1000 MENGELINGEN. Algemeen Stemrecht. De Oud-Pompiers STADSNIEUWS. Kr 352. 31e Jaar* Zondag, 25n September 1892. Zondagsblad der Stad en bet Arrondissement YPOIEA. Men schrijft in: te Yperen, Dïxmudeslraat18,en op al de postbureelen. Alle affichen bij den drukker van dit blad gedrukt, worden onvergeld in hetzelve geplaatst tot den dag der verkooping. Men wordt verzocht alle hoegenaamde artikels uiterlijk tegen Vrijdag namiddag, vrachtvrij en onderteekend toe te zenden. Voor de aankondigingen buiten West-Vlaanderen, zich te wenden te Brussel bij l'Agence 77aTO.s,ö2,Magdeleinesti\, of te Parijs, 8, Beursplaats. ABONNEMENTSPRIJS VOOROP BETAALBAAR: 2-5© fr. 'sjaari voor de stad; 3 fr.voor België. Buitenlandsche verzendingen, 't port daarboven. Aankondigingen: Reklamen: Rechterlijke eerherstellingen 1 frank 10 centiemen den rc 25 id. id. jilt id. Akkoord per maand of per jaar. Toekomende weck verschijnt de 8° afle vering. Ziehier den inhoud: 154. De brillen marchand. 155. Een schildwacht. 156. Hij ging naar huis. 157. Een ezel te Rijsel. 158. Op het bal. 159. Hij had zijn porte-monnaie vergeten. 160. Biefstuk op alle uur. 161. Hij had nog eene uur tijd. 162. Bedevaart naar Lourdes. 163. 5 franks slagen. 164. Ge moest het maar gelaten hein. 165. Een wandelingschen naar den vijver. 166. Op een velocipede. 167. Benauwd voor denbrand. ioa. Tusschen peerd en ezel. 170. Hij keek door 't sleutelgat. 171. Eenige uitsteekberden. 172. De hazenstrooper. 173. Twee buitenlabeurders. Tot nutoe werden er vier voorstel len ingediend om het vermolmde ar tikel 47 der grondwet te vervangen: Dat des heeren de Smet de ISaeyer met de bewoning tot grondslag slechts diegenen zouden het kiesrecht verwerven, welke den ouderdom van 25 jaren bereikt hebben; Dat der h. h. Janson, Féron, Hou- zeau, Thiriar, lVaroc.qué,'(ooppée ten voordeele van het onmiddellijk alge meen stemrecht met uitsluiting der onvaardigen; ouderdom, woonplaats, bepaalde of tijdelijke omvaardigheicl door eene afzonderlijke wet te bepa len. Datdes heeren^. Noihomb tengun- ste van het zuiver algemeen stem recht; ouderdom 25 jaren, drie jaren aanhoudend verblijf in dezelfde ge meente. Dat der heeren Victor Fris, Delbe- ke, Melot,Liyy en Meeus dat nagenoeg met dit des heeren de Smet de Naeyer overeenkomt. Ongetwijfeld zullen er, voor de al- gemeene bespreking nopens het art. 47 aanvangt, nog nieuwe voorstellen neergelegd worden waaronder waar schijnlijk verscheidene chineezerijen. Wij verwachten de discussie met gerust gemoed en hebben voile be trouwen inde flinke liberale minder heid om alle clericale kuiperijen te verijdelen en duchtig in de bres te springen tot verovering van het zui ver algemeen kiesrecht. Zijn kleine voorbehouding'onnoodig, dan dienen die slechts door eene een voudige wet, welke ten allen tijde kan afgeschaft worden, bepaald te worden. Wij weten nu bij ondervinding hoovapl tijd en moeite h<4 kost orn_tot de herziening der constitutie over te gaan. Men steile zich dus niet tevre den met half werkte verrichten. Yperen, 24" Sept. 1892. TE DUNKERQUE. Donderdag 1.1., heeft de Maatschappij der Oud-Pompiers zich naar Dunkerque begeven, om de vleiende uitnoodiging te beantwoorden, die men haar gedaan had, aldaar het nationale feest te gaan opluis teren. Om G ure en halfs morgens vergader den de leden in het lokaal Café dwCom- merce, en rond 7 ure begaven zij zich aan de statie ten getalle van 140. Onnoodig te zeggen dat, ofschoon het te midden der week was, zich veel volk op hunnen door tocht bevond, als het ware om hen een goed tot wederziens! en veel vermaak te wenschen. Rond tien ure stoomde de trein de sta tie van Dunkerque binnen en onze Oud- Pompiers waren niet weinig gevleid het muziek dezer stad daar te vinden, dat hunne aankomst begroette met de vader- landsche akkoorden der Bra'wiconne. Een ander muziek was met denzelfden trein te Dunkerque aangekomen: La Fan fare du Club des Vinyl, van Rijsel. Eenige welkomgroeten werden van weers kanten gewisseld, en men schikte zich m stoet om de stad door te trekken. Het muziek van Dunkerque ging voor op, gevolgd van de Oud-Pompiers en van den Club des Vinyl. Op geheel den door tocht speelden deze drie muzieken beurte lings de schoonste pas-redoublés en eene ontelbare menigte vergezelde hen naar het stadhuis. Daar gekomen, werden de Oud Pom piers de eerste in de ontvangst-zaal geleid, waar Ge fieur Mefcr, bijgestaan van eea zijner adjunkten, hunne aankomst afwach ten. Toen allen rond de zaal geschaard ston den en er eene volledige stille heerschte, drukte de Meier de hand van den heer Voorzitter der Oud-Pompiers en verwel komde de maatschappij in de volgende woorden. Mijnheeren, ik ben waarlijk gelukkig u te mogen welkom wenschen in deze stad. Sedert lang reeds was het muziek der Pompiers te Dunkerque zeer gunstig gekend, want het is de eerste maal niet dat gij ons met uw bezoek vereert. Thans maakt gij eene onafhankelijke Maatschappij uil; sedert uwe herinrich- ling, die nog maar van een jaar daglee- kent, hebt gij onophoudelijk gewrocht onder het kundig bestuur van uwen muziekmeester, en de Maatschappij der Oud-Pompiers is eene keurbende ge- worden, die zich eenen roem maken zal door haren aanhoudenden vooruit- gang en wier faam u in onze stad is voorafgegaan. Ik drink dus op uw wel- komen en op de gezondheid van uwen achtbaren Voorzitter. De eerewijn werd der Maatschappij aangeboden, de heer Meier overhandigde den heer Voorzitter een prachtig vergulde herinneringmedaillie en nadien verliet men het stadhuis om zich tc begeven DE 5 CENTIEMEN HET NUMMER 168. De baklfopon do lcaTOodi O O

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 1