BRIEFWISSELINGEN. ALLERHANDE TIJDINGEN POPERINGHE. flet Budjet van 1889! 4IS, 123 franken Dienstjaar 1889. BINNENLAND. Men zegt ons nog dat er heel vele gewezen lijkheid van den ongelukkige niet kunnen onder-officieren en bekwame burgers zijnjvaststellen. die in de kalotewacht traden, ten einde be- voordeeligd te zijn bij het aanvragen van eenen post bij den tramweg Yperen-Veurne, daar zij meenden dat Haritje daar alles op zijn bandje ging doen draaien en er Piet boven Jan ging spelen. Dat alles gebeurde, zegt men, vóór dat den uitslag der aanbesteding van het bestuur des tramwegs gekend was. De aanbesteding gedaan zijnde, is het be stuur te beurt gevallen aan de maatschappij van Luik-Seraing en nu kijken die manne kens als uilen met eene peperbol in de keel. Wel besteed I zei Pierlala. Gansch het appelke zou voor hen zijn en de liberale be kwame mannen hadden daar mogen op wa terbekken als een vastgebonden vos op een vet kieken. Begrepen Examen. De leerlingen onzer regimentschool die voornemens zijn hun ingaugsexaam voor de krijgsschool te doen, hebben een voorberei dend exaam ondergaan. Wij zijn gelukkig uit goede bron te vernemen, dat Henri Soudorf, als vrijwilliger sinds een 6tal maanden, bij de regimentschool ingelijfd en oud leerling onzer stadsscholen, die voorbereidende proef met de grootste onderscheiding afgelegd heeft: hij bekwam de tweede plaats. Paardenlo»p«trijdcn. Ter gelegenheid der paardenloopstrijden, zullen er, in de volgende statiën, verminde ringen van prijzen zijn op de spoorwegen: Van Kortrijk naar Yper en. Vertrek uit Kortrijk, ten 1 u. 10 's av. Vertrek uit Yperen. ten 7 u. 43 's av. van Hazebrouch naar Yperen. Vertrek uit Hazebrouck, ten 1 u. 59 's av. Vertrek uit Yperen, ten 6 u. 42 's av. van Rouselaere naar Yperen. Vertrek uit Piouselaere, ten 12 u. 00 's mid. Id. ten 1 u. 52 's av. Vertrek uit Yperen, ten 6 u. 42 's av. Prijzen der plaatsen. Gaan en keeren. Kortrijk tot Yper, 4-00 5-00 2-00 Wevelghem 3- 50 2-40 1-70 Meenen 2-70 4-93 1-35 Wervicq 2-23 1-50 4-03 Komen l-t:o 1-20 0-75 Bouthem '1-20 0-90 0-60 Rouselaere 5-00 2-10 1-55 Moorslede 1-80 '1-33 0-85 Zonnebeke I-I5 0-90 0-50 Abeele 2-23 1-50 1-05 Poperinghe 1-50 1-03 0-70 Tochtu-aad. De tuchtraad der Kamer van notarissen van het arrondissement Yperen, is voor het dienstjaar 1889-90 samengesteld ais volgt: Voorzitter, M. Butaye van Yperen; syndic, M. Lava, van Poperinghe verslaggever, Al.! Elleboudt van Langemarck; tresorier, M.Ver meulen van Gbeluwe: sekretaris, M.Vander- meersch van Yperen; leden, MM. Therry van West-Nieuwkerke en Titeca van Yperen. Hot is Zondag aanstaande dat de Philhar- monie van Poperinghe, op uitnoodiging var. het Stadsbestuur van Kales, zich naar deze stad begeeft om deel te nemen aan de groote feesten welke den 2 en 5 Juni aldaar gaan paats hebben, ter gelegenheid der ontvangst van M. de Voorzitter derFransche Piepubliek. Wij bestatigen mei eene innige fierheid dat ons muziek alléén, onder de Belgische maat schappijen, de eer genoten heeft dusdanige uitnoodiging officieeUijk te ontvangen. Den 2 Juni, te 8 ure 's avonds, zullen onze Philharmonisten, in deu Bicheiieu-hof.daar toe schitterend vei licht, een Concert geven ten voordeele eens weldadigheidswerks nog door Stadsoverheden aan te duiden. Den Maandag, 3 Juni, zullen zij zich laten (Vervolg). Wij hebben onze lezers het beloop der be hooren bij de ontvangst van M. Carnot, alsook 'bij de inhuldiging der nieuwe haven van Kales. Des namiddags, te 5 ure, tijdens het bezoek dat M. de Voorzitter gaat afleggen in de groote Tullefabriek yan M. Henon, zijn zij uitgenoo- staande schuld laten kennen, zooals zij op hetic"flt' otn tegen\voordig 'e ZÜ" aan c'e ontvangst Budjet van dit jaar vermeld is, en zooveel mo-len na 'iet vertre'£ van Carnot, zullen zij op gelijk volgens de inlichtingen die wij bezittenl'mune beurt toegelaten worden dit overschoon het ons toelaten het beloop der werken aange- établissement te bezoeken waarvan het opschik voor deze gelegenheid aan den eigenaar meer dan 10,0üu franken heeft gekost. Dit modelge- sticht zal, op het 'oogenblik des bezoeks, in volle werking zijn en onze muziekanten zullen de vernuftige wijze kunnen bewónderen op welke men de tulle fabrikeert. duid welke on/.e Bestierders hebben doen uit voeren, en er uit besloten met ons wat er geworden is van het overschot dei- af te vragen '5 waarover zij beschikt hebben sedert zij, zonder het minste nazicht, de zaken van de stad in handen hebben. Vandaag geven wij, volgens den ofiiciëelen ontvang- opstel, het beloop der buitengewone sten, voorgesteld door het Gemeentebestuur voor het budjet van 1889. TITEL I. Gemeente Ontvangsten. Ongeluk. Een wreed ongeluk of misschien wel eene zelfmoord heeft Maandag avond op de spoor baan Yperen-Komen, nabij Zillebeke, plaats gehad. Een vreemdeling, die enkel fransch sprak, verliet rond 9 ure 's avonds de her berg la belle Alliance, buiten de Rijselpoort, en is langs de rails van den ijzerenweg, Komen waarts getrokken. Ruim een uur na dien, toen de trein, die 's avonds om 10 ure uit Brussel te Yperen aankomt, voorbij ge stoomd «as, vond men het lijk van dien ongelukkige vreeselijk verminkt op de rails liggen. Armen en beenen waren hem letter lijk afgesneden en gansch zijn lichaam te morzel gereden. Een arm en een been van den ongelukkige zijn niet meer teruggevon den, zegt men. Het gerecht is Dinsdag mor-1 gend ter plaats geweest en men weet niet of men hier aan een ongeluk of eene zelfmoord denken moet. Het lijk werd naar ons gasthuis overge-, bracht, en tot nu toe heeft men de persoon-] KAPITTEL I. Buitengewone ontvangsten. I. Beschikbare overschot der vorige jaren. Overschot van het budjet van 't vo rige jaar, Bate op het voorlaatste dienstjaar, Te samen fr. 1. Af te trekken de sornnie als bui tengewone ontvangsten gebracht op het budjet van 18... Te kort fr. II. Andere buitengewone ontvangsten. Opbrengst der opcentiemen op de Grondbelastingen en het personeel en op het Patenienrecht voor het onderhoud der buurt wegen. het leggen van steenwe gen en het afleggen der leeningen 2. Intrest der stadsobligatien op de Maatschappij van 't gemeente- kredift, Terugbetaling der vernietigde tembers in de registers van den Burgerstand van 18... 4. Teruggave door den Staat van de gedane stortingen tot bet maken steenwegen Dito, door de van Provincie, 3. Som te betalen door den onder nemer van de gedane werken aan den steenweg gezegd Bethune- straat,om de aanbestedingskos- ten te dekken, luidens artikel 3 van het laslkohier, 6. Geschatte aandeelen der aanpa lende huisbezitter der nieuwe voorlanden Groote Markt, Totaal fr. 339-52 247-91 587-45 6,911-53 6,525-90 De dag zal gesloten worden door een aller schoonst Venitiaansch feest, gevolgd door een prachtig vuurwerk. Den 24 derzelfde maand kwam een ander persoon insgelijks te overlijden en de zelfd heer Vanden Berghe, niettegenstaande het fa meus besluit van den Gemeenteraad, eenis dagen te voren hem ingeroepen, verhaastte ziel de toelating te verleenen om de begraving den 27 te verschuiven. De twee personen bijna op hetzelfde uur va den dag overleden,had hij 2un de tweede fauiili 24 uren langer toegestaan om tot de begraving over te gaan. Er zijn vuile tongen die beweeren dat, voor wat de gezondheidsmaatregelen betreft, het eerste geval geheel anders was dan het tweede, in dien zin dat in het tweede geval de overledene pillen zou genomen hebben uit de apothekerij van M. Vanden Berghe, terwijl de konkurrent de medecijien aan den eersten overledene gele verd had! Schoone Kunsten. Bij mangel aan plaats kunnen wij een artikel over de Schóone Kunsten vandaag niet over nemen. M. Meier, tandmeester van Kortrijk, heeft de eer het publiek en zijne talrijke chenten ken baar te maken, dat zijn kabinet overgebracht is bij M™ wed" Van Kemmel, Groote Markt. 5, Yperen, waar hij alle Zaterdagen zal te raad plegen zijn, zooals gewoonten van 9 ure 's mor gens tot 2 ure 's namiddags. —o De milicianen der klas van 1S89, die geen 200 franks gestort hebben, zullen te begin- Ten slotte, de Kalesche overheden en dejnen van Maandag 5 Juni aan de militaire Koophandelskamer deze stad, willende een heel overheid overgeleverd worden, bijzonder blijkteeken geven hunner toegenegen-' jje sluiting der algemeene inlijving is be- heid voor hunne Belgische genoodigden, hebben paaid 0p g j,,ii 4889. de eere gedaan »an M. Van Merris, oud-volks- 0_ vertegenwoordiger en M. Dhondt, vrederechter,1 Zekere R_ van Si-Joost-ten-Oode verdacht respektievelijk voorzitter en onder-voorzitter sedert eenigen tijd zijne vrouw van ontrouw, der Philharmonic, uit te noodigen op het Men had hem gezegd dat zijne vrouw Zon- Banket en op het Bal ter eere van M. de Voor- jag avond, rond 9 ure, met een heer langs zitter der Republiek gegeven. |,je Groenstraat zou gegaan zijn. R... wilde In deze «oorwaarden zal dit uitstapje een der zich overtuigen en plaatste zich in gemelde nierkwéerdigste zijn welk onze Philharmo- straat. Op de aangeduide uur kwam inder- n is ten de gelegenheid gehad hebben nog tot (iaa(j dö vrouw met een anderen persoon heden te doen. Zou het te veel vragen zijn aan onze Stad huisbazen, van te willen de straten onzer stad verlichten op de avonden dat de maan hare stralen weigert aan hunne onderhoorigen. 't Is daarom dat op 17, 18, 19, 22, 27 en 28 Mei van 'tjaar 1889, Poperinghe, te II ure's avonds in de volkomenste duisternis gedompeld was! Wanneer men de stijfhoofdigheid ziet van M. Vandenberghe welke hij stelt in het voldoen aan.onze billijke eischen, zou men niet genegen zijn te gelooven dat hij geern zou hebben dat de eene of andere zijner onderhoorigen den nek 83-00 zou breien? Of denkt hij misschien door dit middel zijne kalandijze te vermeerderen? in het leggen op de 14,500-00 1,756-38 Klerikale onpartijdigheid aangewandeld. R... kon zijne woede niet weerstaan. Hij wierp zich op het kopel en bracht den man eenen steek in den rechterschouder toe. De wonde is gelukkig niet zeer erg. R... werd terstond aangehouden. o Nieutce wet. De wet die nu in de Ka mer gestemd is, straft voortaan met eene boete van 26 fr. tot 2000 fr. en van 5 tot 6 maanden gevangenis, de namaker van de stadsloten. De wet bedoelt hier die loten, welke men aan werklieden kleine burgers verkoopt op termijn, en waarmee deze brave menschen zoo deerlijk gestroopt worden, dat zij een stadslot van 94 franks, 140 frs. en meer be talen. Die bewijsschriften hebben voor dezen een- voudigen burger teenemaal het uitzicht van een stadslot, en velen dachten dat zij een ®p- recht stadslot in handen hadden. Waarschuwing aan allen die het aangaat. Een geneverdrama. Zondag avond, Den 16 Mei laatst kwam er een persoon te sterven en zijne familie begaf zich bij M. de Schepene van den Burgestand om hem te ver zoeken te mogen de begraving verschuiven tot den 20, zich verplichtende aan al de voorschrif- rond half elf, kwam de genaamde Pieter Van ten der gezondheidswetten te voldoen. Illemelryck, schoenmakersgast, wonende in 1,984-53] Voor alle antwoord, M. Vanden Berghe legdeMen Ste-Theresiagang, te Brussel, in dron- 89 080-95 bun voor oogen het besluit genomen door den ken toestand te huis. 'stederaad en daardoor het hem onmogelijk was' Zijne echtgenoote was hierover niet wel hun de toelating te geven. 'gezind, en omdat zij hem verweet in den 7) M 7) M o- AARD DER ONTVANGSTEN. Vi-rmocdrlijK beloop der ontvangsten voorgesteld door liet Sladsbeslnur bis ig 0{ o 70,000-00 773-00

De Toekomst (1862-1894) | 1889 | | pagina 2