Liberale Vereeniging. Bekwaamheidskiezers. Ministerie van Oorlog. Van alles wal. granenenzaden (Itiivenboonen, LIBERALE MENGELINGEN. Bericht. bij Henri HOFLACK, Bier in flessehèn van eerste soort. onzer tegenstrevers worden in 't bespotte lijke beantwoord en daarvoor hoeven onze abonnentenmaar een oogslag te werpen op de vijfde bladzijde onzer gazette. Sommige menschen houden er aan door cene illustratie lot het nageslacht over te gaan ende opsteller van 't Journal d'Ypres heeft ons bedreigd met ondergang en dood, omdat wij ons niet met zijn nie tig persoontje bezig houden. Men kan nochtans niet altijd aan alles denken en indien hij er aan houdt dat hij geduld hebbe en zijne beurt afwachte. Ja, hij stelle zich gerust, wij zullen hem niet vergelen, maar op voorwaarde dat hij nie mand lichtzinnig meer verdenke, en indien hij inlichtingen noodig heeft of zich ver dedigen wil, dat hij zijne toevlucht neme tot de middelen die de wel op de drukpers ter zijner beschikking stelt, hij zal er ver der mede komen. Zondag 1 1. had er eene algemeene ver gadering plaats in het lokaal der liberale Vereeniging. Meer dan 67 kiezers waren er tegen woordig. Het geld immers de herinrichting der Vereeniging en de stemming van een nieuw reglement. De bespreking en de stemming van dit reglement zijn op aanvraag van verschei dene leden verdaagd geweest en eerlang zal onze liberale Vereeniging sterker dan ooit, filie middels iaspannon om de kalo- len te bevechten en de zen raars van ln Februari 1891 van het stadhuis te doen springen, niet met dynamietkardoe- zen, maar met wettige en behoorlijke stembriefjes. Gestolen goed verrijkt niet en gestolene plaatsen kan men niet behouden. Weldra zal het leger ingericht worden en dan zal het te velde trekken tegen de schaamte- looze omkoopers die eene regelmatige kiezing deden verbreken, dank zij de me deplichtigheid der bisschopsslaven van Provincie en Slaat, om zelf op hel stad huis te nestelen en onze stad Yperen in het verval te storten. Zondag, 13° November,' jaarlijkse!» feest, in hel Zilveren Hoofd, samenge steld uit Concert en Bal. MaatscEinppSj ter bcvoi'ftci'itig v;si» het onöi;rwi.is dooi' ;tmseisiawInVpei-eti. Zaterdag '12n November 1-892., voordracht met oxyhvdrisch licht, in de schouwburgzaal (Vandenpeereboomplaats), 'savoïids ten 8 uren. Onderwerp; Reis cloor Holland: door M? G. D Min- naert, leeraar aan de Staatsnormaalschool te Gent. Namens het bestuur, de Secretaris, Eug. Veclemans. P. S. Personen geen deel makende der maatschappij, betalen een inkomgeld van 1 fr Het Staatsblad van 4" November 1.1. kondigt de lijst aan der leerlingen die aan genomen zijn in de militaire school, sectie voet- en peerdevolk. Wij hebben de voldoening den naam erin te vinden van Mijnheer Arthur Han Elslande, van Poperinghe, leerling van het tweede latijn in het Gemeente Kolle- gie van Yperen. Wij bieden hem onze hartelijke ge luk wenschen. BURGERSTAND van den 4n tot den lln Novemb. 1892. Geboorten: Mannelijk geslacht, 6; Vrouwelijk id., 5. Huwelijken: Dupont, Ludovicus, koopman, en Berten, Maria, kantwerkster. Sterfgevallen Demey, Zenobia, 23jaren, naaister, onge huwd, Meenenstraat. Douchy, Clementia, 82 jaren, zonder beroep, ongehuwd, Beesten markt. Yanhoutte, Lucia, 76 jaren, zon der beroep, ongehuwd, Oude Houtmarkt straat.Maertens. Isabella, 63 jaren, kant werkster, ongehuwd, Wenninckstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 0; vrouwelijk id., 1. DRAMA IN EENE DIERENGAARDE Een leeuwentemmer vreeselijk geioond. Lier, 7 November 1892. Op onze foor, staat de Fransch-Russische dierengaarde. Verscheidene dierentemmers zijn er werkzaam in onder anderM.Lardeux, die in stoutmoedigheid, voor Bidei niet wil wijkeD. Gisteren Zondag, ten 3 ure namiddag, had de eerste vertooning, in deze dierengaarde plaats. Een dierentemmer ging in de kooi bij twee prachtige Maroccaansche leeuwen. Eenderzelve scheen echter weinig geneigd tot gehoorzaamheid en liet een vreeselijk ge brul hooren. De dierentemmer legde zijne zweep op het woedend beest en daar het hem aanviel, stootte hij den wederspannigenlesuw van zich af met eene gaffel Deze dierentemmer vond het geraadzaam de kooi te verlaten en gelukte er dan ook in. M. I ^ardeux, dit ziende en niets raadple gende,dan zijnen moed, stapte koel bloedig en onverschrokken in de leeuwenkooi. De leeuw liet een verschrikkelijken schreeuw hooren, sprong op M. Lardeux toe en sloeg de vreeselijke nagels zijner klauwen in de polsen zijns meesters. Eene hardnekkige worsteling ving aan tusscben den onverschrokken dierentemmer en den koning der Afrikaansche woestijnen. De leeuw scheurde de hemdsmouwen van M. Lardeux aan stukken, ontrukte hem eene manchette en sloeg zijne nagels zoo diep in zijne polsen, dat lappen vie-sell er afhingen en het bloed overvloedig stroomde. M. Lardeux kermde van de pijn en kon eindelijk uit zijn gevaarlijken toestand gered worden. Na verzorging door dokter Laporte, werd de H. Lardeux weggeleid. Hij droeg zijnen arm in band. o Schrikkelijke ontploffing te Parijs. Per telegram. Eene dynamietkardoes is ontploft in het politiebureelder straat Beaux Enfantste Parijs. In het huis u'l 1 der Ave nue de F Opéra vond men een keteltje, dat naar het politiebureel werd gedragen, waar een brigadier bestatigde dat het eene dyna- mietbom was. Daar hij de ketel wilde ope nen, ontplofte deze. De zolderingen stortten in en zes personen werden doodelijk gekwetst. De slachtoffers, waaronder politieagenten, werden door de metaalscherven letterlijk gehakt. Een heer aan zijne meid. Hebt gij reeds aan de roode vischjes nieuw water in den bokaal gegeven? De meid. Wel neen, mijnheer! De heer. En waarom niet. De meid. Wel zij hebben het oude nog niet uitgedronken. Fransche les. Kijk eens Jetje, ge hebt geschreven cote en tete Wat hebt ge daar vergeten? Jefje: O ja, ik heb vergeten de wenkbrau wen er boven te zetten. Kunstlief hébher-. Al uwe zeegezichten zijn zoo kalm. Waarom schildert ge niet eens een storm? Schilder: Wij olieschilders kunnen geen storm op 't doek krijgen. Ik hebdikwijlsjeen storm geschetst, maar zoodra ik er de olieverf opbreng, bedaren de golven en wordt de zee als een eendenvijver. Albert. Mijn liefde heeft, even als deze ring, geen einde. Julia. En de mijne, even als deze ring, geen begin. —Boer. O, dokter, ik heb zoo'n razende hoofdpijn. Dokter. Zoo... zeker te veel gegeten? Boer. Neen, dokter. Dokter. Of te veel gedronken? Boer. Ook niet, dokter. Dokter. Hebt gij soms blootshoofd in de zon gewerkt of in den wind geloopen? BoerVolstrekt niet, dokter. Dokter. Nu, waar kan hetdan vanzijn? Boer. Maar misschien, dokter, heb ik zoo'n hoofdpijn, omdat mijn gebuur Jan me dezen morgen drijmaal met de mestvork op het hoofd heeft geslagen. ühnuntestraat, 35, Yperen, te bekomen: ALLE SLACII VAN voor duiven en allerlei pluimgedierte vooral van eerste kwaliteit; dit alles aan de genadigste prijzen. --i-'g i ff'j ii ill Hi li i iinuinuniinMi.MBMnMnB—na—wiimiiw-w

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 3