Programma der 2 Concerts MENGELINGEN. X., op zijtle beurt, sloeg dan zijnen maat stok in splinters op den knikker van A. De priesters die hoorden wat er omging en die welen dat zulks daar geen zeldzaam feit is en meer gebeurt, hieven het gezang aan en zoo kwam er een gedwongen einde aan het muilperen deelen en het slokhaver geven. Beide kampioenen bekeken elkander gestadig met een paar oogen als gloeiende kolen en wanneer het zingen en orgelen uit was, dan dreigde A. maar eenvoudig weg, X. over de leuning in de kerk te gooien. Bet was een heel stichtend too- neellje. Wat zijn die keersesnuilers, flam beeuwlekkers en paternosterknauwers toch een defiig, ordentelijk en kruisbraaf volkje. Of er hier over gezwansd wordt. De kerkuilen alleen kijken alsof ze azijn gedronken hadden. welke zullen plaats hebben op de Groote Markt, (in geval van slecht weder in de Halle) den Zondag 14 Oogst, om 6 1/2 u. 's avonds en den Maandag 15 Oogst, om 11 ure 's vóórmiddags, door het muziek van het le regiment gidsen, (militaire muziek van den Koning): Concert van Zondag, 14 Oogst 1892. Concert van Maandag15 Oogst. (Medegedeeld). BURGERSTAND van den 5" tot den 12° Oogst 1892. Geboorten: Mannelijk geslacht, 7; Vrouwelijk id., 8. Huwelijken Declercq, Arthur, klakkenmaker, en Bu- seyne, Sophia, naaister. Dezitter, Alois, schoenmaker, en Andries, Maria, kantwerk ster. Segers, Petrus, da;jlooner, en Van- denbergheLeontin a, kant werkster.- Wo 1 ters Gustaaf, daglooner, en Vandewynckel, Mar- gareta, zonder beroep.Decender, Hendrik, daglooner, en Vandenbroucke, Octavia, dag loonster.Jolyt, Camiel, steenkapper, en Lecleite, Justina, zonder beroep. Rams- kindt,Julius, daglooner, en Sohier,Mathilda, kantwerkster.Devos, Alphons, daglooner, en Maertens, Felicia, kantwerkster. Sterfgevallen Vanbeylen, Florencia, 43 jaren, zonder beroep, ongehuwd, Cartonstraat.Depuydt, Urbania, 12 jaren, Rijselstraat.Debollan- der, Hendrik, 7 jaren, St-Christoffelstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 4; vrouwelijk id., 4. o— N. B. Het bureel van den Burgerstand zal Maandag, 15" Oogst, van 9 tot 10 's mor gens open zijn voor de aangiften van geboor ten en overlijdens. Be Thee St. Ghislain is de beste en de oudste zuiverste drank die het bloed reinigt. De doos fr. 1-25. De pillen met de tliee fr. 1-50. o— EAÜ D'ANVERS. Voir annonce 6e page. Waart gij niet bedroefd toen uwe dochter geschaakt werd? Niet al te zeer Waarom vervolgdet gij haar dan zoo hard nekkig gedurende verscheidene dagen Ik was bevreesd dat zij berouw krijgen en wederkeeren zou. Jantje: Wat moeten de Indianen toch geluk kig wezen, wanneer zij jong zijn Vader: Waarom Jant]e: Wel, omdat hunne moeder niet zien kan of hunne handen vuil zijn, ja of neen Vrijgevig.(In eene estaminet). Garcon, ik heb een half franksken laten vallen. Indien gij het vindt breng het mij dan weder, vindt gij het niet dan moogt gij het voor u houden. Keukenmeiden in de 203 eeuw Me vrouw. Het is bedroevend dat gij altijd het laatste woord wilt hebben Meid. Maar, hoe moet ik het aan boord leggen om u te leeren dat gij mij geene bevelen behoeft te geven Zonderling toeval. ('s Nachts op straat). A. Uw geld of uw leven B. Ik meende u juist hetzelfde te vragen! Een student, eenige zoon van eenen rijken gierigaard, had schulden gemaakt en de vader weigerde die te betalen. Neen, antwoordde de vader, ik betaal geene herbergschuldcn. Ehwel, gij zijt een ondankbare, want ware ik er niet, gij zoudt nooit de eer en het geluk gehad hebben vader te zijn. Wat goed hart. Een man komt te huis en zegt dat hij twee kaarten heeft gehad voor het groot concert dat dien avond plaats had.Hebt gij soms geen goesting Jeannetteke om er heen te gaan, het moet ons niets kosten Ik weet het nog niet, is het voor een goed werk Ja, zegt de man, het is voor de armen. Als het alzoo is dan ga ik mede, als er kwestie is een goed werk te doen dan ben ik er altijd bij. Een goede knecht. Mijnheer X... zegt tegen zijnen knecht, eens te gaan zien of er geene brieven in de brievenbus steken. Oh, mijnheer, ik ben reeds geweest zien en er waren enkel twee briefkaarten, wat er op staat is de moeite niet weerd te lezen. In een engelsch dagblad komt de volgende zonderlinge advertentie voor TE KOOP een aap, eene kat en een papegaai. Zich te ver voegen bij S. Davinds, L. Str... nrI7. Op het punt staande te trouwen heeft hij die dieren niet meer noodig. Wat is een kns Wat een kind krijgt, soms meer dan hem lief is, wat een jongeling steelt, en wat een oud man koopt. Een onderscheid.Zij: Hij was smoorlijk verliefd op haar. Twee jaar lang zond hij haar bijna eiken dag kostbare bloemen en geschenken. Hij: Kreeg hij haar eindelijk Zij: Neen, hij verdiende haar. Hij. Och mijn engel, waarom weent" ge zoo Heb ik u dan beleedigd door u ten huwe lijk te vragen Zij (weenend). O neen, lieve, dat is 't niet. Ik ween van blijdschapmoeder zegde altijd: Liza, zei ze, ge zijt zoo 'n dom schaap, dat er nooit 'nen ezel zal komen die op u verliefd zal worden! En., en... nu is er toch een geko men. Wijf. Jan, staat op, het huis brandt Jan. God zij geloofd! dan zullen wij toch eindelijk wat warmte krijgen Kleine Jaak komt weenend bij zijne moeder geloopen; hij heeft eene ferme rammeling opge daan van een speelgenoot. Voor eenigen troost zegt moederGij moet hem het maar dubbel weergeven. De kleine droogt zijne tranen af, toen een vriend van vader binnen komt en moeder twee flinke kussen geeft. Jaakske, Jaakske, roept de moeder, sta mij bij. Doch Jaak antwoordt eenvoudigGij moet hem het maar dubbel weergeven, moeder 1 Op een trouwdag. Vader. Toen ge gingt vrijen Jan, raadde ik u om uwe oogen altijd wijd open te houden. Zoon. En hoe nu dan, vader? Vader. Nu ge getrouwd zijt, raad ik u, houd ze steeds half dicht. In 't uiterste geval. A. Hebt ge 'nen sigaar voor mij B. 't Spijt mij; ik heb mijn koker niet bij mij. A. Nu, dan zal 'k er maar een van de mijne rooken 1 Slagvaardig. Knecht. Mevrouw, 'k heb van dezen nacht gedroomd dat ik van men heer'n kistje sigaren en van u'n napoleon kreeg. Mevrouw. Wel zoo. Maar ge weet wel, droomen is bedrog en beduidt altijd 't omge keerde Knecht. O, dan r.al ik van menheer den napoleon en van u het kistje sigaren krijgen. Praclische indeeling. A. Drinkt gij altijd wijn Wij kunnen ons dien luxe niet veroorlooven,wij drinken t'huis slechts wijn met water. B. Dat is te zeggen; laatst heb ik u toch met een goed glas wijn aangetroffen. A. Ja dat is zoo; mijn vrouw drinkt 't wa ter en ik den wijn. Wat is het onderscheid tusschen een planeet en een menu De eerste is een hemellichaam, het laatste een eet-plan. Op eene dorpschool vraagt een leerling, de zoon van een der nolabelen, aan den onderwijzer wat menu beteekent en hoe men aan dat woord gekomen is. De leeraar kucht, fronst zijn wenkbrauwen en zegt heel wijselijk: vroeger, hm! had men geen menu's en dan, hm, vroegen de dischgénooteri na elk gerecht (want toen at men veel en lang) wat eten we nu, wat eet me nu en zoo kwam het woord menu in de wereld...! 1. Ouverture de I'opéra: Guillaume Tell. Rossini 2. Scènes piltorcsques [suite d'orelieslre], Massenet 3. L'invitalion a la Valse. Weber 4. Fanlaisie Espugnolo Gevaerl 3. Dunses Hongroiscs [suite d'orchestre]. Brahms 0. Ouverture fie Maximilien Robespierre. Lilolf a] Patrouille Turque. Michaillis ''is] Marche Turque. Mozart 8. Duo Goncerlant, pour grandes flutes, Döppler exérnlé nar MM. Vamlekerkovê et Gazon. 9. Rhapsodic Hongroise n° 3. Lilz 1. Ouverture de I'opéra Freyschulz. Weber 2. Marche funèbro d'une Marionette. Gounod 3. Lc Carnaval Romain. Berlioz 4. Der Traum, Valse. Millöcker o. Ouverture de I'opéra Tannbaiiser. A. Wagner 6. La Fleurance, Polka pour petite flute, Mayeur exéculée par M. Gazon. 7. Espana. Chabrier Zuu, dat gij mijne setiuiuen niet wilt beta len, schreef hij aan zijnen vader.

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 3