den tentoongestelde naderende; gij ziet nu wat ervan komt van te hebben leeren schrijven. Een generaal doet de inspektie der kazerne; aan de keuken komende, vraagt bij aan den kor poraal van de week: —Is men tevreden over hel brood, korporaal? Tamelijk, generaal, hoewel hel een beetje de muil ontsteekt. —Muil! men zegt niet muil, Verschooning, generaal, zegde de korporaal blozende, ik spreek niet van den uwe maar van de mijne. Onderwijzer.Wanneer is Godfried van Bouillon gestorven, Willem? 0 franken doen stemmen. 'den moordenaar aanhielden. De kogel was tot in het harfvan Bouillon sterven kon, doordrongen, ;u- v o-

De Toekomst (1862-1894) | 1889 | | pagina 2