De Hutsepotlijst Pierlala en de Calotte 240 millioen fr. schuld! Nr 337. Zondagsblad der Stad en het Arrondissement YPERE1V. 3Ie Jaar, Zondag, 12° Juni 1892. te Brussel. TE BRUSSEL. COMv, Men schrijft in: te Yperen, Dicomudeslraat18.en op al de postbureelen. Alle affichen bij den drukker van dit blad gedrukt-, worden onvergeld in hetzelve geplaatst tot den dag der verkooping. Men wordt verzocht allé hoegènaamde artikels uiterlijk tegen Vrijdag namiddag, vrachtvrij en onderteekend toe te zenden. Voor de aankondigingen buiten West-Vlaanderen, zich te wenden te Brussel bij l'Agence 77a««s,32,Magdeleinestr. of te Parijs, 8, Beursplaats. ABONNEMENTSPRIJS VOOROP BETAALBAAR; ï-50 fr. 'sjaars voor de stad; 3 fr.voor België. Buitenlandsche verzendingen, 't port daarboven» 5 CENTIEMEN HET NUMMER Aankondigingen: 10 centiemen den Reklamen; 23 id. id. Rechterlijke eerherstellingen 1 frank id. Akkoord per maand of per jaar. Zeer belangrijk nieuws. Leest en oordeelt. De klerikale kiesdravers schilderen voortdurend de liberalen af met de somberste kleuren. Op de Brusselsche muren plakken ze aan: dat de knappe lijst der libe rale kandidaten eene waterzoei is. Welnu wij hebben de bewijzen in handen dat hun klerikale kandidaat doctor Vanden Corput een franc-ma- eim t» Wat sulion de klerikale bla den nu zeggen? En gij, pastoors van allen oalieber, fiambeeuwdragers van alle gewesten wat denkt gij over uwen katholieken kandidaat d1 Vanden Corput,vrijmet selaar? En niemand zal ons durven weer leggen, niemand kan die waarheid tegenspreken Op de kandidatenlijst der Brussel sche katholieken komt dus een franc- macon voor Het is pas eenige maanden geleden dat TV. CV. F.-. Vanden Corput als oud-bijgevoegd redenaar ancien ora- teur adjointder loge des vrais amis de l'Union et du Progrès eene confe- rencie gaf over de noodzakelijkheid om den stoffelijken toestand der werklieden te verbeteren. De sociale kwestie was toen het onderwerp zijner studiën in de loge. Welnu, diezelfde Dr Vanden Corput loopt de gemeenten en dorpen af om de liberalen af te schilderenals franc-macons Diezelfde Vanden Corput veroor deelt dus zijn eigen zeiven Daar de vrijmetselaars uit den schoot der heilige kerk gebannen zijn en het doodzonde is voor derge lijke godverloochenaars te stemmen, vragen wij ons af: Wat zullen de katholieken nu doen met hunnen franc-macon kan didaat Dr Vanden Corput? Nog nooit gebeurde in de klerikale wereld,zoo'n groot ongehoord schandaal! Nog nooit, sedert 1830, werd door klerikalen en hemeldragonders een franc-macon als kandidaat aanbevo len om de onfeilbare kerk en den godsdienst in de kamers te verdedi gen? De gansche klerikale wereld zal in opschudding komen wanneer men De Toekomst lezen zal. Met eene mom op 't aangezicht Met leugens in den mond Zoo kwamen ze onverwacht aan 't licht Gekropen uit den grond! Zij zegden: «Wij zijn allemaal, «Noch katholiek noch liberaal! Masquésl zei Pierlala sasa. Masquésl zei Pierlala. «Wij zijn voor 't algemeen belang «En voor het nut des lands. «Wij kennen geenen papendwang «Wij zijnIndépèndants! «Geef ons uw stem, mijn beste vriend, Wij zijn voorwaar zeer vrijgezind! Jezuiell zei Pierlala sasa Jezuïetzei Pierlala. En onze Peer die werd verwoed Bij 't hooren van die taal, Gij zijtsprak hij een valsch gebroed En ik ben liberaal! Gij zijt laquais van Monseigneur En dapper vliegt gij aan de deur Met klankl zei Pierlala sasa. Met klankl zei Pierlala. Wat hebt gij, sakker nondekeu! Voor Brussel ooit verricht? Wij zijn die maskerade beu Toont toch uw aangezicht! Ge zijt verdoemdeen papen clique Nog voor u stemmenahbernique! Hier uit\ zei Pierlala sasa. Hier uill zei Pierlala. Gij zijt Tartuffen en Crétins Die Woest naar goesting drift, En Brussel heeft van Callotins Zijn leven niet gewild. G'hebt in de Kamers nooit geen woord Gezegd lijk 't aan een man behoort! Calottel riep Pierlala sasa. Calottel riep Pierlala. Uw streken en uw valsche airs Uw leugens zijn gekend! Wij smijten ai die petits fréres Uit 't Belgisch parlement, En gansck die kliek Indépèndants Die springt ditmaal haar laatsten dans, Muziekl zei Pierlala sasa. Muziekl zei Pierlala. Wij stemmen voor de blauwe vlag Voor mannen van talent, En die in vollen lichten dag Door ieder zijn gekend! Voor mannen lijk Buis en JTanson Lijk Granx Fcron en Brialmont! Hoerrali! riep Pierlala sasa. Hoerrah! riep Pierlala. Rap. Sedert 7 jaar heeft het kabinet Beernaert 300 millioen fr. geleend voor het buitengewoon budjet. In 1884 was onze openbare Staats schuld 1 milliard 700 millioen en thans in 1892 beloopt de schuld 2 milliard IS millioen! M. Lepage zegde het Maandag met gegronde reden op eene meeting te St. Gillis: Beziet uwe contributie- briefjes en vergelijkt! Wat meer is, Beernaert doet door het buitengewoon budget het gewoon budget betalen, dus een tekort, van 940 millioen fr. op 8 jaar tijds, on danks al de millioenen van M.Graux. 't Is eene dieverij zonder weerga! De socialistische en progressistische volksstemming. Zondag laatst hebben deze twee politieke kringen briefjes uitgedeeld, waarin zij iede reen aansporen deel te nemen aan het refe- DE TOEKOM» Uil ll^Q iSLJm -

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 1