ALLERHANDE TIJDINGEN MENGELINGEN. IS E ill CUT. MAIIKTI'IUJZO In on? tijdstip van overvloedige voort brengselen en toomlooze concurrentie, zijn or vole koopers die verlangen voor liun geld eenige artikelen uit em juweelwinkel, en weten niet in welk huis hun vertrouwen stellen. Nochtans heeft men groote voldoe ning als men desaangaande wel ingelicht is. Dus, het schijnt dat er een belangrijk huis is in Brussel, voor de juweelhandel, kostelijke gesteenten, enz., het huis POLAK-BROOM, algemeen gekend voor de beste kwaliteit dezer gesteenten en de goede smaak der ver vaardiging, komt een stelsel van verkoop aan te bieden dat geen ander huis tot heden aan geboden heeftzij verbindt zich overtene- men tegeri munt hukken, en in tijdverloop van 6 maanden van het aankoop, met het weinige verlies van 10 °/0 voor den kooper, alle gekochte voorwerpen comptant betaald in het magazijn. Deze nieuwe mode van ver koop geeft eene zekerheid aan het publiek van de weerde der verkochte goederen te koop gesteld in dit huis. Wij kunnen haar niet genoeg aanbevelen, want, tot lnar be gevende, is men zeker der weerde van het geen men koopt, en men hoeft niet te vree zen voor de duisterheden door de onvoor- zicht:ge koopers die in 't algemeen lieersch m in zekere verkoopingen bij gelegenheden, openbare verkoopingen, of bij uitscheiding van bedrijf. o— De Thee SI. Ghislain is de beste en de oudste zuiverste drank die het bloed reinigt, De doos fr. 1-25. De pillen met de thee fr. 1-50. o— Posterijen. In April eerstkomende worden wedstrijden uitgeschreven voor de plaatsen van klerk en hulpklerk bij' do Posterijen. De ionae lieden, die.de voorwaarden van uezen wedstrijd wenschente kennen, worden verzocht zich tot de postkantoren te wenden. De aanvragen worden ontvangen tot 25" Maart eerstkomende. o Publicité daus les Journaux Francais, et autres Journaux Etrangers. Conditions exceptionnellement avantageuses. Agence Havas, 32, rue de la Madeleine, Bruxelles. o— Er gaat weer geschooid worden voor den Paus Toekomende jaar viert zijne heiligheid de 50c verjaring van zijne benoeming tot bis schop. Natuurlijk zullen er dan cadeaukens gekocht moeten worden en daarvoor zal nog al een rond sommeke noodig zijn. Te dien einde beeft men al de bedienden van het Vatikann verzocht maandelijks een zeker gedeelte van hnnue jaarwedde af te staan. Of ze zuur kijken o Papieren, Inkt en Pennen, Royal Lyon, te verkoopen ten bureele van dit blad. o Men drinkt in Europa toch nog al een malsche pint. Frankrijk brouwt ieder jaar ongeveer 10 miljoen hectoliters bier, in 1771 brouwe rijen. Maar Duilschland spant de kroon mri 25,434 brouwerijen en een janrlijkscb pro duct van 47,002,399 hectoliters bier. Dan komt Engeland met 11,992 brouwe rijen en 47 miljoen hectoliters, Oo,tenrijk met 14 miljoen ïiectol.ters en Belgie met 10 miljoen hectoliters. Waarlijk Gambrinus mag niet klagen dat h'.j geen vereerders telt. EAU D'ANVERS.— Voir annonce 6' page. o Onze arme visschers, bijzonder degenen die in de nabijheid der fransche grens wo nen, worden diep getroffen door het mini mum- tarief welke in Frankrijk in voege gekomen is. Deze lieden verkochten meestal hunnen visch in Frankrijk. Met de nieuwe rechten is daaraan niet meer te denken, want de fransche markten zijn nu totaal voor onze nationale visscherij gesloten. o Hongaarsclie huwelijksgebruiken. Tot een der volksstammen in Europa, die het meeste temperament bezit, beboeren voorzeker de Magyaren. Eigenaardig, in den volsten zin des woords, zijn hunne zeden en gebruiken en vooral die bij het huwelijk zijn zeer zonderling. Het Hongaarsclie volk noemt een huwbaar meisje koopwaar (eladö) en de bruigom kooper (völegény). Deze uitdrukkingen wor den ontleend aan het feit, dat men eene vrouw vroeger niet gratis bekomen kon, zoaals dat nu nog in eenige streken het geval is, bijv. in Baranya en in Ormansag, waar zij zelfs duur betaald moeten worden. Ge woonlijk geeft men 40 of 60 fr.is het meisje echter bijzonder schoon, welgevormd of krachtig van gestel, zingt zij mooi, kan zij goed werken, is zij van goede familie, dan stelt men den verkoopprijs soms wel op 200 fr. Vruchteloos pogen velen de markt te doen dalen de familie weet, welken schat zij in zulk een exemplaar bezit. De bruiloft wordt op zeer vroolijke wijze gevierd. Karakteristiek is de eigenlijke bruiloftsdans. Voordat deze begint, voert de geleider der bruid hatr tot den bruigom met de woorden Ik geefu daar eene vreemde,u onbeken de persoon over. Wees goed voor liaar, dan zal zij eene brave, zorgzame vrouw voor u wezen", die uw leven veraangenamen zal. Daarop spelen de muzikanten onmiddelijk vroolijke liederen en de dans neemt een aan vang. Doch nauwelijks heeft de jonge vrouw eenige minuten in de armen van haar echt genoot door het vertrek gezweefd, of daar werpt een der aanwezige gasten een hand vol gelds in een schaal, welke op de tafel staat Hij heeft daarvoor het recht verkregen om met de jonge vrouw te dansen, en dat bezit eenieder, zoodra hij zijne penningen in de schaal heeft doen glijden. Het arme bruid je moet zich als een willoos wezen laten ronddiaaien, want de Hongaren gelooven, dat een dans met haar geluk aanbrengt en daarvoor is al het geld in de schaal liaar eigendom. Als het dan bruidegom begint te vervelen, haalt hij eenige banknooten te voorschijn, legt die bij de muntstukken, en dan eerst heeft hij het re:lit gekocht om zich mei zijne vrouw te mog-n verwijderen. De Voorzitter. Zoo, pensjager, gij hebt het gehoord. Gijzijt veroordeeld tot 100franken boet en 8 dagen gevang. Hebt gij er nog iets bij te voegen? De Baard.Bijvoegen? ..Wel zeker neen! Ik zou er liever veel afdoen. Peerke. Waar is moeder dan Wel, vader, ze is over drie uren voor een minutje bij Threes Backers gegaan. Onderwijs in het leger. Kaporaal. Cies, waaraan erkent men of de koning in het rijtuig zit? Cies. Wijl er dan een genera il op den bok zit Heintje, een oude drinkebroeder, werd ziek en moest zich zelfstebed gaanleggen. De dokter werd geroepen: Wel, Heintjejongen, zegt hij na onderzoek, 't ziet et' niet pluis uit. Gij zijt inwendig totaal verbrand? Verbrand, snapte Heintje, dat moet 's nach's gebeurd zijn, want overdag heb ik altijd goed gebluscht Twee oude vrienden ontmoeten elkanderon Wel goë Sus, hoe gaat het? OchPio, 't is maar een slecht jaargeweest. In Juli moest ik mijn bilan neerleggen en in Januari moet ik trouwen. Sus.Wat wilt ge daar nu aan doen? Een ongeluk komt nooit alleen. Geen toonderEen dokter stelt aan zijnen vriend den oudsten burger der stad voor. De man is 80 jaar, zegt hij, en schouwvager van beroep. Als het zoo is, dit is geen wonder, «gerookt vleesch bewaart altijd langer dan versch.» Eene uitzonderingAan een kaartspel klaagde eene dame dat zij geenen troef kreeg. Dat is eene exceptie, Madame,antwoordde een heer van 't gezelschap, 't Meeste deel der vrouwen klagen, dat zij te veel tro.-f krijgen. Eene gram voorzichtigheid is meer waard dan een kilo kracht. Een goed geheugen. Snugger. Zoo dat uw eerste lief u niet gewild heeft? Snobs. Neen: en ik zal mijn leven lang niet vergeten wat ze mij antwoordde. Wat zei ze dan Neen Moderne SchouwburgBestuurder pochend. Onze schouwburg is gansch her ingericht; de gordijn, de schermen, alles is in ijzer. Tijbaerl. Ja,alles; uitgenomen detooneel- spelers; die schijnen van hout te zijn. De luiaards kunnen niet onder de levenden gerangschikt worden; het is eene soort dooden die men niet kan begraven. Onderwijzer: Weet gij ook wat morphine is? Jonge juffrouw Dat is de vrouw van Mor pheus, den god van den slaap. Voor advokaten. Voorheen en thans. Wie vroeger pleitte om een koe. Gaf er gewoonlijk eentje toe; Maar pleit men om zoo n beest thans even. Dan dient meen stal vol toe te mogen geven. GORNELIS-DfEFHGK heeft de eer het pu bliek kenbaar te maken dat hij de schulden zijner vrouw niet meer erkent. De personen die iels te reklameeren hebben mogen zich wenden bij M Couroable, advokaat te Yperea. IJ PEREN 15 Februari 20 Februari Tarwe 10,800 21-25 2,400 22-50 Rogg 6,000' 18 57 500) 100 19-25 Haver 4,100 '16 00 16-24 Erweten '700. 22-00 9oo; 25-29 Boontjes 5,20O; 23-00 1,900 20-25 Aardap. 4,000 9 00 500 9-uo Beter 8,547^ 500 00 7,217 320-00 Eiers.25 1-70 1 2 00 GRANEN enz. verkochtle kwantiteit miiidenprijs p. iÖOkilo. vei kochtte kwantiteit mid den prijs p. 100 kilo.

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 3