ALLERHANDE TIJDINGEN BINNENLAND. BUITENLAND. Boem zijne verklaring in gansch zijne hate- met dezelfde hevigheid. Een buurman had naar de Vlaamsche Brouwerij hadden bege- ljjkhdHtt toor «i-s .nr* Is 't welsprekend genoeg? En zeggen dat onzen weledelen flambeeuw- lekker in den Senaat, onzen kaalkoppigen hoogvlieger en onzen godgewijden paternos- terknabbelaar in de Kamer hunnen gezegen- den mond niet openen, om daartegen luidop protest aan te te'ekenen en desnoods hunne tanden eens te toonenü! PlcztcrtreSn. Op Donderdag 15 Oogst 1889, zal er een Haaebrouck naar Oos- het gevaar bemerkt, en gaf het alarm. Ge-^ ven, liep hij er in allerhaast naartoe, riep heel de buurt was weldra te been en men een hunner M. B... op zijde, deelde hem zijn begon het vuur te bewerken. Gewekt door het ongeval mede en maakte hem bekend dat hij gerucht, sprong 31. Fuytinck recht en wilde'vermoedens had op D... naar beneden loopen. Er werd besloten te samen eene wandeling De trap stond echter in volle gloeiing, 't op de foore te doen, maar nauwelijks waren geen hem den weg versperde. Hij was ver- zij daar aangekomen of D... wist eenig voor- plicht in zijne kamer terug te keeren en'wendsel in te brengen, om het gezelschap te langs het venster om hulp te roepen. Mid-verlaten. Hij nam een rijtuig, welk zich met delerwijl had men het vuur beperkt, zelfs groote snelheid naar de Beurs richtte, uitgedoofd. De trap was bijna geheel ver-I Stukkens volgde hem op zekeren afstand bijzondere trein van tende zijn. Gaan. Hazebrouck, Caestre, Godewaersvelde, Abeele, vertrek Poperinghe, Yperen, Rouselaere, Oostende, G-55 's morg 6-45 6-56 fr. uur 7-19 b. uur. 7-27 7-42 8-15 aankomst 9-27 Keeren. vertrek 7-lÖ's av. 8-18 8-53 9-13 i. 9-23 b. uur. 9-28 fr. uur. 9-50 aankomst 10-00 Oostende, Rouselaere, Yperen, Poperinghe, Abeele, Godewaersvelde, Gaestre, Hazebrouck, Prijzen der 'plaatsen.Gaan en Keeren. Yan Hazebr., Caestre en Godew. 5-00 5-50 van Abeele en Poperinghe, 4-50 5-00 van Yperen, 4-00 van Rouselaere, 2-50 2-50 1-70 BURGERSTAND Geboorten: Mannelijk geslacht, 5; Vrouwelijk id. 6. Huwelijken: üevos, Hendrik, daglooner, en Verhaeghe, Mathilda, kantwerkster.Van Gele, Petrus, stoker, en Declerck.Emelina, zonder beroep. Ancion, Camiel, onderwijzer in mathematiek, en Smeysters, Mathilda, zonder beroep. Sterfgevallen RufTelet, Karei, daglooner, 71 jaren, echt genoot van Coleta, Ruffelet, Meenenstraat, Jlekaert, Servaas, danglooner, 40 jaren,echt genoot van Maria, Lefieuw,Brielen-bij-Yper. Maes, Hendrik, wever, 52 jaren, echtge noot van Justina Tourlouse, Meenenstraat. Kinderen beneden de 7 jaren; Mannelijk geslacht, 3. Vrouwelijk id., 0. en wanneer hij aan zijne woning kwam, ging D... juist de deur uit. Hij riep een politie agent, welke D... naar het politie-bureel :geleidde, zijae zakken werden onderzocht en men ontdekte 18 obligation der stad Brussel, en een groot pak brieven, toebehoorende aan M. Stukkens. D... is achter 't slot gezet. —o Een handelaar der omstreken van Meche brand en de schade beliep eenige duizende franken. Men beeft kunnen bestatigen dat het vuur had aanvang genomen onder den trap, in eene soort van kas waarin men de vodden wierp, dienende om de macbienen te kuischen. Dinsdag arbeidde 31 Fuytinck in het werk huis, toen bij eensklaps onder eene stellage waarop eenige ramen papier gestapeld wa ren, asch ontdekte van papier, houten scha velingen. Het was gemakkelijk uit de ligging len, woonde Woensdag de Beurs bij en na dier asscbe op te maken,dat het vuur,welke zijne zaken afgemaakt te hebben, ging hij ze veroorzaakt bad, vrijwillig werd voorbe- met eenige vrienden eenen stijven pot drin- reid en aangestoken, doch dat de poging tot ken. Hij ledigde echter zijne pinten zoo ge- brandstichting niet gelukt was. jwetensvol, dat hij op slot van rekening Het isdus bijna zeker dat eene moedwillige'.tamelijk pijn in 't haar begon te krijgen. Om hand het vuur veroorzaakte, dat Zondag die gemoedsgesteltenis zooveel mogelijk te morgend uitbrak. Iverjagen, nam hij een rijtuig en deed eene De brandstichter zal eerst een smeulend'wandeling. Hij was voorzien van eene goed vuur hebben aangelegd onder de stellage in'gevulde beurs. Onder den invloed der opene kwestie, en daarna in de kas onder den trap,'lucht viel de Mechelsche handelaar weldra om alzoo huis en werkplaats tegelijk in vlam in slaap. Nabij de Groenlaan hield de koet- te zetten. Tegenover deze ontdekking heefteer bet rijtuig stil en begon zachtjes den M. Fuytinck het parket onderricht, dat'slapenden handelaar te betasten. Men be- Woensdag namiddag een eerste onderzoek trapte hem met de hand in diens zakken, en ter plaatse begonnen is. reeds bad de oneerlijke koetsier een paar -obankbriefjes van 100 fr. in de vingers. De weinig kiesche Auiomedon zal met het gerecht af te rekenen hebben. o Bij het verrichten van werken aan den Brandstichters. Den 30 April laatst leden, barstte een groote brand uit in de drukkerij van 51. J. Poytinck, wonende in de Duitscbe straat, nr 81,te Brussel. Alles werd vernield, uitgenomen de groote ijzeren ma cbienen, welke zich in het benedenhuis be vonden. De schade werd op ongeveer 50,000 fr. geschat, dus eene kleinigheid zooats men ziet. M. Fuytinck kon alles betalen, vermits er niets verzekerd was.Men wist hoegenaamd nr 61, te Brussel, had deze week een aantal Een ontaarde vader en echtgenoot. In het nummer 135 der Groenlaan, te Lae- ken, woonden in eene kleine kamer, eene arme dagloonsief met hare vier kinderen.De echtgenoot, een zatlap van de ergste soort, had die ongelukkige familie in de zwaarste ellende gedompeld en daarna verlaten. De arme moeder kon baren buisbaas niet betalen, en deze was hartvochtig genoeg, haar met meubelen en alles op straat te zet ten. Eenige liefdadige personen deden eene rondhaling, en de opbrengst werd de arme vrouw ter band gesteld om eene nieuwe ka mer te huren. Dinsdag kwam de verharde dronkaard te huis, en vernemende dat zijne vrouw de huishuur aan den nieuwen baas betaald had, ging hij naar hem toe en onder bedreigingen en boopen verwijtingen eisebte hij het geld terug. De eigenaar, welke de brutale, hevige handelwijze van den zatterik kende, gaf het geld weder. Dan ging de ontaarde echtgenoot naar de echtelijke woon en, niettegenstaande het ge smeek en gekerm van vrouw en kinderen, smeet hij de eenige meubelen op straat. De politie, door de geburen verwittigd, kwam ter plaatse, doch de deugniet hen bemerken de, nam haastig de vlucht. Weer bevonden zich de moeder en hare arme schepseltjes zonder intrek en werden in het politiebureel der Blasuistraat gevoed en geherbergd. o— M. Stukkens, wonende op de Noordlaan geschoten worden door luchtdruk, bestaat er veel meer zekerheid bij het mikken; de afstand, die de kogel aflegt, hangt af van den meerderen of minderen luchtdruk. Ver scheidene genomen proeven bewezen, dat de projectielen van 1000 engelsche ponden ge wicht, twee mijlen ver geschoten konden worden; met lichter kogels kan men drie mijlen ver schieten. Wat de uitwerking wel zou zijn van deze kogels, bevattende 600,' pond explosieve ge latine, is moeilijk te zeggen. Een Amerikaan antwoordde op die vraag, dat, wanneer zulk een kogel terecht kwam op een blok huizen, er na den val geen huis op die plaats meer zou zijn. Zelfs behoeven dergelijke kogels niet pre cies te vallen op de plaats, waarheen zij ge mikt worden; al vallen zij op een behoor/ij ken afstand van die plaats, richten zij nog onberekenbare schade aan. Dergelijke ka nonnen zijn dan ook minder geschikt voor oorlogschepen dan wel voor kunstverdedi ging. Aan het strand opgesteld, kunnen zij de schepen des vijands schrikkelijk veel schade toebrengen, hen op eerbiedigen af stand van de kust houden en de opvarenden het landen zoo niet beletten, dan toch hoogst moeilijk maken. Opgepast voor tvespensieken. Over een drietal jaren plukte eene jonge vrouw uit de hooge wereld in haar hof ts Vésinet een abrikoos, bracht ze aan den mond en slaakte eene kreet van pijn. In de lekkere vrucht zat een wesp, die er aanstonds uitkroop en de jonge vrouw een steek in de keel toebracht. De keel zwol op en na twee uren vreeselijk lijden was de jon ge vrouw een lijk. Dergelijk ongeval is over eenige dagen te Beaumont in Normandië gebeurd. Een bruidstoet was op het punt naar het stadhuis en kerk te vertrekken; alles was Demer, te Aarschot, heeft men verschillige voorwerpen ontdekt die daar misschien hon- gereed, alleen een getuige ontbrak nog. derden jaren in gelegen hebben. Wapens ont-j Men bracht een mandje met versch ge- groef men het meest, pieken, lansen, degens, plukte perziken in de kamer; de bruidegom sabels, dolken, en wie weet wat nog al; alles biedt er eene van aan zijne bruid, zij bijt in van in den tijd der graven van Aarschot, of ge sappige vrucht en staakt een hevige van nog veel vroeger misschien! Men heeft schreeuw. ook, twee flesschen gevonden, zoo dik als eenel Eene kleine wesp had haar in het mond- gewone wijnflesch en drie-viermaal zoo hoog.jgehemelte gestoken, geheel de mond zwol op verschrikkelijke wijze en een uur later stierf de bruid in de hevigste pijnen. De steek der wesp is veel meer te vreezen Geldstukken vond men ook, en met de macht: deze dagteekenden van de jaren 1700. o 51. Meier, tandmeester van Kortrijk, heeft de eer het publiek en zijne talrijke clienten kenbaar te maken, dat zijn kabinet overge bracht is bij Mmo wed" Van Kemmel, Groote Markt, 5, Yperen, waar hij alle Zaterdagen zal te raadplegen zijn, zooals gewoonte van 9 ure 's morgens tot 2 ure 's namiddags. o Het reusachtig luchtdrukkanonHet is van algemeene bekendheid, dat in onze eeuw de kunst van wapens te smeden, waar mede men ia een minimum van tijd de vree- selijkste verwoestingen kan aanrichten, een dan die der bie. 't Zij in arm, vinger of hals toegebracht, kan zij altijd de dood voor ge volg hebben. Een lange paardentram. In de Ar- gentijnscheRepubliek wordtthans de langste en grootste peerdentrambaan der wereld aangelegd. Zij zal een aantal steden met de hoofstad Beunos-Ayres verbinden en eene lengte hebben van 200 engelsche mijlen. De reden, waarom men peerden en geen stoom als beweegkracht aanwendt, is daarin gelegen, dat de prijs van kolen en hout in deze streken buitengewoon hoog is, terwijl jde peerden redelijk goedkoop zijn. kolossale hoogte heeft bereikt. Het reusachtig luchtdrukkanon spant ze-I Voor bet comfort is er ook zorg gedragen. ker de kroon. Het heeft een kaliber van 57 1/2 Vijf slaapwagens van 18 voet lang en ieder centimeters, waardoor de omtrek van de|niet bedden, welke over dag in elkaar ge monding ongeveer Im25 bedraagt. De loop,1'0''' kunnen worden, dienen voor rustplaats.' bestaat uit verschillende deelen, gemaakt uitj over'8e rollend materieel bestaat uit niet waar de brand aanvang genomen had, zijner beste vrienden opeen feestmaal ver-gegoten ijzer zonder koperen ringen. De;4 waSens met 2 verdiepingen, 20 platvorm- evenmin als men kon te weten komen welke zocht. Nadat men een aantal flesschen had'lengte van dit werktuig is ongeveer 15 me-i^aGe^s,6 ijswagens,4 wagens voor gevogelte er de oorzaak van was. gelicht, namen de gasten afscheid van hun- Fuytinck liet zijn werkhuis weer van bo-nen edelmoedigen vriend, ven tot onder herstellen en laatstleden Za-j Eenige stonden na hun vertrek, bemerkte terdag legden de schrijnwerkers de laatste M. Stukkens dat de sleutel zijner slaapkamer band aan bet houtwerk. Zondag morgend, verdwenen was. Hij kreeg aanstonds kwade'den mede "door hydraulische kracht in den ters, bet rust op een ijzeren kegel, waarop en slachtvee, benevens twee vervoerbare het door hydraulische kracht heen en weer kranen, om zware lasten op te lichten en ein- wordt gewogen. De kogels, ongeveer twee ^ijk 200 gewone goederenwagens, meters lang, dus grooter dan een man, wor- 0— v -—F Jonge moordenaar.Dezer dagen is te rend 4 ure,woedde echter een nieuwe brand ^vermoedens en wetende dat zijne gasten zich loop gebracht. Daar de kogels uit dit kanon Elk, in den Amerikaanscben staat Iowa. een VAN DEN 2 TOT DEN 9 AtTGDSTI 1889. o—

De Toekomst (1862-1894) | 1889 | | pagina 2