BOOMEN Engelschen Eiilard, MENGELINGEN. MARKTPRIJZEN. BUIT EN LA.ND. Moest. Slijmen. B H U G G E. DONDERDAG 23°JANUARI 1890, Hoeken, Eiken en A heel en te Becelaere, IS- E A V M O B1 LI E R Alles verbrand. Als die Rus van den sterrekijker gelijk Gansch de zaal toet al wat zij inhoudt is heeft, dan weten we ten minste reeds dat de de prooi der vlammen geworden. Om 4 l/2i ure valt de kroonlijst ten gronde langs den kant der August Ortsstraat, gelukkig is er nog geen enkel ongeluk van personen te be treuren. Wanhoop van M. De Luyck. Terwijl de schouwburg in laaien gloed stond rond 4 ure kwam een man met hevige gebaren van wanhoop en als een zinnelooze uit de Yischverkooperstraat aangesneld. Het was M. De Luyck, de bestuurder en eigenaar van den schouwburg, wien de tranen uit de oogen springen bij het zicht der uitgestrekt heid van de ramp. M.De Luyck bewoond de Voorspoedstraat te St-Jans-Molenbeek en werd om 3 ure 1/2 verwittigd. Aanstonds werd hij toegesneld met den dood in het hart gelijk men gissen kan. Ik ben geruïneerd! ten onder! kermt de ongelukkige. Maar, vroeg men hem, was de schouw burg dan niet tegen brand verzekerd Jawel, maar er waren voor een half millioen kostumen, tooneelschermen, versie ringen en ander materieel dat de Verzeke ringsmaatschappijen weigerden te verzeke ren. En dit alles is onherstelbaar verloren. De brand gedempt. Om 5 ure 15 is men het vuur gansch mees ter. Het Central Hotel en de aanpalende huizen zijn gered. In den schouwburg is dejerkent echter dat dit in de tegenwoordige zaal slechts een hoop blakende puinen meer. omstandigheden onmogelijk is, tenzij M. Car- Van den koepel die eene hoogte had van 27 not eer:t een bezoek aan Berlijn bracht, staart eener comeet bestaat uit een zwerm intluenzaveroorzakende miscroben, zoo dicht opeengehoopt dat zij het zonlicht weerkaatsen. Dat geneest wel niemand; maar dat is ten minste 'nen troost. In Sicilié is 't niet goed de influenza te hebben. Te Catana hebben er een paar gevallen plaats gehad. Oogenblikkelijk werden de aan getasten afgezonderd als waren zij van de pest geslagen. Men weet dat de Sicilianen uiterst bijgeloovig zijn en veel vrees voor besmettelijke ziekten hebben en er zeer on barmhartig voor zijn. Een wonder is 't, dat de klerikalen zich van de influenza nog geen inkomsten ge maakt hebben. Er is nog tijd toe. Het zou ons niet verwonderen dat de papen er een geesel Gods van maakten en novenens en bedevaarten iurichtten, om de gramschaps des Hemels at te wenden. Zoodra echter de ziekte overal aan te verminderen gaat, mo gen wij er ons aan verwachten, en dan zul len wij hooren van groote mirakels. Laat ons bidden, beminde christenen, en onze stuivers gereed houden; want zonder geld, geen mirakels. o Duitschland en Frankrijk. Keizer Wilhelm heeft een tandje dat loutert om Frankrijk te bezoeken.De Gazette Nationale waar hij, zegt dit blad, met de sympathie zou begroet worden waarop een vurig roorstan meters, blijft er slecht het geraamte over, Oorzaak der ramp. Volgens de gezegdens van een bediende der des vreden zooals hij, recht heeft, van den Beursschouwburg is de brand ont-1 staan juist gelijk die van het kasteel van Laeken: in de onderverdieping en ook door het verwarmingstoestel. Een afgebroken huwelijk. Dezer da gen bood zich op een buitengemeente een De zaal stond op tien minuten tijd in volle bruiloftgezebchap aan. De toekomende zag, vlam. Men huivert bij de gedachte dat de er ernspg en deftig uit en de bruid gelukkig, aan6ekec'1R brand ook te midden eener vertooning hadde 0fsci100n Zij geene kroon op het hoofd droeg.I y 0- tr ja kunnen plaats grijpen. Wat ware er dan ge-in de trouwzaal stelt de burgemeester dr'- r-ie. Je beurd te midden de verwarring der paniek! gewone kwestie, die de wet oplegt. Honderde levens hadde men misschien te K Stemt gij toe, Jan K..., Theresia V.. voor uwe vrouw te nemen De bruidegom antwoordt niet en ziet on rustig rond. De burgemeester herhaalde nogmaals Het is waar, zegde Mijnheer B.., en trotsch over het talent van zijn kind,zegde hij: n Kom, Jeanne, toont eens aan de da- men wat de meid doet. Het kind gaat terstond bij eene dame en de stem der meid navolgende, zegt: Begeert madame nog wat brood ee ne teiloor, eene serviet Bij eene andere Zal Madame nog van de taart eten Vervolgenszich tot hare moeder wendende Heeft Madame mij nog noodig wil Madame dat ik mij verwijder En de tafel lachte dat het een plezier Is het gedaan vraagde M. B. Bij neen antwoordde het kind. En bij haren vader gaaDde, zegde zij op eenen levenden toon. Mijnheer, laat rnij gerust 1 Raakt mij niet aan; laat mij los 1 Indien Madame u hoorde Men ziet van hier wat figuur 31.B. maakte. Mevrouw B. zag hem boos aan en het zal er nadien opgeweest zijn. Het wonder-kind werd des anderendaags in een pensionnaat gestoken. Eene zangeres. Een bestuurder wil de jaarwedde zijner eerste zangeres vermin deren. En waarom, als 't u beiieft, vraagt zij. Gij moet bekennen dat uwe stem zeer verminderd is. Oh, dat mijne stem vermindert, dat wil ik aannemen, maar niet mijne jaarwed de. Baas Jan ging dezer dagen uit visschen naar eene buitengemeente en nam den trein. In hetzelfde compartiment waar Baas Jan zat met al zijn vischgereedschap, zaten ook verscheidene jagers. Mijrtheeren, zegde een bediende zich tot de reizigers wendende,ten einde alle on gevallen te vermijden,moeten de wapens ont laden zijn. Baas Jan neemt zijnen haak en doet er stillekens bet aas af welk bij er voorop bad IJPEREN 4 Januari 11 Januari Tarwe 8,300 19-00 4,200 19-25 Rogge 1,200 15-00 1,100 15-25 Haver 1,000 16-50 900 16-25 Erweten 500 18-00 000 00-00 Boontjes 1,800 18-00 2,600 17-00 Aardap. 4,000 5-50 4,000 5-10 Beter 15,356 i 2G5-00 17,373 26-00 Eiers,25 3-58 5-17 betreuren gehad. Wij vernemen dat het personeel van den Beursschouwburg in den schouwburg Alham- bra vertoningen zal geven. o M. Meier, tandmeester van Kortrijk, heeft de eer het publiek en zijne talrijke clienten kenbaar te maken, dat zijn kabinet overge bracht is bij SI™ wed0 Van Kemfflel, Groote Markt, 5, Yperea, waar hij alle Zaterdagen zal te raadplegen zijn, zooals gewoonte van 9 ure 's morgens tot 2 ure 's namiddags. De influenza. - Daar we nu toch weer van de influenza spreken, laat ons eens her halen, dat de hoog geplaatste personen van heel Europa aan de plaag lijden. Daar zijn, onder andere: de paus, de tzar, de tzarine, de keizer van Duitschland, de ko ningin van Zweden, President Carnot. de kroonprinses Stephanie, de heer Spulier, enz., enz. Een geleerd russisch sterrekundige heeft ontdekt, dat de Influenza-kwaal waaraan thans verscheidene honderdduizenden men- schen lijden, veroorzaakt wordt door den staart eener conreet, waar onze aarde op den huidigen stond doorheen loopt. 't Is gelukkrglijk maar 'nen smallen staart, de vraag. Wederom geen antwoord. Voor de derde maal zegt de officier van den burgerstand:stemt gij toe, Jan K..., enz. De jonge man keert zich naar zijnen toeko menden schoonvader en vraagt: Wilt gij, ja of neen, het varken en de twee honderd franken geven Neen, zegt de schoonvader. ln dat geval verlaat ik u, uwe dochter en de bruiloft en trouw niet. Een hevig tooneel had plaats: de bruid weende en klaagde, de ouders en getuigen maakten ruzie en allen gingen al kijvende uiteen en het huwelijk had geene plaats. Beschrijving van den telegraaf: Zeg, Dirk, ziet gij wat aan dien draad En meester Kwak verklaart, Dat hij wat aan 't begin gebeurt, Aan 't end weèr openbaart, «Is dat nu zoo 'n mirakel jong 1 Wel, Krelis zijt ge gek Trek gij Fidel maar aan zijn staart, Dan jankt hij aan zijn bek. De kinderen Dezer dagen was er een diner bij Jlev. B.., welke den lof maakte van zijne grootste breedte is slechts de helft van haar dochtertje,datzoo geestig was en ieder- Twee vriendinnen zitten In de trouwzaal stelt de burgemeester de in den Casino te klappen. Adèle. Maar Elisa waarom trouwt gij niet? de breedte van Eeropa. een kon navolgen. Eene kinderlijke vraag. De kleine Paul ziet dat de min de borst geeft aan zijn zusterken. Mama, vraagt hij, is het de melkboer, die de melk in die doozen doet Neen, mijn kind, het is de Goede'God, Langs waar APOTHEKER IJ DA 31 IN ET, 16, rue Oris, a Bruxelles. INFLUENZA-GRIPPE. Kunsttanden, te beginnen van 4 fr. af. Eïiiaimei Huisman-August, Amerikaansche tandmeester is te raadplegen dagelijks (Zon- en.' Feestdagen uitgezonderd), SINT-J ORI SSTRAAT, 8, Volledig gebit te beginnen van 80 fr.' Kantoor van den Notaris DEGRYSE', te Becelaere. om een ure namiddag, Openbare Verhooping van TACHENTIG KOOPEN Scboone, Zware en Langstammige de schoonste der streek, in de bos- schen genoemd de Valleijen, achter d'herberg 't Noordeindeen de hofstede, aldaar Verborgh. Deze boomen zijn bijzonderlijk dienstig voor stoeldraaiers en tim merlieden alsook voor allerhande siach van zware werken. De vergadering ter herberg 't Noordeinde en bij koop een. Met langen tijd van betaling, mits borff, ten aanveerden van genoemden Notaris DEGRYSE. gebruikt door Cïi. STAD YPEREiN. gegeven in de herbergden Olifant,Dixmudesfraat, 46 op Zondag 19 Januari 1890. 30 FR. PRIJZEN,verdeeld als volgt: VlLLE D Y ITR ËRR Vente judiciaire. II sera procédé !e Samedi 18 Janvier 1-890, h 9 beures du matin, rue du Verger, n° 7, a Ypres, a la vente publique d'un saisi Ia requête de Monsieur Deceum'nck- Wyckhuyze. fabricant a Roulers, a charge de 31r et Me Stassin-Becuwe, A Ypres. Cette vente se feraau comptant,sans frais, par !e ministère de FHuissier VAN DER SCHUERENIj Grand'Place, n° 20, a. Ypres. GRANEN verkoehtte middenprljs verkoehtte midden prijs enz. kwantiteit p. 100 kilo. kwantiteit p. if.O kilo. 0 - Elisa. Het is omdat die heeren ons en kel trouwen voor ons geld. Adèle. Ja, maar hoe langer gij wacbt hoe meer het daarvoor zal zijn dat zij u zul len nemen. Van een zfkrr rn gemakkelijk gebruik, de PASTILLES PECTORALES DAM1NET, verzach ten aanstonds den hoest, genezen spoedig de verkoudhedenontstekingen en zijn van een machtig hulpmiddel voor de personen di lijden aan slijmen, onderdrukking en belt van ademhaling. Goeden uitslag. Dozen van 50 c. en '1 fr. Mei de post 10 c. meer. ONFEILBAAR MIDDEL voor huidziekte en de hondenziekle te genezen,om zeker en spoediglijk al het ongedierte en zuigpianten te ontmaken, om de kwetsuren van paaiden te genezen, enz. Vraag inlichtingen legen eenen posttimber van 10 centiemen, aan 81. DAMINET, 10, rue Orts, Brussel. Voorkomend, afleidend en heeb n 1 tisaan. Dosis voor 2 liters, 0-30; met de post 0-10. Apolhekerij DAMINET, 16, rite Oi Is, Brussel. (bij de Vlamingbrug), PRIJSKAMP op den 1° pr. 15 fr. 2° pr. 10 fr. 3° pr. 5 fr. Verdere voorwaarden naar gewoonte.

De Toekomst (1862-1894) | 1890 | | pagina 3