Uitleg onzer teekening. EIKEN en BEUKEN Engelsche Velocipedes. EmileVanAerde POPERINGHE. MENGELINGEN. MARKTPRIJZEN Burgerlijke Godshuizen der stad Yperen. VERKOOP1NG 132 KOOPEN 119 KOOPEN te Wytscliaete, OP WOENSDAG 10 FEBRUARI 1892 Lombaardstraat, 19,Ypre Alleen in 't groot 61 jaren, zonder heroep, ongehuwd, Goude Konijnenstraat. Maes, Maria, 67 jaren, huishoudster, weduwe van Josephus Dethoor, Thouroutstraat.— Waelkens, Amelia, 62 jaren, zonder beroep, weduwe van Josephus De Bus- scher, Bollingstraat. Ghysel, Joanna, 71 j zonder beroep, ongehuwd, Bollingstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 5; vrouwelijk id., 0. Het eerste Concert van het jaar gegeven door de Maatschappij Philharmonie heeft een groote en oprechte bijval genoten. M. Coryn, barijton, bekroonde van het Koninklijk Conservatoir van Brussel; M. Lampens, professor van violoncelle bij het Conservatoir van Gent, en M. De Mulder, Eerelid der Maatschappij, leenden hunne medehulp aan dit kunstfeest. Wij moeten aanvangen met vooreerst M. De Mulder te bedanken over zijne vriende lijke welwillendheid waarmede hij altoos de uitnoodigingen der Philharmonie beant woord heeft.Uitmuntend muziekaal en uit gelezen liefhebber, M. De Mulder heeft al toos, in de verschillende muziekfeesten, waarop wij het vermaak genoten hebben hem te mogen hooren, den meest verdienden bijval en de sympathie van het publiek weg gedragen. Wij drukken hier al onzen spijt uit dat wij gevoelen over zijn besluit welk liij genomen heeft van zich in het openbaar niet meer te laten hooren en wij koesteren de hoop dat hij van dit besluit zal terugkeeren en dat wij hem nog zullen kunnen bewijzen door onze toejuichingen hoe zeer zijn talent gewaardeerd is. In de verschillige stukken welke M.Coryn gezongen heeft, bekwam hij ook een -Welver dienden bijval. Deze zeer merkwaardige artiest heeft eene der schoonste stemmen welke men hooren kan. Zijne vorming der toonzinncn en zijn uitspraak zijn volmaakt en indien, zooals men zegt, M. Coryn zich voorbeschikt voor het Theater, wij zijn over tuigd dat hij niet lang wachten zal van er eene uitgekozene plaats te bekleeden. De verschillige stukken uitgevoerd door M. Lampens, heeft de toehoorders begees terd. Het genoegen doorliet publiek geno ten, was des tegrooter, daar wij zeer zelden de gelegenheid hebben zulk een aantrekke lijk instrument te mogen hooren, dat zich violoncelle noemt. Ook de warme toejuichin gen en de terugroepingen des publieks heb ben aan den uitgelezen artiest en professor bewezen hoe hoog zijn schoon en magistraal talent bij de Philharmonie geschat is. Onder de aangekondigde stukken op het programma, vinden wij een Concerto van Wettge, voor tien klarinetten. De wijze op welke dat gewrocht, vol moeilijkheden, is uitgevoerd geweest, geeft de maat van het talent onzer ktarinettenspelers. Zuiverheid, kleur, samenhang deden deze uitvoering ken- inerken en wij bieden onze levendigste ge- lukwensch aan onze artisten-liefhebbers.voor het onbetwistbaar bewijs dat zij ons van hun talent gegeven hebben. Wij zijn nog eene bijzondere melding schuldig aan een onzer jonge instrumentis- ten, M. A. Blanckaert die, in een fantaisie voor bugle, bewijzen van echte vooruitgang gegeven heeft. Het is een onzer jonge mu ziekanten die belooft en die, indien hij voort gaat met te werken zooals hij tot heden ge daan heeft,later een uitgekozen solist belooft te worden. De Harmonie der Maatschappij heeft met haar gewoon vuur en samenhang de ver schillige stukken des programma's uitge voerd. Onder deze bemerkten wij de Ouver ture du Domino noir, van Auber, voor de eerste maal uitgevoerd. Onnoodig hier te spreken over het talent van de begeleider, M. Roels, die overal naar waarde geschat wordt. In het kort, zooals wij in den beginne zegden, het concert was allerschoonst en wij hebben kunnen vaststellen dat, niette genstaande de Influenzaveel leden aan het feest hebben deel genomen. Vrijdag, 29" Januari, te 6 ure 's avonds, Groot Repetitie-Concert. De Thee St. Ghislain is de beste en de oudste zuiverste drank die het bloed reinigt. De doos fr. 1-25. De pillen met de thee fr. 1-50. —o Publicité dans les Journaux Frangais, et autres Journaux Etrangers. Conditions éxceptionnellement avantageuses. Agence Havas, 32, rue de la Madeleine, Bruxelles. o Papieren, Inkt en Pennen, Royal Lyon, te verkoopen ten bureele van dit blad. Er zijn maar drie personen die 's nachts rus tig slapen een kind, iemand met 'n goed ge weten en een nachtwacht. Op een exaam in eene broerkensschool: Meester tot jongen. Wat doen wij met onze ooren Jongen. Hooren. V. Met onze oogen? A. Zien. V. Met onze neus? A. Snuiten. De steen des aanstoots ligt niet altijd daar waar men hem vergt. Wij worden oud, wanneer de herinnering ons gaat genoegen doen; wij zijn oud, wanneer zij ons leed doet. Niet gemakkelijk. Bij een gelegenheids dichter komt een welgesteld veehandelaar, en zegtziet u, mijnheer; ze zijn in de volgende week 12 1/2 jaar getrouwd. Nu wilde ik een lief gedicht hebben. Hij heet Jef en zij Amelia, nu moest ge 't zoo aanleggen, dat die namen op elkaar rijmden. Hoe zekere meesters naar de vermaard heid dingen. ÏJPEREN 16 Januari 23 Januari Tarwe 2,500 22-12 14,400 22-00 Eogg 1,000 20-25 1,800 19-50 Haver 1,900 15-50 1,900 16-00 Erweten 200 24-00 200 25-00 Boontjes 1,100 21-00 1,500 21-50 Aardap. 2,000 9-00 2,000 9-00 Ecter 10,048 500-00 9,582 500-00 Eiers,25 3-10 2-60 van ZWARE GEVELDE dienstig voor alle slach van werken, en van in de bosschen genaamd Alderelst en Huiker, bij de herberg de Sterkte, om 12 ure 's middags, door het ambt van den Notaris IIUrAYJL, te Yperen. GEDIPLOMEERDEN CHIRURGIJN-TANDMEESTER, tandmeester van het koninglijkgesticht van Meessen behalve den Zondag. Inzetting van tanden en kunstige gebiten. Uittrekking, Goudstopping en Herstelling van ongeregelde landen, volgens de beste stelsels. G.E.EVERS,R.MAGIIIN 81 ,LEIK« INVOER VAN Fabriek van accessoiren en van materiaal voor fabricage en herstelling. Ruwe deelen, gestampt of gegoten ia staal ijzer, bronze of laai gietijzer. GRANEN enz. verkochtte kwantiteit middenprijs p. 100 kilo. verkochtte kwantiteit middenprijs p.<10 kilo. SPARREN BOOHEIt Reciit over de Sterrestiuat. Te raadplegen alle dagen van 9 tot 5 uren

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 4