balloSrSqen Brusselsche Zegepraal. Een slechte dag,., voor de Klerikalen. Provincie Limburg. Provincie Luik. Provincie Luxemburg. Provincie Namen. Provincie Henegouwen. WINST en VERLILS. van Dinsdag aanstaande. Nu meer dan ooit zullen de Antwerpsche liberalen zich aan 't werk stellen om na de Constituante dien vuilen japboel te zuiveren. Mecheles». De klerikalen winnen met ongeveer 590 stemmen. Turnhout.De klerikalen gekozen met 946 stemmen tegen 278 aan den moedigen kamper Vander Gracht. Hasselt. De klerikalen gekozen. Tongeren. Geen strijd,klerikalen her kozen. fflacseyk. De klerikalen gekozen. Senateurs. Braconier, u. 4171 de Harlez, Dupont, u. 4157 Deponthières, Montefiore, u. 4203 de Potesta, Nagelmaekers,M4125 Ophoren, Poulet, u. 4133 V Zuylen Orban Volksvertegenwoordigers. Fléchet, u. 4160 Aigret, Frère-Orban 4185 Berleur, Halbart 4103 Bertrand, Hanssens, u. -4121 Bonjean, Jeanne, u. 4162 Bottin, Magis, u. 4126 Dejace, Neef, u. 4091 Doréye, Neujean, u. 4104 Francotte, VanHoegaerden,4079 Nagant, Van Marcke, 4080 Raikem, Warnant, u. 4188 Vandenberg, Socialisten 2286 2309 2264 2264 ,2261 2233 2239 2258 2247 2265 2259 2278 2300 2261 2233 2272 Demblon Donnay, Fraipont, Galère, Legrand, Lemaire, 331 221 216 212 215 240 214 Thirion, 207 De liberalen zegepralen met 1500 stemmen. Hoci. 1 Liberale Senateur en 1 Libe rale Volksvertegenwoordiger gekozen. Balloteering tusschen 1 Liberaal en 1 Kle rikaal voor de Kamers. Vervier». 1 Klerikale Senateur geko zen balloteering tusschen 2 Liberalenvoor de Kamers3 Liberale leden gekozen, ballo- teering tusschen 1 Klerikaal en 1 Liberaal. Waremme. 1 Liberale Senateur en 2 Klerikale Volksvertegenwoordigers gekozen zonder strijd. Arlou-Virton. Liberale senateur ge kozen. ArioiB. Liberale volksvertegenwoor diger gekozen. Virion. Klerikale volksvertegenwoor diger gekozen. Bastognc-Marctie.Klerikale senateur gekozen. Neufchatcau. Klerikalen gekozen. Namen. Klerikalen gekozen. Dinaut. Klerikalen gekozen. Phiilippeviile. Geen strijd: klerika len gekozen. Bergen. 3 Liberale Senateurs -en 4 liberale volksvertegenwoordigers gekozen. Balloteering voor de Kamers, tusschen 2, liberalen en 2 klerikalen. tliarleosl. 4 Liberale senateurs en 3. üitaaüe volksvertegenwoordigers gekozen. Balloteering voor de Kamers tusschen 5 liberalen en 2 klerikalen. At li. Klerikale senateur en 2 liberale volksvertegenwoordigers gekozen. Soignics. —Balloteering voor den senaat tusschen 1 liberaal en 1 klerikaal. De 3 liberale volksvertegenwoordigers zijn gekozen. Tlitain. 1 Liberale senateur en 3 libe rale volksvertegenwoordigers gekozen. Doornik. l Liberale senateur gekozen; balloteering tusschen 1 liberaal en 1 kleri kaal; voor de Kamers: balloteering tusschen 2 liberalen en 2 klerikalen. De liberalen winnen 20 stemmen in de Kamers namelijk: Brussel 15; Luik 2: Oos tende 2 en Thuin 1, en S3 in den Senaat: Brussel 8; Oostende 1, Luik 1; Zonningen 1, Verviers 1 en Charleroi i. De klerikalen winnen in de Kamers II stemmen: Eéne stem in Leuven, Gent, Hoei, Ath, Charleroy, Mechelen, St-Nikolaas, Has- selt en 3 te Antwerpen. Voor den Senaat ééce stem te Leuven, Antwerpen, Turnhout enDendermonde. Bergen. Balloteering voor de kamers, tusschen twee klerikalen en twee liberalen. Nijjv©!. Balloteering voor de kamers tusschen M. M. Henricot, lib. en Dumont klerikaal: Voor den senaat tusschen M. M. Brunard, liber., en Dumonceau, kier. Vervier». 'Voor den senaat balloteering tusschen twee liberalen en voor de kamers tusschen M. M. Gilon, liberaal en Loslever, klerik. Zonnige». Balloteering voor den se naat tusschen M. M. Etienne, lib. en Cornet kier. Doornik. Balloteering voor de Kamers tusschen M. M. Caroonnelle en Dereine, lib. en Hecq en Hoyois, kier. Voor den senaat tusschen M. M. Macau, lib. en Stiénon, kier. Charleroi.Balloteering voor de Ka mera tusschen M. M. Bertaux, Chaudron, Coppée, Deprez en Fagnart lib Noël en Missonné, kier. Wij mogen dus vast en zeker rekenen dat overal de liberalen zullen overwinnen. In dit geval zouden de liberalen voor de Kamers gewonnen hebben: §9 stemmen en de klerikalen lï Voor den §enaat winnen de liberalen 17 en de klerikalen -S zetels. De uitslag is dus zeer bevredigend en de •18 brusselsche knappe mauneu zullen voor zeker werk leveren aan het ministerie Beer- naert en Pontus. Zoo'n uitgelezene lijst is voldoende om het. gansche klerikale kraam te doen in duigen vallen. De groote boulevards,, de Groote Markt en de talrijke zijstraten werden Dinsdag avonds door eene zee menschen juichend ingenomen. De formidabele verplettering die de paljas sen van Woeste ondergingen de 3700 stem men meerderheid die de heeren Brialmont en Buis meer behaalden dan Henri en de franc- magon Van den Corput, bewijzen ten over vloede dat het klerikale kraam voor altijd te Brussel in duigen zal blijven liggen. Nooit, neen nooit, hadden de klerikalen zich aan zoon muilpeer durven verwachten, want eenige uren vóór de kiezing schreven de gemakpapiertjes van Woeste: dat ze be paald gingen zegepralen met eene groote meerderheid Ondanks al de gebeden voorschreven door de bisschoppen ondanks al het iatijngeprevel der hemeldragonders, ondanks al het gejank der kwezels is er alweer een verkeerd mira kel gebeurd en heeft de Almachtige God, die de ultramontanen zoo vurig aanbaden, de gebeden der bisschoppen verkeerd beant woord. Het zijn de vereenigde liberalen die aan hoord werden, want eene kolossale huis van 37 00 stemmen werd aan die klerikale pal jassen overhandigd! De afgevaardigden van Brussel treden in het parlement langs de groote deur, om de moordenaars der liberale partij, om Woeste en Cie met zijne twee derden der meerderheid te bevechten. De brusselsche deputatie heeft het gansche jezuiëtenplan deroccupatie verscheurd en het land uit de klauwen gered van eenige poes jenellen die ons voor altijd met eene nieuwe- kieswet onder hunne slavernij, wilden hou den Die zegepraal is groot, belangrijk en ge wichtig. Daarom was Brussel gisteren avond in feest, daarom klonk het overal: Vive Janson Beernaert est un Jésuite Vive Janson Beernaert est un Cochon! Het liedje is wel niet zeer gemanierd maar in zulke gelegenheid gebruikt het zpgevie- ïende volk uitdrukkingen die dagelijks in den Paterjood voorkomen. Ben katholiek drukte zich Donder dag in de volgende bewoordingen, uit: De dag van 14' Juni kon voor ons niet slechter wezen. Wij. hoopten te winnen in Brussel. Wij hadden de hoofdstad kost wat kost noodig om in de Kamers over de 2/3 te beschikken en het occupatie stelsel van Beernaert en De Smet de Naeyer door te drijven. Om hier te zegepralen hebben wij meer dan een millioen verteerd en al den gouvër- nementeelen invloed in de weeg schaal geworpen Dinsdag morgen meenden wij ge lukt te zijn in onze kieswerkinor* Luik. Smeets,

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 2