Woorden in den wind. Van alles wat* Nieuwe Spoorwegramp komen zeggen dat de onderhandelingen opgeschorst zijn geweest. Al wat wij gezegd hebben in onze voorgaande nummers is dus gegrond de koophandelskring heeft al gedaan wal mogelijk is om eene grootere en betere statie te bekomen, de vertegenwoordigers van liet ariondissement zijn aan hunnen plicht te kort gebleven.Daar is de kwestie. In de voorlaatste zitting van den Ge meenteraad heeft de raadsheer Biebuyck doen gelooven dat men in ons slachthuis vleesch goedkeurde en stempelde, dat door vreemde veeartsen als schadelijk voor bet verbruik was verklaard geweest. Deze beschuldiging was ernstig, ja, veel ernstiger misschien dan de achtbare raadsheer het gedacht had, want de Be stuurder van hel slachthuis bewees op eene onbetwistbare wijze, in eenen brief dien hij naar het Stadsbestuur zond, dat al wat in het slachthuis gebeurde, op eene zeer regelmatige wijze geschiedde. M. Biebuyck, die te laat overwoog wat bij zoo lichtzinnig gezegd had, heeft in de laatste zitting zich willen verschoonen en doen gelooven dat de woorden die men hem toeschreef niet juist waren en dat de dagbladen, in bet verslag dat zij van de zitting gegeven hadden, eene andere be- teekenis aan zijne verklaring hadden gegeven. Hij zegde dal hij slechts de aan dacht van het schepencollegie had willen roepen op liet verkoopen van alle vleesch dat in Yperen moest verbruikt worden. Nu, de man was in de klem, hij wilde zich verschoonen en hij vond geen ander middel dan de dagbladen, en vooral liet Progrès, van leugentaal te beschuldigen. Schepen Colaert, dienstdoende burge meester, die de voorlaatste en de laatste zittingen had voorgezeten, bestatigde dat de verslagen van bet Progrès, van het Journal d' Ypres, en den lext van het proces-verbaal der zitting, opgesteld door M. Berghman, volstrekt overeenkwamen met hetgene M. Biebuyck in de voorlaat ste zitting gezegd had, en dat hij zelf die woorden op dezelfde wijze verstaan had. Dit was genoeg te zeggen dal M. Bie buyck zijn bladje wilde keeren en al het hatelijke zijner beschuldiging op den hals zijner tegenelrevers wilde leggen. 't Is gewoonlijk alzoo dat men handelt, als men onbezonnen genoeg is geweest om verdenkingen op eenen eerlijken be ambte tc doen wegen. IJet verwondert ons dat een mensch gelijk M. Biebuyck, die schijnt niemand te willen in den weg loopen, er behagen in vinde over zaken le spreken die hij niet bewijzen kan en de verantwoordelijk- lieid zijner daden niet dragen durft. Hij wele nochtans wel dat het niet genoeg is iemand te beschuldigen, al ware het slechts van onachtzaamheid, want die beschuldiging kan erge gevolgen hebben, die VI. Biebuyck, met al zijne welspre- kenheid niet zou kunnen afkeeren. Wat er van zij, niet wetende hoe zich uit den slag le trekken waarin hij zich gewaagd had, begon M. Biebuyck te spreken over allerhande veeziekten, en congressen van veeartsen en hij besloot met te zeggen dat men premiën zou moe ten toeslaan aan dezen die hel schoonste vleesch slachtten. Dit alles is goed en wel, maar zal M. Biebuyck locli eindelijk beseffen dat hij ons een keer te meer het recht geeft aan de rechtzinnigheid der katholieke beschul digers le twijfelen Weihoe! in plaats van de veeartsen te noemen die het vleesch hadden afgekeurd dal in het slachthuis van Yperen goedge keurd en gestempeld werd, in plaats van de feilen te bepalen en de bewijzen zijner beschuldiging te geven, neemt M. Bie buyck zijnen toevlucht lol bel ellendigste middel dat kan gebruikt worden, hij zegt dal de gazetten gelogen hebben en hij denkt niet dat er zwart op wit geschreven staat die al zijne verschooningen in dui gen doet vallen. De brief van den bestuurder van het slachthuis, waarvan M. Colaert lezing gaf in deze zitting, was verpletterend voor M. Biebuyck en hij spartelde daar gelijk een duivel in een wijwatervat. 't Is wel hel geval te zeggen dat al de woordenkramerij van sommige raadshee- ren maar een kinderspel is waarvan zij de gewichtigheid niet vermoeden en dat al hunne beschuldigingen slechts woorden in den wind zijn. BURGERSTAND van den 7n tot den 1 ïn October 1892. Geboorten: Mannelijk geslacht, 5; Vrouwelijk id., 3. Huwelijken: Callewaert, Bruno, latiensplijter, en Lamoot, Sofia, zonder beroep. Arlin, Edmondus, daglooner, en Lermyte, Emerentia, kantwerk ster. Desmedt, Isidorus, koopman, en Ver- hoye. Prudentia, zonder beroep. Sterfgevallen Verfaillie, Karolus, 58 jaren, koopman, on gehuwd, Elverdinghestraat: Allein, Irma, 25 jaren, dienstmeid,ongehuwd, Rijselstraat. Simoens, Ludovicus, 57 jaren, dakwerker, echtgenoot van Maria Hof, Meenenstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 2; vrouwelijk id., 2. Indien het weder het toe laat, zai morgen Zondag, 16 October, tussohen 2 en 5 ure, open hof zijn in de lusthoven van tl.lerd. Mergheljnek. TC SCHAARBEEK. Koopvtarculrciu outriggcld.Zeven wagons verbrijzeld. Groote vertra ging in den dienst. Woensdag morgen, rond 5 1/2 ure, is een koopwarentrein, meestalbestaande uit ledige wagons, met groot geweld ontriggeld tus- schen Schaarbek en Brussel. De nieuwe spoorwegramp had plaats aan de kabien FBlock NTo 1op eenige meters afstand van de gasfabriek. De spoorbaan vertakt zich aldaar in vier lijnen: eene naar de Zu:d- en de tweede naar de Noordstatie, de derde naar de statie van Luxemburg en de vierde naar de gasfabriek- De ontriggeling had plaats op de linie naar het Zuiden, Men oordeele over de belemmering welke er uit voortsproot voor de treinen op°de an dere spoorbanen. De oorzaak van de ontriggeling is de vol gende: De veiligheidsketting van een der laatste wagons is gebroken en een der stuk ken heelt zich rond den excentriek gezwierd. Hieraan vastgehecht zijnde, werd deze wagon natuurlijk uit het spoor geslingerd een zestal wagons meêrukkend. Verbrijzeld. De schok moet zeer hevig geweest zijn want al deze wagons lagen in stukken en brokken langs weerzijden van de spoorbaan Zij vormden nog slechts twee hoopen spaanders, verwrongen ijzer, gebroken wie len en van elkander gerukte schakels van kettingen. De locomotief werd echter Diet beschadigd, omdat, zooals wij reeds zegden, het de ach terste en middeuste wagons waren.die meest van den schok hadden te lijden. ValMciic ges'iseSsCcn. Personen uit ilvoordeh, die na de ontrig geling uit Brussel waren terug gekeerd, ver telden dat de machinist werd gekwetsten de stoker gedood. Een beamte uit de statie van Schaarbeek verzekerde echter, dat dit nieuws totaal valsch is. dat do stoker en machinist zelfs geen het minste letsel be kwamen. Hopen wij dat, deze beambte waarheid sprak Vci'trajinj in den diciiüt. Men kan.zich geene gedachte vormen van de vertraging welke er in den spoorweg dienst door deze ontriggeling ontstond, Al de treinen uit Brussel naar Antwerpen kwamen 2 uren na den bepaalden tijd ter bestemming. Hetzelfde is waar voor de treinen van Antwerpen naar Brussel. Reizigers voor Vilvoorden, staplen onder weg van den trein en gingen te voet naar deze gemeente. Die, welke bleven zitten, stonden elk oogenblik stil, en bereikten de statie van Vilvoorden slechts nadat zij 2 u. in den trein hadden gezeten. Van Brussel naar Vilvoorden op 2 uren, per trein, dat mag waarlijk fin-de-siècle worden genoemd.

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 2