Groote Cavalcade. BERICHT. Het Concert der Oud-Pompiers. STADSNIEUWS. Yperen, 26n Maart 1892. Morgen Zondag, om 2 ure, gaat de groote Cavalcade in onze stad uit, ingericht door den Walenkring, ten voordeele der slacht offers van de koolmijnramp van Anderlues. Ziehier de Maatschappijen die zullen deel nemen aan deze Cavalcade: 1. Ypersche tweewielrijders, groep. 2. Peloton gendarmen. 3. Trommelaars, claroenen en trompetters. 4. Strijders van 1830, 5. Muziekkorps der weezenschool. 6. Koninklijke maatschappij St-Sebastiaan, [wagen 7. groep. 8. Belgisch koffijliuis in den Congo, wagen. 9. Hofbouw, id. 10. Gymnastiek, id. 11. Kroeg, id. 12. Muziekkorps der Oud-Pompiers. 13. St-Sebastiaan, Yper-Hoekje, id. 14. Nelerdaling in den mijnput, id, 15. Araabsche ruiterij. 16. De een-en-dertig gilden en ambachts lieden, groep. 17. De burgermilicie in het beleg van Yperen, groep. 18. Uit de geschiedenis van het beleg van Yperen, wagen. 19. De Bakkers, id. 20. De beenhouwers, id. 21De cirque Sosman. 22. Den Dierentuin Lardeux. Den ver maarden dierentemmer en equilibriste Deliabona. 23. De wagen der Muskettiers. 24. De katliolieke fanfare. 25. L'Orpliéon, wagen. 26. In Zee, id. 27. Dorpshuwelijk, id. 28. De kantwerksters, id. 29. Trophée militaire, id: 30. De smids in tijd van vrede, id. 31. Geluk van het huisgezin, id. 32. De duivenliefhebbers, id. 33. De Medalie der Koorzangers. 34. Gambrinus, wagen. 33. De Vrije boogschutters, id. 36. Select-Club van Kijsel, groep der man- dolijnen. 37. Kas-Wagen. 38. Gemeente Harmonie. 39. REUSJE. 40. Korps der pompiers. 41. Peloton gendarmen. De vergadering heeft plaats aandeDixmu- depoort, bij de gasfabriek eu zal de volgende straten doorloopen: Dixmudestraat.Groote Markt.Hond straat. - Bukkerstraat. Plateelstraat. Bijselstraat. Groote Markt. Meenenstr, Kauwekinstraat. Lange Tkouroutstr. Cartonstraat. Nieuwe Houtmarktstr. Boesinghestraat. Vandenpeereboom- plaats. Aalstraat. Boomgaardstraat. Botermarkt. Dehaernestraat. Lom baardstraat. Mondstraat. Boterstraat. Tempelstraat, Vleesclihouwersstraat. Statiestraat. Boterstraat. Vanden- peereboomplaats. Elverdinghestraat. De stoet gaat uiteen rechtover het gevan genhuis. De personen die verlangen kaarten van de Cavalcade le bekomen voor zich zeil' of in de meening van ze uit te deelen, kunnen zich bevragen in bet lokaal Au Saumon, van 12 tot l ure, aan de heeren Eyben en Dor, schatbewaarders van den IValenkring. Voor het Bestuur: De Voorzitter A. OUTER. De bijgevoegde Sekretaris, 'j. LARMIN1ER. Zondag laatst heeft in de tooneelzaal het concert der Maatschappij Oud-Pompiers plaats gehad. Nooit beeft een feest meer bijval genoten. Nieüegenslaande de aan trekkelijkheden der Kattefeest, niettegen staande het eerlijk weder, dat de wan delaars naar de Groote Markt scheen te moeien lokken, heeft een talrijk en uitge lezen publiek eens le meer willen bewij zen hoezeer men de Maatschappij der Oud-Pompiers lief heeft,deze maatschap pij die, door onze tegenstrevers met den naam van doodgeboren kind bestempeld werd. Nu is zij sterk en dapper en op hare beurt kan zij de aanvallen en de spotter nijen van hare armzalige lasteraars met minachting trotseeren. Men versmachtte bijna in de tooneel zaal. liet volk stond tot in de gangen, zelfs tol lusschen de schermen van hel tooneel. Onze eerste gelukwenschen ko men met rechl toe aan den heer Deliège, den dapperen orkestmeester, die in zulken korten tijd er in geslaagd is, dank aan de uitmuntende elemenlen die hij bij de hand had, een muziek le vormen dat reeds be reid is zich overal te doen toejuichen en overal lauweren te gaan plukken. Na de uitvoering van liet eerste deel van het concert, te midden der toejuichingen en het bisgeroep, heeft het muziek het zoo- gekende volkslied van Iieusje gespeeld. De geestdrift was onbesch rij fife! ijk; geheel de zaal was in verrukking. Ook is de om haling ten voordeele van de slachtoffers der mijnramp van Anderlues zeer vrucht baar geweest; men verzekerd ons dat de inzamelaars van twee honderd tot twee honderd vijftig franks hebben ontvangen. Wij moeten de heer Achille Thiebault gelukwenschen voor de meesterlijke wijze waarmede zijne mannen hunne oefeningen mei den stok hebben uitgevoerd. Mei rozeken, het schoon blijspel dat de gewone bezoekers der Vlaamsclie Sier reeds hadden kunnen waardeeren, is zeer wel gespeeld geweest en heeft veel bijval verworven. Bij het eindigen van 't sluk heeft de heer Voorzitter Brunfaut zeer hoffelijk de juffers Ameel en Cuvelicr be dankt voor hunne welwillende medewer king en heeft hen elk eenen schoonen bloemtuil geschonken. Het bal was zeer levendig en duurde lot 3 ur6 's morgens. Als slot vroeg het publiek opnieuw het lied van Reusje, men nam elkander hij de hand en men begon eene ronde le dansen, te schateren en le lachen dat hooren en zien er van vergingen. Het volledige en aanhoudende welge- lukken der feesten door de Oud-Pompiers gegeven, is een uitmuntend voorteeken van den bloei der Maatschappij. Onze warmste gelukwenschen aan de heeren inrichters van het feest en bijzonderlijk aan den heer Voorzitter Brunfaut. BURGERSTAND van deu 18!1 tot den 25n Maart 1892. Geboorten: Mannelijk geslacht, 2; Vrouwelijk id., 3. Sterfgevallen Backelboom, Hileir, 41 jaren, herbergier, echtgenoot van Mathilda Noliet, Lange Thouroutstraat. Hoornaert, Barbara. 61 jaren, huishoudster, weduwe van Petrus Deckinyn, Lauge Thouroutstraat. Rits, Hendrik, 64 jaren, timmerman, echtgenoot van Maria Struye, Boterstraat. Ooghe, Maria, 80 jaren, zonder beroep, weduwe van Franciscus Vanacker, Rijselstraat. Cat- teeuw, Petrus, 70 jaren, meubelmaker, we- duwaar van Maria Aernout, St. Jansstraat. Parture Theresia, 70 jaren, zonder be roep, weduwe van Antonius Derulle, St. Maartensnieuwweg, Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, I; vrouwelijk id., 3 Cenlrale-Zuid-Amerikaan. M. de baron de Hirsch komt de kolonie Montehn- do aan te koopen, die toebehoorde aan Forlunato Cichero.Deze kolonie is gelegen tusschen Formosa en de Pilcomayo van de centralelijne Zuid-Amerikaan. Dit nieuws, alsook de verbetering der Argentinsche weerden, heeft in liet publiek de aandacht teruggebracht op de gewone centrale Zuid-Amerikaansche actiën, die, over twee jaren, aan den prijs waren van 250 fr. hebben lieden eene weerde van 17 fr. Men ziet, men kan er weinig aan verliezen met deze weerde te koopen, en zoo vervol gens kan men eene meerdere weerde aan schaffen. o— Be Thee St. Ghislain is de beste en de oudste zuiverste drank die het bloed reinigt. De doos fr. 1-25. De pillen met de thee fr. 1-50. o— EAU D'ANVERS.Voir annonce 63 page o Publicité daus les Journaux Francais, et autres Journaux Etrangers, Conditions exceptionnellemer.t avantageuses. Agence Havas, 32, rue de la Madeleine, Bruxelles. o— Papieren, Inkt en Pennen, Royal Lyon, te verkoopen ten bureele van dit blad. Het huis P0LAK-BR00K, van Brussel, al gemeen gekend voor de beste kwaliteiten van gesteenten en de goede smaak van hare bewer kingen, laat weten aan hare talrijke kalanten ten einde de weerde van hare juweelen le doen ken nen, dat van heden af, zij aanstelt om over te nemen, binnen de C maanden van den verkoop,

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 2