Va li alles wat. 1000 MENGELINGEN DE BALIE van Ypereii, KHaveHasseti PIKETSPEL MARKTPRIJZEN A YFIIES. E.-IE MINNEkEEK, door Engel V. E. reglementen lia, verwster. Yerhelst, Karei,daglooner, en Bertier, Gélina, kantwerkster. Pinte, Hector, schilder, en Comptaer, Florence, kantwerkster. Desagher, Arthur, schoen- makér,en Verweider, Stephania,dienstmeid. Debuigne, Karei, meubelmaker, en Car ton. Emma, dienstmeid. Duhameeuw, Louis, daglooner, en Degrave, Maria, strijk ster. Weckesser, Rodolphe, bediende en Roose, Maria, zonder beroep. Sterfgevallen Van Eenaeme, Pelagia, 48 jaren, herber gierster, echtgenoote van Joseph Bauwens, Beestenmarkt. Dumoulin, Polydoor, 31 jaren, drukker, ongehuwd, Meenenstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 2; vrouwelijk id.2., den 16 Augustus 1893. Beminde lezers, Het is nu meer dan een jaar dat onze kerkvogel in de gewijde kuip niet geweest is. Yandadg veertien dagen wilde hij, kost wat kost, zijne parochianen eene kermis les spelen en eenieder was kurieus om te hooren wat baasje uit zijnen kraag ging duwen. Ge heel het vooreinde stond op de sporten van hunne stoelen om baasje de leer te zien op klimmen, het was schoon om zien hoe hij gi»g: Trip trap op stap! Twee voeten op een trap! en in drie vloeken was baasje in de kuip waar hem eenen zetel, met ean pluimen kusje er op, wachtte. Jan, die nooit te kort en is was in baasjes biechtstoel gekropen om dat af te zien. Het was een wonder om baasje te zien zitten met zijn hoofd uit de kuip en deed alzoo zijn be- klagdn t het misbruik van dansen weer plaats had gehad, die meer is om den koop te bete ren, nebben zij van dit jaar den koekezondag het vernieuwd, niet te min hoop ik dat er te naaste jaar niet meer gedanst zal worden. Gij zijt er wel mêe, mannege. dat zij zullen ophoudenintegendeel, J an heeft hooren zeg gen dat er toekomend jaar veel meer bazen zullen zijn die gaan laten dansen. Het is wel gelooflijk, in de Flinkfloeter- straat hebben zij bijna zooveel verkocht als zij wilden, van daar tot de brijkke was het gelijk processie van het volk die heen en weer ging om te hooren zingen en zij paseerden al de herbergen onderwege voorbij. Zoo. bazen en bazinnen, die de wille hebt van te laten dansen, doet het en als er ziel- lust aan vast is, Jan z'ou het heffen spelen met Ons Heer. Jan wikkelt al stilleges uit den biechtstoel om hem te verbergen in eeu man telkap van een katoentje rechte voor de kuip. Achter deze heilige vermaning deed baasje, een sermoentje op de Godlasteraars om de bazen, bazinnen, dansers en danseressen be nauwd te maken, indien gij het niet en wilt laten, zegt. onzen heiligen herder al zijnen rechter arme op de boord van de kuip hangen en zijnen vinger recht neerwaars wijzende, voor u enis er geen genadegij moetdehel in. Jan.hij dachte seffens nu zuilen de biecht stoelen moeten afgebroken worden. Daarna keek ons baasje zoo pijnelijk opperwasrts, twee traantjes presenteerden hen in de hoe ken van zijne oogen langs de neus, terwijl de stralen van zijne oogen door de beuken ten hemelwaarts vloogen stond hij een weinig stil om te zien wat teeken Ons Heer hem deed. Jan die op zijnen post zat, keek langs waar de stralen waren gevlogen om te zien wat Ons Heer hem toonde, hij gaf een teeken van ontkenning. Zoude ons baasje wel in de linker oog zitten van Ons Heer? Baas speelt de rol zeer todderlijk. voort en haalt een, voorbeeld uit zijne valize welk hij hier voor den tweedemaal verteld. Als hij te Gulleghem stond was er eenen jongeling te Roncq, in Frankrijk, die de gewoonte had van God te lasteren, op een Zondag was hij in een her berg en hij was er weêrom aan het vloeken en werd geslegen van eene attaque waarvan hij gestorven is. Goed zoo, baasje, Jan heeft te Roncq geweest en hun gevraagd of zulks daar gebeurd was en zij wisten er niets van en zeiden mij al lachen dat God daar aan moeste beginnen dat hij nooit meer en zoude mogen slapen. Wat zullen wij nu daarvan gelooven? Baasje trekt het nu zeer kort en maakt een kruiske, doet zijn oogkens toe en daalt zach tjes de leer achterwaarts af gelijk de katten. JAN STRAAL. Eene getrouwde vrouw biedt zich aan voor het wasschen en kuischen, voor den termijn van acht of veertien dagen, kan ook den keukendienst voor wat het koken be treft. Voor inlichtingen zich te begeven ten bureele van dit blad. Juist gerekend.Het menschelijk hart bij een volwassen persoon, is zes duim breed en heeft vier duim diameter; er hebben ge middeld 70 hartkloppingen, per minuut plaats. 4,200 per uur 100.800 per dag". 3.681.720,per jaarenin eenleven van 80jaren, 300.000.000. Wie 't niet gelooft, hoeft maar eens te tellen o— Gaat en vermenigvuldigt... Men heeft berekend dat er iederjaar, over gansch den aardbol, 36.000.000 kinderen worden geboren, zijnde omtrent 70 pw uur. Times is money,zeggen de Engelschen en de Amerikanen denken er ook zoo over. In Amerika maakt men tegenwoordig met zeker machien, een paar schoenen in 16 mi nuten! o Zes gouden bruiloften. In de ge meente Leers, kanton Lannoy, (Noorden) hebben vijf wevers, waarvan drie broeders en een landbouwer, op denzelfden dag hun gouden bruiloftsfeest gevierd. De twaalf jubilarissen waren door hunne kinderen en kleinkinderen omringd, ten ge- talle van drie honderd vijftig. Onder hen heb oen de oudjes den ouderdom van negen honderd een en twintig jaren be reikt. Al de huizen van het dorp waren beylagd, de gemeenteraad, de pompiers en muzieken van omliggende dorpen, kwamen het feest opluisteren. o— laatste officier van Waterloo. Komt te Cökingen in Hanover te overlijden. De ouderling, Scharnhorst genaamd, was 05 jaar oud, hij diende te Waterloo als onder luitenant in het engelsch leger, duitsche af- deeling. Zijn bataljon werd den IS Juni 1815 door de fransche ruiterij verslagen, hij zelf werd gekwetst en was de eenigsté officier van zijn bataljon die den veldslag overleejde. o ZEEM-en WASMARKT en groote TEN TOONSTELLING van bloemen en planten, fruiten en groensels, op Zondag 27, Maan- dasr 28, Dinsdag '20 en Woensdag 3d Augusti 1893, in de Gemeenteschool, Leeastraat, te Rousselare. Wij roepen de aandacht der belangheb benden op de Was-en Zeemmarkt, waar slechts zuiver, en onver.valscht Zeem zal toe gelaten zijn, door deskundigen bestatigd. Kleine en groote hoeveelheden zal men er kunnen bekomen, te beginnen met bokalen van eenen halven en geheelen kilo. (Medegedeeld). UTERES 12 Oogst 19 Oogst Tarwe 9,500 16-25 4,000 16-62 Rogge 2,800 12-87 2,100 12-75 Haver 2,000 15-75 1.600 17-00 Erweten 000 00-00 000 00-00 Boontjes 000 00-00 800 20-00 Aardap. 4,000 7-00 5,000 6-00 Beter 15,378 273-0O 9,732 295-00 Eiers,25 1-85 1-80 Etude de l'huissier Van der Scheuren, Grand'Place, '20, aYpres. Four cause tie depart. VENTE PUBLIQUE Rue longue de Thourout, n° 13, en la demeure de M. le Capitaine Commandant BRASS1NE, Jc S.samSi 'iH tout ISO». a 2 heures de relevée, consistant notamment en: Tables, chaises de cnisine, chaises en fer, fauteuils, secrétaire, machine a coudre, bu reau ministreen chêne, buffet, un beau comp- toir, 2 fauteuils, lampe a suspension, cuisi- nière. calorifère, pupitre sur pieds, tableau noir, étagère a fleurs, filtre, cuveiles, cages, plantes diverses en cuveiles eten pots, livres classiques, bois de lit, table de nuit, ciel de lit, courte-pointe, rideaux, stoi*es, mousti- quaires, pétrins, ustensiles de ménage et beaucoup d'autres objets trop long a énumé- rer. Au comptant 10 pour frais. Te bekomen bij Dixmudeslraat, 18, Y per en, Dit boekje bevat 520 bladzijden, en bevat 1000 kluchtige vertellingen, van allen aard.. Steendruk».Prijs: 50 centiemen.. o op bet'. en liet GRANEN verkochtle middenprijsl verkochtie middt nprijs enz. kwantiteit p. 100 kilo. kwanti leil p. 100 kilo. MEUBLES

De Toekomst (1862-1894) | 1893 | | pagina 3