JAARLIJKSCHE MARKTPRIJZEN BERICHT. V erkoopingszaal Hondstraat 29,Ypercn. Zondag 4 September 811 fr. pr. te verspelen, Groot Volksbal. Maandag 5 September, Donderdag 8 September, donker als in een oven en de straat heeft gansch het uitzicht van eenen moordkuil. Wij roepen de aandacht onzer bestuur ders op deze nalatigheid. BÜRGERSTAND van den 19" tot den 26n Oogst 1892. Geboorten: Mannelijk geslacht, 2; Vrouwelijk id., 4. Huwelijken: Paquot, Gustaaf, Officier van het admini- stratie-bataillon, en Gruwez, Sidonia, zonder beroep. Sterfgevallen Ducorney, Sylvia, 52 jaren, zonder beroep, ongehuwd, Elverdinghestraat. Vandenboo- gaerde, Benedictus, 54 jaren, Koopman, echtgenoot, van Julia, Dieuset, Sint-Jacobs- straat. Goethals, Josephus, 06 jaren, dag- looner, echtgenoot van Julia Macocq, Goude Könijnstraat. Joos, Emiel, 33 jaren, kos ter, echtgenoot van Félicia Harteel, Sint-Ni- colaasstraat. Clémens, Catharina, 56 ja ren, zonder beroep, ongehuwd, Bollingstraat. Vanhoet, Engel, 68 jaren, zonder beroep, ongehuwd, Meenenstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 6; vrouwelijk id.3. Veertig Snikgezinnca vergiftigd door bedorven vleesch. Men schijft ons uit Moorszeele bij Meerien; Dins dag liep het gerucht in onze gemeente dat de cholera was losgebroken; gelukkiglijk was het zoo erg niet, doch de feiten waren niettemin ernstig genoeg om den inwoners angst en schrik in te boezemen. In den nacht van maandag tot dinsdag gevoel den een veertigtal huisgezinnen zich onpasselijk, kolieken in de bdïk, kortom de teekens die het verschrijnen dercholerine'aanduiden. De dokter werd onmiddellijk ontboden cn die stelde vast, dat de lijders inderdaad in gevaar verkeerden.Na eene'lange ondervraging beken den de zieken dat zij in den dag kalfvleesch had den geëten, bij de beenhouwers van het dorp aangekocht. Welhaast verkreeg de dokter zekerheid. De zieken waren vergiftig door het bedorven vleesch dat hun goedkoop werd afgeleverd. De burge meester werd verwiligd die kennis van de za ken aan 't parket gaf. Het parket van Kortrijk is dus alhier afgestapt vergezeld van een wets dokter en een veearts. Ee.i zorgvuldig onder zoek heeft niets doen ontdekken. Niet het minste stuk van het dood kalf door de beenhouwers D... en S... bij een pachter van het omliggende ge kocht, was nog te vinden. Donderdag is de genaamde Herman, 42 jaar oud, vader van huisgezin overleden. Ook M. Prosper Amey bezweek in den nacht. Donderdag rond den avond overleed ook nog de genaamde Calmain, 45 jaar oud, vader van 8 kinderen. De gelaatstrekken van den ongeluki- ge zijn door do pijnen gansch verwrongen. Eene groole opschudding heerscht in de ge meente. Nadere bijzonderheden. Ziehier hoe de vergiftiging in het groot eigenlijk plaats had: Een landbouwer had twee zieke kalveren en verkocht ze aan een anderen landbouwer die thans op de vlucht is. Deze slachtte de beesten, verkocht er de helft van aan liet publiek en de andere helft aan een beenhouwer, die er op zijne beurt zijne klanten meè bediende. De beenhouwer wist niet dat het vleesch van zieke beesten voortkwam, want hij be taalde er den vollen prijs voor en at er zelf van met zijne familie. Tot hiertoe bezweken er reeds zes perso nen in de ijselijkste pijnen: Herman, oud 42 jaren, gehuwd en vader van twee kleine kin deren Amey, vader en zoontwee vrouwen Vliesche en vrouw Dejoncker. Al de andere slachtoffers liggen te bed en bevinden zich iu doodsgevaar. Het Schepen-collegie dezer gemeente is klerikaal, doch de meerderheid van den raad liberaal. Deze meerderheid, welke dus niet in den smaak valt van de geestelijkheid, wilde reeds verleden jaar overgaan tot de benoeming van een keurder voor het vleesch. Er was maar één gediplomeerde kandidaat eudaar hij juist totde liberale opinie behoor de verzette den klerikalen zich tegen zijne be noeming'. Het Gouvernement sloot zich aan bij de jappers en Moorszeele bleef zonder keurder. Verschrikkelijke verantwoordelijkheid o De Thee St. Ghislain is de beste en de oudste zuiverste drank die het bloed reinigt. De doos fr. 1-25. De pillen met de thee fr. 1-50. o— EAU D'ANVERS. Voir annonce 6s page. Leeraar, (aan de middelbare school voor meisjes): «Op onze laatste les, dames, zeide ik, dat de hersenen van den man grooter zijn dan die van de vrouw. Tot weike conclusie moet dat leiden?» Jonge dame:Dat wat de hersenen betreft, men niet letten moet op de kwantiteit maar op Beleefd. Op de Fransche grens. De tolbeambte eenen koffer doorzoekende: Ziehier een fonkelnieuw keurslijf. Neen, mijnheer, ik heb het reeds twee maal aangehad. Dat is niet waar... het is niet vuil! Vriend Haas, als ik u zie dan stel ik mij eene gansche jacht voor. Zoo! en waarom? Haas heet-ge, in de Jagerstraat woont-ge en een hond zijt-ge. De ouderdom der damen. Eene vrouw hoort niet graag den rechter vragen: Hoe oud zijt gij,» Gewoonlijk doen zij or eemge jaren af en de rechters in het algemeen laten die leugen voorbijgaan met een glimlachje. In Duitschland nochtans is men strenger en eene vrouw van 30 jaar uie verklaard had er maar 26 te tellen wordt vervolgd voor valschen eed. Dat is weinig galant! IJPEREN 27 Oogst 20 Oogst Tarwe Rogge Haver Erweten Boontjes Aardap. Beter Eiers,2ö 1,800 2,600 1,200 000 000 o,000! 12,041 19 00 14-23 14 00 00-00 00-00 5 00 5 >0-00 2-20 4,700 1.400 1,200 000 000 4,000 10,520 18-73 14-57 16-00 00-00 00-00 5-00 290-00 2-00 Voor dat gij uwen aankoop doet van Meubelen en alle slach van Huisraad, gaat eerst zien naar de Daar zult gij al uw gerief vinden aan goedkoope prijzen, onmogelijke concurentie. Bestuurders, LOUIS DUPONT CP. Vrijen Sugaag. STAD YPEREW. GEHUCHT POTYZE om 5 ure namiddag, LUISTERLÏJ&E TRABOLLING, gegeven door de twee maatschappijen De Ware Vrienden en de Vrije Vloerbolders ZONDER MEDEHULP van STADSBESTUUR in de bolbanen der herbergen: De Nieuwe Potyze en De Linde, t* pr.: 20 fi2" pr.10 li. -o" pe»; 14 fr. 4° pr.: 12 fr. 5° pr.: 10 fr. 6® pr.: 8 fr. Voor d'algemeene voorwaarden men zie de plakbrieven. Om 7 ure 's avonds, opstijging van den luclifba! LE FORMIDABLE, om 9 ure, om 10 ure 's morgens, SUlOTEB.TJiE STAMPEN, 15 franken prijzen. Om 4 ure, HHBOLLiKC voor manspersonen. 40 franken piijzen, le prijs: 10 fr. 2° prijs: 12 fr. 5® prijs: 8 fr. 43 prijs: 4 fr. In dezelfde bolbaan van 's Zondags cn zelfde voorwaarden. De inleg is bepaald op 20 c. per man. -- Inschrijving in De Nieuwe Po tyze, bekorting en prijsdeeling in De Linde. Om 6 ure, Boiling voor Ti'onvrea door de ladder 20 franken prijzen, I prijs: 5 fr. 2e prijs: 4 fr. 3" prijs: 3 fr. 4' prijs: fr. 2 50. - o" prijs: 2 fr. 6e pr.: fr. 1-50.7" pr.: fr. 1-258e pr.: 75 c. Inschrijving en prijdeeling in de herberg de Vlaamsc/ie Leeuw. Om 8 ure, FAKKELTOCHT gevolgd van een PRACHTIG VIIIRVVERK Begraving vaa Let Hcspcbccu. do ksYalitoitv GRANEN enz. verkochtte kwantiteit middenprijs p. i00kilo. verkoclitle kwantiteit middenprijs p. 100 kilo. KERMIS

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 3