Van alles wat. 3° Pkijs van de stad, (platte vluchtloop met eisching), prijs: 700 f'r. voor alle paar den van 3 jaren en daarboven, te eischetr 4,000 fr. Inleg 30 fr., verbeurgeld 15 fr. —Gewicht: 3 jaren, 65 kil.; 4 jaren, 72kil.; 5 jaren en daarboven, 74 kil. Het paard aangeduid in het verbintenisschrift als te eischen zijnde voor 3,000 fr. zal 5 kil. ont lasting ontvangen; voor 2,000 fr. 10 kil.; voor 1.000 fr. 12 kil. Daarenboven 2 kil. ontlasting aan de merriën. De belgische paarden van 5 jaren en daarboven en nooit geene som van 2,500 fr. gewonnen hebbende of een of meer prijzen, zullen 5 kil. ontlas ting ontvangen. Geene andere ontlastingen. Afstand omtrent 1,400 meters. 4° Prijs van het Plein, tusschenlandsche ingespannen drafloop. (Handicap door af stand). Prijs: 700 fr. waarvan 400 fr. aan den eersten, 200 fr. aan den tweeden en 100 fr. aan den derden, voor alle paarden. Gemeen gewicht: 100 kil. rijtuig en ruiter. Inleg: 35 fr. ten voordeele van het wed- rennenfonds. Afstand: ten minste 4,000 meters. 5° Pkijs dek Vertroosting, bereden en ingespannen drafloop. Prijs300 franks, waarvan 150 fr. aan den eersten, 100 fr. aan den tweeden, en 50 fr. aan den derden, voor alle paarden die deel genomen hebben aan den drafloop der nra 3 en 4 zonder gewonnen te zijn. Afstand: ten minste 3,000 meters. Inleg: 15 fir. ten voordeele van het wedrennen fonds. Handicap door afstand. Verbintenissen tot Maandag, 23 Mei, vóór 4 ure des namiddags, voor de vluchtloopen 1 en 3, bij M. Guillemyn, 17, Schoolstraat, te St-Amandusberg, bij' Gent. Aanduiding der gewichten op Maandag, 30 Mei, om 3 ure 's avonds. Voor de 3 drafloopen, 2, 4 en 5: verbinte nissen tot 25 Mei, vóór middernacht, bij M. E. Rosseel, Je Harlebeke. De afstanden aanstaande, vóór middernacht. De Commissarissen A. Bnuifaut, T. Slalevys, Jï. Om-act, !L. Vasirtoorne. BERICHT. Het Bestuur der Paarden!oopstrijden dezer stad heeft de eer bet publiek kon- baar te maken dal het tot Zondag22" Mei, 's middags, bij den heer J .Onraet-P arret, Gevangenisstraat, 6, de gesloten sou mis siën zal aanveerden, van het bijzonder buffet, dat zich mag plaalsen op het Minneplein, den dag der Paardenloop- strijden van 5 Juni aanstaande. BURGERSTAND van den 13a tot den 20n Mei 1892. Geboorten: Mannelijk geslacht, 4; Vrouwelijk id., 4. Huwelijken Salomé, Hendrik,kleermaker en Goethals, Philomena, bloemenmaakster. Van Els- lander, August, timmerman en Vandersyppe, Lucia, zonder beroep. Sterfgevallen Verfaillie, Amatus, 19 jaren, daglooner, ongehuwd,Meenenstraat. D'hondt, Silvia, 60 jaren, zonder beroep, ongehuwd, We- ninckstraat. Dubois, Pieter, 73 jaren, zonder beroep, ongehuwd, Bijselstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 0; vrouwelijk id., 3. De Thee St. Ghislain is de beste en de oudste zuiverste drank die bet bloed reinigt. De doos fr. 1-25. De pillen met de thee fr. 1-50. o— Landdag voor Hofbouw, Fruit- en Bloemenkweek.—De Maatschappij Moes- en Fruitteelt te Rousselare, heeft in hare laatste Bestuurvergadering besloten, eenen LANDDAG te geven op Zondag 29n Mei aanstaande, in de Schouwburgzaal, Café Beige, om 3 ure stipt namiddag. Ten dion einde noodigt zij al de Zuster maatschappijen uit van Yperen, Kortrijk, Iseghem, Thourout, enz., benevens al de liefhebbers van Tuinbouw en Fruitkweek, van Bloemen en Sieraadplanten, tot gezeg den Landdag. dagokde: 1° Stichten Afdeelingen op de naburige gemeenten; 2° Inrichting Bond samengesteld uit al de Hol bouwmaatschappijen van den omtrek; 3° Middelen beramen om den kweek voor den invoer van Fruit en Groenten te begun stigen en te doen doorgaan; 4° Voordracht over Tuinbouw en Fruit- kweek, door M. Kesteloot, professor van Hofbouw en Fruitkweek, te Gent. De vergadering om 2 ure, aan de statie, na de aankomst der treinen van Brugge, Kortrijk, Yperen, Meenen, enz., om van daar stoetsgewijs naar kooger aangeduid lokaal te gaan. o HET DYNAMIET TE BRUSSEL. M. Leon Somze oe KieioKale volksvertegen woordiger van Brussel ontving vóór weinige dagen een naamloozen dreigbrief waarbij men hem melde dat zijn hotel in delucht zou sprin gen zoowel als dat van M. 'tKint de Rooden- belce ondervoorzitter van den Senaat eer acht dagen zouden verloopen zijn. M. Somzé sloeg geen acht op die bedreiging meenendedatzij 'twerk was van een zwanzer. Eergister morgen echter ontving M. Somzé het bezoek eener dame der Nieuwstraat, de echtgenoote Bondeaüx, die hem het volgende vertelde: «Ik bevond mij gister in een koffiehuis der Noordlaan en mijne aandacht werd gevestigd op drie kerels die te zamen praatten ener niet zeer pluis uitzagen. Niet vermoedende dat ik hunne woorden kon vatten spraken zij onbekommerd voort. Ik vernam toen dat zij voornemens waren heden avond uw huis in de lucht te doen springen even als dit van M. 't Kint de Roo- denbeek en van den Franschen consul.» Men verstaat dat M. Somzé in zijne kleine schoentjes zat na die uitdrukkelijke verkla ring vanMevr. Boudeaux. Men had dus met geene klucktigaards te doen. M. Somzé heeft zich onmiddelijk naar het commissariaat be geven der Collignonplaats om aan de politie mede te deelen wat er gebeurde. De huizen der bedreigde personen worden van nabij bewaakt zoodat de plannen der schelmen tot hiertoe verijdeld werden. Nieuwe dreigbrieven. M. Lambert de Rothschild, algemeene ge zant van Ita'ië heeft zondag moigeatusschen zijne correspondentie eeudreigbriefgevonden waarbij men hem verwittigt dat eerstdaags zijn huis in de lucht zal springen. Op de deur was in krijt geschreven Deze woning zal gedynamieleerd wor den binnen de acht dagen. Een anarchist Het huis wordt bewaakt. Verscheidene andere personen der Leo- poldswijk hebben dergelijke schriften ont vangen, o— EAU D'ANVERS.Voirannonce 6' page o De mijn onder water te Anderlucs. Men moet, eilaas! van het ophalen der lijken afzien. De mijn brand nog altijd voort en het bestuur liee'ft bevelen gegeven om ze thans vol water te doen stroomen. Dit was men voornemens te doen van het begin af; doch men gaf er geen gevolg aan om voldoe ning te schenken aan de bevolking, die de lijken eischte liarer bloedverwanten. Men had ongelijk en er ging alzoo veel tijd ver loren. Papieren, lukt en Pennen, Royal Lyon, te verkoopen ten bureele van dit blad. o— Een tiende zoon te Sinaai. De echt- genooten Hendrik Geubeis-De Pourcq mogen zich verheugen in de geboorte van een tiende zoon; voorwaar een zeldzaam feit. Maar wat nog zeldzamcn is, is dat die tien zonen achter elkander geboren zijn en allen nog leven; de oudste moet toekomende jaar nog maar zijn eerste communie doen. 33 13inc* hul in u ihi* Zonder veel omslag. Midden op straat gaf een man zijn jongen, die ongehoorzaam ge weest was, een flink pak slagen. Een vreemdeling sprak hem hierover aan en vroeg Waarom slaat gij dien jongen z«o? Wie niet hooren wil, moet voelen, was het antwoord. Maar zoo op den publiek,en weg? Dacht ge soms, dat ik de concertzaal der groote Harmonie voor zou huren? Hier maken we zooveel beslag niet! A. Ja,ik ben wonderbaar gered geworden. Zeven mijner vrienden vinden, door het omslaan van de boot. den dood in de golven. B. En hoe kwam het, dat alleen gij niet verdronken zijl? A. Ik was t' huis gebleven. Mevrouw. Maar Mieke, wat hebt ge met de oesters gedaan, ze zijn allen leeg? Mieke. Nu Mevrouw, ik kon ze toch niet op tafel zetten gelijk Jan ze gebracht heeft. Ik heb de ingewanden uitgehaald en de schelpen schoon gewassclien. Piet. Als ik eens zooveel bankbiljetten had als twee ossen kunnen trekk n 1 Jan. Dan zoudt gij er mij zeker ook wel een deel van geven, he? Piet. Geen half. Jan. Waarom niet? Piet. Gij moet u zei ren maar zoo iets wenschen. Tusschen twee bankiers (ter Beurs): A. Willen wij heengaan en iets nemen? B. (verstrooid). Van wie? rzullon geiIlElri.k L WUlllvii i!on DO Mol

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 3