BALS 1000 MENGELINGEN E HALL E van Yperen, a ver jassen PIKETSPEL WESTOETER. MARKTPRIJZEN 2 GROOTE Groot Dag bal om 4 ure, Groot Nachtbal om 9 ure, E.-H. MINNEKEER, door Engel V. E. reglementen Ecae nieuwe uitvinding. Men weet dat de fakirs, soort van priesters of derwis- chen, uit den Hindoustan, Turkije enz be weren dat zij zich levend kunnen laten be graven, en na drie, vier maanden terug le vend ontgraven worden. Een Amerikaan, gedachtenlezer van stiel en den naam dragende van Seymour, gaat dit grapje beproeven in Chicago. Zijne kist is gereed; hij zal zich zes voet diep onder den grond laten stoppen, maar eene wacht soldaten rond zijn graf plaatsen, om indien het daar beneden inregel niet gaat bijtijds signaal te kunnen geven. Hij verzoekt graan te zaaien op zijn graf en rekent er op dat hij in september zal op staan zoofrisch als een bliek en natuurlijk., uitgeslapen. Kon dit middelken lukken, dan ware de sociale kwestie half opgelost, want schilders, metsers, enz., zouden elk jaar van October tot begin Maart een slaapken kunnen gaan doen. o— Genade. Onder dezen titel lezen wij in het katholiek blad Ons Vlaanderen «De rechtbanken passen nog altijd de De- volderswet met groote strengheid toe. Zij straffen onverbiddelijk de werklieden, die gewelddadig hun stemrecht geëischt hebben. Hebben deze baldadigheden bedreven dan zijn zij de groote schuldigen niet. Uit chris ten medelijden vragen wij eerbiedig dat de koning van zijn recht van genade gebruik zou maken om de ongelukkigen op vrije voeten te doen stellen. 't Is het eenigste blad dat eens V\t christe lijk gevoelen openbaart. Al de andere papengazetten hebben hun best gedaan om onze vrienden te beschuldi gen, zelfs gevraagd om ze streng te doen ver- oordeelen. Vanwaar zoo een verschil? Wel, dat de papen niets meer gelooven van hunnen godsdienst, die voorschrijft dat men het kwaad met goed moet loonen en zijne vijanden liefhebben. - o Al voor de gr®o<en. Voorde duizend ste maal heerscht er misnoegdheid onder de kleine staatsbedienden, omdat eene vermeer dering van jaarwedde, waarop velen gere kend hadden, achterwege blijft. 't Zijn weeral de grooten die niets doen die met de vette brokken weg zijn. Peereboom zorgt er voor dat de kleine be dienden den Zondag naar de mis kunnen gaan, maar aan de verbetering van hunnen stoffelijken toestand denkt hij niet. Jammer dat men in de kerk zijnen nonger niet kan stillen! 't Is dan ook de schuld der kleine bedien den dat zij door hunnen baas zoo stiefvader- lijk behandeld worden. Peereboom weet wel dat men onvercenigde werklieden ongestraft kan ranselen. o Eene luchtreis. -- De luchtmolen op de wereldtentoonstelling te Chicago waarvan zooveel gesproken wordt, bestaat uit een groot wiel, waarvan de diameter 250 voet be draagt, zoodat de omtrek 785 voet lang is. In bet wiel hangen ongeveer 40 koetsen, waarin de reizigers plaats nemen. Doortwee stoomtuigen, elk 1000 paardenkracht sterk, wordt het reuzenwiel in beweging gebracht. Daar de koetsen met spillen aan het wiel hangen blijven deze, natuurlijk, met bet draaien horizontal. De reis wordt,het inlaten der reizigers inbegrepen, in 25 minuten vol bracht. In 7 minuten kan het wiel eene om wenteling maken. De kosten hebben 400,000 dollars bedragen. den 9 Augustus 1893. Beminde Westouternaars. Op eenen Zondag, niet lang geleden, deed Jan een wandeling op den Roodenberg en kwam in gang met Pé beenhouwer,en vermaakte hem wel tot achter de groote uren. Vooraleer zij vertrokken, zegt Pé tot Jan, ik heb algelijk eenen valschaard geweest van niet te kiezen voor de heer Henri Vterwijl ik het be loofd had, wacht een oogenblik ik zal een weesgegroet lezen hier in dekappel voor on ze vrouwe van Lourdes tot herstelling. Daarna sukkelden zij den berg nêer langs beuterpanders recht naar de plaatse, onder- wege zegt Jan tot Pé ik hoor eenen robbei laat ons haasten het donderd, geloof ik neen het donderd niet antwoord Pé het is zulk eenen grooten robbelingein mijnen buik en wat er mij gebeurt is en weet ik niet. Het riekt zoo aardig zeg Jan is'er misschien iets gevlogen in uwen broek't Is juist dat, Jan, en wat daarmêe gedaan. Den dag is op gang om dat hier uit te zuiveren op de straat dat en kan niet wel gaan. Laat ons sukkelen tot t'huis gij hebt den sloter ga bin nen en trekt naar de kamer en tracht het goed uiteen te doen. Jan die vliegt al achterin den hof en draait hem in eenen stekebeierhut recht voor den venster van den slaapkamer en hoorde Pédie zeide tot zijnen wettenlijken gendarme, och God vrouwke en kieft toch niet als ik den berg neer kwam rolde ik eenen hoogen kant neer en hoorde iets kraken ik peisde dat het mijnen broek was die scheurde maar het was anderen thé. Ja zegt de beenhouweres ik riek wat vooren thé het is, gij hebt geheel uwen broek vol gedaan maar gij zult hem zelve mogen wasschen mannege. Ik ben den baas en wij zullen het ne keer zien als gij bet niet en zou doen. Ik hem wasschen ik zou liever van de duivels gerokken zijn. Gij hebt zeker de plichten van het huwelijk vergeten— Ikheb niemendal vergeten want bet huwelijk en legt geen zulke plichten op aan niemandGoed vrouwke indien gij het niet en wilt doen, zegde Pé ik zal hem om- kieren en tot uwe schande buiten op de haag hangen. Dat en kan mij niet schillen of zoudt gij hem daar drie weken laten han gen, Pé en zag geen schoonder in de positie hij zat van al stilleges op te rollen van op den zolder te gaan en te slapen. De beenhouweres springt uit in het wit gewaad speelt hare kleederen aan en ver trekt met de slaapmut.se op,recht bij Mil van de kanaille om een koffie. Joosje dc-n kiker die op route was viel in de vijfhoeken en zag de beenhouweres in de verteen hadde geerne bij haar geweest smeekte Tinne die vol me- doogendheid is en ook zoo goed is als koeke- brood hem te willen dragen, zij nam hem op haren arm en droeg hem tot daar. beide vie len in malkanders armen en zij gaven elkan der den kus en zeiden wij zullen een potje koffij drinken en daarna eenen goeie borrel nemen. Och zeg mil ik geloof dat gij goe matjes zijt. Vieze die ook een woordje ten vonrdeele wilt doen, zegt toe de beenhouweres gij zijt nog bijkan gelijk een van drijmaal zeven Ja antwoorde zij ik keer weer tot de jonge jaren, mijn uurwerk gaat zoo juist als dezon en mijne zinnen zijn zoo dicht gesloten als eene peperbus. Zij riepen eenparig, ha Joos je wij zien dat gij eenen goeie kiker zijt. In het midden van alle hunne plezieren doet een kind de deur open en vraagtmoeder gaat gij naar huis komen. Wel mijn kind ant woorde zij ten is nog geen drie ik kan hot zoo lang houden als uwen vader. Een wei nig nadien gaan zij alle naar huis. De beenhouweres was zoo kurieus ging rechte naar den hof om te zien hoe het was met den broek, waarlijk liangde hij omge- keert op de haag. Zij heeft hem laten han gen en Pé heeft verplicht geweest van heirt zelve uit te wasschen. Dat nieuws kwam al licht Joosje den kiker ten hoore en als de wind goed zat ging hij zonder uitstel de been houweres proficiat wenschen dat zij baren kop had gedaan. JAN STRAAL. IJPEREN 12 Oogst 5 Oogst Tarwe 9,500 16-25 3,200 16-50 Rogge 2,800 12-87 5.200 13-C2 Haver 2,000' 15-75 900 19-50 Erweten ooo; 00-00 000 00-00 Boontjes 000, 00-00 000 00-00' Aardap. 4,000' 7-00 3,000 8-00 Beter 15,578 275-00 16,878 285-00 Eiers,25 1 1-85 1-85 STAD YPEREN. Ter gelegenheid van Tuindag, ia d; Café de Ia Bourse bij P. Bouckenooghe. Zondag 13" Augustus, lngangprijs: Dagbal: Man- en Vrouwspersoon 0-25 c. Nachtbal: 0-50 c. Buitensewoou orkest. Te bekomen bij Dixmudeslraal, 18, Yperen, Dit boekje bevat 520 bladzijden en bevat 1000 kluchtige vertellingen van allen aard. Steendruk. Prijs: 50 centiemen., -o— op het 1 en bet GRANEN verkochtte middenprijs verkochtte middenprijs enz. kwantiteit p. 100 kilo. kwantiteit p.iOO kilo.

De Toekomst (1862-1894) | 1893 | | pagina 3