CHRYSANTHEMEN Photographie. Van alles wat. Tentoonstelling opZondag!9,Maandag20 en Dinsdag 21 November IN 'T LOKAAL OER MAATSCHAPPIJ OUDE BOTERMARKT. maatschappij Burgerwacht van Yperen VVESTODTER, dronke maken, en hunne vrouw en kin deren in plan laten en slechte huisgezins maken, dat zijn andere zaken. En daarenboven spelen nog de mannen die met een andermans geld op zak Ioo- pen; zij gaan op zwier en maken lawijt, dat men zou zeggen dat er niets aan hen belet. Men heeft reeds zoo dikwijls de uitslagen ervan gezien Mannen die, eenige weken vóór de kiezing, alle dage van 's morgens lot 's avonds in de her bergen zaten, en dronken en schonken dat liet een plezier was; en t'huis was vrouw en kinderen zonder eten of drin ken!!! Vraag het maar aan de geweldigste werklieden der kalotenparlij. Zooals wij hierboven zegden, worden de werklieden met zeemzoete woorden overladen. En wilt ge nu weten wat zij heden uitvinden om die werklieden nog meer te.bevredigen? Zij zeggen nu dat de socialistische partij veel beter is dan de liberale partij!!! Waarom? Omdat zij we ten dal het werkvolk, in de toekomende kiezing, zeer sterk zal zijn en meestendeel vrijzinnig of liberaal is. Het Nieuwsblad die nochtans desocia- listen uitscheldt voor sclioelialisten,wel ke beteekent schoeliën, deugnieten en al wat men slecht kan van maken, zal nu zeker dat woord niet meer herhalen; het zal nu zijne woorden verdraaien én roe pen dat de socialisten het beste volk der wereld is. Welke domperskliekÜ! Nog sprekende over het vlooienvan- gerskwartier (systeem Nieuwsblad,) had er verleden zondag een harrewar plaatsin de kerk dezer parochie. Zoo het schijnt was het een kaloot zelf die de ruzie mink en wilde van de kerk een hippodrome maken; zoo gaat het, als men kaloot is, mag men alles verrichten tot zelf in de kerk toe!!! Hofbouwmaatschappij van het arrondissement Yperen. van ingericht met de welwillende medeheilp van fact stadsbestuur van spcreu. Een fransch boekwerkje komt te ver schijnen. ten bureele van ons blad, bande lende over de Photographie, door M. Veron De Deyne, leeraar aan onze Middelbare school. Het handelt over de grooterol die de lichtteekening in het onderwijs en de opvoeding speelt de werkzaamheden der maatschappij van Wetenschappelijk onder wijs bij middel van oxyhydrisch licht van Yperen, enz., enz. Degene, hoe weinig belang zij hechten aan de photographie, zouden moeten in bezit zijn van zulkdanig nuttig werkje. Prijs: 25 c. SCHIETIMG van Donderdag 16 November. gewoon blazoen. Legon Fmiie 15 15 25 25 25 125 Boedt Léon 20 25 25 25 25 120 Ligy Albert 25 25 20 25 25 120 Froidure Eug. 25 25 25 25 20 120 Vermeulen H. 25 25 20 20 25 115 Masscheleyn A. 20 20 25 20 25 110 Justice Jean. 20 20 25 25 20 110 Butaye Arth. 20 20 23 25 20 110 BURGERSTAND van den 10 tot den 17 November 1893. Geboorten: Mannelijk geslacht, 2; Vrouwelijk id. 4. Huwelijken. Omtneslag. Louis, daglooner en Engels, Maria, kantwerkster. Crabbe, Desideer, bakker en Vancalhergh, Barbera, kantwerk ster. Sterfgevallen Deleye, Jan, 72jaren kleermaker, echtge noot vanAimée Strobbe, Houdstraat. Dei- ne, Hendriik. 27 jaren, winkelknecht, on gehuwd, St-Niklaas-buiten. Lucassen, Amandus, 80 jaren, zonder beroep, wedu wenaar van Julia Braem, Oude-Hout-markt- straat.Santorum, Louisa, 65 jaren, zon der beroep, ongehuwd, Bollingstraat. Kinderen beneden de 7 jaren: Mannelijk geslacht, 4; Vrouwelijk id. 2. den 16 November 1893. Westoulernaars, Van de weck op een avond dat de watersnep aan het koussen stop pen was al het vaakliedeke zingen van Och Goi ik ben zoo kwaad Dat het mij niet en gaat Wee ik zit hier zoo pijnlijk in de rouw En mijn hertje verlangt naar m ijnen dodow Zij staat een beetje van werken en hoort een opkomen in de galop die allickte het or- dewooz'd klopte zij doet open en Klopstok springt met alle twee zijne beeuen binnen schier aan denhondejachtvanloopen, en zijne watersnep vraagt hem waar hebt gij u zoo lang bezig gehouden van den avond Klopstok. En zijt weer niet kwaad, als ik mijne les gespeld hadde vroeg Basil of ik niet een commissie of twee en wilde doen en daarmee ben ik een beetje verachterd. Watersnep. De vrouwen en meugen hare mans zoo zachtjes niet handelen. Klopstok. Klappen gaat heel wel als men niet en stamerd, dat is een last, moet gij weten vrouwke de studie aangaan als men zoo ver in jaren is. Watersnep. Acb man dat verstaat hem, gaat gij nog uw fransch kunnen leeren. Klopstok. Dat gaat wel gaan peis ik en ik ben precies niet gelijk een die niet en kan, gelijk bonjour en bon appétit ik kende dat en demonderwijzer heeft mij gezeid dat ikne boozen ben om fransch te leeren. Watersnep. Laat mij ne keer zien wat dat gij al kunt. Klopstok. Pour être Boui gmestre, moet men, au moins, kunnen fransch lezen. Watersnep. Voor een begin is dat ge heel wel en in de naamwoorden hoe zijt gij. daarin nog gesteld. Klopstok. Den onderwijzer zegt mij dat ik daarin sterk ben. Watersnep. Dat doet mij vele plezier mijnen braven Klopstok, maar vertaald ne keer inhetvlaamscbwat dat een veauen een baudet is. Klopstok. Dat is het gemakkelijkste dat gij mij kunt vragen, een veau is een ezel en een baudet is een kalf om u dienst te doen, ma femme. Watersnep. En wat een eindelijk men- sche zijt gij toch om voortgang te doen,ik wil u nog zien eenen grooten man komen op Westouter. Klopstok. Dat zou gemakkelijk kunnen zijn, ik ben altijd zeker dat ik meer fransch gaan kunnen of den Olifant. Watersnep. Als het zoo ver komt dat gij eenen dag Burgemeester gekozen en benoemd wordt, gij en zult toch zeker naar het ge meente huis niet meer loopen met die ver- dommel ij ke groote poesterkloefen aan. Klopstok. Gij meugt het zeker zijn dat mijnen blauwen kiel van twee kleuren mijnen Engelsleerenbroek, mijne stekvooie en mijne kloefen naar boven toe moeten, ik zou moe ten hebben, schoone gebloemde slaffers, mij nen zijden broek en gilet, mijne kazakke met zwaluwsteerten en mijnen hoed ik zou ook nog moeten hebben om wel te zijn twee paar witte handschoenen als het processie is, enz. Watersnep. Indien gij dit postje bekomt ten zat u niet ontbreken en bovenaldien zul len ne keer eenen goeien pot koffij drinken. De Watersnep is op eene goede zijde. Zij vliegt den kelder in en haalt de fiesschc bo ven en schinkt voor Klopstok en voor haar elk eene groote slaapmutse daarna vallen zij beide aan het zingen van Dezen avond hebben wij ons wel verzet En te gaar gelezen ons avondgebed Nu gaau wij arm en arm bek en bek Te zamen al naar ons bed. Klopstok draait hem eenen halven toer en grijpt zijne watersnep in de beide armen en geeft diuar een paar klakérs en daarmede kruipen zij onder de luppinge. JAN STRAAL. Ministerie van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen. Hiinwcrving vai» lirtTccliuiMh Per soneel. Ia den loop dermaand Februari e. k, wordt de voorafgaande proef afgenomen, die op gelegd is aan. de candidalen voor de plaats van technische klerk bij bet. Beheer van Staatsspoorwegen (Zie.koninklijk besluit vam

De Toekomst (1862-1894) | 1893 | | pagina 3