BRIEFWISSELINGEN. POPERINGHE. Het BucJjet van 1889 395,900 franken. 200 fr. aan den tweeden en 100 fr. aan den derden, voor alle paarden. Gemeen ge^ wicht70 kilogr. Afstand ten minsten 3,000 meters. Inleg 40 fr.; Yerbeurgeld 20 fr.ten voordeele van het wedrennenfonds. 4° Prijs van de stad. (Platte vluchtloop meteisching). 600 franks, vooralle paar den van 3 jaren en daarboven, te eischen voor 2,000 fr. Inleg30 fr.verbeurgeld: 15 fr.Gewicht: 3 jaren, 63 kilogr.; 4 jaren en daarboven, 72 kilogr. Het paard aan geduid in bet verbintenisschrift als te eischen zijnde voor 1,500 fr., zal 5 kilogr. ontlasting ontvangen; voor 1,000 fr. 10 kil. Afstand: omtrent 1,600 meters. 5° Prijs van het plein. Tusschenlandscbe ingespannen drafloop. (Handicap door af stand).800 franks, waarvan 500 fr. aan den eersten, 200 fr. aan den tweeden en 100 fr. aan den derden, voor alle paarden. Gemeen gewicht van rijtuig en ruiter 100 kilogr. Inleg: 40 fr,; verbeurgeld: 20 fr. ten voordeele van bet wedrennenfonds. Afstand: ten minsten 4,000 meters. ALGEMEENE VOORWAARDEN. Voor den eersten loopstrijd, prijs van den landbouw, zal de kommissie bet recht be houden deze af te schaffen, als er niet min stens 5 loopers zijn. Men zal het belgisch reglement volgen, en de jury zal, zonder beroepsrecht, over al de onvoorziene gevallen beslissen. Het gewicht en de afstanden zullen den 20 Mei bekend gemaakt worden. Den aangever van eene aanklacht zal op voor hand, in de handen van den commissaris weger, de som van 50 fr. storten. Deze som zal niet terug gegeven worden als de com missarissen vinden dat de klacht ongegrond is. Het is uitdrukkelijk verboden in de loop baan te loopen, vóór het sein van eiken loopstrijd, en eiken mededinger is verplicht, op straf van uitsluiting, aan de jury te zeg gen, of hij deel neemt aan den loopstrijd zoohaast deze door de klok aangekondigd is. De Kommissarissen: W. de Calonne Beaufaict, Edm. de Flori- sone, A. Brunfaut, J. Onraet-Parret en T Maleveys. o— BERICHT. Het Bestuur van don Sport-Hippique dezer stad, heeft de eer het publiek van Yperen kenbaar te maken,dat het tot Zondag 26 Mei tot 's middags, bij den heer J. ONRAET- PARRET, de gesloten soumissien zal aan vaarden, voor de vier drankkantienen die zich mogen plaatsen op het Minneplein den dag der paardenloopstrijden van 2 Juni aan staande. Voor het Bestuur De secretaris, J. ONRAET-PARRET. grachten bij 't Hoornwerk, waar eene schuit tegen den kant in 't water lag. Een elfjarige knaap, J. Vandenbussche. wilde in de schuit geraken deze gleed weg en de jongen was den dieperik in. Een metser zag het ongeluk en, hoewel niet kunnende zwemmen, sprong hij het jon- Sterfgevallen Hoorelbeke, Melania, kantwerkster, 50 jaren, weduwe van Engel Desaegher, Mee- nenstraat.Billiet, Julia, naaister, 56 jaren, ongehuwd, Groote Markt.Dütillieu, Silvia, zonder beroep, 65 jaren, ongehuwd, Boter- straat. Donche, Amandus, gistkoopman, gentje ter hulp. Doch hij ook ware onvermij-!67 jaren, echtgenoot van Rosalia Heniaert, delijk verdronken, zonder de moedige pogin-jThouroutstraat.Arfullie, Josephina, kant gen van Caesemaeker, een kaaiwerker, die] werkster, 81 jaren, weduwe van Franciscus toegesneld kwam en beide drenkelingen ge-'Hullaert, Meenenstraat.Vanpeperstraete, lukkiglijk nog bijtijds redden kon. Het was'Petrus, daglooner, 70 jaren, echtgenoot van meer dan tijd! Het knaapje ging reeds voor Hortensia Baelen, Meenenstraat.Calle- de derde maal zinken, toen het uitgehaald!waert, Amelia, kantwerkster, 56 jaren, echt- werd. Niet zonder moeite kreeg men het tot genote van Petrus Larnout, Meenenstraat. het bewustzijn terug. |Van Ackere, Carolus, zonder beroep, 73 ja- Die beide moedige mannen, en vooral Cae- ren, ongehuwd. Rijselstraat. Prijsksnap. Naar men ons uit goede bron verzekert, heeft onze stadsjongensschool in den prijs kamp tusschen de leerlingen der volwassene scholen, op Paaschmaandag gehouden, eene schoone zegepraal behaald. Twaalf leerlin gen namen er deel aan en tien bekwamen een diploma. Een elfde kreeg bij de 00 pun ten en ware dus ook bekroond geweest,hadde hij de vragen van rekenkunde niet mis op gevat en in dat vak mislukt, waarin hij de helft der punten moest hebben. Een welverdiend bravo aan den bestuurder en aan zijne onderwijzers. semaeker, verdienen den meesten lof en eene; goede belooning. I Het gevonden lijk. Het lijk van den genaamden D. Seys, in woner van Staden, werd onlangs te Hoogle den in eene beek gevonden. Het parket van Yperen heeft zich onmiddellijk ter plaatse begeven en bestatigd, dat men hier voor eene misdaad staat. Een onderzoek is geopend. Er berusten verdenkingen op twee kerels dier streek. Doop droukcschap De genaamde Parein, vischleurder, had Maandag wat te veel kapelletjes bezocht en kwam 's avonds dronken te huis. Terecht maakte zijne vrouw, die twee kinderen te voeden heeft, hem eenige opmerkingen maar de zatterik was alzoo niet getrouwd. Hij nam het stookijzer en troefde er mede op zijne wettige huisplaag. De arme vrouw heeft afzichtelijke wonden aan het hoofd en zij mag nog van geluk spreken dat zij haar linkeroog niet kwijt is. De politie, die zulks niet dulden kan,heeft den woesten zatlap de doos in gedraaid, na hem eerst stevig geketend te hebben, om zijne te groote klopzucht wat in toom te houden. Valsch gerucht. Sinds eenige dagen werd hier het gerucht iri omloop gebracht dat Leclaire, de wreede moordenaar van Elverdinghe, zich in het ge vang te droogen gehangen had, uit spijt, omdat hij het gerecht niet kan diesch maken dat het zijne vrouw was, die de arme meid zoo deerlijk vermoordde. Doch dat waren valsche geruchten. Hoewel de booswicht voelen moet dat het hinkende paard achteraan moet komen en dat hij eene vieze pijp zal te smooren krijgen, is hij nog verre van een speelreisje naar de andere wereld te willen ondernemen. De dief, die hier onlangs met de juweelen van Mev. Thiebault, waardin uit 't Gouden Hoofdmet een pelsenmantel van eenen kostganger schoon weer spelen ging, is Woensdag voor onze lijfstraffelijke rechtbank verschenen. Voor eene diefte te Proven kreeg hij 1 maand gevang en mocht voor de diefte te Yperen 0 maanden het knoopdraaien gaan leeren. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 2. Vrouwelijk id. (Zie onze briefwisseling van Indien van de bestaande schuld, welke thans tot de somme beloopt van 705,000-00 wij het beloop der leentng aftrek ken510,000-00 bij het Gemeente-crediet in 1870 aangegaan, en bestemd oin degene die voor dat tijdstip waren aange gaan ineen te brengen en terzelf der tijde de werken te betalen verricht tot in 1878, wij vinden dat de opvolgers van MM. Van Merris en Pmelens tot heden de somme verteerd hebben van 593,000-00 Dit vastgesteld, wij hebben alsdan onder zocht welk gebruik onze stadhuisheeren ge maakt hebben van de overgroote som van BUITENGEWONE HULPBKONNEN, Waai'OVer Zij beschikt hebben, en wij hebben het niet kunnen vinden, want al de verschillende Deze verschillige werken werden aangenomen voor de somme van 6,000-00 Bij welke men nog moet voegen voor bijvoegende werken, de som me van 13,000-00 Gekende totaal fr. 19,000-00 Dan volgen de werken verricht aan het Stadhuis, het Postbureel en de zaal van bet Vredegerecht, aangenomen voor bij dewelke men nogeens voor bij gevoegde uitgave moet voegen 5,061-00 4,023-00 Dus gekende totaal fr. 7,086-00 Men moet van deze som aftrek ken het aandeel van wege het gou vernement en de provincie. N. BSprekende over deze werken, houden wij er aan te bewijzen tot hoeverre de onvoorzienigheid en de onwetendheid van onze Stadhuisheeren gaat in zake van be heer; inderdaad, iedermaal zij zich bewilli gen, wel tegen hunne goesting, hunnen toe vlucht te nemen tot de openbare aanbeste ding, zijn de bijvoegende werken altoos, in middelmaat genomen, van 50 °/0 hooger dan den principalen prijs. Deze handelwijs kan geheel aangenaam en zeer voordeelig zijn voor de ondernemers, maar voor het betalende publiek is het niet een beetje geestig. Er blijft ons nog te spreken van het schan dalig werk dat men op de Kleine Markt verricht heeft.;van deze belachelijke Square waar er nog niemand den voet heeft mogen inzetten, waarvan de afsluiting, met rooie gemaakt, reeds in brokken valt en; welke aan stad gekost heeft boven frank 5,000-00 zonder te rekenen wat er nog van dit te be talen blijft. (Zie het Budjet). Het totaal van al deze versieringswerken beloopt dus lot de somme van fr. 51,086-00 Onze lezers moeten zich nogthans in het hoofd niet steken dat, indien onze stad zon der hulpmiddels is en indien zij verplicht is op eene zoo wreede wijze hare inwoners hun geld af te persen, het betalen dezer werken er de schuld van is. Ten is daar niets van. want volgens de -erken onderzoekende welke m het laatsteUkeningen der laatste jaren, het meerderen- tieiijang tijdvak zijn gedaan geweest, kun-^eej ger onkosten door deze laatste veroor- nen onze berekeningen op verre na niet ko- zaaAt zijn, verre van geheel betaald te zijn, men om het getal te bereiken van Zie hier het bewijs er van: De stad is tusschengekornen 1° voor de 6 vijftienden in liet bouwen der knechtjes- school, waarvan de algemeene aannemings som beloopt tol 61,223-Oü fr. dus 24,490-00 Om alle kwaadwillige aanmer kingen van wege onze tegenstre vers te vermijden,wij zullen doen opmerken dat deze school gebouwd is geweest onder het katholiek ministerie. 2° Voor een derde der somme van 151,400 franks in den nieu wen steenweg van Westoutre,dus 45,800-00 5° Voor een derde in de somme van 51,685 fr. 85 c. voor het leg gen van den Keiweg, gezegd de Bethunestraat, dus 4° Haar aandeel in den onder- nemingsprijs van het Bakkers- straatje beloopende tot de som van 6,700 franken, dus 5° Nog bij deze sommen voe gende de gedane uitgaven aan de pastorij van O. L. V. 17,894-61 2,255-00 en men zal de nieuwe belastingen moeten te keere gaan om die te vereffenen. In onze aanstaande briefwisseling zullen wij er de bewijzen van geven door onze lezers bekend te maken met den breedvoerigen staat te doen kennen der gemeente rekening. Wij zullen insgelijks bewijzen dat, indien sedert een tiental jaren van hier onze Stad huisbazen maar hun bestier hebben kunnen voortzetten dan met behulp eener geheele reeks nadeelige leeningen, die zij nog noodig gehad hebben, om zich uit de nesten te hel pen, van zich te ontmaken van de weinige onroerende goederen welke nog den eigen dom van stad waren. BURGERSTAND VAN DEN 10 TOT DEN 17 Mei 1889. Geboorten: Mannelijk geslacht, 3; Vrouwelijk id. 3. Huwelijken: Odent. Julius, kuiper, en Nevejans, Cle mentina, kantwerkster.Glissoux Nestor Bijna verdronken. 'steenkapper, en Louf, Louisa, kantwerkster! Verleden Maandag, na den noen, speelden Decaesteker, Hendrik, landbouwwerk- eenige knapen op den boord der vesting- man, en Vermeersch, Florentia, dienstmeid Vinden wij dus een totaal vanfr. 93,017-61 Wij zullen nu eenige verlustingswerken opsommen die gemakkelijk zouden kunnen uitgesteld geweest zijn, alwaar het maar om te vermijden de patenten van honderd ten honderd te moeten verboogen en om te voor komen alzoo de helft der burgerij op straat te helpen. Onder deze werken, zullen wij aanhalen Poperinghe, 14 Mei 1889. Tot heden hadden de beminnelijke Stoute Kareisnaar Poperinghe gezonden om het Geloof te redden, zich vergenoegd met hunne hulpe te weigeren bij het afsterven eens lids der Philharmonie. Vandaag komen wij te vernemen dat deze maatregel, genomen door onze heeren ende meesters, zich uitstrekt tot al de maatschap pijen der stad,voor degene die in het vervolg zouden willen met trommel of vaandel te genwoordig zijn in de begraving van een hunner leden. Dit zoo ongelooflijk als belachelijk besluit is over eenige dagen genomen geweest, tij dens de begraving van eenen onzer jonge medeburgers, lid der Maatschappij St-Jooris. M. de Deken, opgestookt door M. den Bur gemeester van Sint-Bertinus en zijn mede gezel, aan wier beiden het verdroot dat de rouwplechtigheid volgens hun verlangen te lang duurde, vonden dat de trommelaars die de ongelukkige herstellingen aan de herberg den stoet geleidden, te traag sloegen. In cle Balans gedaan, en de belachelijke her- plaats van den doode naar zijne laatste rust- bouwing van onzen schouwburg. plaats te geleiden op den gewonen pas,zooals Dief. 0— 4,600-00

De Toekomst (1862-1894) | 1889 | | pagina 2