En ondanks dit alles, was er geld in de kas! NOG VERKWISTING! Nr 394. 32e Jaar. Zondag, 16» Juli 1893. Zondagsblad der Stad en het Arrondissement YPEREK. Een onzer lezers doet ons de volgende bemerking: Tijdens de vorige regeering bestond het kollegie en de looije; nieuwe meisjes scholen werden opgericht en schoolge bouwen opgemaaktral de onkosten daar uit spruitende zijn betaald geweest, en niettemin waren er vele en schoone wer ken uitgevoerd. Daarenboven, de stad heeft huizen gekocht of gebouwen. On der andere, het huis bewoond door den heer bouwmeester, de huizen langs den westkant der Kiekenmarki, het hotel Myoderick in de Hondstraat, het huis nu bewoond door den heer prefekt van het kollegie in de Mondstraat; de stad heeft al de gronden der vestingeu en de landen er van afhangende overgenomen en be taald, een deel der grachten gevuld om gezonde lucht aan een groot gedeelte der stad te versehatfen en dezelve in kostelijke bouwgronden te veranderen NU men verkoopt langs alle kanten, men ontleent 30,000 fr. aan de Hospi- ccn, men verteert 15,000 fr. dat men ontvangen heeft na den brand van het magazijn, en de kas is altijd ijdel! En men zou nog willen het geld, dat be schikt is voor het onderwijs,ook gebrui ken om in dien onbekenden draaikolk te smelten Men schrijft in: t.eX\>vrm,Dixmudestraat, I8,en op al de postbureelen. Alle affichenbij den drukker van dit blad gedrukt, worden onvergeldin hetzelve geplaatst tot den dag der verkooping. Men wordt verzocht alle hoegenaamde artikels uiterlijk tegen Vrijdag namiddag, vrachtvrij en onderteekend toe te zenden. Voor de aankondigingen buiten West-Vlaanderen, zich te wenden te Brussel bij l'Agence IIavas,3ï, Magdeleinestr., te Parijs, 8, Beursplaats. ABONNEMENTSPRIJS VOOROP .BETAALBAAR: *-<50 fr. 's jaar» voor de stad; 3 fr.voor Belgie. Buitenlandsche verzendingen, 't po-i't daarboven. s centiëhen het nimnER. Aankondigingen: 10 centiemen den regel. Reklamen: 25 id. id. id. Rechterlijke eerherstellingen 1 frank id. id. Akkoord per maand of per jhar. Dit woord is gedurig op de lippen der mannen van ln Februari. Men plakt het zelfs op de muren, en deze die de luidste schreeuwt is juist de grootste ezel der bende. En dit alles ter oorzaak van het openbaar onderwijs Volgens hun zeggen heeft het oude bestuur het geld door de vensters gegooid. Om al dat gezwets te logenstraffen zal het genoeg zijn eenen oogslag op het verleden te werpen en te herinneren welke hervormingen door het oud bestuur ingevoerd werden, hervormingen, die door het belang der Ypersche bevolking gevergd waren. Naderhand zullen wij zien of't oogenblik niet gekomen is een weinig meer de aandacht van het publiek te roepen op de ware verkwisting der stadskas en op de misbruiken die de minst klaarzienden alle dagen in den dienst der openbare werken aanduiden. Men tracht den geest van 't publiek slechts met de scholen bezig te houden, opdat het niet zou bemerken op welke ellendige wijze men de financiën der stad bestuurt en hoe men het geld der lastenbetalers verkwist om alle slach van begeerten te voldoen en de zaken der partij te bevoordeeligen. Maar wat men ook doe, wij zullen er bij zijn om al die kuiperijen te ontsluieren. Spreken wij eerst van het STADSKOLLEGIE. Dit ge sticht bestaat sedert meer dan eene eeuw, en behalve de noodige wijzigingen in het programma der studiën ge bracht, zelfs opgedrongen door al de Staatsbesturen die malkander hebben opgevolgd, katholieke zoowel als libe rale. bestaat het kollegie nu gelijk eertijds. Het is onder steund door den Staat, en diensvolgens, onderworpen aan de voorwaarden waaraan dieondersteuning ondergeschikt is. Zijne begrootingen en rekeningen, na door den Ge meenteraad nagezien en gesloten te zijn geweest, moeten DE TOEKOMST VERKWISTING! CF y

De Toekomst (1862-1894) | 1893 | | pagina 1