van Yperen, Hector Dethoor W E T M EN&ËL I Eft* EN MARKTPRIJZEN Prijs: 50 centiemen. BERICHT. Smid, Lood- en zink werk er, openbare dronkenschap. Système économique efficace pr vendre ou louer: chateaux, niaisons, propriétés industriel ies Pour tous renseignements s'ad. Agence Ha- vas, 52, r. Madeleine, Bruxelles. _^o— Papieren, Inkt en Pennen, Royal Lyon, te verkoopen ten bureele van dit blad. o Werk der drukpers. Het feest der afdeeling van den bond der Belgische druk pers, zal bestaan uit twee deelen. Voor 't eerste zal eene samenwerking bestaan van al de turn- en wapenmaatschappijen, waaraan drie kondeul leden zullen deel nemen. Het tweede deel zal eene wapenoefening zijn, waarvoor de medewerking der verscliil- lige korpsen van de burgerwacht is gevraagd. Het feest zal gegeven worden in den ge wezen hofbouwtuin-Linden, coupure. Dit schouwspel dat nieuw is voor de stad Gent, zal ongetwijfeld veel volk trekken en wat levendigheid geven, aan het eentoonig leven dat wij tegenwoordig hier hebben. De generaal der burgerwacht heeft de offi cieren van het korps op Maandag bijeenge roepen, om eene beslissing te nemen nopens het tweede punt. Zondag was 't kermis te Middelkerke. Er stonden paardjesmolens en danstenten.Dans tenten Dat was een doorn in 't oog van den burgemeester. Eene kermis waar gedanst wordt, is den duivel gewijd! En dan besloot den burgervader eenvoudig de tenten te doen aibreken en vaardigde een plechtig besluit af in dien zin. De eigenaren der tenten hadden schoon te protesteeren. Niets hielp. Daar zij echter niet veel spoed maakten, verschenen we'dra vier harenmutsen met den champetter aan hun hoofd, die bevel ga ven aan eenige werklieden met de afbraak te beginnen. Een der eigenaren, wiens tent op den eigendom van Verstraete stond, vraagt ons of de overheid het recht had aldus te hande len Onder ons gezegend ministerie hebben de burgemeesters het recht alles te doen wat-zij goedvinden, als het maar ten voordeele van den klerikalen winkel uitloopt. Er mocht te Middelkerke niet gedanst worden, om aan de komedie van menheer pastoor gaene schade te doen. o Pas op voor de microben. Waar te ringlijders zijn, kan men geene voorzorgen genoeg gebruiken, want de microbe der tu berculose nestelt zich daar spoedig vast. Men weet dat in droog stof de microbe zich vooral ontwikkelt. Daaruit volgt dat in spoor wegvakken het reizen met teringlijders licht gevaar voor gezonden kan opleveren De vak ken zouden meermaals daags dienen ge- kuischt te worden, en daarbij geen water te sparen. Ook oppassen dat men in de kamers waar teringlijders gewoond hebben of ge storven zijn, maatregelen van ontsmetting- neme alvorens daarin te verblijven.Tapijten waarop, en bakken waarin teringlijders ge spuwd hebben, ook altijd reinigen. Een blad merkt op dat in de gasthuizen van Brussel nog spuwbakjes met zand in voege zijn. Heel gevaarlijk dat is een brandpunt van micro bes. Wie :t aangaat, zij die opmerking aanbevolen. o— Oogst in Amerika. Wij hebben reeds gemeld dat de oogst in Amerika zich onder de beste vooruitzichten vertoon le. Wij ont vangen thans na Ier bericht uit New-York en waaruit blijkt dat het kooren wordt geschat op 600 millioen kwintalen, waarvan meer dan 200 zouden bestemd zijn tot éxportee- l'ing. Chicago ontvangt 7 maal zooveel koren als verleden jaar,5 maal zooveel rogge en 2 maal zooveel garst. Men verwacht vee! vraag van het buitenland, engroote verzen dingen hebben te nauweruood de prijzen doen dalen. o Middel om jacht schoenen ondoordring baar voor nat te maken. Men laat bij gelijke deelen, roet, reuzel, gele was smel ten en voegt er bij eene mengeling van ter pentijn en olijfolie in de verhouding van 105 gram per liter vet en was. Bij middel van eenen lap wol, strijkt men dan die samenstelling warm over de schoe nen,wel zorg dragende met kracht te wrijven dm ze in het leder en in de voegen te doen dringen. o— De keizer van Duitschland. In de Heuvelstraat te Schaarbeek wandelde Maan dag morgen een vieze kwant in zijn onder broek en met een groot rood laken om, en een witgepluimden shako van muzikant der linietroepen op 't hoofd, te paard rond, die zich aan 't hoofd van een legerkorps waande, allerlei bevelen uitdeelende en roepende dat hij de Duitsclie Keizer was. Ge kunt denken wat een geleide van straatbengels de gek hadDe politie verzocht hem meê te gaan naar het Paleis des Konings, en leidde hem zoo naar het Commissariaat, waar een geneesheer een vrijgeleide voor het zieken huis gaf. o Een klokkenprocesDe koster van Grand-Reng, in Henegauwen was van wege de gemeente gelast met het opwinden der torenklok en hetluiden der klok voor de boe ren, die in 't veld werken, 's morgends ten 11 ure. Hij trok hiervoor 75 fr. per jaar. De nieuwe (liberale), gemeenteraad veran derde dat en benoemde een anderen kloklui der en opwinder, natuurlijk een liberaal. Maar deze kreeg geen sleutel van de kerk, van den pastoor. De gemeenteraad protesteerde en bekloeg zich bij den acrondissements-commissaris, welke de handelwijze vau den psstoor goedkeurde De vrederechtergaat hiertegen in oppositie en deze wordt op zijne beurt weer afgekeurd door de correctionneele rechtbank van Char leroi. De gemeenteraad zal in oproep gaan. Intusschen wordt er geen horloge opge wonden of geene klok geluidt. o De macht der aankondigingen. Hoe veel goed het doet, aankondigingen te plaat sen, blijkt uit het volgende Bonner zegde: lk heb mijne groote fortuin gewonnen met herhaalde aankondigingen in de bladen. BarnumDe weg der fortuin loopt door den inkt der drukkerij. A. S. Steward: De dikwijls herhaal ie an- noncen hebben mij schatrijk gemaakt. Franklin Mijn zoon, doe nooit zaken, dan met menschen die aankondigingen plaatsen. Vander BiltHoe zou de wereld weten dat gij iets goeds te koop hebt, indien gij het hen niet doet kennen Als de Amerikanen zoo redeneeren,zou het dan met de Europeanen niet hetzelfde zijn? o Tot hiertoe^ kunnen de storrekunlige nog niet juist de oorzaken bepalen der koude periode die in de laatste jaren g.insch weste lijk Europa teistert. Volgens sommigen is deze weergestdtenis toe te schrijv n aan eene verkoeling of verplaatsing van den golfstroom die van Mexico af den Atlanti- schen Oceaan doorloopt en langs de iersclie kusten passeert: volgens anderen aan het smelten van verscheidene ijsbergen, die los geraakt zijnde Van den Noordpool in den Atlantischen Oceaan zijn geraakt. Voor augusti mogen wij onweders ver wachten, yergezeld van zware regens, met eene gemiddelde temperatuur van 18 graden warmte. Dus slecht genoeg. Men weet, dat alhoewel in augusti de thermometer kan klimmen tot 35 graden zooals in 1878, deze maand dikwijls deze bijzonderheid heeft van zeer koude nachten te hebben. Deze voor spellingen vau majoor Waelput voor de maand augusti luiden: De eerste helft der maand wat regen: de laatste helft warmte. En voorseptember: De eerste helft der maand over het algemeen schoon. Met de laatste vijftien van augusti zal dit het sehoonste weer des jaars zijn. Gedurende de tweede helft van september zou men met de nacht evening wel wat vorst kunnen hebben Spaarkas. Een plakbrief in de Post kantoren uitgehangen meldt dat de kapitalen van meer dan 3000 frank in de staats-spaar- kas gestort, te rekenen van 1 januari 1892, maar 2 per honderd in plaats van 3 per hon derd zullen mogen opbrengen. o— Wat is vacantia? Een engelsch tijd schrift loofde onlangs eenen prijs van twee pond uit aan hem die het beste antwoord gaf op de vraag: - Wat is vacantiè? De prijs viel ten deel aan den inzender van het volgend antwoord: Vacantie is een tijd van rust van den arbeid gedurende welke de menschen harder wer ken om hun geld te verteren dan zij ooit de den om het te verdienen.» 't Is welhaast verloftijd voor iedereen. O, die vacantie! wat reikhalst iedereen naar die dagen van levensgenot! Maar als men alles goed nagaat, mag men het wel vacantie heeten? Vacantie is een periode van rust van den arbeid, gedurende welke de menschen harder werken om hun geld te vei teren dan zij ooit deden om het te verdienen. Vacantie is de stichter van veel verdriet, waarin men de behoefte gaat voelen aan vleu gels om le vliegen, aan meer oogen om te zien, aan meer geld om te verleren. Vacanlie is de luie tijd voor een werk- zaamman. de werktijd voorden luiaard. Het beste geneesmiddel voor den werk zame, een pest voor de luiaards Een tijd, waarin men zijn gezondheid ver meerdert ten koste van zijn welvaart. Een vacantie is als de goede raad, Zij wordt 't meest genomen door hen, die haar :t minst behoeven. Detijd, waarin men het gemakkelijk t'huis verlaat om het elders slecht te hebben. Vacantie... dat hebben de kloosterlingen al tijd, vermits zij niets doen dan eten, drinken, wandelen en slapen. Gedachten.De mannen bestudeeren de vrouwen zooals zij den barometer consulteeren. Maar zij zien nooit verder dan den volgenden dag. Men komt het verst in de wereld, wanneer men bet algemeen grofheden z.egt en het indi vidu vleit. De mensch doet denken aan eene viool; eerst wanneer de laatste snaar gesprongen is, wordt deze een stuk hout. Wie alle menschen liefheeft, die heeft er geen enkelen oprecht lief; wie echter een enke len recht lief heeft, houdt niet van allen. Gij verveelt de vrouwen, zoolang gij ande ren roemt: gij weet haar aangenaam te onder houden, zoolang gij andere vrouwen hekelt. Jan, hebt gij water in den brandewijn gegoten? Ja, Mijnheer Pepermans. Hebt gij krijt onder 't poeiersuiker go- daan? Ja, mijnheer. Hebt gij steentjes onder de rozijnen ge mengeld? Ja, mijnheer. Hebt gij lijzemeei onder den peper ge daan? Ja, mijnheer. En den tabak vochtig gemaakt? Ja, mijnheer. Goed zoo. Laat ons nu den Heer gaan bidden. Zeg eens, Luppe Scherpschieter, gij die in den vreemde gereisd hebt, ge moet goed de Geographic kennen? Ik vraag excusie. Spiegels, in dit land heb ik nooit geweest. Dit is te ver van hier. Schooljuffer. Tweeslachtige»dieren, zijn diegene welke op het land en in het water ge vonden worden. Wie kan mij nu een tweeslach tig dier noemen? Badgasten, riep Spruitjes, die met papa naar Oostende was geweest. IJPEREN 14 Augusti8 Augusti Tarwe 7,600 26-37 10,800 23-25 Rogge 200 22-00 1,000 21-30 Haver 600 18-00 900 18-23 Erweten 000 00-00 000 00-00 Boontjes 000 oo-oo 000 00-00 Aardap. 2,000 7-00 •1,000 6-50 Beter 10,446 270-00 13,095 270-00 Eiers,25 2-00 2-20 Te bekomen ten bureele van dit blad: geteekend en gesteendrukt op schoon wit kartonpapier, door Engel-Hendrik Minnekeer, drukker, Dixmudestraat. 18, Yperen. Nr 12, KORTEMEERSC1ISTRAAT, 1-2, YPERE3, gelast zich met liet plaatsen van tinnen buizen voor bierpompen, aan zeer genadige prijzen. Te bekomen ten bureele van dit blad: betrekkelijk de GRANEN jverkochtle enz. kwantiteit micideiiprijs! verkochttc p. 100kilo. «kwantiteit middenpnjs p. 100 kitu de KALLE O

De Toekomst (1862-1894) | 1891 | | pagina 3