Liberale Associatie. Nog een bewijs Tan rechtzinnigheid. STADSNIEUWS. IV 365. 3ïe Jaar, Zondag, 25n December 1892. Zondagsblad der Stad en het Arrondissement YPEREN. Aigemeene Vergadering Men schrijft in: te Yperen,Diasmudeslraat, tS.en op al de postbureelen. Alle afïi'chenbij den drukker van dit blad gedrukt, worden onvergeld in hetzelve geplaatst tot den dag der verkooping. Men wordt verzocht alle hoegenaamde artikels uiterlijk tegen Vrijdag namiddag,vrachtvrij en onderteekend toe te zenden. Voor de aankondigingen buiten West-Vlaanderen, zich te wenden te Brussel bij l'Agence Havas,52, Magdeleinestr., of te Parijs, 8, Beursplaats. ABONNEMENTSPRIJS VOOROP BETAALBAAR: 50 fi». 'sjaars voor de stad; 3 fr.voop Bclgac. Buitenlandsche verzendingen, 't port daarboven. 5 CENTIEMEN HET NUMMER. Aankondigingen Reklamen: 25 id. id. Rechterlijke eerherstellingen'1 frank id. Akkoord per maand of per jaar. ■10 centiemen den regel. id. id. STAD YPEREN. op Maandag 26 December '1892, om 7 ure stipt 's avonds in de groole zaal der Beurs. Bespreking en stemming van het nieuw reglement. Yperen, 24" December i8$2. In de openbare zitting van den Gemeen teraad van Zaterdag 1.1. beeft Burgemees ter Surmont getracht zich wit te wasschen van het verwijt dat hem door M. Brunfaut in eene vorige zitting gedaan werd, aan gaande de zaak Gryffon. Onze lezers herinneren zich nog dat de burgemeester, om zich te verschooncn, beweerd heeft dat hij den brief, waarin Gryffon uitleggingen over zijne wegzen ding vroeg, onbeantwoord liet omdat die brief beleedigend was, en dat, zegt hij, hij de gewoonte niet heeft op dergelijke brieven te antwoorden. Wij hebben dezen brief aan onze lezers medegedeeld en be wezen hoe rechtzinnig Surmont in zijne verdediging was. Nu, dat hij gewaar is dat hij den bal mis heeft geslagen, wil hij zijne voor gaande verklaring verontschuldigen en doen gelooven dat de brief dien hij be doelde, deze niet was dien Gryffon hem laatst geschreven heeft, maar wel deze van over jaar, waarin hij zijn ontslag van wachtmeester der pompiers gaf. Is dit niet het ellendigste uitvluchtsel dat men uitdenken kan en moet men niet onbeschaamd zijn boven alle permissie om hel te durven gebruiken. Weihoe een mensch wordt zonder recht en reden op de straat gezet en ge broodroofd en, wanneer hij de oorzaak dezer willekeurige daad vraagt op eene beleefde wijze, weigert men hem te ant woorden onder voorwendsel dat de vraag beleedigend is; en wanneer het publiek is overtuigd dat dit een schaamtelooze leugen is, wil men zich uil den slag trek ken door een anderen leugen. 't Is hetgene burgermes'Surmont ge daan heeft, en wij zullen het bewijzen: 't Was een leugen dien hij deed met te zeggen dal de brief van Gryffon belee digend was; onze lezers weten het, zij hebben er over kunnen oordeelen. Het is insgelijks een leugen dat de brief die het ontslag van Gryffon bevatte op eene on- kiesche wijze was opgesteld, dat onze lezers er over oordeelen, hier is hij in 't lange en in 't breede tl Aan den heer Kapitein Kommandant van het Pompierskorps der stad Yperen. Mijnheer de Kommandant, De ondergeteekenden, onder-officieren, Arthur Gryffon en Xhebben het verdriet u hun ontslag van het Pompierskorps aan te bieden: Het zijn de beslissingen van den 10 dezer maand die ons tot dit besluit dwingen, aan gezien het Stadsbestuur beweert niet het minste vertrouwen te hebben in onzen kader van onder-officieren. Onze loopbaan in het Pompierskorps,hij de dertig jaren dienst tellende, hebben wij de overtuiging nooit iets strafwaardigs ge daan te hebben. Aanvaard, Mijnheer de Kommandant,de uitdrukking onzer dienstwilligheid en van onzen oprechten eerbied. De Wachtmeester der Xc brigade, (G.) X De opper-wachtmeester der le brigade, (G.) Arthur Gryffon. Waar is nu de beleediging Is het niet klaar en duidelijk dat het uitvluchtsel van burgemeester Surmont een leugen is, onwaardig van eenen magistraat, onwaar dig van een hoogen Staatsbeambte, on waardig van eenen edelman En dan, hoe vindt gij de grap van te zeggen dat hij niet wil antwoorden op den tweeden brief omdat deze, die een jaar vroeger geschreven werd, beleedi gend is. Vraagt Gryffon een antwoord in den brief die zijn ontslag behelst In het geheel niet. Maar hij zou willen uitleg hebben over den brief dien schepen Colaert hem geschreven heeft en die zijne wegzending meldt. Ten ander,#, den eersten brief werd niet aan burgemeester Surmont, maar aan den Kapitein geschreven, en de tweede was integendeel tot den burgemeester gericht, Op welken moest de burgemeester ant woorden? Was het niet op den brief dien hij rechtstreeks van Gryffon ontvangen bad en waarin deze uitleggingen vroeg De eenvoudigste mensch van de wereld, de grootste sul, ja zelfs Zotte Kollen zou dit verstaan hebben en burgemeester Sur mont verstaat het niet. Nog meer: Men vindt in den gemeente raad mannen die, om burgemeester Sur mont uit den slag te trekken, zich nog dommer gebaren dan zij eigentlijk zijn en zich niet schamen te zeggen dal zij het ook zoo verstaan hebben. Begeremlje is een van die oolijke kerels. Wij hebben het gezeid en wij herhalen het: Al wat op het stadhuis gebeurd is komedie, niets anders dan komedie. De eene schijnt den anderen tegen te spreken, maar allen zijn het eens. De rolverdeeling is gedaan door den eenen of den anderen farceur, elk speelt die met min of meer behendigheid en men denkt alzoo den blinddoek voor onze oogen te spannen en niets te laten zien van al de konkelfoese- IIE

De Toekomst (1862-1894) | 1892 | | pagina 1