Gaaischieting, 100 f.N:l:ZIJfreSlOOf. EmileV an Aerde Melrose ik ALLERHANDE TIJDINGEN IfIVM'MAM). MENGELINGEN. MARKTPRIJZEN. Lombaardstraat, 19,Ypre VAN li O BERGrfl et O Tabak. FIJNE GRAANGENEVER ELIXIR D'AN VERS HAAR HERSTELLER, Dubbele moord, le Bommershoven (Lim burg). Eene afschuwelijke misdaad, die den dood gekost heeft aan tWee jongelingen, Leeft eene der vreedzaamste gemeenten van Let arrondissement in verslagenheid gedom- lield- Zondag avond waren twee gendarmen ui Tongeren voor den nachtdienst vertrokken mar Hex, Vechmaal en Horn.Zij hadden dei steenweg gevolgd, niet zonder hier en daai eene herberg in te treden en kwamen in der; avond, rond half elf, te Bommershoven aan de herberg van den smid M. Laquai, Zij gin gen naar binnen, zetten hunne geweren in en -n hoek en namen zelfs deel aan de dans partij die daar plaats had ter gelegenheio van de kleimkermis; vervolgens dronken zi. eene pint bier in het naaststaande vertrei van de danszaal, in gezelschap der boeren er; der boerinnetjes, toen eensklaps een jonge ling, met het hoofd tegen de petroollami stiet en het glas op de tafel deed nederval- Xlen. Dit was genoeg om een der gendarmen, de genaamde Peeters, die reeds dronken be gon te worden, toornig te doen opspringei en in hevige bewoordingen tegen de om- staanders uit te vallen. Zijn kamaraad, die veel zachtmoediger van aard en niet beschon ken was, trachtte hem te bedaren en de herbergierster zegde zelfs dat met een ander glas op de lamp te zetten, alles zou genezen zijn. Ondanks deze vredestillende handelwijzen ging de woedende gendarm voort met aller hande bedreigingen te uiten tegen iedereen, en op een gegeven oogenblik snapte hij naar zijn geweer en zette er de bajonnet op. Alsdan ontstond er eene worsteling tus- schen hem en zijn wapenmakker, die er in k gelukte hem de bajonnet te ontrukken; even wel was hij niet sterk genoeg om den woes ten kerel te beletten zijn geweer met een kogel te laden. Al zijne pogingen verijdeld ziende en een ongeluk vreezende, liep de bevredigende gendarm wanhopig-de dans zaal gedurende eenige stonden op en neder Weldra naderde hij weder zijnen makker en bezweerde hem toch zijn geweer niet af te lossen. Op eens klonk echter de stem van den woestaard; Allen uit den weg of ik schiet, en terzelfder tijd trok hij den haan af en de scheut knalde met een oorverdoo- vënd gekraak. Juist op dit oogenblik, traden vijf dorpe lingen al zingende de herberg binnen; de kogel plofte dwars door 't lijf van den eerste die aan de deur verscheen, en kwam vervol gens te recht in den buik van een jongen van 17 jaren die aan de straatdeur stond. Het tooneel dat toen binnen huize plaats greep is onbeschrijfelijk. Voor de schenkbank van de dansplaats, lag de eerstgetroffen jongeling de genaamde August Dieu, een voorbeeldige en werkzame dienstknecht van M. Marneffe, oud 26 jaren levenloos op den vloer uitgestrekt; de ongelukkige was op den slag dood gebleven, en de verschrikte menigte, over het lijk stappende, drong met geweld naar buiten. Daar werd het tweede slachtoffer gevonden; het was Joseph Van- muyzen, zoon van den veldwachter, die in zijn bloed badend en doodelijk geraakt huis waarts moest gedragen worden. Intusschen hadden eenige boeren, den moordenaar, die dreigde voort te gaan, zijn geweer ontrukt en hem met zijn eigen wapen 't hoofd bijna ingeslagen. De muren van 't kleine vertrek waren met bloed bedekt en] hoe de rampzalige dronkaard aan de veront waardigde toeschouwers ontsnapt is weetj niemand te zeggen. Wat er ook van weze, ten 5 ure 's nachts kwam Peeters blootshoofd met verbrijzelde schedel en geheel verscheurd te Tongeren in de gendarmerie aanbellen om kennis te geven van het gebeurde. Hij ver klaarde overvallen te zijn geweest en zich geen rekening te kunnen geven hoe de mis daad begaan werd. Wat de tweede gendarm betreft, deze had zich onmiddellijk naar den heer burgemees ter begeven en ook iemand naar Borgloon ;ezonden om een geneesheer te ontbieden. M. de burgemeesier Naveau, zeer aange- laan door dit vreeselijk drama, begaf zich iadelijk naar het huis Laquai en bevool er alles in denzelfden toestand te laten in af •vachting van de justitie van Tongeren,welke s anderendaags reeds vroeg ter plaatse was. Het geweer werd heel met bloed bedekt terug gevonden in den moeshof achter het auis en moet aldaar na de worsteling met le dorpelingen door het venster van het kleine vertrek geworpen zijn geweest. M. doktoor Lambié van Borgloon, die om 2 ure zijne zorgen aan den zoon van den veldwachter kwam toebrengen, bestatigde dat den kogel door den onderbuik gedrongen was en zich in de rechter bil bevindt. De toe stand van het tweede slachtoffer leverde geen hoop meer op, en misschien is hij thans reeds bezweken. Droevige bijzonderheid: de vrouw van den veldwachter is weinige dagen geleden van een kindje bevallen en moest, dewijl slechts één bed in huis was, hare slaapstede afstaan aan haren oudsten zoon toen men deze ster vend naar huis bracht. Het lijk van den ongelukkigen dienstknecht August Dieu, werd gansch den nacht door bewaakt door de ouders en eenige vrienden, alsmede door den tweeden gendarm die het tooneel dezer noodlottige gebeurtenis niet had willen verlaten en met al de ingezetenen het voorgevallene diep betreurde. Het parket heeft zich Dinsdag morgend andermaal naar Bommershoven begeven ten einde het onderzoek te voleindigen. —o M. Meier, tandmeester van Kortrijk, beeft de eer het publiek en zijne talrijke clienten jkenbaar te maken, dat zijn kabinet overge bracht is bij M1"8 wed0 Van Kemmel, Groote Markt, 5, Yperen, waar hij alle Zaterdagen zal te raadplegen zijn, zooals gewoonte van 9 ure 's morgens tot 2 ure 's namiddags. Door den nieuwen spoorweg Rouseiaere- Meenen zal het verkeer tusschen Oostende en Parijs met twee dagelijksche rechtstreek- sche treinen vermeerderd worden. De eene zal uit Parijs vertrekken ten 8 ure 's morg., om te Oostende om 5 ure 07 aan te komen De tweede trein zal Oostende verlaten om 10 ure 13 's morg., en te Parijs zijn ten 5 ure 07 's avonds. Met de steden Rijsel, Douai en Arras zullen de betrekkingen insgelijks vermeerderen. Geen twijfel of zulks zal het bezc»ek on zer badstad door de inwoners van _Noord Frankrijk grootelijks bevoordeeligen. o— Woensdag morgend zond pachter Rue- lens, wonende in de gemeente Donck, bij Hasselt, zijnen koewachter naar een zijner weiden om eene kudde van 18 koeien te hoe den. De knecht had eenen grooten schapers hond met zich medegenomen. In de weide gekomen sprong het dier, dat razend was, rechts en links op de beesten en beet ze alle 18. Daarna wierp de hond zich op den koeherder, deze heeft meer dan een half uur tegen hem moeten worstelen.Buiten krachten, heeft de hond los gelaten en is weggeloopen, Men verzekert dat het razende dief Don; derdag avond door eenen boer uit de om streken van Hasselt, wiens hond hij gebeten had, dood is geslagen. De meid van Mevrouw C... vraagt om een brief voor haar te schrijven. Voor wie is het Stefanie? Wel, voor mijn lief, die bij de soldaten- militairen-troep is. - Kom, zeg mij wat ik hem moet schrijven. - Oh, madame, dat is de moeite niet weerd, schrijft gij maar als of het voor u ware! Man en vrouw zilten te samen aan de thee tafel. De man zeg niets. De vrouw (ongeduldig). Mijn vriend, in dien gij geestig wil zijn, wees het dan luidop, opdat ik het ook kan hooren en van genieten Grossier; Laat mij eens een vraag doen. Kwaamt gij verleden jaar hier niet om een aal moes te vragen? Poolsche Jood. Ja, dat kan wel zijn. Grossier. En nu koopt gij voor 2000 flo rijnen en gij betaalt contant! i Poolsche Jood. Wat zou dat? Wij, Polen, bedelen eerst en dan worden wij kooplieJen. Bij ulieden begint gij als kooplieden en dan hoor ik dat gij later uit bedelen gaat. Wat heeft Christus voor ons geleden? vraagt de catechismus en het antwoord is: Geheel zijn leven armoede en verdriet. Gelijk men hedendaags bij onze priesters ziet De moeder is bezig met de devoirs van hare rinderen te helpen maken. Een dezer een meis je van 11 jaar, heeft de gewoonte gestadig met ie tong hare lippen ie likken. Kind, zegt de moeder, ik heb u dit al zoo dikwijls verboden en gij wist het niet laten, maar pas op, gij zult daarvan zeer leelijke dik ke lippen krijgen. Ja, mama, zegt Marguerietje, een kind van 5 jaar, dal is toch van alles alzoo niet, dat met er aan te zuigen dikker wordt. Neen, wat dan? Wel als ik aan eene spek zuig, wordt ze van langs om dunner. Dat was een welgepast antwoord voor een zoo klein kind. Tarwe 17,200 1S-57 6,100 18-73 Rogge 3,300 14-00 700 14-23-A Haver ooo 00-00 200 14-50 Erweten 400 00-00 100 18-75 Boontjes 700 18-50 400 17-75 Aardap. 6,000 6-30 5,000 6-00 Roter 2 i,500 280-00 20,110 290-00 Eiers,2ö 1 2-10 1-80, 29 Juni GEMEENTE GHELUVELT. GROOTE gegeven door de Maatschappij St-Sebastiaany op Kermis-Zondag 21 Juli 1889. N° 1Oppervogel, fr.40 4 v v A,N°4. Kalle, »10AVV N° 5. id. 10 Vooruit gegeven door den Hoofdman J. de Laveleye. Verdere voorwaarden naar gewoonte. CHIRURGIJN-TANDMEESTER,f tandmeester van het koninglijkgesticht van Meessen 33-43, Brouwersvliet, ANTWERPEN DE KLOK De OVERSTROOMINGEN der Samber en der] Eau-d'Heure, die jaarlijks op den bodem van] Marchienne-Zöne plaats hebben, laten er eenen modder zeer geschikt voor het kweeken van den Deze tabak overtreft in hoedanigheid den Oburg- schen en Roisinschen tabak. Tabak van het jaar 1MM4, de kil. 3 fr.van S5,{4 fr.; van 86, fr. 3-30, van S7, 3 fr.; van SS, fr. 2-30. Verzending van stalen van I kilo. Adres: NAL1NNE-JONCQUETMarchienne- Zöne (tienegouwen).u~5Q Gewaarborgde Gezondheidslikeur MEEST GEZOCHTE Fr. 2 30 de flesch, bij Vermeulen-Joos, 22, Boterstraat, Ommeslagh, 53, Groote Markt, Yperen. ér Raymond GRANEN enz. verkochtte kwantiteit middenprijs p. 1U0 kilo. verkochtte kwantiteit middenprijs p. 100 kilo. IJPEREN 22 Juni GEDIPLOMEERDEN Recht over de Sterrestraat. Te raadplegen alle dagen van 9 tot 5 uren, behalve den Zondag. Inzetting van tanden en kunstige gebiten. Uittrekking, Goudstopping en Herstelling van ongeregelde landen, volgens de beste stelsels. DE VLAAMSCHE ILLUSTRATIE. Nr 40. 3 jaar. Zaterdag, 29" Juni. INHOUD. Platen. Nassr-ed-Din, sjah van Perzië. Hemel! schei er toch uit! Te Alexandrije. (Afrika.) De midden- koepel der wereldtentoonstelling van Parijs. Tekst. Onze platen. Eene bruid zonder tournure (Vervolg.) Kronijk. 's Konings doopkind. (Vervolg.) Links en rechts. De moord van Duinkasteel. (Vervolg.) Men abonneert zich ten bureele van dit blad. A o A Vervaardigd volgens het oude stelsel. Een enkel glas stilt de hevigsie maagpijn; 1/4 liter aan een stuiptrekkend paard of zwellend runder op gegeven, redt dezelve op miu dan 3 minuten tijds,zooals meer dan 2,000 genezingen, verleden jaar geschied, getuigen. Eel'e diploom ter gezondheidstentoonstelling te Boulogne a L. 1887, voorgezeten door doctor Pasteur van Parijs. Erre diploom te Adelaide 1888 Exp. universel- !e, Meer dan 23 medaljes op wereldtentoonstel lingen behaald; gebruikt aan hel hof van Z. M. de Koning Leopold II. F.-X. DE BEUKELAER. Likeur stoomstokerij van Is'8 klas te Antwr- pen, handelt slechts met t i keu risten en hande laars aan zeer gematigde prijzen. herstelt grijs, wit of verkleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspronkelijke kleur; houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, verwijdert het schin en deelt er leven, groeikracht, glans en schoonheid aan mede. Verkocht in heele en halve flesschen, door Coiffeurs en Parfumeurs. Hoofd Depót—gz Bd. Sébastopol, Parijs, 9751

De Toekomst (1862-1894) | 1889 | | pagina 3