Wekelijksche Marktdagen Gemeente Kermissen M A li li T P SI 1J 'L ik N Al I CDUAWnC Tl I n I M P C N een gewichtiS incident voorgedaan. Revolver- ALLIinnMIlUll I IJUIIiuL.li schoten werden op de politie gelost en twee Over liet schandaal van Zonnebeke wordt gendarmen gevraagd waarom het parket van Yperen kwetst. en twee agenten werden ge- de gekwetsten niet ondervraagd geeft, alhoe wel twee gekwetste slachtoffers hunne klacht aan het gerecht hebben ingediend. Te,Zonnebeke zelf, werden ook verschei dene personen gekwetst waaronder MM. Camiel en Paul Van Doolaeghe, Emerie deris en anderen, omdat ze de wilcle, brutale aanvallen afkeurden van die bende opgehit ste pastoorssla ven en fanatieke stokslagers. o— Hartlijvigheid, slechte tering, verzekerde genezing door de tegenslij machtige Pillen Walthery. Overal fr. 1-25. Soquet te Ype ren, en Monteyne te Poperinghe. o Dc t8:e Mei. Een rustdag en een rustige dag. Gelijk wij het voorzien hadden is de l8te Mei rustig afgeloopen, zoowel in België als in den vreemde. Degenen die vrees koesterden voor het Walenland moeten bekennen dat zij gansch ongegrond was; daar ook is niets buitenge' woons gebeurd De daders zijn aangehouden. De avond is kalm en bijna vreugdig ge weest. Er hadden hoegenaamd geene wan orders plaats. J Berlijn. Volledige kalmte. Es is zelfs Go-|zooveel beweging niet als op een Zondag. Spanje.Voor Spanjs had men een wei nig vrees. Alleen te Barcelona hebben wan ordelijkheden plaats gehad. Rome. Het werk is bijna algemeen ge schorst geweest. De Koning is in open rijtuig- door de volkswijken gereden en werd overal geestdriftig toegejuicht door de werklieden. Nergens hadden er erge wanordelijkheden plaats gelijk men gevreesd had. De werkstakingen in het Walenland In hel hooldistrikt van Luik. Seraing, 7 Mei. Van onzen correspondent: De werkstaking breidt zich meer en meer uit en neemt eene geheimzinnige en dreigen de wending. De burgers beginnen minder ge rust te zijn over den afloop. Brussel.Gansch de dagsis kalm ge-. .1 Rechts en links worden kwade slagen ge weest, en s avonds om 7 ure heeft er zich' D D een stoet gevormd aan de Beurs, die met eenige transparanten, een muziekkorps en geven. Geen nacht gaat er voorbij zonder dat er .revolverschoten worden gelost op de eene of een twintigtal vaandels een op voorhand aan- a[jdere troel- geduiden weg is doorgetrokken. Men heeft eene kardoes met dynamiet ge- Op verscheidene transparanten stonden de' .V1 1 I vonden op den vensterrichel van het huis eens ciifers 3 maal 8, die beduiden moeten dat dei J mijnwerkers die weigerde den arbeid te sta- werklieden vragenacht uren werk, acht ken. Noodlottige vergissing. Soldaten die op elkander schieten Een droevig ongeluk is in den nacht voor gevallen om 1 uur 's morgens nabij de ge meente Flémalle-Gronde op de hoogte van den koolput van Champ des Oiseaux. Voor den barreel van die mijn bevonden zich twee schildwachten met het geweer voor hen. Op den weg die naar Flémalle-Gronde leidt stapte eene afdeeling van het 12* linieregi ment, van lantaarns voorafgegaan. "VVat gebeurde er in den geest der schild wachten aan den barreel geplaatst? Sliepen zij of werden zij plotseling door schrik bevangen? Op een gegeven oogenblik hoorde de kapitein die vooraan stapte den kreet: Halt! en terzelder tijd had er eene dubbele losbranding plaats. Een soldaat slaakte een snijdenden gil en ging in de gracht rollen; een andere riep smartelijk om hulp. Een der slachtoffers is zeer erg gekwest aan den linkervoet. Men zal waarschijnlijk den voet moeten afzetten. De andere heeft een kogel door de knie ge kregen. Beiden werden naar het gasthuis van Luik overgebracht.Dit noodlottig voorval is oogen- biiklijk erg vergroot geweest door het volk. Men spreekt te Luik van niets anders dan van pelotons soldaten die op elkander heb ben geschoten, die in de duisternis tegen elkander hebben gevochten en van talrijke doodeu en gekwetsten. De ellende. De werklieden van het kooklistrikt Luik hebben de voorzorgen niet genomen en het [doorzicht niet gehad van de mijnwerkers uit Système économique efficace pr vendre óu louer: chateaux, maisons, propriétés industriei- les. Pour tous renseignements s'ad. Agence H:>.- vas, 52, r. Madeleine, Bruxelles. uren verzet en acht uren rust. Men zegt reeds i Ie Kocour heeft men gister avond gepoogd Hen Borina^e partisan du trois-huit wy mogen ons ver-' 6 ULU wachten van binnen kort de trois-huilisten^ vfufur aan de ^rkhuizen van M. Roland Te St-Nicolas en te Tilleur zijn er honder en het trois-huitisme te hebben. jte ze ten. De gendarmerie heeft de brand- den en honderden die niets ter zijde hebben Verleden jaar trokken de werklieden in Stlchter3 m ÜJds kunnen Ulteea drlJven gelegd Hoe lang zal 7 durenMen heeft hun altijd wijs gemaakt dat de Hoe lang zullen de werklieden het uit- Samenwerkende Maatschappijen daar waren dichte gelederen door de straten, zonder dat men een kreet, een zang hoorde. De plechtige stilte dier dichte drommen houden? om hen tei hulp te komen en dat hunne had iets indrukwekkends bijna iets dreigends.' Ziedaar de vraag die men dagelijks opstekl. broeders uit Duitscliland, Frankrijk en En- De stoet van verleden jaar deed nadenken en 9e nijveraarsen de koolmijnbestuurders zijn geland geld zouden afgestuurd hebben. Spa- men mocht veronderstellen dat de lagere het eens om te verklaren dat de werkstaking ien weid daarom overbodig geschat en de standen, vastberaden naar een doel gingen korten duur zal wezen en over weinige ellende heerscbt in vele huisgezinnen. Op de dat zij spoedig zouden bereiken. .dagen zal eindigen. .hoogte van St-Nicolaas beginnen zich groe- Dit jaar echter was de stoet, zoo niet or-| V ele nijveraars, die niet aan de vverksta-1H bc-lelati.s te wrtoonen. W andelaars deloos, dan ten minste niet compact en als Ling gelootden, hebben geen Vuorraad koleniworden a.uigespruk- n en men dwingt hen in 1891. ZONDAG 10 MEI. Vlamertinghe, Wevelghem. ZONDAG 17 MEI, (Sinxen.) Becelaere, Proven, Watou-Abeele, Woes- ten. ZONDAG 24 MEI. Dadizeele, Westouter. ZONDAG 31 MEI. Besseghem, Houthem, Rolleghem-Capellc, Voormezeele. ZONDAG 21 JUNI. Gheluwe, Rechem, Watou-S'-Jan. ZONDAG 28 JUNI. Elverdinghe, Meenen. ZONDAG 5 JULI. Beithem, Locre, Poperinghe-Ommegang. ZONDAG 12 JULI, Komen, Wynkel-S'-Eloi, Wytschaete. ZONDAG 19 JULI. Brielen, Lichtervelde, Ouckene, Renin- ghelst; West-Roosebeke, Wulverghem. ZONDAG 26 JULI. Boesinghe, Glieluvelt, Ledéghem, Moor- ZONDAG 2 OOGST. Yperen. ZONDAG 9 OOGST. Besseghem, Clercken, Yperen. ZONDAG 16 OOGST. Gulleghem, Isenberghe, Kortrijk, Moor slede, Oost-Nieuwkerke, Wervik. ZONDAG 23 OOGST. Houthem, Voormezeele. ZONDAG 30 OOGST. Bixschote, Lendelede, Ilousselare, S'-Jan- bij-Yperen, West-Nieuwkerke, Zillebeke. ZONDAG 6 SEPTEMBER. Iseghem, Kemmel, Ploegsteert, Reninghe. Rousbrugge, Zonnebeke. ZONDAG 13 SEPTEMBER. Dadizeele, Ilollebeke, Heule, Poelcapeile, ingedaan en zijn verplicht er uit Eugelaud te aalmoezen te geven. en uiteen gerekt. Men zong de Marseillaise en de Carmag nole en verscheidene groepen dansten en lachten uitbundig juist achter een transpa rant die op het ongeluk wees van den werk man. Iedereen moet met ons bekennen dat de in druk gebroken was. De betoogers waren ten getalle van 4 tot 5000 duizend. Om 9 1/2 ure is de stoet zonder het minste incident uiteen gegaan. Walenland. In de Centre, in den Bo- rinage en te Charleroi hebben de werklieden zeer rustig gemanifesteerd. Hunne stoeten waren talrijk.' Op vele plaatsen zal het werk niet herno men worden. Te Luik en te Seraing ook waren de be toogingen van het achturenwerk, zeer kalm. hi den vreemde. Parijs. Te Parijs had men de voorzorg gehad in den nacht eene razzia te doen van vagebonden, anar chisten en andere kerels die niets anders be- oogén dan in troebel water te visscheu. noogten van J.'iemalle-Gronde om de werk Om 4 ure 's morgens werd een dynamiets- heden te beletten den arbeid voort te zetten aanslag gepleegd in de Berryslraat, voor bet Zij deden grooto steenen rollen van de berg- hotel van den markies de Trévise. [glooiing. De gendarmen en het leger zijn ei- De schade is gering, en de daders zijn on- tusschen gekomen: de gendarmen werden'men bekend. 'raet steenen ontvangen terwijl Inde Nationalestraat echter heeft er zich leve het leger doen komen. De werklieden van hunnen kant beweren dat zij het niet gemakkelijk zullen opgeven en dat zij gewapend zijn om lang te strijden. Onze meening echter is dat toekomende week meest al de koolputten en fabrieken weer aan 't werk zullen zijn. Ons leger. De werklieden hadden altijd de hoop ge koesterd dat het leger met hen zoude mede doen. Zij hebben die begoocheling reeds op gegeven. De soldaten volbrengen stiptelijk de bevelen die zij ontvangen hebben zondei zich te laten afschrikken door bedreigingen of vermurwen door beloften en schoons woorden. 't Is zelf niet voorzichtig het woord toe te sturen aan eenen schildwacht. Het leger nochtans wordt goed gezien dooi de werkstakers, die het bijzonder op de gen darmen hebben gemunt. Gister nog bij bet vallen van den avond begaf zicli een groep mijnwerkers op de hoogten van Flémalle-Gronde om de Daar de burgers langs dien kant niet meer zullen gaan mag men er zich aan verwachten eerstdaags de bedelaars naar Luik te zien afzakken. De werkstaking neemt loe in den Borinage. Men had gehoopt dat het werk heden zou hernomen worden. Integendeel brc-idt zij zich nog meer uit, langzaam maar zeker gelijk een olievlek. Overal zijn er meetingen,waarin de kalmte wordt aangeprediki. Gebrek aan kolen. Er is reeds overal gebrek aan kolen in de Center. Binnen acht dagen zal gansch de nijverheid stil liggen bij mangel aan kolen. Dit biedt een werkelijk groot gevaar aan. Bij den Koning. De bestuurder der Franco Beige heeft gezegd dat M. Guinott-e, bestuurder van Jfa- riemont entaseoup bet op zich Bad genomen een afvaardiging van nijveraars te vormen die ®'-n koninklijk verhoor zouden vragen. Men zou alles in het werk stellen om de eiscben tier werklieden te zien toestaan. De troepen Donderdagavond is het 3° linieregiment en isteren Vrijdag het 6'" te Seraing aangeko- Proven. ZONDAG 20 SEPTEMBER. Brielen, Gulleghem, Houthulst, Meesen, Oostvleteren, Ouckene, Passchendaele, West- vleteren, Wevelghem, Zandvoorde, Zuyö- schote. in Weslvlaanderen. MAANDAG: Alveringhem, Comen, Dix- mude, Harelbeke, Kortrijk, Leysele, Moor slede, Oostende en Pervyse. DINSDAG: Aertrycke, Couckelaere, Ghis- tel, Ileist, Mouscroen, Nieupoort, Oedelem, Oostvleteren, Piithem, Rousselaere, S'-Dc- nys, Wacken en Wervicq. WOENSDAGAnseghem, Langemarck, Meulebefee, Oudenburg, Staden, Thöurout, Vemrneen Wynghene. DONDERDAG: Comen, Cortemarck, Loo, Oostende, Ruddervoorde, Thielt en Watou. VRIJDAG Ardoye, Bïankenbeighe. Doi- tignies, Eerneghem, Handzaeme, Ingelmuli ster, Oostroozebeke, Pervyse, Poperinghe, Reninghe, Ruysselede, Swevelzeele, Waesten en Wervicq. ZATERDAG: Aerzeele, Avelghem, Brug ge, Iseghem, Isenberghe, Lichtervelde, Mee nen, Rousbrugghe, Waereghem en Yperen. 2 Mei Tarwe Rogge Haver E rweten RoomJjes men riep: het lancie; s i. Er zijn dus te Luik zes linieregimenten! 3°, ll8, 12', 13C en 14' en daarl ij, de Heter o&o iEiers.251 28-25 21-00 00-00 00-00 25-00 00 2-85 I-65 o r»/vrl in /-Izvn wracr ie /InAPftofpAlf Iron 1 IJPEREft 9 Mei GRANEH enz. verkoehtte kwantiteit m-fdtien prijs p. 100 kilo. verkochtle kwantiteit aftiddenprij* p. 100 kiio. 6,000 1,800 000 500 5,000' 15,51 i 7,800 2,700 000 600 5,0:00 13,ÖK9 2S-25 21-62 «104)0 22-U> 2340 10-50 2-SO liii

De Toekomst (1862-1894) | 1891 | | pagina 3