Uitslag der Prijskampen. zoo lief dat dc eetlust Oen aanschouwer op het enkel zicht zou bevangen hebben. Kortom, alles was zoo wél verzorgd en gerangschikt dat wij niet kunnen nalaten de leden der Commissie en bijzonderlijk den heer Voorzitter (V. Van IVinsen en zijnen Geheimschrijver, den heer Eug. Feulemans, onze beste geiukwenschen toe te sturen, en de hoop uit te drukken dat de Hofbouwmaatschappij van Yperen steeds bij de Overheden van den Slaat, Provincie en Stad al den onderstand zal vinden dien zij ruimschoots verdient. Dc Jury was samengesteld uit de vol gende hoeren: Voorzitter: M. V. Belral, Voorzitter der Ilofbouwm. van Armentiers; GeheimschrijverM. V. Bouckenoo- ghe, der Koninklijke Hovingen van Kevv, (Engeland); Leden: de heeren: Ferd. Parent, hofbouwkundige te Haubourdin, (Frank.) Jaak Dubuisson, Voorzitter der Maat schappij Moes- en fruitteelt te Rous- selare Meersseman, leeraar van landbouw kunde te Thourout Desiderius Tileca, afgevaardigde der Landbouwmaalschappij van Kemmel. fierste a fiCe.ef.ing Sieraadplanten. I0 Prijskamp: De schoonste en belangrijk ste verzameling Sieraadplanten uit de warme en gematigde serre; ten minste 50 soorten. 1° prijs: Verg. eerm. en premie van 25 fr. Gelein-SpotbeenhovenierYperen 2° verg. eerm., Van Hellepulte, hove nier, Rousselaere. 3° zilv. eerm., Vanderplancke, hove nier, Meenen. 23 Prijskamp De schoonste verzameling Sieraadplanten uit de koude serre; ten min ste 50 soorten. 1° prijs: Niet toegekend. 2' .i zilv. eerm., Vander plancke, hove nier, Meenen. 3° Prijskamp De schoonste verzameling Serre-planten met gekleurde of gevlekte bla deren; ten minste 20 soorten. le prijs: verg. eerm.. Martin Appelshove nier bij den heer Vandenberghe, brouwer, Yperen. 2° zilv. eerm., (gr. m.) L. Daeninck, hovenier bij den heer E. Dusillion, rechter, Yperen. 3e zilv. eerm., Gelein-Spolbeen. 4" Prijskamp De schoonste verzameling Palmen; ten minste 15 planten. 1° prijs: verg. eerm., Martin Appels. 23 zilv. eerm., Gelein-Spotbeen. 5e Prijskamp De schoonste verzameling Varens uit de koude en warme serre. 1' prijs: verg. eerm., Martin Appels. 2e zilv. eerm., Gelein-Spotbeen. 6° Prijskamp De schoonste verzameling Begonia rex; ten minste 30 variëteiten. lc prijs: verg.eerm ..Gelein-Spotbeen, hove nier, Yperen. zilv, eerm,, L. Daeninck 7® Prijskamp De schoonste verzameling Coleus. 1° prijs: zilv. eerm., Henri Cram, hovenier b:j den heer B°" Surmont de Vols- berghe. 2e bronzen eerm., Gelein-Spotbeen. 9' Prijskamp Het schoonste lot Phor- mium's ten minste 4 variëteiten. 1" prijs: verg. eerm., Henri Cram. 29 zilv. eerm., Vander plancke. 10" Prijskamp: Het schoonste koppel Lau- rierboomsn. 1' prijs: ziiv. eerm., Henri Cram. 13' Prijskamp: De schoonste verzameling Sieraadplanten (kamerplanten); ten minste 15 soorten. 1° prijs: verg. eerm., Vanderplancke 2' zilv. eerm., L. Daeninck. 3" bronzen eerm., Gelein-Spotbeen. 14' Prijskamp: Voor de plant, merkweer- dig door zijne goede tee t. Eenige prijs: zilv. eerm.,N. Van Winsen hoofd-hovenier bij den heer ridder de Stuers, Zillebeke. Tweede a/deeling. BloeScudc planten 3ei pol ïekweckt. 15° Prijskamp: De schoonste verzameling bloeiende planten uit de serre ten m. 50 s. 1" prijs: verg eerm. en premie van 25 fr. L. Daeninck. 2° verg. eerm., Vander plancke. 39 zilv. eerm., Gelein-Spotbeen. 18' Prijskamp: De schoonste verzameling Knol-Begonia's (enkele en dubbele). 1" prijs: verg. eerm., Henri Cram. 2' zilv. eerm., Gelein-Spotbeen. 2<io Prijskamp: De schoonste verzameling Pelargonium zonale (Geranium); ten m.50 pl. 1° prijs: zilv. eerin,, L. Daeninck. 2" bronzen eerm., Henri Cram. Prij'sHaïhp: De schoonste verzameling Anjelieren. 1° prijs: zilv. eerm., LDaeninck. 27" Prijskamp: De sHioons'e verzameling- Reine Margueriten; ten minste 50 planten. le prijs: zilv. eemr., Th. Herreman, hove nier graanverkooper, Yperen. 28: Prijskamp: De schoonste verzameling Dahlia's in potten gekweekt. 1" prijs: Niet toegekend. 23 zilv. eerm., Gelein-Spotbeen. 29° Prijskamp: De schoonste verzameling Chrysanthemen. 1° prijs: zilv. eerm. met gelukvenschingen van den Jury. L. Daeninck. 30' Prijskamp:De schoonst bloeiende plant Eenige prijs: zilv. eerm., L. Daeninck. Derde af deeling. Afgesneden bioeitaeis. 31° Prijskamp: De schoonste verz imeling afgesnelen bloemen met de juiste benaming; ten minste 100 variëteiten. le prijs: Niet toegekend. 2° zilv. eerm., Gelein-Spotbeen. 32' Prijskamp: De schoonste verzameling Dahlia's met dubbele bloemen; ten m. 50 bl. le prijs: zilv. eerm., Honoré Mazure, ho venier bij den heer Bon Gaston de Vinck, Hooghe-Zillebeke. 2' bronzen eerm., Petrus Donehe, ho venier, Yperen (Potyze). 33' Prijskamp: De schoonste verzameling Dahlia's met enkele bloemen; ten m. 50 bl. I9 prijs: zilv. eerm., Honoré Mazure. 2° bronz. eerm., AugDelanglez, ho venier, Tonrcoing (Frankrijk). 37e Prijskamp: De 2 schoonste garven in natuurlijke bloemen. 1° prijs: zilv. eerm., Martin Appels 38' Prijskamp: Dc schoonste Tafelversie ring in afgesneden bloemen. lc prijs.- verg. eerm Gelein-Spolbeen. 39° prijskamp: De schoonste boeketten in levende bloemen. 1" prijs. verg. eerm., Gelein-Spolbeen. 41° Prijskamp: De schoonste Rouwkroon in levende bloemen en bladeren. 1° prijs: verg. eerm., Vander plancke. Vierde af deeling. Fruit. 42° Prijskamp: Voor de beste keus van 50 perensoorten. 1° prijs: verg. eerm. en premie van 15 fr. L. Desmedl, Rousselaere. 2e verg. eerm., Ch. Casier. hovenier, Rumbeke. 43° Prijskamp: De schoonste en beste Boom gaardperen, in 12 verscheidenheden. le prijs: verg. eerm., Leonardus Vandaele, Rousselaere, 44° Prijskamp: De schoonste en beste ver zameling Tafelperen, 25 verscheidenheden. 1° prijs: verg. eerm., Honoré Mazure. 29 zilveren eerm., Gust. Werbrouck, Rousselaere. 45° Prijskamp Voor de beste keus van appels, in 40 verscheidenheden. 1° prijs: verg. eerm en premie van 15 fr. Jac. Moerman, Rousselaere. 2° verg, eerm., Gclein-Spo'been. 47e Prijskamp: De schoonste en beste ver zameling Tafelappels, 20 verscheidenheden. 1° prijs: verg. eerm met gelukwenscbingen der Jury, Ch. Casier, Rumbeke. 50° Prijskamp: De schoonste verzameling druiven onder glas gekweekt. 1" prijs: verg. eerm., Ed. Froidurelief hebber, Yperen. 2° zilv. eerm., Uu.sc. werbrouck. 51° Prijskamp: De schoonste verzameling druiven in de volle lucht geteelt. 1° prijs: zilv. eerm., loon Deelercqliefheb ber, Rousselaere. 2° bronzen eerm., Honoré Mazure. 52" Prijskamp: Voor de schoonste druiven tros. Eenige prijs: zilv. éermHonoré Mazure. 55e Prijskamp: Voor de schoonste dessert versiering in fruit. 1" prijs: ziiv. eerm., Ed. Froidure. 56° Prijskamp: De schoonste verzameling ft'uitboomen in pot gekweekt en met vruch ten be'aden. P prijs: Niet toegekend. 23 zilv. eerm., Ed. Froidure. 57" Prijskamp: Voor de schoonste verza meling jonge fruitboomen uit de kwekerij. 1° prijs: zilv. eerm., Aug. Bailleul, boom- kweeker, Yperen. Vijfde af deeling. Groensels. 593 Prijskamp: (tusschen groenseliers). Voor dt. schoonste verzameling groensels van allerlei soort. I5 prijs: verg. eerm. en premie van 25 fr. Th. Herreman, Yperen. 2° verg. eerm., Arishde Iluybrechl groenselier, Mouveaux (Frankrijk). 60" Prijskamp (tusschen liefhebbers en hoveniers van liefhebbers). Voor de schoonste verzameling groensels van allerlei soort, 1" prijs: verg, eerm. en premie van 10 fr., Henri Cram. 2" verg. eerm., N. Van Winsen. 61° Pri jskamp: De schoonste en volledigste verzameling kooien. 1° prijs: zilv. eerm., Henri Cram os

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 2