Uitleg onzer teekeningen. Th. Procureur-Blieck, Bakkers allaam Salie de Veilles EmileVanAerde MENGELINGEN. MARKTPRIJZEN 71, RIJ SELSTR A AT, 71 Uit ter hand te koop zoo goed als nieuw. affiehage public OUVERTURE, le 15 Juin 1892, Louis Dupont et öe, Lombaardstraat, 19,Yper Diefstal met inbraak door eenen pas toor. De pastoor van de gemeente Lus- clade, Delmas, staat tegenwoordig te recht, voor het assisenhof van Cantalom bij middel van valsche sleutels binnen te zijn gedrongen hij de weduwe Boulanger en graan uit de schuur te hebben gestolen. De kerel is aangehouden en zware getui genissen wegen op hem. Het schijnt dat die kwant liederlijke pos tuurtjes had vervaardigd, een man en eene vrouw verbeeldende, die hij aan zijne paro chianen toonde. En die kerels durven met verontwaardiging uitvallen tegen de geuzen en de zoogenaamde slechte gazetten! Ze zouden beter doen eerst zei ven wat fat soenlijker te wezen. —o De Thee SI. Ghislain is de beste en de oudste zuiverste drank die het bloed reinigt. De doos fr. 1-25. De pillen met de thee fr. 1-50. o EAU D'ANVERS.Voir annonce 6° page o— Papieren, Inkt en Pennen, Royal Lyon, te verkoopen ten bureele van dit blad. o Zelfmoord, in de gevangenis. Een zestigjarig ouderling. Karei L..., werd eer gister aangehouden onder betichting van te Wommerson nabij Thienen eene stroomijt in brand te hebben gestoken op de hoeve Beens. De ouderling werd te Thienen in het ge meentegevang opgesloten en dezen morgen hoeft men hem opgehangen gevonden aan de staven van zijne cel —o Onplichhg veroordeeld! Minister Le- jeune heeft een wetsontwerp neêrgelegd waarbij de onplichtig veroordeelden terug in hunne eer zouden hersteld worden. 't Wordt hoog tijd dat de talrijke rechter lijke dwalingen door eene.... wet geregeld worden. Het wetsontwerp meldt: Waanneer de onplichtigheid van den ver oordeelde zal bewezen worden zullen de Mo- niteur, een blad der provincie en plakbrie ven in de woonplaats van den vrijgesprokene zijne onschuld afkondigen. Ook eene schadevergoeding zal hem wor den toegekend. Dit wetsontwerp werd vroeger neêrgelegd door M. Robert, de huidige kandidaat der Liberale Associatie en minister Lejeune heeft dus dit rechtvaardig menschlievend voorstel terug op het tapijt gebracht. In de voornaamste landen der beschaafde wereld worden de onplichtigveroordeelden terug in hunne eer hersteld, alléén in België bleef het ongehoord schandalig feit bestaan, dat men eenvoudig de onplichtigen metnen salut en de kost wandelen zond. Thans zal die toestand ophouden De pastoor en de koster. Ach? koster lief, wees niet zoo treurig en verslagen, sprak op zijn sterfbed pastoor Piet ik wordt door de engelen straks ten hemel ingedragen. De koster zeiIk hoop het, want anders ge raakt gij er niet. Een welgepast antwoord. Een kost schoolhouder vroeg aan een zijner leerlingen, die iets had uit gestoken: Weet gij Victor wat men doet met apen, aan wie men slechte stre ken wil afleeren. Ja, meester, zei Victor, men geeft ze wat meer eten en wat min slagen. Blauio bloemekens. Zij. Ik dacht dat ik met den besten man der wereld getrouwd was; maar ik vind mij bedrogen. Hij. Ik was overtuigd dat ik het beste vrouwkevan de wereld had, en ik vind mij.... niet bedrogen. Zij. Och, manneke lief, vergeef mij! ik meende niet hetgeen ik zegde! Hijsotlo voce. Ik ook niet. Jonge wijsheid. Wat doet ge daar? vroeg eene jonge huisvrouw aan hare keuken meid. Ik wasch de visch, mevrouw. Dat is volstrekt niet noodig. Die visschen zijn immers hun leven lang in het watergeweest. In 't prison. Gevangenedie door 't sleutelgat naar builen ziet'. Brrr!... wat een hondenweer! Ik zou vandaag niet geern wandelen gaan! Mijnbeer, 'k zou willen pompier wor den, 'k heb dertig jaren op zee gevaren en ik ken zoo goed het water als het water mii kent. Zijt gij een gewezen matroos? Om u plezier te doen, mijnheere. Van waar komt gij Van Hoogstraeten,waar ik mijn laatsten congé gedaan heb. Ge zult aanvaard worden. Zeg, heer, zou ik ook geen pompier kunnen zijn Zeker, zeker, kunt gij rijden Rijden, neen! maar ik zou bij de pom piers te voet geah. Het kan niet zijn, wij aanvaarden geen voetgangers meer, al dezen die wij voortaan zullen aannemen moeten trapwielrijders zijn. Wat? traprijders? dat kan ik ook, ik heb verledene week op mijne trappen gere den van den bovensten tot den ondersten. Dan is het goed. Gij zult aanvaard wor den. 3 Zie, dat is nu nog eene schoone hervor- minge, nu is men tot het gedacht gekomen eene brigade pompiers-velocipedisten te ma ken. Waartoe kan dat dienen Wel, jongen, dat is geheel fin de siècle, want die brigade zal aangevoerd worden door eenen poesjenel, en als zij zich niet spoedt naar den brand, zal zij zich spoeden te vluch ten. Toe! Jan, wat doet gij daar Ik droomde dat ik op mijn velocipede zat om naar de exercitie te gaan. Spoed u wat, of gij komt nog te laat. Te laat? Jamais de la vie, ik ben bij de trap wieiers uitgetrokken. VOOR DE KIEZING. Mijnheer als ik voor uwe partij stem zal ik nogmaals betaald worden Ja, als gij het bewijs brengt dat gij voor ons gestemd hebt, krijgt gij tien franks, Leve de katholieken Waarde heer, ik heb mij in schuim en zweet geloopen om u te komen vragen hoe veel ik zal betaald worden om voor de libe ralen te stemmen Vriend gij zijt op den verkeerden weg, 't is bij de kaloten dat gij zulks vragen moet, de liberalen kennen dat spel niet. Ga, vraag het naar de zeuraars van lu Februari. IJPEREN 4 Juni 28 Mei Tarwe 11,300 20-73 7,600 21-00 Rogge 400 19-25 1,700 18-73 Haver 1,200 16-00 1,100 15-50 Erweten 000 00-00 100 21-50 Boontjes 300 21 -00 500 21-00 Aardap. 9,000 8-00 3,000 8-50 Beter 16,552 270-00 15,476 252-00 Eiers,25 1-65 1-65 heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat hij zich komt te vestigen als Schrijn werker en Meubelmaker, hopende door zijne goede waar en de geringheid zijner prijzen, het vertrouwen van eenieder te verkrijgen. Voor alle inlichtingen zich te wen den ten bureele van dit blad. RUE DES CHIENS, 29, prés la Grand'Place, ÏPRES, D'une vaste salie de ventes oü l'on pour- ra se procurer tous les objels mobiliers lanl anciens que modernes neufs et d'occa- sion. On reprendra a des conditions avanta- geuses des mobiliers provenant des mor- tuaires tant complets qu'en partie. ENTRËE LIBRE. Directeur, expert-priseur. GEDIPLOMEERDEN CHIRURGIJN-TANDMEESTER, tandmeester van het koninglijk gesticht van Meessen behalve den Zondag. Inzetting van tanden en kunstige gebiten. Uiltrekking, Goudstopping en Herstelling van ongeregelde tanden, volgens de beste stelsels. 3 2 4 5 6 GRANEN enz. vcrkochtte kwantiteit middonprijs p. 100 kilo. verkochtte kwantiteit middenprijs p. 1G0 kio. Recht over de Sterrestraat. Te raadplegen alle dagen van 9 lot 5 uren,

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 4