der B ekwaamheidskiezers Uitstapje. Vlaamsche Ster. Nog twee benoemingen Kalotetrekken au alles Wil I, en. de groote en machtige koloniën die Hol land bezit;de oorlogen melFrankrijk en Spanje; de vereeniging in 1815 en de scheiding in 1830 met hel belgisclie volk; de heldendaden der Hollandsche ko ningen aangewezen; het onderwijs te berde gebracht; de huishoudens en zeden,bijzonderlijk in 't noorden, der hol landsche boeren voorgesteld; kortom alles wat maar van Holland afhing. Hel ware onmogelijk hier eene beschrij ving van dit alles te geven; maar deze die er tegenwoordig waren, hebben beslaligd dal zij nogmaals zullen terugkeeren om zulke schoone, leerzame en aantrekkelijke voordrachten te hooren. Het is te hopen dat de leden, die op hunne beurt zullen optreden, ook zeer aangename voordrachten zullen geven die in den smaak vallen van het volk. Om te eindigen moeten wij zeggen dat de zaal goed vol was, nooit heeft er zoo veel volk geweest. Ook de heer Minnaert is menigmaal toegejuicht geweest. Wij, van onzentwege, willen ook niet nalaten den heer Conferencier geluk te wcnschen over zijne schoone vlaamsche taal, over hel genoegen dat hij aan het publiek ver schaft heeft en om de maatschappij nog tot eenen grooteren stap vooruitgebracht te hebben met de hoop meer en meer v<4d lo winnen lot spijt van nl de Careas- sonnaden vangansch de stad Yperen. het feest Zondag 1.1. vierden de liberale Be kwaamheidskiezers hun jaarlijksch feest in hun lokaal hel Zilveren Hoofd.. Een schoon concert, onder het bestuur van den heer Tasseel, werd den leden aangeboden. Het bestond uit een prachtig opeuingsluk voor symphonie,verscheidene schoone romancen, die ons de gelegenheid gaven het talent en de schoone slem te bewonderen der heeren Alph Delmotte, Art. Criem, de gebroeders Ordies en K. Deweerdt; alsook schoone muziekstukken voor violen, klarinetten en piano, waarin zich de heeren Walckers, Jolyl, Cailliez, Creton en Mej.Walckers onderscheidden. Wij bieden die heeren liefhebbers en mu zikanten onze beste gelukwensehen en onzen innigsten dank voor de aangename stonden die zij ons lieten doorbrengen. Na hel concert nam onmiddellijk liet bal plaats en het duurde niet lang of men zag de jonge paartjes huppelen, wemelen, draaien en springen, met eene levendig heid en eene bevalligheid die iedereen verrukten. Tusschen de twee deelen van het bal werd er eene tombola gedaan voor de dameu, en een dertigtal schoone prijzen werden onder haar verlot. Daarna hernam het dansfeest en men vermaakte zich tot rond één uur na mid dernacht. Talrijke ververschingeirwerden Ier be schikking der leden gesteld en iedereen at en dronk smakelijk zooveel het hem lustte. De commissie had al de noodige voor zorgen genomen om het feest goed te doen gelukken, en wij mogen zeggen dat zij ten volle haar doel bereikt heeft. Zij ontvange er onzen hartelijksten dank voor. Iels dat verdient aangemerkt te worden, is dat men in alle liberale feesten veel vermaak vindt dat nooit gestoord wordt door krakeel of ruzie, en dat de leden zich weten te gedragen zooals de welvoe- gelijkheid het vereischt. Nooit hoort men de minste klacht, iedereen is voldaan en welgemoed en de eenige wensch dien wij hooren uiten is weldra nog een zoo schoon feest te mogen bijwonen. Ter gelegenheid van Ste-Cecilia, zal het muziek der Oud-Pompiers, morgen Zon dag, 20 dezer, om 12 ure, een uitstapje doen in stud. Vergadering om 11 1/2 ure in het Café du Commerce. De tweede vertooning der Vlaamsche Ster, zal plaats hebben op morgen Zondag, 20" dezer, en zal bestaan uit de volgende stuk ken: Be Vissctïcs's van Blankenbeï-s'JC, Blijspel met zang in één bedrijf door Sleeckx. Het blinde Kind, Tooneelspel in één bedrijf door vrouw A. Slimbroeck-Depeuter. Beu baas uit den Hoodcn Ezel, Blijspel met zang in twee bedrijven door Willems. Voorwaar drij schoone stukken. Er zal nogeens geen volk te kort zijn. In de vergadering van den Gemeente raad van Zaterdag laatst, zijn de heeren Biebuyck en A. Mei'ghelynck benoemd, in vervanging van de heeren Kilsdonk en Cordonnier, als leden van de kommissie der stadsbibliotheek. Sinds onze godzalige pijpekoppen hun ne duurgekochte zetels op '1 -stadhuis be zitten mogen, dank de laakbare verraderij van een honderdtal lafhertige judassen, is de Blauwe Zaal, bij elke raadszitting, bezet met een vijftigtal klerikale schreeu wers en rumoermakers, die waarlijk tnee- nen dat geheel Yperen hen toebehoort. Telkenmale een lid der liberale minderheid onze gebenedijde leeuwkens wal bij de hooren trekt of eens eventjes op de god gewijde kneukels tikt begint die bende te huilebalken en lawijt te maken daL hooren en zien vergaan. Noch burgemeester noch schepenen zijn bij machte, die gemeene rakkers in toom le houden en de stilte op te leggen. Om 's burgemeesters vermaningen bekomme ren zij zich niet meer dan eenen pier om eene maaneklips. 't Is nu de overheid Zij heeft niet meer gezag dan Sl-Labers pulle muts op dezes legioen duizendpoolers. Ook weten wij uil goede bron dat onze burgervader zich deerlijk achter de hooren krabt, telkenmale hij eene zitting moet voorzitten, waar er veel van die congolanders tegenwoordig zijn. Met wien men le schepe is, moet men varen, heer burgemeester, en hij die zoekt vindt. MAATSCHAPPIJ Burgerwacht van lp er SCHÏETÏWG van Donderdag 17" November Froidure Eug. 20 25 25 25 25 Ligy Albert 25 20 25 25 25 Legon Emile 25 25 25 25 20 Boedt Léon 25 25 25 25 20 Vermeulen Henri 20 25 25 25 20 Justice Jean 20 20 25 20 25 Vantholl Henri 20 25 20 25 20 J 20 120 120 120 115 110 110 BURGERSTAND van den 11" tot den 18" Novemb. 1892. Geboorten: Mannelijk geslacht, 6; Vrouwelijk id., 5. Huwelijken: Mortier, Emilius, behanger, en Degroote Maria, zonder beroep. Sterfgevallen Potteeuw, Rosalia, 54 jaren, kloosterlinge, ongehuwd, Rijselstraat. Bondue, Virgi nia, 70 jaren, dagloonster, weduwe van Leopoldus, Vankemmel, Thouroutstraat. Lecomte, Clemencia, 77 jaren, zonder be roep, echtgenoote van Hermanus, Boddaert, Houtmarktstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 0; vrouwelijk id., 1 Schrikkelijke moord te Pvperinghe. Gansch de stad is in opschudding gebracht door eene wreede moord welke gepleegd werd op M. J. Vandromme. Ziehier eenige inlichtin gen: De boldergilde van H Zioijnland vierde haren feestdag, daar die Maatschappij over

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 3