zoo valtSurmont's verslag in duigen. Eene bekentenis. 't Zijn altijd dezelfde. Pompierskorps. ALLERHANDE TIJDINGEN lingen van de Gemeenteschool, door het Gouvernement herkend, maar zij moet ons voor deze omstandigheid jaarlijks hare re keningen onderwerpen; wij zien alzoo wat er gebeurt en het gebruik dat van onze hulp gelden gemaakt wordt. Het ware geheel anders met den katholie ken ziekentroost, die misschien eene uit muntende instelling is, maar waarvan wij volstrekt niets kennen dan den naam en die daarenboven de zwarigheid heeft eene poli tieke maatschappij te zijn. Haar naam wijst het aan. Behalve die twee punten dus, zal ik eene goedkeurende stem aan het budjet van 1892 geven, en ik wensch dat het nieuwe bestuur de stadsfinantiën met zooveel wijsheid en voorzichtigheid bestiere als zijnen voorzaat. De bijzonderste punten van den heer Surmont's verslag, -waarmede de kaloten zooveel ophef gemaakt hebben, zijn dus door M. Brunfaut op eene krachtige wijze bestreden geweest en al wat hij verzonnen had om het liberaal bestuur te hekelen, komt uit op eenige drogredens, die toonen dat Burgemeester Surmont voor niets, achteruit wijkt als het er op aankómt de Yperlingen te foppen en zijne tegenstrevers hatelijk te ma ken. Doch, gelukkiglijk, komen de bemerkingen des heeren Brunfaut hier wel te pas en: In de zitting \an den Gemeenteraad van 2 Ja nuari 11. heeft de Burge meester Surmont bekend dat hij zich vergist had, toen hij in zijn verslag van de rekeningen der liberale drukkers sprak. Hij zegt dat hij die prij zen aanzien had als per duizend afdruksels zijnde terwijl het slechts per honderd afdruksels is. Moest dit 6 maanden tijd kosten om dit te vin den en te bekennen Maar dit is niet genoeg; het verslag is opduizende afdruksels getrokken en van huis tot huis rondge dragen geweest; zal Bur gemeester Surmont nu ook zijne herroeping bij duizende doen drukken om te laten weten dat de liberale drukkers eerlijke lieden zijn, en hij een lasteraar is, of zal men hem er moeten toe dwin gen Deze week hebben de vuile smèerlaps der kalotenbende den gevel van het huis des heeren Brunfaut met drek besmeurd. "Wij zijn zeker dat het dezelfde zijn die over lijd het huis des heeren Bossaerl be vuild hebben en die, om de verdenkingen te verwijderen, korts daarna de poort des heeren Colaert besmeurden. 't Zijn vuilaards die zulk vuil werk ver richten en 't zijn vuilaards die zulk vuil werk bevelen. Nu, boe meer men in penen mestput roert, hoe meer bet stink. Ziehier de lijst der wachtmeesters en brigadiers die komen benoemd te worden en hunne verdeeling in de verschillende brigaden: Eerste brigade Wachtmeester, Dethoor Hector; Brigadier, Hof Henri. Tweede brigade WachtmeesterBauspie Prosper; Brigadier, Verbeke Arthur. Derde brigade Waehlmeester, Vandemoortel Henri; Brigadier, Dewachter Petrus. Vierde brigade WaehlmeesterCredis Amand Brigadier, Van Assche Jules. Vijfde brigade Wachtmeester, Bras Louis; Brigadier, Casier Petrus. Zesde brigade: Wachtmeester, Didier Amand; BrigadierGheysen Alphons. Zevende brigade, [de ladder) Wachtmeester, Verslraetc Isidoor; BrigadierTanghe Louis. Maatschappij ter bevordering van bet onderwijs door aanscbonwing. Vperen. Donderdag, 14 Januari, te 6 1/2 ure, voordracht door den heer LIEBAERT, leeraar. Be Moor en in Spanje. Kunst en geschiedkundige studie. HET COMITE1T. Concert. Morgen Zondag, 10" dezer, om 7 1/2 ure 's avonds, geeft de maatschappij Oud- Pompiers onzer stad een concert, onder het bestuur van den heer P. Deliège, in de Tooneelzaal. Programma 1° DEEL. 1. Allegro Militaire. 2. Le Conquérant, ouverture. A. Goyaert 3. Princesse Henriette, J. Steenebrhgén Gavotte. 4. LesMousquetairesaucouvent, LsVarney fantaisie. 5. La Jolie Hongroise, valse. E. Fischer 2° DEEL. 1. Le Denier Laïque, E. Van Elslande marche militaire. 2. Le Brasseur de Preston, fantaisie. Adam 3 Aline, mazurka. P. Deliège 4. Le Grand Mognol, fantaisie. Audran 5. A vos souhaits polka. BURGERSTAND van den P tot den 8n Januari 1892. Geboorten: Mannelijk geslacht, 2; Vrouwelijk iel., 5. Sterfgevallen Polley, Maria, 76 jaren, zonder beroep, weduwe van Etianus Tidrick, Bollingstraat. Indevuyst, Virginia, 20 jaren, dienstmeid, ongehuwd, Meenenstraat. Burggraeve, Hector, 48 jaren, daglooner, weduwaar van Sylvia Bekaert, Meenenstraat.Peirsegacle, Irma, 34 jaren, zonder beroep, ongehuwd, St-Nikolaus-buiten. Richel, Théodorus, 21 jaren, soldaat bij 't 3" ligne, ongehuwd, Vleeschhouwerstraat. D'Ooglie, Karolina, 80 jaren, herbergierster, eclitgeuoote van Benedictus Huyghebaert, Boomgaardstraat. Aernout,Sophia, 68 jaren, zonder beroep, cchtg-enoote van Adolf-Tiianghe, Neêi'straal,, Geeraerd, Ivarel, 23 jaren, landbouwer, ongehuwd, St-Jacobs-buiten.— Riem,Maria, 43 jaren, zonder beroep, ongehuwd, Rijsel- straat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 1; vrouwelijk id., 2. De Tnee St. Ghislain is de beste en de oudste zuiverste drank die het bloed reinigt. De doos fr. 1-25. De pillen met de thee- fr. 1-50. —o Op onze wereld sterven jaarlijkscb 33 mil- lioeu menschen of gemiddeld 91,554 per dag, 3,730 per uur en 62 per minuut. De levensduur is gemiddeld 38 jaar. De Toekomst is natuurlijk niet in staat deze cijfers te waarborgen. Publicité dans les Journaux Francais, ei au tres Journaux Etrangers. Conditions exceptionnellement avaritageuses. Agence Havas, 32, rue de la Madeleine, Bruxelles. o Wat een schrikkeljaar kost. Het jaar O. H. 1892 is dus een schrikkeljaar, 't is te zeggen dat de maand Februari 29 dagen telt. in plaats van 28. Een fransche snuisteraar heeft uitgerekend welk verschil die vermeer dering van één dag in het jaar aan de staats kas kost en opbrengt. Voor het leger en de vloot is er dus een dag meer solde en een das meer eten te betalen, hetgeen de ronde som van 1.000.000 één millioenbedraagt. Maar de onrechtstreeksche belastingen die ook per dag berekend worden brengen daarentegen het sommeke van 5.000.000 {vijf millioen) meer in kas. Een schrikkeljaar kost dus meer aan de Hi 'HTf

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 3