granen zaden duivenboonen CHRYSANTHEMEN Bericht. M. R. Ommeslagh P S. A. Allen's MARKTPRIJZEN De richt. BIJ Henri IIÖFLA.CK, Dier in flesschen Tan eerste soort. Ten toonstelling oj3 Zondag 19, Maan cla g2ö en Dinsdag 21 November 1893 IN DE HALLEN TE YPEREN. te Yperen, HAAR HERSTELLER Zwarte Fie met: wilt gij de goedheid hebben zoo haast mogelijk naar mijn huis te komen ik zou geerne u een woordeke spreken. Fie die niet baas zot en is zegt tot haren vent wat zoude ik doen.'' Bach, antwoord hij, ik zou gaan, hij zal u toch nooit opeten. Fie smijt zonder uitstelden mantel opentrekt de kap tot over de neus en gaat al duwen er naartoe. Zij beid en wordt zeer vriendelijk ontvangen en brj baas in den keuken geleid waar zij beide alleen waren en zette haar bij tafel rechte voor baas. Baas (al zijn handen vrij ven). Ila bazin- nege, hoe gaat het nog al in den verkoop? Fie. Waarlijk baas en heb ik toen nog geen reden van klagen. Baas. Te beter bazin maar ik heb eenen grooten pak op mijn herte liggen die ik geer ne zoude aflossen gij zoudt zeker daarvoren niet kwaad zijn. Fie. Wel baasje neen, ik en ben nooit kwaad. Daas. Dezen pak is omdat gij hebt laten dansen van de kermisdagen en dat verwon derd mij zoo omdat gi] in de gewoonte niet was. Fie. Ja baas dat geloof ik wel dat zulk eenen pak moet schrikkelijk overlast hebben en ik heb laten dansen met een gedacht dat ik wat meer zoude verkocht hebben. Baas. Ja, mijn kind, dat is allichte ge- zeid, zonder te peizen water daarvan afhangt voor de ziel, binst en achter den dans zijn er dikwijls vele groote zonden uitgemeten en de ontvangsten die daarvan komen en verrijken niemand en brengen dikwijls vele rampen en ongelukken mede. Fie. Ik wilde datgij de waarheid zegt, hetwareeene eer voor u, maar binst den dans en heb ik geen ziellast te dragen; mijnen vent heeft de wacht gehouden zoolang er ge- dansen was en met het slag van den twaal- venhebben wij opgehouden en voor één uur waren wij inde ruste. Brengt die ontvangste en winste van den dans geën rijkdom en ge- juk mede, ik heb er toch goede zaken mêe gedaan. Op andere jaren met de winste inde kermisdagen had ik altijd moeite om mijne kermis er uit te slaan, van dit jaai s.a ik met de winste mijne kermis uit ik betaal mijnejaarlastcnen nogwat achterstelling van de vorige jaren en ik hiel daarenboven nog een appelke tegen den dorst over en boven aldien heeft geheel de komeerstraatwel ver kocht waar vooren zij mij dankbaar zijn. Het krul lege uw lieflin, he heeft het, zelve gezeid dat zij nog nooit geen beter kermis heeft gehad dat zij er alle jaren zoude wil len vooren doen. Baas. Gij zijt eene bazin die het wel kan uiteen doen, maar gij weet het toch wel dat den dans altijd verboden is geweest. Fie. Ik wil, baasje, maar door wien? Baas. Door onzen lieven Heer, bazm- nege. Fie. Neemt dat het al/.oo is; waarom laat baas van Dickebusch toe te dansen zon der er op te spreken. Baas. Gij zegt de waarheid,bazin,maar het is gelijk elk op zijne parochie. Fie. Alzoo niet, baaske,eenen God eene leer; ik zou wel willen weten wie van onzen drieën in het gelijk zit. Baas, Laat ons daarvan eindigen, doet altijd uw beste en tracht altijd uwe christe lijke plichten te kwijten. Fie. Dat heb ik altijd gedaan maar als ik in de waarheid ben ten zou Diemand het laatste woord krijgen, zoo baas den goeden avond. Baas bekijkt de bazin vertrekken met den moed vol zegt zachtjes, Vaartwel. JAN STRAAL. ArtnrwS'IKS'EW. «e Tcntooustel- ïiasit. De hoven der Tentoonstelling zul len eene veel grootere oppervlakte hebben dan deze van 1885. Niettegenstaande dat, schijnt het onmogelijk is nog eenen vierkan ten meter af te staan, wil men het algemeen gezicht niet benadeelen. Aantrekkelijkheden van alle soorten en uit verschillende deelen der wereld toegekomen, nebben de beschikbare plaats ingenomen. De Congoleesche tentoonstelling met hare sanitariums en haar dorp bevolkt met inboor lingen, aangeworven door de agenten van het Gouvernement, die de schoonste typen van het land gekozen hebben, zal merkwaar dig zijn. De Rue du Caire die op dit oogenblik al diegenen doet loopen, welke zich te Chica go wenschen te vermaken, zal stipt met al hare aantrekkelijkheden naar Antwerpen worden overgebracht. De Turksche Theater, een andere aantrek kelijkheid van de vermaken van Chicago zal er zich insgelijks bevinden. Er zal een Syrisch kwartier zijn, tot stand gebracht door den heer Geo. Fad Fid, koop man te Beyrouth. Daarbij eene Mexikaansche Missie, eene hoeve van Californie, een dorp van «New- Engeland, "een theater van Samoa, een Chi- neesch Theater en Bazar, een Indisch dorp, eene tentoonstelling van onderzeesche duike laars. Een ander gedeelte der hovingen zal ge bruikt worden voor andere aantrekkelijkhe den en zaken als: Oud Antwerpen. Panora ma Ga'erij der beroemde Belgen, Panorama van Stanley in de wildernissen van Afrika, de Doolhof en Palmariutn van Van Heenen. Nevens die vermaken zalmen in de hovin gen het noodige vinden om niet van honger en dorst om te kómen; Alzoo werd een spijs huis van eerste klas aan den heer Pierre Grosfils, brouwer, te Verviers, afgestaan. De voortbrengselen der brouwerijen Artois van Leuven; Trappistiner-Braw, Augusti- ner-Brau; Wielemaus-Ceuppens, enz. enz., zullen verkocht worden in bevallige pavil joenen nevens den Elixir d'Anvers van F. X. De Beukelaer, die wafels van Jan Biesbroek, de Cacao C. en J. Blooker, enz. enz. De maatschappij van Vleesch-Extract Kem- merich zal in de hovingen ten toon staan on der den vorm van eene veelkleurige kolom, de hoogte der Congreskolon evenarende. Deze tentoonstelling zal waarlijk merk waardig zijn. IJPERF.R. 11 November 4 November Tarwe 8.500 16-25 7.500 16-62 Rogge 1.700 13-62 '2.100 13-75 Haver 0,000 00-OO 000 00-00 Erweten 0,000 00-00 000 00-00 Boontjes 500 19-50 000 00-00 Aardap. 3.500 5-25 5.000 5-00 Beter 13.887 290-00 i 14.751 280-00 Eiers,25 3-30 2-68 Dixsniadesti'.titS, @5, Ypcrcai. te bekomen ALLE SLACH VAN voor duiven en allerlei pluimgedierte vooral van eerste kwaliteit; dit alles aan de genadigste prijzen. Hofbouwmaatschappij van het arrondissement Yperen. van ingericht met de wcltvillrndc tncdeSteiSp van liet stndsbestniig' van vperen. Men kan progranimen van de Tentoon stelling bekomen bij den Algemeenen Schrijver, A. Provoost, te Ylamertinghe. JULES VANDENDRIESSCHE, Cartonstraat, n° 3, Yperen, begeert dagelijks lessen over de teekenkunst te geven. te hekomen bij Mercerie en Reukhandol, 55, Groote markt. GRANEN enz. kwantiteit, .verkocutte midden- prijs p. 100 kilo verkocht te kwantiteit midden - prijs p. 4 PO k.l '(CMStKataaKaa Vtu.wil WERELDBEROEMDE bestemd om aan grijs haar de kleur, glans en schoonheid der jeugd weder te geven. Het vernieuwt deszelfs leven, kracht en groei. Schilfers verdwijnen spoedig. Zijn parfum is rijk en keurig. Verkrijgbaar brj CoifT. V» Parf. Hoofd Depot* c6 Rue htiennc Marcel (rcrhuiwl ran 92 lid. ScWs. topolj. Patijs. 1

De Toekomst (1862-1894) | 1893 | | pagina 4