1000 MENGELINGEN. Nieuwe kostumen. STADSNIEUWS. Nr 368. &2e Jaar, Zondag, 15« Januari 1893. Zondagsblad der Stad en het Arrondissement YPEREA. ABONNEMENTSPRIJS VOOROP BETAALBAAR: 1-50 fr. '«jaar» voor de stad; 3 fr.voor België. Buitenlandsche verzendingen, 't port daarboven. 5 CENTIEMEN MET NUMMER. Aankondigingen: 10 centiemen den regel Reklamen: 25 id. id. id. Rechterlijke eerherstellingen'1 frank id. id. Akkoord per maand of per jaar. Men schrijft in: $e Yperen,Dixmudeslraat, t8.en op aide postbureelen. Alle affichenbij don drukker van dit blad gedrukt, worden önvergelin hetzelve geplaatst tot den dag der verkooping. Men wordt verzocht alle hoegenaamde artikels uiterlijk tegen Vrijdagnamiddag,vrachtvrij en onderteekend toe te zenden. Voor de aankondigingen buiten West-Vlaanderen, zich te wenden te Brussel bij l'Agence Havas-,32, Magdeleinestr., of te Parijs, 8, Beursplaats. lieden zijn verschenen de21cen228 afleveringen. Ziehier den inkoud der 2ie aflevering: 505. Adam en Eva. 506. Om alle dagen nieuwbakken te hebben. 507. Een geleenden leiwagen. 508. Een ezel van een barbier. 509. Een gevonden broek.' 510. Wijn van Petrus en Ci0. 511. Geen eeuwig spijt. 512. Voor 'nen anderen keer. 313. Zij zongen valschals katten. 514. Een pompier uit voorzorg. 515. Societsen en kalfshoofd 516. Zijne vrouw en wilde niet meer uitgaan. 517. oudste schepselen Gods. 518. Het kleinste van alle kwaad. 519. Zijn geliefde broeders! 520. - Vier ezels. 521. Droomen is bedrog. 522. Alle twee uren 'nen lepel. 523. Niet hooger dan baren mond. 524. Voltaire. 325. Het gemak van den telephoon. 526. Tante was myop 527. Blij- en treurspel. 528. Zij ging om raad. 529. Betrapt in den dienst. 530. Al dwazerikken. 531. Madame, de vogelen vrijen daar! 532. Prachtig maneschijn. 533. De kerke van Brielen was gesloten! 554. Een grijze baard. 535. Dwaling in de rekeningen. 556. Engelsch zout en leerzepoeder. 537. 'nen Nieuwen paraplu. 538. 't Was hetzelfde niet. 539. 'nen Stoel uit den Hemel. 540. Op zoek naar zoeter dan zeem. 541Vasten voor 2 fr. 542. Verkenvleesch en boerenbrood Yperen, 14" Januari 1893. De Nietweter van het Nieuwsblad kan hel over zijnen gebenedijden lever niet krijgen dat de Oud-Pompiers eerlang een nieuw kostuum zullen hebben. Ziehier hoe de oolijkaard het nieuws aan zijne goedzakkige lezers vertelt 't Is beslist: ze (de Oud-Pompiers) gaan in een nieuw pakje gesteken worden, en 't zal van zes tot acht duizend frank kosten. Alles is zelfs vastgesteld: van wat voor koleur (sic) het laken zal zijn,welke vorm het kostuumtje zal hebben, enz., enz. Een dingen en is maar meer te kort... Wat?... geld. v Als 't maar dat en is De Nietweter schijnt nogal wel inge licht te zijn over den prijs van het uniform; doch hij is het niet over helgene vastge steld is, zijne enz.enz. bewijzen het klaar. Welnu, opdat hij zijne lezers volledige mededeelingen zou kunnen geven zullen wij die leemten trachten aan te vullen en hem zeggen dat niet alleen het koleur van hel laken is vastgesteld, maar dat er daarenboven beslist is dat dit laken zal geleverd worden door 'Ypersche koop lieden, dat de kleêren zullen gemaakt worden door Ypersche kleermakers, dat de versieringen zullen besteld worden door Ypersche neeringdoeners, kortom, dat gansch het kostuum zal vervaardigd worden door YPERLINGEN, en dat de Commissie de schreeuwende onrechtvaar digheid niet zal begaan alles van Brussel te doen komen en doorBrusselaars te doen maken.Hierin ten minste zullen zij toonen dat zij de Yperlingen meer genegen zijn dan de Voorzitter der ^Blauwe Kousen, die zijne muziekanten in een brusselsch pak slak en geen cent door de Ypersche koop- of ambachtslieden liet winnen. Dit is één. Wat nu het geld betreft, Nietweter, wij verhaasten ons te zeggen dat er reeds ge noeg is en dat, indien men er nog meer behoefde, er weldra meer zou zijn. Daar om zouden de liberalen niet moeten gaan schooien in kerken en kloosters, gelijk bet meesttijds het geval is met de kaloten, daarom zouden zij zich niet moeten wen den tot zekere gefanatiseerde kwezels, onder voorwendsel van eene aalmoes te vragen om een goed werk le verrichten, dat zij niet noemen durven, en buiten de wete van den man geld af te bedelen, neen, zij behoeven slechts bij hunne par- tijgenooten te gaan en ronduit te verklaren dat elk zijne jonste geven om de Oud- Pompiers te verkleeden, en elk verhaast zich het zijne bij te brengen, de man zoo wel als de vrouw, en eene milde offrande te doen aan de heeren leden der Com missie. Ook zal niemand van hen de ver waandheid hebben te doen gelooven dat hij de muziekanten, met eigene penningen verkleed heeft, gelijk het hij de kaloten 't geval is, maar zij zullen niet aarzelen te laten weten wie de personen zijn die in dit geval hunne milddadigheid getoond hebben. Verstaat gij nu, Nietweter, welk ver schil er beslaat lussehen de verkleeding der liberale muziekanten en deze der lui- ters Begrijpt gij nu waarom iedereen zal tevreden zijn eenige winst of werk verkregen te hebben en waarom elk zich verhaast te teekenen. Alwie eenigzins liberaal bloed in zijne aderen voelt vloeien wil een handje toeste ken om in de kosten dezer verkleeding te voorzien. De liberale vrouwen hebben het voorbeeld gegeven met hunne jonst te toonen voor den aankoop van een vaandel, dat,dank zij de welwillende medewerking van twee edelmoedige damen, weldra zal gemaakt worden en zal prijken voor de oogen der Ypersche liberalen als een zegeteeken van liet liberaal muziek, dat de onverdraagzame kaloten zal doen barsten van spijt en afgunst. Meld dit nieuws nog aan uwe lezers, Nietweter, en alsdan zullen zij mogen zeggen dat zij waarlijk ingelicht zijn over hetgene er eerlang zal tot stand komen. Maar gij zult het niet doen, want gij hebt liever te liegen gelijk een tandentrekker en uwe lezers te misleiden dan hen de waarheid te laten kennen. Zoo doen het immers al de leugenaars.

De Toekomst (1862-1894) | 1893 | | pagina 1