P pering HE. ALLERHANDE TIJDINGEN ISIJDJET VAN 1889! BINNENLAND. De vergunning van dit recht is rechtvaardig door de diensten die zij aan het land gegeven hebben, door de noodige kennissen die zij be zitten om den graad van onderofficier te kunnen bekomen, alsook door het goed gedrag en de uiterste genegenheid aan Koning en Vaderland. Daardoor komen zij hardnekkiglijk protestee ren tegen het kiesontwerp-Devolder, dat hun van deze rechten zou bet ooven. Niet alleenlijk zijn het de oud-onderofficieren en andere ambtenaren die er door zouden be roofd zijn, maar nog ti7,000 bekroonden in prijskampen van lagere en volwassene scholen, zouden van de toekomende kiezerslijsten ge- schrabt zijn. Zij wachten, deze jonge studenten om, eens meerderjarig, zich op de kiezerslijsten, nevens andere bevoegde mannen te staan. Maar met eenen pennetrek,indien deze schan dalige, eerlooze en vernederende wet niet ver worpen wordt, zullen zij allen die 67,000 (bijna 42,000 per jaar) dit onverdiende affront onder staan. Overweegt dit eens goed, lezers, want niets is voor iemand zoo pijnlijk als te zien dat hij een doel ie bereiken staat of zelfs reeds dit doel .bereikt heeft, en zich door partijhaat zoo te zien vernederen. Deze 67,000 bekroonden zijn allen oud-leer lingen der gemeentescholen (de vrije scholen geven slechts 5 °/0 van deze bekroonden) en onze meesters!!! willen niet dat deze 67,000 jonge liberalen van hunne rechten kunnen ge bruik maken. Ja, eene groote schande zou het zijn, zulke middelen te gebruiken om zoo een leger geleer de kiezers uit te schrabben. Immers, alle Bel gen zijn gelijk voor de wetmaar de dom pelaars, onoozelaars en kerkratten, zouden alleen rechten genieten. glaals-Uzerenwe;. "Wij vernemen uit goede bron, dat de Koop handelsmaatschappij van Yperen zich in betrek king gesteld heeft met de Handel- en Nijver- heidsmaatschappij van Oostende, om samen te werken tot het bekomen van eenen Staats-ijze- j enweg van Yperen op Oostende door Dixmude. Gansch de streek zal diesaangaande de voetstap pen toejuichen en wij verhoopen dat de senators en volksvertegenwoordigers beter dan onze provinciale lichten voor de intresten hunner lastgevers zullen zorgen. Oude veten. Er wordt hier veel gezwansd over een meer dan zeventigjarigen geneverneus, die, knor repot zijnde, het met zijne kinderen niet al ie wel gedeeld kon krijgen, en om deze in 't zetel ke te zetten, met eene zoo wat dertigjarige deerne op nieuw in 't huwelijkswater vaarde. Deze had algauw hare laarsjes vol van haren ouden en na acht dagen huwelijk is zij er met pak en zak van onder getrokken.De geneverneus trekt nu een gezicht lijk iemand die den Eiffel- toren inslikte. BURGERSTAND Geboorten: Mannelijk geslacht, 5; Vrouwelijk id. 3. Huwelijken: Slembrouck, Emiel, bakker, en Spotbeen, Maria, zonder beroep. Sterfgevallen Desodt, Nathalia, winkelierster, 66 jaren, weduwe van Augustinus Mispelaere, Sterre- (Vervolg en einde). TITEL II. Gewoone Uitgaven. III. Onvoorziene Uitgaven en Rappels (vervolg). Solde der herstellingen aan den voorgevel van het hotel der Regentie, Legging van een voorland leidende naar liet Kerkhof, Hernieuwing der voorlanden op de Groote Markt, er in begrepen de gestellen voor de verlichting, Vernieuwing eeniger plans van den kadastralen atlas, Voor het maken van schuifdeuren voor de sluizen der vaart, Ontkost der feest der ontvangst van M.den Gouverneur, volgens bijzondere beraadslaging, goedgekeurd dooi de Bestendige Deputatie van 10 Juli 1888, Gebruik van den verkoopprijs van een huis der Kruis straat, Nr 2: A) Aandeel der kerk voor het verdrag op de gelden300-00, B) Aankoop van Belgische obligation om in te schrijven op het groothoek dei- openbare schuld voor eene nominale hoofdsom 5700 fr 3,731-12, Aankoop der meubeleering van den brievenpost en de gendarmerie op het gehucht Abeele, Jaarwedden van een vijfde politiebediende voor vijf maanden van I8S6, Rappel van het jaargeld van den onderwijzer M. Crou- sel, voor 1886, Rappel van het jaargeld van den gewezen muziek leeraar. M. Maerten, voor 5 maanden van 1884 en voor de jaren 1885 en 1886, Totaal der uitgaven van Titel II, 1,300-00 4,051-12 410-03 512-50 495-GG 449-50 41,516-851 56,741-54150,180-42 546-92 3,736-53 890-00 Korte Herhaling. Beschikbaar overschot na aftrek der uitgaven van Titel I, De uitgaven afgetrokken van Titel II, Overschot in ontvangsten fr. Voorgesteld door het Kollegie van Burgemeester en Schepenen der stad Poperinghe, den 18 Maart 1889. De Voorzitter, (geteekend) BERTEN. Door bevel: de Sekretaris, (geteekend) A. Vantoubs. Vastgesteld in openbare zitting van den Gemeenteraad van Poperinghe, het tegenwoor- Budget, te weten: 89,080-93 75,595-45 134,260-61 50,286-42 op fr. op fr. op tr. op fr. Jn Buitengewone ontvangsten In Gewone ontvangsten In Uitgaven onder Titel I In Uitgaven onder Titel II En in overschot van Ontvangsten op fr. Poperinghe, den 2 April 1889. Bij bevel: de Sekretaris, (geteekend) A. Vantours. 164,674-58 164,547-03 127-55 De Voorzitter, (geteekend) Berten. AAN DE HOPPEKWEEKERS. Men leest in de Etoile Beige. Dinsdag laatst, 8 October, werd te Assche de tweede vrije Hoppemarkt van 1889 houden. Een goed honderdtal balen op de; öroote markt geplaatst, werden aan de be oordeeling van den jury gesteld, want men!* weet dat de verkoopaanbieding op de markt, te santen gaat met de uitreikingen van pre- miën aan degenen die er de schoonste voort brengselen aanvoeren. waarin de streek van Assche thans verkeert, meer dan een edelmoedig maatregel heeft doen nemen, hebben de hoppekweekers, op (eiken vrijen marktdag, betrekkingen aange knoopt met mannen die met de bijzondere vereischten van den hoppehandel bekend zijn, hebben hun de onvolmaaktheden aaa gewezen die in het vervaardigen hunner voortbrengsels nog bestaan. Verleden jaar, sprekende over de markt van Assche, wij zegden wat al pogingen er r„ nog al te doen waren om aan de Hoppe dezer Lr zijn vier markten welke men houdt op ct A An „urtinr, e i Ustreek ge noodige hoedanigheden te geven vijftien digen afstand; men staat er premiëniu. lil A ■■-dl toe van 5, M. 13 ot 80 franken volgens brouvver.j.Buiten e.m6e belang van elke tentoongestelde baal. Om tel^T ,nem,Dl!en' Huk «et te -.gaan dat de reeds tentoongestelde baal!*8"? °™9 T "f" bale" opnieu» de premie niet meer zon kunnenf00 ,hoe,«elst«le" bekomen,'t is verplichtend dat bet meerde voortbrengsel moet verkocht en geJdT "TL"- '^Jes-aren ge leverd zijn den zelfden marktdag. «cheeperd, verbrand en ten gevolge der -Deze wijze van aanmoediging, geheel in?8"" "T l "''C° '«""fcrengselen straat. Nolf, Petrus, eigenaar, 8) jaren, overeenstemming met den Brabandschen een a'SacbtlSen geur uilwassemded. echtgenoot van Eugenia Denys, Groote Markt. jhoppekweek heeft wonderlijke uitslagen! Cornet, Gerardus, metser, 69 jaren, echtgenoot voortgebracht.Antwoordende aan den oproep! De vrije markten die den 24 September en van Rosalia Vallaeys, Weduwestraat. a niet allen goed, maar meer dan de helft lo verden ernstige hoedanigheden op het grootste deel was goed gedroogd, het kleur was schoon en den pluk ervan goed bezorgd. De Hoppe die de eerste premiën behaald heeft was van allereerste samenstelling eenige balen, die wij zagen voort te komen van Opwyck, hadden geheel het voorkomen van Beiersche Hoppe; de klokjes waren bleek groen, versch van geur, op zijn eigen ge plukt en waren zoowei bereid, dat men zou gezeid hebben in de opene lucht gedroogd. Wij hebben oude hoppekoopmans hooren luidop hunne verwondering uitdrukken, zoo danig in de vooruitgang verre bereikt te Assche en omstreken. Hel is klaar dat met een weinig volherding de Brabandsche Hoppe, gezegd..van Aalst, algouw de plaats heringewonnen zou hebben welke hare hoedanigheid verdient. Maar zul len de opofferingen welke bet kweeken reeds gekost hebben en erroor nog te doen zijn, hunne verdiende beloonnig vinden in den opslag der prijzen? Het tegenovergestelde schijnt niet twijfelachtig. De groote uitge strektheid en het getal der hoppehoven ver meerderd van jaar tot jaar, en men bevindt zich tegenover een te grooten opbrengst die zwaar weegt op den verkoopprijs. Volgens de berekeningen van Pott, overtreft de op brengst der geheele aarde in 1889 van 21 ter. honderd der noodzakelijkheden des ver- bruiks; de opbrengst in 1888 had reeds 6 ten honderd opgeleverd. In tegenwoordigheid van dezen overopbrengst, worden de bewa- ringstelseis verbeterd. Ten is dan niet te verwonderen dat de prijzen leeg blijven en dat de handel thans hoppe van 1886 en 1887 te koop aanbiedt aan zulke belachelijke prijzen dat de sterkste er den moeit zou bij verliezen. In den strijd voor het bestaan, het langste leven is verzekerd aan dengenen die liet best zich kunnen voegen naar de noodzakelijk heid. De handel vraagt aan de Belgische Hoppekweekers eene welverzorgde Loopwaar. Het is noodig dat zij zich aan dien eisch on derwerpen op straffe eene kweekerij geheel ten onder te zien gaan, waarmede er voor tijds zooveel te winnen was De handel is sedert eenigen tijd zeer ge neigd voor de inlandsche hoppe, wanneer zij goed bereid is. Zooveel te beter. Indien het misschien wat laat is om te denken aan de herstelling van den hoppekweek, welke door de spekulatie op twee duimen van zijnen ondergang werd gebracht, de kweekers moe ten daarom de hulp niet weigeren welke men hun aanbiedt. Dat zij dus voortgaan hunne voortbrengsels de beste zorgen toe te die nen, nogtans, indien wij hun eenen raad te geven hebben, zullen wij hun zeggen dat, in de huidige veronderstellingen, zij zich boven al moeten toeleggen in het verminderen der beplanting, waarin zij zeer wijzelijk de en- gelsche landbouwers zouden naarvolgen die in 1888 hunnen hoppekweek verminderd heb ben van 4000 gemeten. 1. Gi oot ongeluk aan de Zinderspoor- halle te Brussel. Twintig gekwetsten. Eenige dagen slechts zijn verloopen, sinds de spoorwegramp van Schaarbeek, die zulke afgrijselijke gevolgen hadde kunnen na zicb slepen, en wij hebben een nieusv en ver schrikkelijk ongeluk te melden. Ondanks al van twee mannen die de zaak eerst in handen den 8 October plaats hadden, waren door een de dringende en aanhoudende verzoekingen hebben genomen, de heeren Felix Goossens'gevoeligen vooruitgang gekenmerkt. Al de van bevoegde mannen weigert minister en R. Crick, aan wten den landbouwcrisis, te koopgestelde voortbrengsels waren wel Vanden Peereboom «et' eene domme stijf-, VAN DEN 1 1 TOT DEN 18 OCTOBER 1889. AARD DER UITGAVEN. Wezenllijke uilgaaf van lint voorlaat ste dienstja.ai Toegestane kredieleinao liet vorige jaar. Sommen door liet Stadsbesl' voorgesteld. 3,000-00 42,364-74 42,516-83 247-911 37,080-86 56,741-54 559-521 50,413-77 50,286-42 127 55 Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, Oj Vrouwelijk id.

De Toekomst (1862-1894) | 1889 | | pagina 2