MENGELINGEN. M A lil &T PRIJZEN deed daaromtrent nasporingen van belang. Bij het laatste weeden der ziekte te New- York waren het allen personen die aan het vleesch werken, zooals slachters, beenhou wers, huidevetters, enz., waar veel vliegen woekeren die aangetast werden. Eens dat dergelijke feiten ontdekt zijn zocht men ook niet lang naar de middels om ze te gen te werken, 't Is met dit doel dat weldra eene samenkomst van geleerden "zal plaats hebben in New-York. o Uefde verdriet. Een zeventienja rig meisje van St-Gilles, met name Yvonne D...,was sederteenigen tijd in betrekking met een kaporaal der regimentschool van Atli. Het schijnt echter dat deze er genoeg van had, want onlangs verwittigde hij het meisje, dat alle betrekkingen tusschen hem en haar moesten afgebroken worden. Sedert dan was Yvonne ten prooi, aan eene diepe zwaarmoedigheid. Zondag nacht, omtrent 3 ure, verliet zij heimelijk deouderlijkt, woning en richtte zich naar de vaart van Ch arieroi. Tegenover de kazerne der kanonniers gekomen, sprong zij- in het water. Eenige late voorbijgangers hadden echter het toon eel gezien, en met be hulp van soldaten der wacht, konden zijnde drenkelinge uit de vaart halen. De eerste zor gen werden haar toegediend in de kazerne, en m.en bracht haar vervolgens naar het ver- bandhuis van den Oever. De arme wanho pige had nog de brieven van den ontrouwen kaporaal in haar bezit. ftiaBiacSffJk drama ta Gent. Een dokter die zijne vrouw doodschiet ea zich daarna poogt te zelf'moorden Esra hïoedig huiselijk drama heeft Maandag geheel! cfe stad in opschudding gebracht. D'okter Jacquemains, wonende in de Sa- vaamatraat, heeft zijne vrouw doodgeschoten ens zich zelf daarna eenen kogel in het hoofd gejaagd- De vrouw was op den slag dood; doch de dokter'leeft nog. Er blijft echter zeer weinig hoop over hem te redden. Het huisgezin van dokter Jacquemains was niet gelukkig. Man en vrouw leefden in one enigheid.. Herhaalde malen waren zij op het punt van elkander te scheiden. Nog verledene week, verliet Mm'Jacque mains haren man, die haar echter zondag te rug bij zich haalde. Verleden Maandagmiddagkwam de dokter t'kuis. Hij gaf bevel aan de meid het noen maal boven te brengen. De' meid' was nog'niet terug beneden, toen zij de deur der kamer in 't slot hoorde draaien. Onmiddelijk daarna weerklonken vier vuurschoten De politie werd verwittigd en deze deed dc deur openbreken.. De vrouw lag dood. Twee kogels hadden haar het hoofd, doorboord. Dokter Jacquemains had zijn wapen tegen zich zelvén gekeerd. Een kogel vloog, door zijne hersens, in zijn hoofd, Het lijk der vrouw werd naar het gasthuis overgebracht- Het parket was spoedig ter plaats. Heelde gebuurte staat uiten het ijselijk drama wordt zeer druk besproken. Dokter Jacquemains was slechts sedert vijfjaren getrouwd. Zijne echtgenoote heette Emilie Van Hoecke. —o Ecm trouwlustig vrouwtje, In Min nesota woont eene vrouw, die in het bezit is van haar 24" man. Zestien maal is zij ge scheiden de zeven andere echtgenooten van dit oude potstuk zijn hun natuurlijken dood gestorven. -o Eene braid van 9 maanden. Om dezen tijd van het jaarworden in Britschindiö de meeste huwelijken gesloten. Het is bekend dat de' Hindoes geen voorstaanders van het celibaat zijn, en dat ze liun kinderen zoo vroeg mogelijk laten trouwen, uit vrees, dat ze anders ongetrouwd zullen sterven. Zoo werden te Bombay voor eenige dagen in een Hindoefamillie 7 gelukkige paartjes door den echtelijken band vereenigd, waarvan de oud ste bruidegom 15 jaar, de jongste 17 maan den telde, terwijl de jongste bruid den res pectabelen leeftijd van 9 maanden had be reikt. Het huwelijk dezer beiden werd vol trokken, terwijl bruid en bruidegom op moe ders schoot zaten. o Be EiSPel toren tc Chicago. De groote toren, die nu op de tentoonstelling te Chicago gebouwd wordt, zal niet veel over eenkomst, hebben met dien te Parijs, behal ve dat hij geheel van staal zal gemaakt wor den. Hij zal eene hoogte van 560 voet hebben hetgeen ongeveer een derde minder is dan de Eiffeltoren. Er rondom heen, van boven naar beneden, zal een spiraal spoortreintje loopen ongeveer eene mijllang, met twee afzonder lijke riggels, eene om te stijgen en de andere om te dalen. Deze trein zal in beweging worden ge bracht door de electriciteit en er zullen een aantal wagons aan zijn, ieder verlicht door zes lampen. Boven op den toren zal een ob servatorium staan met verscheidene gloei- lichten. De kosten der oprichting worden begroot op meer dan drie honderd duizend pond ster ling en de ondernemers hopen niet alleen die er weer uit te halen, maar ook ruime win sten er mee te maken. o Dramatische zelfmoord. Uit Duit- schland wordt ons t enen uramatischen zelf moord gemeld. De kolonel Smzesangi van het regiment huzaars, had tijdens eene wapen schouwing, een jongen onder-officier in het aangezicht geslagen. De jonge onder officier door zooveel hoon, in 't bijzijn van hetgan- sche regiment, vernederd, laadde zijne kara- bieti en schoot zich een kogel door hethoofd vóór het gansche regiment. Diezelfmoord heeft te Weenen groote op schudding verwekt. Door bevel van den k-izer is kolonel Smzesangi in het gevang geworpen en zal voor ten krijgsraad verschijnen. o Ecu waiidci'iioitr nornerk. In het Schwarzwaid, ie Schwenmngen, is, in het raadhuis een wonderuurwerk tentoon gesteld. 't Is een uurwerk, dat tot het ja&r 10,999 onzer tijdrekening door middel van 70 figuren, uren, dagen, maanden en jaren telt. 's Morgens om 5 ure gaat eene schaar werklieden voorbij om 8 ure luidt de kos ter, kerkgangers gaan voorbij en klinkt een koraal, 's Avonds om 7 ure blaast de trom petter van de ridderburcht Kalm rust het meer en om 9 u. fluit het werk zachtGute Nacht, du mein einziges Kind. 's Nachts om 12 ure verschijnt de dood. De. voile uren worden door figuren geslagen, die met dc menschelijke leeftijden overeenkomen. Doktoor. Wil ik u pillen of poeders voor schrijven? Zieke. Dat is mij onverschillig, schrijf al'e3 voor wat gij wilt, als ik er maar mijne gewone pinten bier mag meê pakken, Voorzichtig. Wat ziet ge er bedrukt uit, Kees! Ja 't paard van Klaas, mijn buurman, is verdronken, en nu moet ik ;t hem wel wat voor zichtig bekend maken. Ik zal maar zeggen dat zijn moeder verdronken is om hem voor te be reiden; als hij dan wat bekomen is, zal ik ver tellen dat niet zijn moeder, maar zijn paard dood is. Hetdoopen der melk. Deze week vroeg een meid aan eene boerin, bij wien zij niet ge woon is tekoopen: Hoeveel eene pint melk? Tien centiemen. Ik betaal nooit meer dan acht centiemen. Oh! dat is niets, ik kan u melk maken van 8 enzelfs van 6 centiemen en zij greep naar eene waterkan die op hare kar stond. De meide zegde er alzoogeenenoodig te heb ben. W aarom er wordt getrouwd De eene trouwt om :t geld der aarde, De tweede trouwt slechts uit een gril; De derde omdat zij 't huis niet aarde. De vierde, wijl papa het wil, De vijfde wil niet zitten blijven. De zesde mist een man met wien, Zij op haar tijd eens wat kan kijven; Weêr een ander wil Mevrouw zich zien! De achtste helpt een uit de veeren. De negende verlangt een beau De elfde en twaalfde zijn zoo dom, Zij weten zeiven niet waarom. Het dansen. De danseressen op dc schouwburgen dansen om te leven en dc juf vrouwen der groote wereld leven om te dansen. IJPEREN 3 Juni 10 Juni Tarwe Rogge Haver Erwetea Boontjes Aardap. Beter Eier.sv25 114,200 tiOO1 «00! tdOj !»00j 5,(WO 18,296 16-30 14-75 17-00 19-00 18-00 4-50 270-00 1-7.5 9,500 1,500 900 000 8o0 6,000 18,516 16-50 14-62 18-23 00-00 18-1)0 3-00' 285-00 lf- i(3l GRANEN [vervochtte middenprijs verkochtte middenpHjs enz. kwantiteit p. 100 kilo. kwantiteit p. 100 kilo.

De Toekomst (1862-1894) | 1893 | | pagina 3