ALLERHANDE TIJDINGEN :X°iênder6schik""'ijeuu"de MENGELINGEN. BUITENLAND. A RILTPRIJZEN. 11 OP ZONDAG 6 JULI 1890. 90FR. (vs. id «aogoFR. N 4.Kalle, 5 Nr 5. id. u Yoor de voorwaarden, rseu zie de plak brieven. Voorlanden gemaakt of de reeds bestaande her steld worden. j> telken jare zal de Gemeenteraad, de plaatsen, straten of gedeelten der straten aan wijzen waar de voorlanden, tengevolge van den slechten staat waarin zij zich bevin den, zullen moeten gelegd of vernieuwd wor den. i> Het schepenkollegie zal de breedte en de smetlijn vaststellen, die zooveel mogelijk het midden der straat zullen volgen. Het spruit dus voort uit dit reglement dat de legging en de herstelling dër plankieren voor oorsprong moeten hebben dë wezenlijke nut- pastoor het lijk in de kerk te aanvaarden met eenen brief van den volgenden inhoud aan die kroon er op. Wat, zegde de drietuit, men'den keizer van Oostenrijk gezonden, heeft geen geld om eenen lijkdienst te betalen' Sire Wij, vrouwe* van Gallicië, neer- en men heeft er wel om kronen te koopen; dat geknield aan den voet van uwen troon, doen kan ik niet dulden, want dat vult mijnen wijn-ju een dringend verzoek Nu heden iedereen, kelder niet. Weg dus met zulke dingen! En de jong of oud,tot den krijgsdienst verplicht is, familie nam de kroon weg. Kerk, dwang en winkel, ziedaar drie dingen, die maar één uitmaken! Eene echte drijvuldig- heid, voorwaar! Oostende. Vischverkooping der week van 14 tot -20Juni.-Er zijn inde haven 211 vis- scherssloepen binnengekomen, waarvan 166 Belgische,36 Fransche en 9 Engelsche.Samen TiGHEiD dezer LEGGING oF hernieuwing en, nog'hebben zij 9,979 manden visch medegebracht meer, het aan den gemeenteraad is dat het toe-Jen er is Yoor frank 69,244-70 visch verkocht komt de plankieren aan te wijzen die, door den geweest. slechten staat waarin zij zich bevinden, moeten herlegd of vernieuwd worden. De twee kluchtspelers, die de gekke pretentie hebben onze stad te beheercn, verstaan de schikkingen door onze Raadsheeren genomen op eene geheel andere manier. In plaats van er nieuwe te leggen in de wij ken waar er geene trottoirs bestaan, zooals in de Bot- en andere straten, of van te beginnen met deze te vernieuwen waar er gevaar heerscht voor de openbare veiligheid, zooals men ze vindt in de Boeschepe-, Cassel-, Watoustraten, enz., onze twee schepenen, niets dan hunne grillen raadplegende, hebben, als echte wandalen, alles beginnen weg te smijten wat hun niet aanstond. 't Is nu twee jaar, zij deden de overschoone trottoirs uitbreken, welke Madame Haelewyck, Madame Rommens, Mr Valcke, Mr Baecke- root, enz., hadden doen plaatsen, en dieniets te wensohen lieten. Dit jaar, de zelve kluchtspelers, verre van op hunne misslagen terug te komen, hebben erbe- gonnen met het wegwerpen en het hermaken der trottoirs van de Kleine-Markt, zonder zich Ziehier eenige middelbare prijzen der week Groote tongen fr.80.00tot fr.90.00 per mand. 75.00 45.00 7.00 9.00 10.00 6.00 per stuk. 15.00 Mlddelslach id. 65.00 Kleine id. 40.00 Schelvisschen 4.00 Roggen 6.00 Pladijzen 8.00 Kabeljauwen 4.00 Tarbotten 10.00 Gedurende de vijf eerste maanden van 1890 heeft men in de Oostendsche vischmijn, op weinig na, voor zooveel visch verkocht als op hetzelfde tijdstip van 1889. —O— Kindermoord. De genaamde Mallière, wonende te Saintes, slechts 17 jaar, bracht in den nacht van den 16 tot 17 Januari een wel gevormd kind ter wereld. Alhoewel er twee vrouwen in hare kamer sliepenhad geen van beiden het voorval bemerkt. Het meisje sloop na hare bevalling uit ha re kamer, had de macht nog naar beneden te gaan om daar haar kind in eene kuip wa ter te verdrinken. 's Anderendaags zag men het lijkje boven meenen wij, vrouwen, dikwijls sterker en moediger dan de verwijfde mannen,niet uit gesloten te mogen worden. De tegenwoordige wapenen zijn eenvou dig en goed genoeg vervaardigd, om door ons gehanteerd te kunnen worden. Dat Uwe Majesteit zich dan gevaardige, een corps vrijwilligers,uit amazonen samen gesteld, in te riohten. Dit zal niet ten laste van den Staat komen, want wij zullen ons op onze kosten kleedon en uitrusten, zonder de minste soldij te eischen. Dat Uwe Majesteit een ouden, bekwa men ijzervreter aanstelle om ons aan te voe ren, en wij zullen gelukkig zijn,in geval van oorlog, ons leven, onzen keizer en ons vader land aan te bieden. Oom. Eerlijkheid, beste neef, is de beste doigd. Zij duurt het langst. Neef. Weetge dat vanhooren zeggen.oom? Heer. Gargon! brengt de peper! Gargon. Roode of zwarte, menheer? Heer. - teren -Zwarte! Ik ben weduwenaar sinds gis te bekreunon der veel meer noodzakelijke wer- op het water zwemmen. Het parket werd ken die er te doen zijn. Vrouw. Wal schrijft ge daar, Jan? Man. Mijn dagboek. Vrouw. Sta ik daarin? Man. Ja, ais de zon mijns levens. Bijzondere melding maak ik van hel feit warm maakt Broerkensschool.— Een kleine jongen had op school moeten blijven, en thuiskomende, be gon hel kind bitter te weenen. - Waarom weent gij? zoo vroeg de moeder. Wel moeder, Pater Casimirius heeft gezegd dat ik voor mijne penitentie, zeven Vaderonzen moet lezen,en ik ken er maar eenen. Reiziger. He, gargon. Spoed u ik moet dadelijk vertrekken, breng mijn schoenen maar ongehlonken. Gargon. Neeii, mijnheer, dat gedoogt mijne eer niet; liever laat ik den trein vertrekken zonder u. Meester. Zeg mij eens, Jan Trompet, welk is het muzickaalsle dier der wereld? Jan. Een bloedzuiger, meester, want die maakt altoos ouvertures (openingen). Een zonderling sermoen. De pastoor eener parochie hadeenen predikstoel doen maken en nog in geen zes weken had bij een centiem aan zijn werkvolk betaald. Als nu de préeksloel af was, veizocht hij aan een timmerman er in ta klimmen en het een of ander luidop te zeggen om te hooren of de slem goed galmde. De timmerman gehoorzaamde en zei: Pastoor Leo heeft nog in geene zes weken zijn werkvolk betaald De oinstaanders schoten in eenen luiden lach en de pastoor ook. De stem heeft eenen goeden galm, sprak da pastoor, maar gij moet den naasten keer eenca anderen tekst kiezen voor uw sermoen. Of die pastoor dan betaald heeft, welen wij niet DE VLAAMSCHE ILLUSTRATIE Nr 40. 4e jaargang. INHOUD. Platen. Een bevallig als 't ge mij zoo landmeisje, naai' Eugeen von Blaas. Kabai;- 'dijnsche vorst. De herderin en het lam. aanstonds verwittigd, zware vermoedens vie- Oin eene uitlegging op hunne handelwijs te len op het meisje Mallière, welke werd aan geven, zij houden slaan dat het is om een gelijk'geliouden. werk te maken dal zij effenop al de trottoirs zon-J Deze week verscheen zij voor de boetstraf der onderscheid wegwerpen felijke rechtbank van Brussel.Na een ernstig 't Is zeker uit hoofde om deze gelijkheid te be-jonderzoek werd de vrijwillige moordaanslag komen, dat zij de schoone trottoir welke M.'van de hand gewezen en de betichte vverdjmon. Hij zal u de haas worden! Salomon! ld op Jules Coevoet had doen leggen, door een ande-,tot'4 maanden gevang veroordeeld om bij ge- uw broeder David: hij zal u geld komen vragen! Tiet Parlement-gebouw te Westminster.(Londen). Grootvader. David! wal deed ge mei het( Tekst: Onze platen. Onschuldig ge- half franksken dat ik u gaf? dacht. (Vervolg.) De verraderlijke klank— David. Ikbebopdeti paardjesmolengereden,'schrijver. Een lesje van aardrijkskunde en en oliekoeken gekocht, en vijf centen aan nen geschiedenis. Een slag in 't aangezicht. (Ver- Volg.) armen mensen gegeven! Grootvader En gij, Salomon? Salomon. ik heb het mijne nog! Grootvader. Davi i! lel op uw broeder Salo- hebben gedood. 0— Iets voor 't vrouwvolk. ren hebben vervangen die verre is van den ecr-,brek aan voorzorg onvrijwillig haar kind te sten wéerd te zijn. Het is item het zelfde met het schoone voor land van groote platte steetien, dat M. Jules' Iets voor 't vrouwvolk. De waaierten- Van Merrisover eenige jaren heeft doen leggen.toonstelling die te Brussel is geopend in het en welk, niet meer dan dat van M. Coevoet, is museum Castan, bevat 387 waaiers van alle gespaard geweest door Hunne Excellenties de soort. De fraaiste zijn uit de Fransche 18" heeren Felix Van Merris en Variden Berghe. eeuw waaiers met liefdeavonturen, kleine 't Zal later ook zoo gaan met de trottoirs die gepruikteen gepoederdedames en heeren be de heeren Baron de Posch. Lebbe en anderen, schilderd. Er zijn waaiers van ivoor, schild- met toestemming onzer stadhuismannen leggen hebben. En zeggen dat, binst onze schepenen zich plichtig maken aan zulke schandelijke geldver- kwistingen en de burgers verplichten zulke on- noodige als plagende onkosten te doen. zij niet eens denken, die ongelukkigen, dat een gedeelte der stad geene trottoirs heeft maar echte halsbrekerijën bezit. doen pad, paarlemoer, hout, dikwijls kunstig ge ciseleerd en met goud cn zilver ingelegd. Bij de overige oude waaiers is er een waar van de beschildering aan Paul Veronese wordt toegeschreven een andere, met een voorstelling van Rebekka aan de bron door Coj'pel (omstr. 1700,) een waaier van en het overige! Lode wijk XIV Het oordeel van Salomo, een van Lodewijk XV Antonius en Cleo patra twee uit den tijd van Maria Theresia Vlamerlinghe. Dat de zwartjes al de kluiten voor hen alleen willen, blijkt bier volop -O— Amazonen. Terwijl velen er op uit zijn, uit het volgende feit. Dinsdag dei' verledene bet militarisme tot een zoo gering mogelijk vrouw mcnsch. Wie ik ben, kale jufvrouw, ik ben maa Pater, doch dikwerf loaar! De vrouw is samlijds vergeleken nu t eene roos, waarvan de aanbidders de bladeren plukken, terwijl de echtge noot slechts de doornen voelt. Mevrouw. Waarom weent de kleine Willem? Kindermeid. Hij wil de maan hebben. Mevrouw, misnoegd. Welnu, geef z'hem en laat het kind zoo niet weenen!!! Man, sprak een jonggetrouwd vrouwtje, zeg, ik heb vandaag eens heelemaal alleen gekookl. Hij trok een bedenkelijk gezicht en zeidc niet veel; doch toen het diner afgeloopen was, sprak hij lot zijn vrouwtje: Als je weer eens herlemaa alleen kookt, dan magje eensheeletnaalalleen eltri ook 1 Wat vernedering. Een waschvrouw gaat hij eene danseres van den schouwburg en vraagt naar geld op eene nog al ruwe wijze. Wat, zrgt de danseres, gij duifl om uw geld vragen, zijl gij niet beschaamd op alzoo een toon te spreken, wie meentge dal gijzijt, gemeen Tarwe Rogge Haver Er weten Boontjes Aai'dap. Heter Eiers,25 week, begraafde men hier een ouderling uit het minimum terug te brengen,heeft zich teLem. oudenmannenhuis. Zijn broeder uit Rijsel, had berg (Gallicië) het merkweerdige verschijn- eene kroon medegebracht en op de doodkist ne-'sel dergelegd. Toen men aan voorgedaan, tot een aantal dames den eene waschvrouw, maar als ik 23 centiemen geef en mij op het kiekenskot zet, dan mael gij voor jwensch uitdrukken soldaat te worden. Zij mij dans* n! de kerk kwam weigerde de hebben het echter hierbij niet gelaten, maarj IJ PEREN 21 Jurii 28 Juni GRANEN enz. verkochtfe kwantiteit middenprijs p. 100 kilo. verkochtte kwantiteit middenprijs p. ICO kilo. 8,800 1,600 700 600 1,400 6,000 20,452 22-00 16-25 18-00 17-00 17-00 6 50 255-00 2-60 4,500 1,800 000 000 900 4,000 19,478 22-75 15-87 00-00 00-00 17-75 5-50 210-00 1-75 STAD YPEREN. Luisterrijke in eene overdekte bolbaan, goed verlicht,' gegeven door de Maatschappij de Onscheidbare Grienden in de herberg DE OUDE KLOKKE, bewoond door KAROLUS WOUTS, De Maalscbappij geeft 40 fr. vooruit den oppervogel Nr 1 .Oppervogel, fr.40 Nr 2. Zijd vogel, 20

De Toekomst (1862-1894) | 1890 | | pagina 3