BRIEFWISSELINGEN. werk genieten kan, is dit stelsel, dat men eerst goedkeurde en bebofte, al met eens slecht geworden, onvoldoende voor de noodwendigheden der bevolking, en bet geeft aanleiding tot hevige aanvallen van wege den waterduivel van 't Nieuwsblad. Waarom Om de eenvoudige reden dal de brood schrijver gelast is te beknibbelen al wat het stadsbestuur verricht; omdat hij den vermaarden Controleur wil doen door gaan als de eenige beschermer van Ype- ren's welzijn, omdat hij, bij gebrek aan ernstige grieven, eene ingebeelde kwaal wil zoeken, waarvan zijn afgod Colaerl met de medehulp der andere toekomende pijpekoppen de stad voor altijd zou vrij waren. Dat noemt men poeier in de oogen der kiezers willen werpen; maar daar er geen ergere blinden zijn dan deze die niet zien willen, zal het hem moeilijk vallen de Yperlingen in slaap te wiegen en bet reu zenwerk, door ons stadsbestuur verricht, te verminderen en te doen klein achten. Moest men den schrijvelaar van 'l Nieuwsblad geloven, de katholieken zouden andere wonderen verrichten in dien zij ooit aan het bestuur geraakten, zij zouden gelijk Mozes water uit de stee- nen doen spruiten en een bemelsch manna doen nederdalen over al de inwoners die zij onder bun godzalig bestuur zouden hebben. Dat moet overigens niemand ver wonderen, als men ziet boe onze senateur en volksvertegenwoordigers de belangen der Yperlingen ter harte nemen in de Kamers, moet men niet twijfelen over de wonderen die zij verrichten zouden op liet stadhuis. Poeier in de oogen Hofbouw Wij hebben met veel genoegen het nr 38 van 't Maandschrift der Uofbouic- maalschappij van peren gelezen. Daarin komen voor: het Verslag over de algemeene vergadering van 27 April 1.; hel verslag over liet Tuinbouwkun dig uitstapje van 25 en 26 Mei j.l. Dit uitstapje moet iets heel leerrijks voor de deelnemende leden geweest zijn. De lezing n dat bondig verslag, dat krioelt van nuttige aanteekeningen, is hun allen aan te prijzen, die zich iet of wat met den tuinbouw of de bloementeelt onledig hou den. Heel lezenswaardig ook zijn de tuin bouw ku ndige werkzaamheden in Juni. Onder die rubriek somt de lieer N. V. W. maand per maand al de werkzaamheden op, welke dienen in den fruilluin, in den moeshof, in de bloemperken en in de broeikasten en orangerijen verricht te worden om er een overvloedigen oogst van te bekomen. Allo! toe hoveniers, bloomkweekers en landbouwers, benuttigt al liet leerrijke dal die maatschappij haren leden aanschaft om wat verbetering in uwen toestand te meid te houden. Op zekeren dag zegde verkrijgen. Herinnert u de gulden spreuk :(hij naar Yperen le gaan en wanneer bij Help u zelf, en de hemel zal u helpen!» terug was, maakte hij hoogergemelde dame uit voor al wal leelijk was Zij was, volgens hem, het slechtste vrouwmensch, ongelukkigen De Ceuninck was non Liberate Bcbniijunheidsbiczers. Zondag, 6 Juli aanstaande, algemeene vergadering om 8 ure 's avonds. Belangrijke dagorde. Klist-lijnen cn Lijn ran Vciirnc naai ïpcrca. Te beginnen van 1" Juli zullen de larie ven tot het vervoer der reizigers op de Kusl-lijnen en op de Lijn van Veurne- Yperen verminderd worden. De bazissen der thans beslaande tarie ven zijn 8 centiemen de door te loopen kilometer in eerste klas en 6 centiemen in Iweede klas. Bij ministerieel besluit zijn zij vermin derd tot 7 en 5 centiemen. Deze vermindering is toegestaan ge weest op voorwaarde men de been en •weer kaarten afschafte. De verleende vermindering is 13 "/„in le klas en 17 in 2e klas, op de enkele reisbiljetten. Men mag de Nationale Maatschappij der Buurtspoorwegen geluk wenschen, zulke merkwaardige verminderingen bekomen te hebben, welke, wij zijn er van over iuigd, voor veie de beweging zal vermeer deren. (Medegedeeld.) legd Toen zij het balen ging was alles niet wilde verroeren, hij zelf tot den berg ging.» verdwenen. Behendige en stoutmoedige! De der aanstaande betooging tegen dieven of diefegaen waven schoon weer PeM f-fe'op uil\luui u het punt van te mislukken, loopen zij van ge- mede gaan spelen. Gevecht. Zondag hebben eenige burgers en sol dalen op liet Zaalhof elkander wat liet slof uit de vest geklopt.De genaamde Kerrinck Arthur kwam er heel gehavend van af: hij heeft om zoo le zeggen een zijner ooren op hel slagveld gelaten. Gefopt. Kadodders zijn toch lot alles in slaat. Een japneuzenmuziekmeesler van houdt er eene dienstmeid op na, die daar een zeer geringe huur wint. Het meisje, dal vele familje in onze stad heefthad hare tante gelast haar hier eenen dienst le bezorgen. Deze gelukte in bare pogin gen en deed liet meisje dienst aanveerden bij een der deftigste dames onzer stad. Het meisje reeds baren godspenning ont vangen hebbende, zegde baren dienst op bij den kadodder. Deze stond dan met een lijkbidders ge zicht en verzon eene list om zijne dienst- Oiigcviillcn. Aan de voltooiingswerken der nieuwe die ooit onder Gods zon leefde. De meid meenle lot gemeente, gelijk verloren zielen, om ten allen prijze medehulp to vinden tot hunne zotte onderneming. 't Is alzoo dat zij Zondag laatst de reeks hun» ner bedevaarden geopend hebbon met een be zoek afgelegd ter gemeente Voormezeele, zomer verblijf van Baron Surmont. Er valt van onzent wege niets te zeggen over deze reize die, tegenovergesteld met hetgeen ge woonlijk voorvalt, zich volbracht heeft op eene ordentelijke wijze. Noglans men heeft ons ge-'? zegd dat het triestig was om zien hoe onver schillig het publiek en bovenal de hoofden dei- gemeente onverschillig waren tegenover onze kalote-muziekanten. Na de uitvoering gedaan door het Muziek van Wervick, is M. Surmont op de estrade geklom men en heeft de Werviksche artiesten geluk ge- wenscht. Het was het zeltde niet voor de Pope- ringhenaars die, wanneer zij gedaan hadden met spelen, van den edelen senateur, niet hot minste woord van aanmoediging ontvangen hebben. Aangezien het verblijf in eene gemeente zoo als Voormezeele weinig aantrekkelijkheid ople vert en dat buiten het vermaak (sui generis) choppen bier in te zwelgen, men geen tijdver drijf aantreft, onze uitstappers hadden gerekend eene serenade te gaan geven naar Mijnheer en Mevrouw van het kasteel. Ongelukkiglijk voor onze congreganisten, zij vonden het hekken toe en de portier liet hun weten dat de ingang voor het park strengelijk verboden was voor gemeene menschen van hun slag. vaart is Woensdag, 18 dezer, bijna een kreeg schrik en bleef in haren oudenj Na daaromtrent een halve uur tweede ongeluk gebeurd. Hel lijk van den dienst. De tante en de deerne terecht heel te hebben, onze geschilderd congreganisten hebben, op het niet verwonderd baar niet le zien le huis ko-^anig aandringen van den pastoor, toegelaten aegraven en nog eens is de ophaalbak in men, schreven haar eenen brief, dien de vv©cst eenige stukken uit te voeren vóór den de diepte geploft en op eenige duimen japneuzenmuziekmeesler hun terug stuur-,ingang des kasteels en, om een weinig hun mig' van een werkman terecht gekomen. Deze de, na er allerlei hatelijke dingen op ge- tad gelukkiglijk geen letsel,doch hij heeft schreven en onnoemelijke smeerlapperijen oogenblikkelijk zijne leesten en spillen 0p gedaan te hebben, vergaard en er van onder getrokken. I En zeggen dat lastertaal, zonde, ja ook noegen te stillen, reikte men hun eenige glazen wijn toe tusschen de ijzers der grilje. Men zegt dat de aannemer beloofd heeft doodzonde is, als de laster geschiedt met te worden! Het was wel vernederend, maar, als goede christenen wat moet men niet al doen om zalig wat meer te betalen aan hen, die zulk ge- groole schade of hinder van onzen naaslc! vaarlijk werk moeten verrichten. T Is maar billijk. Zaterdag morgend, om 8 ure, kwam °en landbouwer met zijne vrouw en de botermanden in een rijtuig, de Vleesch- houwerslraat ingereden, toen bet paard uitgleed en viel. De boer en boerin vlogen beiden hals over kop uit bel rijtuig op de slraatsleenen, terwijl de botermanden en al de boter ook een paar meters verre rolden. Gelukkiglijk waren beiden er nog met den schrik van af. Het paard werd rechtgesteld, de boter weder in het rijtuig geplaatst en man en vrouw konden zich Ier markt begeven. Die mogen van geluk spreken. Een kindje, dat Zondag op de vestingen speelde, is in de gracht,Majoor genaamd, gevallen, en ware onvermijdelijk ver dronken, had een voorbijganger, liet ge vaar ziende, bet knaapje niet in allerijl uit het water gehaald. Verdwenen. Woensdag had eene vrouw haar wasch- Maar een wijwaterkwispel moet zoo nauw niet zien, want een bisschop schreef wel eens dat hel doel de middelen wettigt. O! die partij der deftige lieden! BURGERSTAND Geboorten: Mannelijk geslacht, 2; Vrouwelijk id. 1. Sterfgevallen: Schoonheere, Coleta, zonder beroep, 80 ja ren, weduwe van Pieler Durnez, Komstraat. Gooi, Pieter, toeziener aan den ijzerweg, 58 jaren, echtgenoot van Maria Vandecaveye, Elver- dinghestraat. Duhameeuw, Bodewijk, dag- looner, 74 jaren, echtgenoot van Anna Vande- walle, Meenenstraat. Clarebout, Lucia, naaister, 81 j.,wed. van Karei Breyne, Zaalhof. Boudry,Hendrik, commissionnaris, 02 jaren, echtgenoot van Fyna Isabelle, Lange-Thourout- straat. Dekyndt, Bodewijk, daglooner, 75 jaren, echtgenoot van Maria Viaene, St-Jacobs buiten. Kinderen benenen 7 jaren. Mannelijk geslacht, 1; Vrouwelijk, id., 0. Do gemiste advokaat had nogthans dit triestig voorval gevreesd en, om zich niet bloot te stel len, had hij gezorgd zich in geen uniform te kleedenü Tot hunnen troost, en na dat het Muziek van Wervick de eer gehad had eene serenade te geven aan M. den pastor, werden aan onze con greganisten de toelating verleend de schoonste stukken huns repertoire te laten hooren voor de deur van.... Mijnheerden kapellaan!!! Vóór zij dit betooverend oord verlieten, MM. Felix en Elias, Voorzitters van het Muziek en der afdeeling koorzangers, hadden eene verras sing aan hunne mannen voorbehouden. Op hun bevel werd en aan ieder van hun twee kleine broodjes uitgedeeld!!!.... Maar Elias, daarin veel slimmer dan zijn broeder, deed voor dit aan zijne lieve confraters elk CO centiemen be talen!!! En zeggen dat deze gelukkige reizigers geene bGte broods gehad hadden om in hunnen mond te steken van sedert hun vertrek van Poperin- ghe, :t is le zeggen van te 10 ure des morgends. DE VOORLANDEN. (Trottoirs). Volgens onze belofte, wij geven vandage de tekst van het Reglement op de Trottoirsge stemd door onzen Gemeenteraad, in zitting van 29 November 1887. Art. 1. Op de openbare plaatsen en in Een oud muzelmaansch vertelsel zegt dat de al de straten binnen de stad, waar de nuttig- goed op bel kazernepleit] te bleeken ge- profeet, ziende dat op zijn verzoek de berg ziel\heid ervan zal erkend worden, zullen er -k V VAN DEN 20" TOT DEN 27u JUNI 1890. L* VJi Hit ALU t

De Toekomst (1862-1894) | 1890 | | pagina 2