Onze Tuindagfeesten. V a it aïïes wat. Wij kunnen onze lezers niet te veel nieuws mededeelen over onze aloudbe- kendeTuindagfeesten, want het was waar lijk der moeite niet waard zich te ver plaatsen om aan het eene of andere feest te gaan zien. Op het zicht van de Tuin dagaffiche had men reeds den buik vol van al die schoone katholieke feesten. Op het eerste plan zag men er de proces sie op blinken,in vele grootcre letters dan de andere feesten. Ten andere als er geene processie is dan is hel geen Tuindag Hewel, het was bijna geen Tuindag* want de sluisdeuren des Hemels waren halfgesloten, en gelukkig nog dat de zon ze geheel toegedaan heeft, anders het zou het 4° jaar geweest zijn dal de processie niet kon uitgaan. Na de processie was het de opening van de tentoonstelling der schilderijen, beeld houwwerken, enz., ingericht door den kunstkring Strijd naar Lauweren. Wij zullen ons heden bepalen met te zeggen dat de opening, gedaan door het schepen- collegie, geheel goed gelukt is. De kom missie van Strijd naar Lauweren heeft vele gelukwenschingen ontvangen voor het initiatief van zulke welgelukte tentoonstelling. Wij zullen de toekomende week een volledig verslag geven over de gewrochten die er zich bevinden. Des namiddags was er loopstrijd voor wielrijders wij moeten het ronduit zeg gen dat het plein zeer goed ingericht was iedereen kon de wielrijders, de geheele toeren zien loopen, zonder zich te ver plaatsen. Een welgelukt feest, indien er geen sportmens zijn die het later zouden be klagen van te veel te zweeten, of te laten verkoelen. Den Maandag, had de prijsdeeling plaats van hel stadscollegie, welke onze stad- huisleeuwen afgeschaft hebben. Wij geven hiervoren een artikel over deze plechtig heid Des namiddags, volksvermakelijkheden op het Zaalhof. Eene tristige leute, en meer geschreeuw en twist dan vrede. Op het Tuindagprogramma staan enkel twee volksvermakelijkheden. Onze stad huisvogels keeren wel den rug lot het werkvolk van de wijken, omdat het geen jaar is van kiezing want, zegt zekere pastoor Naudet, de werkman is eene ma- chien die men wegwerpt alsze geen dienst meer kan doen. Dus, kan de werkman geenen dienst doen van dees jaar met kie zen, dan moet hij ook niet denken op feesten op zijne wijken. Maar wacht tot toekomend jaar, men zal ze aan 't werk zien, en op de kniën vallen vóór den werkman. Meer dan één heeft dit reeds ondervonden. Den Dinsdag, v\us het 't grootste leest dat men heeft aangekondigd. Denkt eens: Gemeentemuziek, tien menschen, honderd jongens, en een zestal rijtuigen mol de vermaarde leeuwen die vertrokken naar de Kalverstraal omom ommmmm EENEN STEEN TE LEGGEN, voor de werkmanswoningen. Men zegt dat, tediergelegenheid,de brijkekuischers verhoogd zijn in den stiel, zij worden metsers. Proficiat, aan wien het toekomt. De prijsdeeling der betalende meisjes school, den Woensdag heeft met veel luister afgeloopen. Wij wenschen de bestuurster, Mme Juncker, veel geluk over den goeden uilslagen haaronvermoeibare streven tot het welzijn barer leerlingen. De looneelvertooning van de jappers, Donderdag laatst, was een waar fiasko de congregatiën, de patronagiën, de ka tholieke wacht en wat meer nog waren uitgenoodigd om de zaal te vullen, anders was er niet een persoon aanwezig geweest, want iedereen begint te werken den Don derdag. Zooals men ziet was hel Tuindagleest geestig voor dezen die veel geld had en zich zeiven kon vermaken. Onze jappers weten het aan boord te leggen om groote openbare feesten te geven, niet waar, Nieuwsbladje? BURGERSTAND van den 4n tot den lln Oogst 1S93. Geboorten: Mannelijk geslacht, 2; Vrouwelijk id., 4. Huwelijken: Parein Ignace, daglooner, en Cherchye Maria, kantwerkster. Vandamme Eugeen daglooner, en Vollebout, Clementina, rond- leurster. Bartier, Joannes, daglooner, en Dubois, Maria, kantwerkster. Biebauw, Alphonsius, daglooner, en Gontier, Louisa, strijkster. Capoen, Henri, daglooner, en Desaedeleir, Clementina, dagloonster, Le- sage, Arthur, daglooner, en Vaudenbilcke, Helena, kantwerkster. Lewyilie, Henri, hovenier, en Vorzichtig,Eudoxia, zonder be roep. Sterfgevallen De Mey Joannes, daglooner, 79 jaren echt genoot, van Virginia, Claeys, Meenenstraat. Desramanlt, Desiderus, 72 jaren, koop man, echtgenoot van Bosalia Poot, Rijsel- straat. Bolle, Karei, 71 jaren, zonder be roep, ongehuwd, Lange Thouroutstraat. Van Caillie, Henrietta, 45 jaren, rondleur- ster, echtgenoote van Petrus Vollebout, Paddepoelstraat. Vandenpeereboom Maria 83 jaren, zonder beroep, weduwe van ridder Dominicus Baron Van Zuylen van Nyevelt, Boterstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 2; vrouwelijk id.3., Eene getrouwde vrouw biedt zich aan voor het wasschen en kuischen, voor den termijn van acht of veertien dagen, kan ook den keukendienst voor wat het koken be treft. Voor inlichtingen zich te begeven ten bureele van die blad. Bebckcutenissfn van Van Kyllacrt. Ziehier het verslagaan de pers, waarinde procureur des konings de verklaringen heeft samengevat van den moordenaar der twee kinderen De Graive in het bosch van Soleil- mont: «Gedurende zes maanden lieg ik; ik ben ten uiterste, de gewetenswroeging is te groot ik moet spreken. Al de personen die in mijn proces getuigd hebben spraken de waarheid, uitgezonderd twee jonge meisjes. ik heb mijne slachtoffers ontmoet op de place du Faubourg (Charleroi), rechtoverde kerk van St-Eloi. Zij volgden mij en ik gaf hen russische sardienen. Ik ging langs Lode- linsart, Jumet eu Ransart tot aan het bosch van Soleilmont. Het is te Ransart dat de ge dachte der misdaad in mij opkwam. l)c drang was zoo geweldig dat ik zelf schrikte ea tol de kindcreu zegde A lions gaat weg, vlucht, want ik zou u dooden. »Zij antwoordden mij weenend: Wij kunnen niet wederkeeren, wij kennen den weg niet. Kom leidt onstenm bii mama. J »Tot hun ongeluk vervolgden zij hunnen weg met mij. Aan den zoom van liet boscli van Soleil mont heb ik de kinderen bij de keel gegrepen alle twee te gelijk, ik wierp ze ter aarde en ik verwurgde ze door ze een tiental minuten in mijne handen te houden. Wanneer ik rechtgestaan ben, heb ik het oudste meisje een stamp op de borst toege bracht en een schop in den onderbuik. Beide kinderen leefden toen nog. Ik ben vertrokken om 3 1/2 ure, in de richting van Jumet en heb een glas bier gedronken in eene her-berg waarvan men niet gesproken heeft, op den hoek van liet bosch. 1 OngeliskMg zijn diegene» die ge- «ever drinken. Wanneer ik gedron ken licb. ben ik gelijk een wildebeest. Aiets kan mij fegenSioctdcn, Degene die verklaard heeft dat ik mijne moeder eene messteek heb willen toebrengen heelt de waarheid gezegd. Meermalen sloeg ik mijne moeder toen ik dronken was. Ik had geen enkele reden van vijand schap tegen de familie Degraive. 5Mijn geweten is nu Verlicht, iedereen weet nu dat ik de moordenaar ben, ik wil niet dat een ander buiten mij verdacht wordt en dat de juryleden twijfel zoudei koesteren over mijne plichtigheid.» a-

De Toekomst (1862-1894) | 1893 | | pagina 2