Concert. Vlaamsche Ster. Yan alles wat. Een Speler, Schrik van Soldaten, toegejuicht, want zij wisten zich voor treffelijk van hunne taak te kwijten. De heer Emiel Deweerdt, met zijne kluchtliederen verwierf zooveel bijval dat er geen einde kwam aan het bravo en bisgcroep der toehoorders. Eene schitterende Fantazia voor Piston werd door den heer L. Tancré meesterlijk gespeeld, en deze liefhebber bewees klaar, dat hij snellen voortgang doet in de muziek kunst, ook werd hij warm toegejuicht. De heer Alf. Moreau speelde met veel kunde eene Fantazia voor Saxophone- Alto, en oogste insgelijks daverende toe juichingen in. Het afwisselend Aria voor Klarinet met begeleiding van Orkest, door den heer Balmaekers uitgevoerd, mag met recht als het boekeet van het feest aanschouwd worden. Iedereen heeft kunnen bestaligen dat de heer Balmaekers een volleerd kunstenaar is; overigens, hij is sedert lange jaren gunstig genoeg gekend als muziekant en muziekleeraar, om niet ver der over zijn talent uil te weiden. De heeren Walckers, die wij reeds zoo dikwijls met groote voldoening in ver schillende concerts gehoord hebben, zijn ons nogmaals komen vergasten op eenen Duo voor Vedel, dien zij overheerlijk ge speeld hebben. De heer Balmaekers nochtans had ons eene schoone verrassing bespaard met zijnen Pot-pourri populaire, die zoo danig in den smaak der toehoorders viel, dat er geen einde kwam aan de toejuichin gen die men hem toezwaaide. Kortom, het was een schoon en afwis selend concert, en wij bestatigen met ge noegen dat de heeren bestuurders der IVerkerslier voor niets achteruitdeinzen wanneer het er op aankomt hunne eere leden te voldoen. Na het concert had er een vrolijk dans feest plaats, dat tot in de kleine uurtjes duurde, en waar al de leden zich zoo wel vermaakten dat de uren voorbij snelden als de wind en iedereen verwonderd was dat de tijd van scheiden reeds gekomen was. Naar wij vernemen zal er den 13 dezer, een gemaskerd bal gegeven worden aan de heeren leden der Maatschappij, en wij twijfelen er niet aan of er zal niet min vermaak en broederlijkheid heerschen dan in de voorgaande feesten door de Wer kerslier gegeven. Wij kunnen niet nalaten om te eindi gen, den heer Voorzitter en de leden der inrichtings-commissie te bedanken voor den genoegelijken avond dien zij ons verschaften, en wij zeggen luidop, zonder vrees van tegenspraak dat deze Maat schappij door alle weldenkende burgers dient ondersteund te worden; want de personen die zich in de Werkerslier laten inschrijven, worden ruimschoots voor het bedrag hunner inschrijving ver goed. Nog eens, onze besle gelukwenschen aan de Commissie en onzen mnigsten dank Morgen Zondag, 12 Februari, van 's middags tot 1 ure, geeft het muziek der Oud-Pompiers een concert op de Halle, ten voordeele der slachtoffers der over- slroomingen van den Hoyoux. J\. B. Een plateel zal aan den in gang der zaal geplaatst worden en men zal binst het concert eene omhaling doen. De vierde vertooning van het tooneel- jaar 1892-1893 zal plaats hebben morgen Zondag, 12 Februari, met de medewer king van Mevr. Parys, van Brussel, Me- juffers Louisa Creus en IsaAmeel, en zal bestaan uit de volgende stukken: drama in 3 bedrijven, door P.-A. Matton en blijspel met zang in éen bedrijf,door Kints BURGERSTAND van den 3n tot den 10n Februari 1893. Geboorten: Mannelijk geslacht, 7; Vrouwelijk id., 4. Huwelijken: Desodt, Pieter, dienstknecht en Quartier, Komania, dienstmeid. Bostyn, Pieter, zwijnenslachter en Willeins, Leonia, dienst meid. Brouwers, Jules, drukker en Smets, Paulina, zonder beroep. Pyck, Jules, dienstknecht en Priem, Louisa, naai ster. D'Haeyer, Amand, schrijnwerker en Gryffon, Cezarina, kleermaakster. Sterfgevallen Soen, Juliaan, 13 jaren, zonder beroep, Meenenstraat. Iiabau, Evelina, 86 jaren, magazijndochter, ongehuwd, Arme'meisjes- straat. Caenen, Julienna, 9 jaren, zonder beroep, St. Niklaas-buitei). Ghysel, Bar bara, 76 jaren, zonder beroep, echtgenoote van Karei Lowagie, Weninckstraat. Dequeker, Karei, 45 jaren, fabriekant, echt genoot van Julienna Verfaille, Kalfvaart. Ghekiere, Jules, '23 jaren, brijkenbakker, ongehuwd, St. Jan-bij-Yperen. Obyn, Valentina, 20 jaren, kantwerkster, onge huwd, Cartonstraat. Swyngedouw, Bar bara, 52 jaren, kantwerkster, echtgenoote van Lodewyk Ommcslag, Meenenstraat. Gasteleyn, Maria, Cs jaren, kantwerkster, ongehuwd, Platteelstraat. Dehaene, Hen drik, 21 jaren, meubelmaker, echtgenoot van Maria Santy, Tegelstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 2; vrouwelijk id., 4. N. B. Maandag 13 en Dinsdag 14 Fe- bruari zullen de bureelen van het stadhuis gesloten zijn; alleenlijk het bureel van den burgerstand zal open zijn van 9 tot 11 ure voor de aangiften van geboorten en over- lijdens. Vrijstelling van den militairen dienst. Wij herinneren aan de milicia- nen van dit jaar de volgende wettelijke bepalingen Hebben reebt tot vrijstelling 1. Degene die de eenige wettelijke af stom meling is van een nog levenden persoon, ten ware hij behoorde tot eene familie welke in weistand verkeert 2. Degene die de onmisbare steun is: a) van zijnen vader en van zijne moeder of van een hunner; b) van zijnen grootvader en zijne grootmoeder of van een hunner, in geval de ouders dood zijnc) van een of verscheidene broeders of zusters die wees zijn; 3. De vader die weduwenaar is gebleven met een of verscheidene kinderen; 4. Degene wiens broeder eenen termijn van 8 jaren militairen dienst vervult of heeft vervuld. Zijn ontslagen van den werkzamen dienst in vredestijd De bedienaars van de eerediensten. Zijn insgelijks ontslagen, ten ware dat zij tot eene familie behoorden welke in wel stand verkeert 1. De leerlingen in godgeleerdheid in een der serainariën door den Staat erkend; 2. De gediplomeerde onderwijzers in werk zamen dienst in eene school onderworpen aan 't bestuur of aan het toezicht van den Staat 3. De leerlingen der normaalscholen van den Staat of aangenomen door het gouvernement- o In 1831 telde België 3.785,814 inwoners en in 1896 niet min dan 6,069,391. Indien men rekenschap houdt dat in 1869, Luxemburg en een gedeelte van Limburg werden afgestaan met 306.006 inwoners, dan mag men berekenen dat op 50 jaar tijd onze bevolking verdubbelde. In 1830 telde men 25,57 sterfgevallen per lOOOinwoners ;in 189ü beloopt dit slechts20,7 Dus dat we ook al langer leven. o ITeiitwonisicIISiig. Op Zat rdag 25 Maart aanstaande, zal te Gent, in de Feestzaal, van Eyckplaats, eene interna tionale tentoonstelling worden geopend van Brood-, Koek-, Pastei- en Suikerbakkerij, van Chocolade fabrikatie en van alle bijhoo- rendeindustrieën. Deze tentoonstellingwordt ingericht onder bescherming van een aantal Brood- en Pasteibakkers uit de stad en uit den vreemde. Na het sluiten der tentoonstelling, waar van de duur op tien dagen is bepaald, zullen al de tentoongestelde voortbrengselen aan de noodlijdenden worden uitgedeeld en het bedrag der inkomgelden zal aan liefda dige werken wor.;eu besteed. De tentoongestelde, niet verkochte pro ducten zullen geeoe douanerechten betalen en eene vermindering genieten van 50 op. den vervoerprijs langs Staatsspoorwegen. «s?

De Toekomst (1862-1894) | 1893 | | pagina 3