ALLERHANDE TIJDINGEN A propos van hooi MENGELINGEN. koopen, bitterlijk beklaagt zich te hebben laten beet nemen. De tweede zinsnede van is eene bekentenis, en voor schen de regels lezen kan, is het klaarblij kelijk dat de brochuur die M, Iweins uit gegeven heeft om de leugens en den laster van pater Struye te bevechten, aanleiding geeft tot de willekeurigheid der huidige stadhuisbazen. Pater Struye had in eene algemeene kies vergadering van den k.k. het bestuur en de gestichten der burgerlijke Godshui zen aangerand en gelasterd, en M.Iweins, als voorzitter van dit bestuur, bad in eene brochuur de duidelijkste bewijzen gegeven dat pater Struye wetens en willens loog; dal zijne beschuldigingen valsch waren en dat die zeemzoete wijwaterkwispel een vuige leugenaar was. De liberalen zelve hebben er berlelijk meê gelachen, zegt gij; wij bekennen het, maar 't was van voldoening uwen heiligen De welopgevoede sch rij velaar van 't uw paragraaf j\]ieuwsna(i vraagt of de wandelaars, die wie wel tus- jiet park Yan kasteel des heeren Merghe- lynck bezocht hebben, er geene hooiop pers gezien hebben; 't en ware li el aan eenen bijzonderen persoon zou geleverd zijn. Dat de duts zicli gerust stelle, wij ge- looven te welen dat al het hooi bestemd is om de twintig knoeiers van 't Journal d'ïpres, de ezels van 'l Nieuwsblad en al de stadhuisbewierookers te voeden. Zij, die overal doornen en disleis zaaien, zul len blijde zijn elk eenen voorraad hooi te bekomen om hunnen eetlust te voldoen. Men weet dat de klerikalen hier hemel In 1801 In 1891 Engelscli 21 millioen 115 millioen. Frnuscli 31 50 Duitsch 30 70 n Russisch 31 70 Spaansch 26 40 Italiaansch 17 30 a Indien er eene tweede taal is die van jongs en aarde bewogen hebben, om veel volk *1) die wensciïen aan de bespreking deel te 'nemen, moeien zich op voorhand doen in- op te trommelen, tijdens hel bezoek van hunne besluiteu inzeaden. Ein. jdelijk, degenen die de vergadering niet kun- In die hoop hadden zij bijzondere trei-Len bijwonen maar nochtans het onderno nen gevraagd in alle richtingen: naai';men werk goedkeuren,worden verzocht zich Op Zondag 4 October aanstaande, wordt volgens de taal die zij spreken, op een tijd- te Brussel een Congres geh ambten en Handelsreizigers. Om 10 ure voormiddag, in de Vlaamsclie Brouwerij, bijzondere zitting om over te gaan tot de bepaalde stichting van een Na tionaal Verbond van ouderlingen bijstand van Beambten en Handelsreizigers. Om 3 ure namiddag, in de groote zaal der Syndicale Kamer, Beurspaleis, algemeene vergadering, Dagorde: onderzoek der mid delen geschikt om den staat der Beambten te verbeteren. Al de Beambten van liet land, worden uitgenoodigd deze vergadering bij te wonen ingelijks zullen Nijveraars, Handelaars, Volksvertegenwoordigers, Senatoren, Pro vinciale- en Gemeenteraadsleden van het arrondissement Brussel er op welkom zijn. Wij sporen de Beambten aan hunne bijtre ding zoohaast mogelijk te doen geworden. den gouverneur. kandidaat zoo te zien ontmaskeren. De Brugge, Oostende, Kortrijk, Roeselarc en zonder uitstel te doen kennen kalolen ook hebben er meê gelachen,maar,Ilazebrouck. Die treinen zijn bun verleend zij lachten groen, en konden niet dulden'geworden, onder de gewone voorwaarden, op zulke meesterlijke wijze gelogenstrafl'd. w. z., dat de inrichters eene ontvangst te worden. Ziedaar, volgens ons, eenejvan zooveel franks moesten waarborgen, «neer dan genoegzame reden om zich over,Geen enkele dier speciale treins beeft zijne M. Iweins le wreken, en uwe meesters kosten kunnen dekken,of ten minste heeft hebben de gelegenheid niet willen laten de vereischte som opgebracht, zoodat liet af aan onze kinderen zou dienen te worden bijgeleerd, is 't niet veeleer het Engelscli dan liet Fransch Als 't zoo voortgaat, dan zullen er binnen 25 jaar meer dan 200 en binnen 50, 400 millioenen over den aardbo dem de. Engelsche taal spreken, en deze zal dan wezentlijk de taal zijn waar men overal meê te recht komt! Een boerenzoon weende bitter, omdat hij ging (rouwen, hij was er ook zoo bang voor. De vader wilde hem er met geweld toe verplichten en zei: a Ezel waarom zijt gij bang er zal u immers geen kwaad gebeuren, ik ben immers ook getrouwd en ik ben er toch niet van gestorven. Ja, dat is wat anders vader, zei de jongen snikkend, gij hebt met moeder kunnen trouwen, maar ik moet Alle medeJeeüngen betrekkelijk bet Con gres, zende men aan den heer Jules Lcfebre, een gansch vreemd meisken nemen. 114, Brogniezstraat, Brussel. Na liet Congres zal er, in de Vlaamsclie Verzet. Ilc pachter, maak de deur van Brouwerij, een Concerto gevolgd van Bal uwe schuur eens open, boer Raepzaet. ontsnappen. Dan volgt eene halve kolom arme priet praat om te doen gelooven dat Surmont of M. Colaert van rechtswege voorzitter moet zijn van de commissie der teeken on beroepschool, en de sch rij velaar van 't Nieuwsblad vraagt eindelijk waarom M. Iweins zijn ontslag niet geeft als lid van 4e Ilospicen. Wij weten wel dat dit uw vurigste wensch is, maar noch Surmont, noch Colaert, noch Berghman, noch niet een van al uwe vliegende paarden is bemach tigd hem in deze hoedanigheid te vervan gen. II ij is wettelijk en regelmatig benoemd -en nog meer dan vier jaren zal li ij daar zetelen tot ppijt van wie 't benijdt, en tot groot geluk der weezen en ouderlingen. Binst dien tijd zal er nog veel water door H Yperlje loopen en misschien vele vui ligheid wegspoelen. Het Nieuwsblad zegt dat M. Colaert den zoon van M. J. Iweins in zijne studiën geholpen heeft. Wij kenden M.Colaert lot hiertoe slechts nis advokaat, volksvertegenwoordiger en schepenen, maar wij wisten niet dat hij ■een leeraar was.. Voorlaan zullen de hoo- gescholen mogen afgeschaft worden en de jongelingen die zich op de studie dei rechten toeleggen, zullen slechts behoeven bij Itl. Colaert le gaan om les te nemen. Kwestie zal M. Colaert ook geen voorzit ter worden van de onderzoeks-kommissic, «die de diploma's van doctor in de rechten moet afleveren? 't Ware eeneschoone gele genheid om zich .eene goede kliënleel tc rna'ken. plaats hebben. En waarom dal vroeg deze. Wij moeten er een lijn door trekken, wijl stadsbestuur liet te tekort beeft moeten opleggen aan den Staal en aan de Maat schappij der ijzerwegen van West-Ylaan- deren! Is er schooner bewijs van 't fiasco der intrede van Ruzctte? En is bet geene schande dat de stadsfinanciën dienen' 0111 de grillen te bekostigen van politieke snoesbaans? Brand. Te Castres, in Frankrijk is er hier een spoorweg komt. een vreeselijke brand uitgeborsten. Vier fa-j Zoo, zoo, zei Raepzaet, t is mij goed, dat brieken cu zes huizen werden in ascli gelegd; Bier een spoorweg komt, maar dat zeg ik u eens 250 menschen zijn zonder werk. jen vooral, ik verkies dan al lijd niet bereid le De schade wordt op2 millióen 250 duizend staan om voor dien spoorweg gedurig mijne deur BURGERSTAND van den 18" tot den 25" September 1801. Geboorten: Mannelijk geslacht: 4; vrouwelijk id. 2. Huwelijken: Slruyve, Emile, vleesclihouwer, en Vandenabeele, Pharaïtda, zonder beroep. De Cryzc, Karei, daglooner, en Noyclle, Florencia, dienstmeid. Monar, Julius, gepensionneerde van den Staat,en Ferrand, Pliilomena, koopvrouw. Delaruwière, Joannus, schoenmaker, en Decroix, Pliilo-J mena, koopvrouw. Lanoo, Franciscus, barbier, en Coutrez, Juliennu, strijkster. Sterfgevallen: Rooms, Maria, 69 jaren,zonder beroep, ongehuwd, Wennicckslraal. Kinderen beneden de 7 jaren Mannelijk geslacht, 2; vrouwelijk id., 2. frank berekend. - o— Papieren, Inkt en Pennen, Royal Lyon, te verkoopen ten bureele van dit Liad. o Eene verschrikkelijke,luchtreis hebben de reizigers Riedel en Bolifihami den 6" dezer in Brunswijk gedaan. I)e stijging had snel en ongehinderd plaats; door het uitwerpen van ballast bereikte de ballon weldra een lio-gte van 300 meters. Niettegenstaande er in deze hoogere luchtlagen zeer veel wind was, be sloot Bohlmanu toch met een valscherm af open en loe le doen. Op het exercüieplein. Sergeant. Allo dimelsche kerel, wat zijt gij dom! Hebt ge broers of zusters Loteling.Ik heb maar één broer, sergeant. Sergeant. Is hij even dotn als gij? Loteling. Ze hebben allijd gezegd, dat ik veel slimmer was. Sergeant. En wal deed hij? Loteling. IIij is sergeant, net als gij. Een heer die liet ongeluk had zijn neus kwijt te dalen. Het scherm sloeg echter tegen hetu' zl)'k _werd "S™5 ®P het middagmaal verzocht schuitje aan en tengevolge van een daardoor Piéije, zei de dame des huizes tot haar ontstaan gebrek, opende het zich niet en zoontje, als mijnheer Pladijs aan tafel zit, dan Volgens de meening der Academie van ge zondheidsleer is de biberen met filter Robert geroepen om oprechte diensten te bewijzen De melk is gefilterd naarmate het kind die inneemt; alle vibrions, baeteries, mikroben diertjes zijn er uit gedaan. Het kind dat met een slechten biberon gevoed wordt, blijft al- bleef gescheurd, 2() voet onder den ballon hangen. Bohlmanu zweelde tusschen hemel en aardewanneer liet valscherm losraakte, was bij verloren. Riefel trok Bohlmanu zachtjes zoover op, dat hij hem aan het schuitje vast kon binden en deed den ballon snel dalen. Na 5 minuten kwamen beiden gelukkig behouden op den grond terug. o— EAU D'ANVERS.Voir annonce 4° page. o— Publicité dans les Journaux Francais, et aütres Journaux Etrangers. Conditions exceptionnellement avantageuses. Agence Havas, 32, rue de la Madeleine, Bruxelles. Het groot argument der Franskiljons is: De Eransche taal is de wereldtaal! Het is de taal der beschavingGe kunt er overal weg meê. Laat ons eens zien. Niets is zoo welspre kend als cijfers. Welnu, ziehier eene statis moogtgij maar niet van zijn neus spreken. Men zette zich aan tafel en alles ging wel, tut dal Pietje eindelijk hel woord nam en i iep Mama, waaiom zegdet gij dat ik niet mocht spreken van den neus van mijnheer Pladijs? Hij tijd tenger; het herwint de gezondheid met den Biberon Robert. Die biberon is dus zeer noodzakelijk, want'tis inde wieg dat men'üek door Amerikaansclie bladen afgekon- E-a na zulke verdediging, Nieuwsblad., meusch wordt. Werkplaats te Parijs, Dan- digd,die uiterst leerrijk is onder dat oogpunt issiü-jgt gy de ladder optrekken. mesnilplaats. Het is eene vergelijkende tabel van de uit breiding der beschaafde landen, verdeeld het fi er gernen Een oude schrijver zegde Ik heb vrouwen gezien, die zoo teeder waren dat zij niet durfden ijden, uit vrees dat het paard ging wegloopen- niet duifden zeilen, uil vrees dat zij zouden omslaan; niet durfden klimmen, uit vrees dat zij mochten vallen,maar ik heb er nooit eene aange troffen die bevreesd was le huwen, wat toch gc- aarlijker is dan de drie bovengenoemde zaken le zamen genomen, Rechter. Beschuldigde, gij zijt veroor deeld om eene geit gestolen tc hebben. Nu kunt gij kiezen, acht dagen gevang of dertig frank. Beschuldigde. Mijnheer de voorzitter, als ik dan toch mag kiezen, geef mij maar de dertig frank. Ik weet niet, hoe het komt, sprakeen jenever drinker,ik dtink nooil dan klaren jenever enlocb wordt mijn neus iederen dag roodcr. o-

De Toekomst (1862-1894) | 1891 | | pagina 2