BRIEFWISSELINGEN. DIENSTDOENDS BURGERWACHT. BOPEHlSGflE. Maillard, met de rol van Henri Kortmans omstandige rekening van ons concert. Wij St-Jacobstraat.— Deramaut, Philippus, policie-( was geweest, denkende aan den tijd dat hij bij (20 jaren later), hebben allen even zeer be vallen en hunnen bijval was onbeschlijfe lijk. Zij speelden zoo natuurlijk als bad de gebeurtenis daar werkelijk plaats. Mevrouw' Parys die de rol vervulde van Mevr. Kortmans, was de persoon die er best toe geschikt was hare droevige woorden en gebaren deden bij de toehoor ders de tranen in de oogen opwellen; hoe hartverscheurend was het niet toen zi, liaar kind verliet om aan de kusten der zee te gaan vernemen of haar man, zee kapitein, in de zee omgekomen was of niet, binst een stormweder, en middeler wijl was haar kind,Henri Kortmans,weg genomen door den zwartgalligen en wraakgierigen Walling, met de medehulp van den dienstknecht Willem van Mevr. wed. Kortmans, aan wie de wraakgierige Walling zeer veel geld gaf om zijne wraak uil te voeren. Voor stille Liedenblijspel, een ge heel omgekeerd stuk als het eerste, heeft veel bijval genoten. De heeren E. De weerdt, Aernout en Mevr. Parys hebben om hel meest doen lachen. De verschillige muziekstukken, onder het bestuur van den lieer Balmaekers,zijn zeerwel uitgevoerd geweest. Nochtans het is de eerste maal niet dat wij met lof moeten spreken van laatstgenoemden heer, iedermaal tracht hij goed en aangenaam muziek te geven, en bijzonderlijk Zondag laatst, in de Aaneenschakeling van volksliederen, door liern gemaakt, ver wekte veel genot onder de toeschouwers. Voor hel sluiten van het tooneeljaar, moeten wij onze bedankingen sturen aan de heeren bestuurders der maatschappij de Vlaamsche Sla-, voor de welwillend heid waarmede zij de drukpers eene plaats in iedere vertooning gegeven hebben. Brief aaea HET NIEUWSBLAD VAN YPEREN. Willende-de eer van onze Pompiers, die op zoo eene boosaardige wijze aan gevallen geweest zijn in het vlaamsch kle rikaal blad hel A'ieutcsblad van Yperen verdedigen, hebben de heeren officieren van gezegd korps eenen aanbevolen brief gezonden aan den hoofdopsteller van dit blad, waarvan den inhoud volgt: Yperen, den 12 Februari 1890. Mijnbeer dc Hoofdopsleller van hei y> Nieuwsblad van Yperen, Men heeft ons het nummer 1256 -an uw blad medegedeeld, van 25 Janna-i 1890. waarin gij de pompiers, welke de inschrij- d vingslijsten in omloop brachten voor het Con- eert dal wij, den 2G derzélfde maand, ten voordeele van den arme der stad gaven, ah weinig kiesche personen doet doorgaan. In- derdaad: gij zegt dat zij giften ontvingen van min dan éénen frank,en gij vraagt,met zekere zinspeling, wal er wel met dal geld is gedaan geworden. Wij wisten wel dat gij, kost wal kost, politiek vvildet mengen daar waar nooit geen bestaan heefidoch, wij waren verre van t) denken dat gij tot de eerlijkheid toe van a het korps zoudt in twijfel getrokken hebben. In antwoord op dit artikel, zonden wij u, den «dachten met recht dat gij de inlijving dezer agent, 58 jaren, echtgenoot van Maria Se-jgeheele mondvollen banvloeken uitsprak tegen rekening niet zoudt geweigerd hebben, ver-gers, Goude Poortstraat. Deweerdt, Petrus, de leden der liberale maatschappijen, bij het mits gij ons onrechtvaardiglijk aangevallen zonder beroep, 73 jaren, echtgenoot van Cecilia naderen des kamavals al wet nen keer wederom in zijn vuur komt en tracht zijne parochianen, die verleden jaar bet eens geweest zijn tot hat oprichten ecner kavalkade ten voordeele van had.Wij ondervinden thans dat wij ons vergist Vermandei*, Beestenmarkt.Allaer, Florencia, hebben: deze rekening is in uw blad niet ver- strijkster, 56 jaren, ongehuwd, Meenenstraat. schenen. Wij verzoeken u, Heer Hoofdop-jKneut, Judith, zonder beroep, 66 jaren, steller, dezelve in uw eerstkomende nummer ongehuwd, Bollingstraat. Moniez, Petrus, den arme onzer stad, in tweedracht te brengen. mede te deelen: hierbij laten wij er u een zonder beroep, 85 jaren, weduwaar van Joanna dubbel van geworden. Devicq, Dixmudestraat'.—Loosbergh, Josephus, temssen, De officieren van hel korps pompiers Ontvangt, Heer Hoofdopsteller, onze groe- zonder beroep, 20 jaren, ongehuwd, St-Jacobs Nieuwweg. Dekerle, Alexander, zonder beroep, 68 jaren, echtgenoot van Lucia Schoo naert, Meenenstraat. Deruddere, Isidoor, stoeldraaier, 52 jaren, echtgenoot van Ludovica Decneuvel, Thouroutstraat. Dehaene, Hen drik, schilder, 53 jaren, echtgenoot van Reina Flamant, Goude Poortstraat. Blaecke, Euge- van Yperen: Augusts Brunfaut, Kapitein-Kom- xnandant; Achille Thiebatjlt, Luitenant; Oscar Poupart, Geneesheer; Hector Joncheebe,Onder-Luitenant; Arthur Dalaiote,Onder-Luitenant.» Willeins-Coudls. De wakkere /Villems-Fonds-Afdee ling onzer stad zal baren leden, op Zon dag 2n Maart aanstaande, een heel lief feest aanbieden. Het zal beslaan uit eene voordracht met zichten bij middel van oxyhydrisch licht door den heer 11. Cor- denier, over: Eene reis langs de boor. den der Rhone en van het Lemanmeer. Hel feest zal daarenboven gevolgd zijn van eene danspartij. liet i.s uitsluitelijk voor de leden en dezes buisgenooten, on der 't zelfde dak wonende. Het zal voorzeker wederom een puik eest zijn, dat den moesten bijval genieten zal. Imnipp werkzastm. Vergadering van Donderdag 20 dezer, om 6 ure 's avonds,in den Gouden Arend Dagorde: 1Evangelie van den dag; 2. Voordracht door den heer N. B. De leden van 't fVillems Fonds tobben van rechtswege toegang lol de nius, zonder beroep, 85 jaren, weduwaar van Sophia De Jaegher, Rijselstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 2; Vrouwelijk idem, 0. Maandag 17 en Dinsdag 18 Februari, zul len de bureelen van het stadhuis te middag ge sloten zijn. STAD YPEREN. OPNEMINGSRAAD. o De Majoor, Bevelhebber, heeft de eer de belanghebbende ter kennis te brengen dat de opnemingsraad hare jaarlijksche zitting op 24 Februari 1890, om 9 ure 's morgens, in de be nedenzaal van het Stadhuis, zal hou den. De Bevelhebber, E. DUSILLION. vergadering. Vrijdag avond waren de heeren A.Ver- slraele en K. Legrand op de Kruisstraat bezig met sloeven op de \Iugheid hunner kleppers en gingen voor eene aanzienlijke' som om raptst naar Dickebusch heen en weer te rijden. Ongelukkiglijk reed Le grand, nabij bet Oefeningsplein, tegen eenen wagen, zijn rijtuig vloog aan splin ters en de man tuimelde hals over kop op de straalstèenen. Men raapte hem buiten kennis op en ontbood in allerhaasl doktor Delie, die hem de noodige zorgen toedien de. Hij klaagde van inwendige pijnen, heden is hij ganseh hersteld. BURGERSTAND Geboorten: Mannelijk geslacht, 6; Vrouwelijk id. G. Huwelijken: Procurcur,Tlieodoor,meubelmaker,enBlieck, Melina, modewerkster. Sterfgevallen Claereboudt, Maria, zonder beroep, 77 jaren, weduwe van Antonius Monkerhey, St-Pieters- Stadsrekening voor (Vervolg). TITEL III. Men zou waarlijk zeggen dat voor mannen der soort van Stoute Karei en voor sommige anderen van 't zelfde 2aad, ter onzer ongeluk alhier te Poperinghc aangeland, zij voer zen ding hebben al de maatschappelijke betrekkin gen overhoop te werpen en de onvrede te bren gen onder de inwoners onzer arme stad. Ditmaal heeft Stoute Karei ongelijk gehad te vroeg te beginnen. Hij is er aan voor zijne moeite, en ware hij door zijne spioeaen wel ingelicht geweest, hij had moeten weten dat de menschenvrienden, die aan het hoofd staan van het bestuur der weldadigheidsmaatschappij, uit eerbied voor den rouw van hunnen moedigen Voorzitter, van over lang voorgenomen hadden het feest uit te stellen, dat, als in de vorige jaren, moest plaats hebben den 16 en 17 dezer loopende maand. Nogtans de armen mogen zich geruststellen, want verzet is hier geen belet, en men verzekert ons dat, wanneer het oogenblik daar zal zijn, iedereen die rog eenig onafhankelijk karakter heeft te Poperinghe, zal medehelpen om het werk voor de ongelukkigen te doen goed uit vallen, en dit niettegenstaande de aanmaningen van pater Celestinus en zijne naapers. 500:00 I. Kunsten en Wetenschappen. Jaarwedde van den Bouwmeester, id. van den Teekcnmeester, Uitgaven voor de Akademie, Jaarwedde van den Muziekmeester der stad, Solfege-1 essen voor dit muziek, II u lp s o m ten voordeele van dit korps 783.90 II. Verschillige uitgaven. Huur der Vischmarkt, 14 00 id. der stapelplaats. 4 97 Drukkosten voor de Milicie, 59 00 Op.Lost voor het geleiden der mili- cianen na,.rd hoofdstad der Provincie, 36 00 Aftrekking voor de voorzieningskas van den gemeen te-Sekreta ris, 60 00 Bijlage voor den Werkrechtersraad, 178 ;78 "idten voordeele der gedeko- roéi'de werklieden, 47 .00 Schadeloosstelling aan de koornme- tei'S en de boterwegers, 240 00 Openbare feesten, 997 82 Aandeel van de stad in bet maken dor straten en voorlanden, Jaarwedde van den gezworen stads wege r, Jaarwedde van den toeziener der Hoppepers, Onkost der opneming der peerden, koeien en honden, (Om voortgezet te worden 1279 40 Wij vernemen dat de troep van Excelsior- Théatre den 211 Maart eene vertooning al hier zal geven. Zij is hedsn in Calais 51300'(Frankrijk), en men vraagt ons het volgende juittreksel, uit een fransch blad, in het onze 100:00 te willen afkondigen Thédlrs-Excelsior. Nons apprenons ique cette superbe loge a obtenu de l'admi- Onze lezers herinneren zich nog dat over nistration l'autorisation de prolonger son buiteD. Ghyselen, Josephus, timmerman,'eenige weken, Stoute Karet, die sedert eeni- séjour a Calais au-dela des limites fixécs s 1 Februari 1890, ten tl ure 's morgens, de'"! jaren, echtgenoot van Clemencia Verstraete, gen tijd in zijne sermoenen betrekkelijk matig pour lafermeture de la foire. In afwachting zullen de leden der Philhar- monie, dit jaar, de vastenavond op eene zeer luisterrijke wijze vieren. Een overschoone muziekale avond zal den 16 dezer plaats hebben, waarin de Damen Duvivier en Dartois, gewezen artiesten van den Schouwburg Molière van Brussel; MM. L. Deveen en L. Frangois, artiesten des Tooneel- verbonds van Brussel, M. Nossent, Eere-prijs in de prijskampen van kluchtliederen (gegrimd vak), ',M. Hotton, pianist-begeleider en M. R. Vanden Broucke, liefhebber, zullen hunne me dewerking erin leenen, en 's anderendaags zal geheel de gentsche afdeeling van het Vlaamsch gezelschap van M. Van Doeselaer het schoon drama, van Ohnet, komen opvoeren: De Sme- dersbaas. En ten einde om weerdiglijk den vastenavond jyoo ooi'e sluiten, zal M. Van Merris den Dinsdag een 745 07 Banket geven voor al de leden-muziekanten der Phüharmonie. 4 000 00' 175 00 4888. Men vraagt ons de volgende medc-deelin- gen, in het fransch, in ons blad intelijven THEATRE DE L'ALHAMBRA, Direction de M. C. Durieux. Dimanche prochain, a 1 h. l/2 précises, matinee spécialement destinée aux habitants de la province. VEludianl Pauvre, grande operette a spectacle en 3 actes, et 5 tableaux. 2 grands ballets, défilé militaire, etc., etc. A 10 heures du soir grand bal paré, mas qué et travesti. OBtgcral. VAN BEN 7" TOT DEN 14» FEBRUARI 1890. i IGOO'OO KÏISSÏ E5I LETTEREN.

De Toekomst (1862-1894) | 1890 | | pagina 2