POWERING HE Titel II, (Sewonc Uitgaven. hunne paarden, en hebben het volk zeer gemeester en schepenen, en ze zouden in straat, begeven, waar de telegrammen, aangename stonden laten beleven. Ziehier den uitslag dezer feesten: le Kampstrijd. (Weiter Handicap). 4 mededingers. 1. Hedon, aan M. de Lichtervelde. 2. Chamillac, aan M. baron Van Loo. Gewonnen op twee lengten. 26 kampstrijd. (Drafloop). 8 mededingers. 1. Odette, aan M. Singiers. 2. La Mecque II, aan M. Mestdagh. 3. Malinois, aan M. Coddens. 4. Milton II, aan M. J. D'Hulst. S'kampstr.—(Platte vluchtloop meteisching) 3 mededingers. 1. Lady Ray, aan M. baron Van Loo. 2. Todies, aan M. de Lichtervelde. Lady Ray (fr. 2,000)is niet geëischt geweest. 4° kampstrijd. (Ingespannen drafloop). 5 mededingers. 2. Monarque, aan M. J. Leclercq, 4,100 meters in 7 min. 24 s. 2. Vivian, aan M. E. Callaert, 4,000 meters in 7 min. 40 s. 3. Zoulou, aan M. Herbau, 4,350 meters in 7 min. 45 s Rijkampstrijd. 9 hinderpalen. Officieren. 1® prijs. Antiquaire, aan graaf de Borch graeve, bereden door den eigenaar. 2° prijs.Pasapouf, aan baron de Jamblinne de Meux, bereden door den onder luitenant du Roy Gaston. 3e prijs. Dublin,aan baron du Roy,Albert. bereden door den eigenaar. 4" prijs.Mouche, aan den onder-luitenant Breiver, bereden door den eigenaar. Onder-Officieren. 1° prijs. Wachtmeester Vanden Berghe. 2® prijs. id. Bernard. 38 prijs. id. Joos. 4° prijs. id. Moles Le Bailly. Onze tockomeudcuü Dagelijks brengt men ons feiten aan. die volop bewijzen, dal dejapneuzen bier meer en meer den grond onder hunne god- gezegende platvoeten voelen wegschuiven. Zij weten om echt niel meer van wal hou! pijlen maken en om niet zoo plat als een vijg uit de aanslaande gemeenlekiezingen le komen, bedrijven zij niet weinig daden, waarover zij zeiven, met bun geweten van rekgom, van schaamte zoo rood worden als een pioen. Wij zijn bet niel, die zulks zeggen; zij die met klerikaalkiesdraven, hunnen kost moeten verdienen, bassen het uit. Deze week zat een deflig liberaal in een bier huis der Rijselstraat rustig een glas bier- Ie verorberen, toen daar een weggeschtip te leeraar, die onlangs uil een geestelijk onderwijsgesticht met klank aan de deur vloog, binnentrad en dien liberaal trachtte de keel uit le hangen. Volgens dien properen pagadder zullen de liberalen zich mei October maar gesloten le houden hebben, want de gan- sche klerikale lijst zal geslemd worden. Ja, ja, zegde bij, alles is reeds goed ge- een schoon gezelschap zijn met hunnen de uilslagen gevende, zullen toekomen en lieven sekrelaris!!! Zal het nu met die schoone plannen niel gaan als met de schampagneflesschen, die in 1884 in SurmonCs salon gereed lagen en gelijk met de waskaarsen waar van de neusjes reeds afgebrand waren om dan de kiezing des nieuwen burgemeesters te vieren. Ze moeten nog dienen. Arme flesschen arme waskaarsen Maar dal alles bewijst niet dat de klerïkalen kon kelfoesen Jamaar die toekomende sekretaris heeft ook met eene zekere trolschheid uitgebast dat bij alle uren van den dag bij Ilenritje gaan mag om zooveel geld als hij maar begeert Zij zullen hem niels weigeren om hunne vuile nesten zooals hij zoo schilderachli zegde, te helpen duiken, 't Moet er aardig rieken in 't kadodderskamp! Proficiat, Surmont, proficiat Colaert en andere Henrietjes! Als gij om te zegepralen op zulke kerels rekenen moet, dan zuil ge mogen wachten tot het jaar komt als de kiekens tanden zullen hebben. Fcsthnl. Ter gelegenheid van de 60" verjaring der Nationale onafhankelijkheid, richt onze stad, op 10 Oogst aanstaande, een groot internationaal festival in, voor fan- aangeplakt zijn. Men zegge het voort Ongepast. Een welgekleed heer, die op de kosten zijner medeburgers een zoet leventje wil leiden, heeft hier reeds eenige neringdoe- ners in zeteltje gezet. Eenige dagen geleden ging hij bij een hoedenmaker der Boterstraat en kocht er eenen hoed van 14 fr. op de rekening van eenen officier der bezetting, die hem na tuurlijk daartoe geen lastgegeven had. In eene drukkerij kocht hij voor fr. 1-25 en daar hij zijnen porte-monnaie vergeten had, leende hij er nog 4 franken bij. Hij deed hem als een nieuw aangekomen, offi cier kennen, gaf zijn stipt adres op, dat natuurlijk ook valsch was, en ging met alles schoon weer spelen. Neringdoeners, mistrouwt dus de wel- gekleede onbekende heeren, die bunnen porte-monnaie niet bij zich hebben De ejii'aïsau'c giftmengers. Eene misdaad waarop bijzonderlijk dient ge let te worden en waarop wij de aandacht der overheid inroepen, is het vervalschen der eetwa ren, dat op eene zoo brecde schaal uitgeoefend wordt, dat men de vervalschers terecht open bare giftmengers mag noemen. Uit een onder- faren-, harmonie- en zangmaalschappijen.'zoek der politie,le Brussel en omstreken gedaan, Dit groot muziekfeest, welk naar onze'is hct gebleken dat kruidenierswaren, mondbe- schoone Vlaamsche slad eene groote me-ihoef";n en dranken cen beslendiS gevaar daar- i stellen voor de vei bruikers,daar liet meerendeel nigtc bezoekers zal uitlokken, heeft plaats saniengesteld .,ijn uit stoffen die nadeelig zijn tezelfdei' tijde van de vermaarde kermis, voor de gezondheid en de noodlottigste gevolgen gezegd Tuindag,dagleekenende van 1383, kunnen teweeg brengen, welke dit jaar met builengewonen luister zal gevierd worden. Talrijke premicn, fr., zullen vei lot worden onder de Men meldt dat er te Hoüthem en De Wel ter, zijn erg onpasselijk geworden om het vleesch geëten te hebben voortkomende van een kalf dat moet ziek hebben geweest. Een dezer personen, Mejuffer B... is aan de gevolgen dezer vergiftiging overleden. Een wetsdoktor is tot de lijkschouwing overgegaan, men kent er nog den uiislag niet van. Het parket van Ypercn is ter plaats geweest. Van eenen anderen kant is een werkman tq Roubaix, Karei Vanhollemesch, oud 21 jaren, in een gevaarlijken toestand sedert hij een ge neesmiddel tegen de wormen heeft ingenomen, welk hij in eene apotheek der stad gekocht had. Een onderzoek is geopend. BURGERSTAND Geboorten: Mannelijk geslacht, 4; Vrouwelijk id. 5. Huwelijken: Dael, Edouardus.paardensmid, en Moinié, Eveline, kantwerkster. Lacante, Polydo- rus, langzanger,en Vandaele, Sidonia, kant werkster. Courtequisse, Petrus, schrijn werker, en Aman, Maria, kantwerkster.' Verkamer, Arthur, boekdrukker, en Lanclts- heere, Georgine, kautwerkster. Tasseel, Gustavus, behanger, en Dumortier, Helena, naaister. Dedeystere, Seraphinus, zonder beroep, en Bouckaert, Maria, brouwster. Verborgb, Arthur, wever, en Meersseman, Pharaïlda, dienstmeid. Bakeland, Désiré, kleermaker, en Maillard, Sidonia, kleer maakster. Sterfgevallen: Parein, Rosalia, buishoudster, 81 jaren, weduwe van Benoit. Gosteur, St-Nicólaus- buiten. Raudoe, Eiisabetha, zonder be roep, 80 jaren, ongehuwd, Vleeschhouwer- straat. Lefèvre, Stanislas, leeraar, 42 ja- en, echtgenoot van Maria Vylein, Boterstr. Cuvelier, Clemencia, herbergierster, 44 jaren, echtgenote van rhilippus Willeras, Rijselstraat. Deramoudt. Leopoldus, zon der beroep, 58 jaren, echtgenoot van Valeria Vermeorsch, Thouroutstraat. Veriioye, Julius, 23 jaren, landbouwer, ongehuwd, St-Jakobs-buiten. Degraeve, Albertus, 87 jaren,zonder beroep, weduwaar van Dorothéa Hellevoet, St-Jacobstraat. te Uomen Dedeurwaerder, Henricus, 2(1 jaren, schoen- van 100 lot 1000 (biJ Speren) vergiftigingen geschied zijn door maker, ongehuwd, St-Nikolaus-buiten het verbruik van ongezond vleesch. 53 personen,) Kinderen benenen 7 jaren. maatschappijen welke deel zullen nemen. aan bel festival werkende in de hofstede der heeren gebroeders Mannelijk geslacht, 2; Vrouwelijk, id., 1. Dit is meer dan voldoende om de tal rijke muziekmaatschappijen van België en van Noord-Frankrijk le prikkelen en ze aan te sporen onze oude Vlaamsche stad le bezoeken, welke zeker een der fraaiste onzes lands is. Jammerlijk ongeval. Op den Verloren Hoek bij Yperen, sloeg V..., een boerenzoon, overeen paar dagen, zijnen hand in de tanden van eene mestvork. Hij bekwam eene afzichtelijke wonde, die hem veel pijn deed en die maar niet genezen wilde. Donderdag ver ergerde de toestand van den lijder op eene onrustbarende wijze. Eenige uren later was de ongelukkige een lijk. Otslaj dtr wetgevcuilc ktczingen. Onze lezers, die begeeren den uilslag der wetgevende kiezingen, welke Dinsdag BUDJET VAN 1890. (Vervolg.) AARD DER UITGAVEN. 30 '51 regeld; de heer Surmont, burgemeester, aanslaande in de helft des lands plaats A de heeren Colaert en Ilenritje Iweins, hebben zullen, gauw te kennen, terwijl schepenen, en bij, den schoonen leeraar,'zij op hun gemak een glas goed bier ver-f sekretaris!!! t Zou me er hier lief uit zien orberen kunnen, mogen zich ten koffie^'iP mc-l Surmont en andere Colaerts als bur- huize Den Zwarten LeeuwBoesinghe-1 Policie en openbare veiligheid. Jaarwedde van den'polieie-konimissaris Bitreelkosten van den kommissaris Jaarwedden der polieie-agönten Onderhoud hunner kleeding en uitrusting Verlichting der straten, inbegrepen de Akademie, enz. Onderhoud der brandspuiten Schadeloosstellingen der pompiers Onkosten dei' na'ehhvacht Onkosten der Torenwakers Onkost dos bewaringshuiS Onderhoud van hei doorgangshuis Gerechts onkosten Onkost der gevangenen in het arrest-huis Pacht eener woonst op; den Abeele voor de gendarmerie, vuur en licht erinbegrepen. §111. Openbare gezondheid. Jaarwedde van den onderzoeker voor het vleesch Witten dei' huizen van de armen Huur der plaats,voor de vuilnissen Schadeloosstelling aan den onde'rnemer'van het wegne men der modder en vuilnissen Schadevergoeding aan den vee-arts voor zijne opzicht in de koeifeesten. (Om voortgezet te worden) i. 800-00 I 800-00 300-00 500-00 3.050-00 5.G50-00 272-40 600-00 2.-035-1!» 5.500-00 517-08 400-00 550-00 450-00 138-00 550-00 530-00 lG'6-00 166-00 40-00 100-00 235-70 300-00 19-50 100-00 170-00 500-00 100-00 150-00 150-00 130-00 55-0-75 700-00 1-2-00 40-00 J. 800-00 500-00 3.650-00 600-00 5.500-00 400-00 450-00 158-00 550-00 166-00 100-00 500-00 100-00 500-00 100-00 150-00 150-00 700-00 40-00 VAN DEN 23" MEI TOT DEN 6n JUNI 1890 Wezenlijke Toegestane uilgaaf kredieten van het van liet voorlaatste laatste diensljaar. jaar. V'rorgesl! 14 door lirt gcmeeiiic bestuur.

De Toekomst (1862-1894) | 1890 | | pagina 2