1000 MENGELINGEN. Eene onverschilligheid. STADSNIEUWS. Kr 351. 31e Jaar. Zondag, 18n September 1892. Zondagsblad der Stad en het Arrondissement YPEREN. POPËR1NGIIE. Men schrijft in: te Yperen, Dixmucleslraat, 18,en op al de postbureelen. Alle aftichen bij den drukker van dit blad gedrukt, worden onvergeld in hetzelve geplaatst tot den dag der verkooping. Men wordt verzocht alle hoegenaamde artikels uiterlijk tegen Vrijdag namiddag, vrachtvrij en onderteekend toe te zenden. Voor de aankondigingen buiten West-Vlaanderen, zich te wenden te Brussel bij l'Agenae 7/aws,32,Magdeleinestr., of te Parijs, 8, Beursplaats. ABONNEMENTSPRIJS VOOROP BETAALBAAR: 2-5© fr. jaar» voor de stad; 3 fp.voov Belgse. Buitenlandsche verzendingen, 't port daarboven. Aankondigingen: 10 centiemen den regel. Reklamen: 23 id. id. id. Rechterlijke eerherstellingen 1 frank id. id. Akkoord per maand of per jaar. Toekomende week verschijnt de 6e en 7° aflevering: Inhoud der 6e |fi. 115. Chaarle wacht. 116. Bijkan zoo groot als vader. 117. Een haas die een boer vangt! 118. Sander die buist. 119. De klakkaars. 120. - Twee zelfsmoorden. 121. Jan'shuis brandt. 122. Het rook naar brand, 123. M. Laberdute. 124. Het besteek van den meester. 125. Achttien lij gen. 126. Een omnibus. 128. Eene pint goed bier. 129. Eene cocotte. 130. Echantillons bellen. 131. De commissiën van vader. Inhoud der 7e afl. 132. Het drinkgeld. 133. Het geparfumeerd bal. 134. Dë tanden der kiekens. 135. De poperinghsche plezier-huizen. 136. Een goed oogenblik om zich te scheeren 137. De koekenbak. 138. Prinsbensdag. 139. Dearkevan Noë, 140. En bij komt en hij gaat. 441. Het huwelijk der weduwe. 142. Een wolf. 143.' De zedigheid van een beggijntje. 144. Eerlijk deelen. 145. Hij was verdoold. 146. Luiaars van Meesters. 147. De commissiën voor Madame. 148. Pier-Ivo deed als voor eigen. 149. Water en Wijn. 150. Een kind dat krijscht, 151. Échantillon voorhuwelijk. 152. Het Hoogbe dat brandt. 153. Hij had het maar gehoord. Yperen, 17" Sept. 1892. Men zou kunnen denken dat a. dat sper- telen en krinkelen der keersesnuilers om De Toekomst uit de huizen te verbannen en te vervangen door in den Heer gekon fijte papierkens, de oogen geopend heeft der liberale leiders en hoofdmannen en dezen doet inzien wat een doelmatig pro pagandamiddel hun door zulk vrijzinnig blad aangeboden wordl. Zij moeten voe len,zou men kunnen zeggen, dat een week blad, dal wekelijks en onverpoosd de kle rikale paljassen ontmaskert en de volks bedriegers aan den schandaal spijkert, het eenige is dat opwegen kan tegen de poli tieke sermoenen, de lage middelen, de eerlooze lasteringen van eene strijdzuch tige geestelijkheid. Welnu dat is hier het geval niet. Onze kopstukken willen maar om den drommel niet begrijpen dat er vlaamsche liberale propaganda hoeft ge maakt le worden om eene door en door vlaamsche bevolking afs ue onze onder u'e vrijzinnige banier geschaard te houden. Zij zien niet of willen niet zien dat zij heelemaal het vertrouwen verliezen van ons volk met het tegen alle rede en recht te willen aanspreken en onderrichten in eene taal, waarvan minstens 9/10 (om nog breed te zijnl geene iota verstaan. O! lang reeds wisten wij dat onze kopstuk ken veel houden van op hun duizend ge- makskens in het hoekje van den haard, heel den politieken strijd le beredderen, maar dat zij zich niet eens de moeile wil len getroosten,de lezers van de Toekomst aan te raden, dat zij zonder dat het hun een rooden duit kosten moei, niet eens een handje willen bijsteken om ons propa gandawerk mei een enkel woordje van aanbeveling te steunen. De pijpekoppen begrijpen wel, hoeveel kwaad de Toekomst aan hunne partij be rokkent, waarom zouden onze hoofdman nen,die immer minstens zooveel doorzicht aan den dag legden, niet verslaan, hoeveel onschatbare diensten ons volksblad aan de vrijzinnige partij bewijst Allo! liberalen, eene goede beweging! eens ferm de handen uit de mouwen om aan de verspreiding van ons reeds veel gelezen blad volop mede te werken, om ons in alle huizen te doen binnendringen en gij zult wellicht ondervinden, welk uitmuntend liberaal werk gij met ons ver richten zult. Daarvoor vragen wij u noch geld, noch veel moeile, enkel een weinig goeden v*il. Werkt met ons mede en de palernosterknouwers, de pilaarkrabbers, de klokluiders, de kwezels en wijwater- slikkers zullen uwe macht gevoelen en dan te lachen staan als honden met mos taard aan de tanden. Algemcene prijskamp vau het Middelbaar Ouderwijs van 1" graad. In den prijskamp van natuurlijke wetenschappen der leerlingen van de oe aangenomene wetenschappen, de leer ling IIOORELBEKE, Theophiel, van bet Gemeente-Collegie van Yperen, waarvan wij in ons laatste nummer zijn sukces mprWo'W'M holihenin do wiskunde, komt den 6" accessiet te behalen met 73 punten op 100, en den 10" in rang op 158 mededingers. Wij herhalen aan den jong bekroonden onze vurigste gelukwenscbingen. BURGERSTAND van den 9n tot den 16n September 1892. Geboorten: Mannelijk geslacht, 4; Vrouwelijk id., 3. Huwelijken: Vanuxem, Julius, meubelmaker, en Celina Duhameeuw, strijkster. Sterfgevallen Ryckcwaert, Virginia, 66jaren, zonderberoep weduwe van Carolus, Gombeer, Boterstraat. Gommers, Maria, 63 jaren, kantwerkster, on gehuwd, Meenenstraat, Degryse. Fredericus, 715 jaren, landbouwer, echtgenoot van Rosalia Goethals, St J2cobs-buiten. Vanlatum, Rena- tus, ontvanger der rechtstreeksche belastingen, 4(5 j.echtg.van Romania Goethals, Rijke klaren- straat. Joos, Honoratus, koster, 72 jaren, ongehuwd, St. Jacobsstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 5; vrouwelijk id., 1. De Philharmonie van Poperinghe, uitgenoodigd door den Cercle Liégeois, van Charleroi, om deel te nenem aan het Weldadigheids-Concert, ingericht den 4" September laatst door deze Maatschappij, heeft zich verhaast deze uitnoodiging te beantwoorden, en de Gazette de Charle roi waardeert als volgt de uitvoering van ons muziekaal genootschap 5 CENTIEMEN HET NUMMER. DE TOEKOMST 121. Ob/ di« cfcudenten.

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 1