Eene goede noot. VOOR HET PEERDENRAS Gevecht. Outriggeld. GEMASKERD BAL. UITSLAG DER PRIJSKAMPEN POPKRIRC1HE. Het stadsbestuur in zijne zitting van 20 Februari II. heeft het hulpgeld van den jongen Karei Gisquiere op 200 fr. gebracht dat eerst maar van 100 fr. was, krachtens een voordeelig verslag van den Bestuurder van het Conservatorium van Brussel. Het stadsbestuur heeft daar een billijk be'sluit genomen, en het is schoon een jongeling te bevoordeeligen die het onder alle opzichien verdiende. Wij durven de hoop koesleren dat hij in het vervolg zich van deze hulp zal weten waardig temaken, en dat hij, dank aan deze billijke onder steuning zijne vaderstad tot eerezal strek ken. Den 23 Februari heeft een schrikkelijk, gevecht plaats gehad, op het gehucht de Kruisstraat tusschen de genaamden Fer lagut en Wyckaert. Deze laatste heefi drie messteken bekomen in volle borst. De toestand van Wyckaert is verbeterd, hoewel hij verscheidene doodelijke wonden heeft, hopen de doctors echter hem nog te zullen redden. Ferlagut is in vrijheid ge steld. De half-vermoorde heeft aan het ge recht gezegd dat er geen proceshoeft gemaakt te worden, dat hij dat wel later met Ferla gut zal effen vechten. Als Wyckaert geneest, zal Ferlagut in nauwe schoentjes steken en op zijne hoede moeten zijn. Woensdag naorgend is de tram bij de statie ontriggeld. De machinist heeft eenige lichte kneuzingen bekomen. Het heeft heel wat moeite gekost om het locomotief eu den eersten wagon weder op de riggels te krijgen. Morgen Zondag, om 9 ure 's avonds, gemaskerd bal, gegeven in den Gouden ArendGroote Markt, alhier. Men kan kaarten bekomen bij den druk ker dezer, tot morgen avond, om 6 ure. ZWAAR RAS DER TREKPEERDEN welke door de Landbouwcotnice Yperen zijn gegeven geworden. 1® Prijskamp. MERRIEN van drie jaar en daarboven. 12 mededingers. 1" Prijs: Verg. zilv. eerm. metprem. 125 fr. kinders Roelens, landbouwers te Gits 2° Prijs: Zilveren eerm. met premie 85 fr. kinders Roelens, landbouwers te Gits; 3® Prijs: Zilveren eerm. met premie 60 fr. Butaye,Alois,landbouwer te Noordschote; 4® PrijsZilveren eerm. met premie 40 fr. Samyn, Fideel, landbouwer te Boesinge. 2° Prijskamp. RUINPEERDEN van drie jaar en daarboven. 24 mededingers. 1° Prijs: Zilveren eerm. met premie 100 fr. Vandenberghe, Jan, landbouwer te Boesinge; 2® Prijs: Zilveren eerm. met premie 70 fr. Colpaert, Josef, landbouwer te Gits 3' Prijs: Zilveren eerm. met premie 50 fr. Bouehaert, Jacob, landbouwer teBeveren, (Roese'are) 4® Prijs: Zilveren eerm. met premie 25 fr. weduwe Deconinck. landbouwster te Gits; 5® Prijs: Zilveren eerm. met premie 15 fr. Soete, Henri, landbouwer te Langemark 6® Prijs: Zilveren eerm. met premie 10 fr. Van Coillie, Jan, landbouwer te Gits. 3® Prijskamp. VEULENS. A. HENGSTEN van twee jaar. 4 mededingers. 1® Prijs: Verg. ziiv. eerm. met prem. 100 fr. Niet verleend 2® Prijs: Zilveren eerm. met premie 75 fr. Van:h'omme,B3noot,landbouwer te Crom- beke 3® Prijs: Zilveren eerm. met premie 50 fr. Niet verleend 4® Prijs: Zilveren eerm. met premie 40 fr. Verraes,Ivarel, landbouwer te Wytschaete; 5® Prijs: Zilveren eerm. met premie 25 fr. Watteyne,Constant, landbouwer te Hooglede; Accessiet: De Dryver, Yperen. B. MERRIEN van meer dan één jaar, en min dan driejaar. 10 mededingers. 1® Prij3: Verg. zilv. eerm. metprem. 100 fr. Van Wonterghem, Karei, landbouwer te S' Jan, (bij Yperen); 2® Prijs: Zilveren eerm. met premie 75 fr. Sigier, Henri, landbouwer te Zandvoorde; 1® Accessiet: Verzilverd eermetaal Delanote, Jules, landbouwer te Waasten 2® Accessiet: Verzilverd eermetaal: Louwage, Hendrik, landbouwer te Noord- schote. 4® Prijskamp. VEULENS van één jaar en daaronder. A. HENGSTEN. 12 mededingers. le Prijs: Zilveren eerm. met premie 50 fr. Depoorter, Frans, landbouwer te Wervik; 2® Prijs: Zilveren eerm. met premie 40 fr. Dambre,Karei, landbouwer te Vlamertinghe; 3® Prijs Zilveren eerm. met premie 25 fr. weduwe Sierens, landbouwster te Gits 4® Prijs: Zilveren eerm. met premie 15 fr. Ver helst, Frederyk. landbouwer te Hooglede. 5. MERRIEN. 12 mededingers. 1® Prijs: Zilveren eerm. met premie 50 fr. weduwe Bisschop,Frederyk, landbouwster te Passchendale 2° Prijs. Zilveren eerm. met premie 25 fr. Dick-Moèrman, landbouwer te Hooglede. 1° Accessiet: Verzilverd eermetaal: weduwe Nuytteu,landbouwster te Yperen. 2® Accessiet: Belle, Leo, landbouwer te Ge- luvelt. o I. Hebben alleenlijk in die Prijskampen kunnen mededingen dedieren toebehoorende: a)Aan landbouwers gehuisvest in de om schrijving van het Landbouwcomice Yper. b) Aan landbouwers of kweekers gehuis vest buiten die omschrijving, die lid zijn van het Cornice Yperen, mits nochtans zij het bestuurlijk of hel rechterlijk arrondisse ment Yperen bewonen, en de dieren zich minstens sedert 1" October 1891 in vermel de omschrijving bevinden, en tevens aan den mededinger toebehooren. De mededinger moet voor elk een van zijne dieren,in den tegenwoordigon Prijskamp be kroond, en binnen het tijdperk hieronder bepaald, een getuigschrift afgeven, opge maakt door den Rijksveearts der omschrij vingen door het Gemeentebestuur zijner woonplaats echt verklaard. Het getuigschrift zal het signalement van het dier, zijnen ouderdom, en, zoo mogelijk, het datum van zijne geboorte, alsmede zijne afstamming vermelden. De uitdeeling der premiën en der diplo ma's zal binnen de twee maanden plaats hebben, uitgenomen voor wat de premiën en de diploma's betreft door de hengsten-veulens bekomen (3® en 4° prijskampen A), welke- premiën en diploma's zullen afgegeven wor den binnen de zes maandente rekenen van den dag des prijskamps, mits afleveriug van een getuigschrift,door den Rijksveaarts der omschrijving opgemaakt, en door het Ge meentebestuur echt verklaard, welk stuk vaststelt dat de dieren niet zijn gesneden geworden, en zich nog in de omschrijving hierboven vermeld bevinden. De premiën die, binnen de maand na het tijdverloop hooger bepaald, niet ingevraagd worden, blijven onwederroepelijk ten pro- fijte van de kas der gedecoreerde ofgemedail- leerde Landbouwwerklieden. BURGERSTAND van den 26" Februari tot den 5n Maart 1892. Geboorten: Mannelijk geslacht, 5; Vrouwelijk id., 5. Huwelijken: Deniets, Adolph, hovenier en Van Eegroo, Maria, dienstmeid. - Cailliou, Emiel, hove nier en Vanspranghe, Clementinv, naaister. Alleman, Emiel, daglooner en Nevejans, Maria, kantwerkster. Knockaert, Petrus, behanger en Vermeersch, Maria, kantwerk ster. Gryson, Karei, meubelmaker en Lameire, Valeria, dienstmeid. Lameire, Juliaan, daglooner en Vanbeylen, Lucia, kantwerkster. Sterfgevallen Deleu, Rosa, landbouwster, 68 jaren, echt- genoote van Leonardus Sillekens, St. Jacobs buiten. Knockaert, Rosalia, 85 jaren, zon der beroep, weduwe van Felix Waterbley, St-Janshospitaalstraat.— Vandermadelïere, Octavia, 37 jaren, kleêrmaakster,ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Dollée, Virginia, 85 jaren, zonder beroep, ongehuwd, St-Jans- hospitaalstraat.Byloos, Barbara,77 jaren, zonder beroep,weduwe van Petrus Calmeyn, Cartonstraat. Calmeyn, Clementia, 81 j.| zonder beroep,ongehuwd, St-Jakobstraat.— Dopéré, Amandus, 65 jaren, kleermaker, ongehuwd, Hondstraat. Buyse, Frangois, 76 jaren, zonder beroep, echtgenoot in echt scheiding van Anthony, Boterstraat. De- loffez, Adelia, 61 jaren", huishoudster, wedu we van Karolus Debuigne, Mondstraat. Cornez, Emilius, 22 jaren, soldaat bij de rijschool, ongehuwd, Vleeschhouwerstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 1; vrouwelijk id., 1. De Philharmonie heeft een geestigen Karnaval doorgebracht, welke niet moet onderdoen voor deze van vorige jaren. Muziek-avond enfransche vertooning,vlaam- sche tooneelvertooning, Banket, niets ont brak er. Maar laat ons beginnen met het begin. Den Zondag hadden Mevrouwen Duvivier en Dartois, de lieeren Deveen, Nossent, Fonteyne en Bosquet het op zich genomen ons eenige aangename uurkens te laten door brengen en zij hebben er goed in gelukt. Lischen en Früzclien. van Offenbach het Testament van M. Decrac, van Lecocq; en la Grammaire, van Labiche,werden schit terend opgevoerd en warmelijk toegejuicht. M. Nossent, de onnadoenlijken kluchtspeler] M. Deveen, alsook de heeren Fonteyne en Bosquet, die wij de voldoening hadden voor de eerste maal te hooren, hebben het middel TOT DEN LANDBOUW DIENSTIG,

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 2